X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Moja przyjaciółka miała zonka jak rodziła pierworodnego 😁
    Na usg chłopak niby 3800, a skończyło się cc bo nie chciał iść i okazało się, że miał 5020kg 😲😄


    Czyli suprise jak z moim Antosiem 😂😂

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony na spokojnie, do 30 tc będzie mieć czas ☺. Ja to nie wiem po czym lekarze poznają to ułożenie, w szpitalu nie robili mi dopochwowo ale u prowadzącego wiem, że jak wkłada głowicę dopochwowo i widzę nogi to pośladkowe a jak głowę to główkowe 😂🤣. A teraz to kopniaki dostaje tak dziwnie - raz z prawa, raz z lewa, czyli chyba leży w poprzek jakoś takoś 😅. Wizyta za tydzień to się jeszcze zdąży obrocić 500x.

    A tak w ogóle to zaczęłam już oficjalnie 3 trymest. Tak wyczytałam, że 27+1 to 28 tc także ostatnia prosta przed nami 😳😱.

    Tony, Olo323 lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Tony Autorytet
    Postów: 1195 1642

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna super!!! 😍😍 to jakiś magiczny barszcz 🤣

    Ultra, to akurat bardzo proste, w ogóle usg to jest dla mnie największy wynalazek ludzkości bo jest proste, tanie, dostępne i bezpieczne :D

    Sóweczka, mąż ogłosił wszystkim, że Laura, więc przestałam się zastanawiać 🤣

    Ultra-Dżasta, Angelaaaa, Sóweczka, Joanne, Asia11, Olo323, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Tony Autorytet
    Postów: 1195 1642

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze w sprawie seksu, pytanko do dziewczyn które kochają się kilka razy dziennie - macie też orgazm kilka razy? Bo zastanawiam się, na ile orgazmy w ciąży są bezpieczne, bo jakby nie było ten skurcz macicy jest odczuwalny. Niby czytałam, że w drugim trymestrze jest bezpieczny, ale zastanawiam się co jeśli tych orgazmow jest kilka. No i do kiedy można spokojnie szczytować, żeby nie wywołać przedwczesnego porodu 🤔🤔

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka wrote:
    Moja przyjaciółka miała zonka jak rodziła pierworodnego 😁
    Na usg chłopak niby 3800, a skończyło się cc bo nie chciał iść i okazało się, że miał 5020kg 😲😄


    O matko 🫣 szok normalnie 🤭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj równo 26+0tc 😍 oj leci ten czas 🫣

    Ultra-Dżasta, Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zaczął mi się syndrom wicia gniazda 🤫. Wczoraj mówiłam mężowi co damy gdzie, co trzeba dokupić/ogarnąć z mebli i jak będzie zorganizowana przestrzeń dla bobasa w sypialni jak zacznie się przemieszczać. On oczywiście w szoku, że "TO JUŻ!?" 🤦‍♀️. Myślę zorganizować na podłodze taki otwarty regał a w nim minimum rzeczy, by dzieciak sam sobie wybierał co chce a ja tylko będę nie przerywać, obserwować lub pomagać jak będzie sfrustrowany 😂, taki plan na +3 miesiące. A plan na 0-3 to... Nie wiem co. Takie dzieci chyba na przemian śpią i płaczą 😅😂. Myślałam by kupić na początek matę piankową typu puzzle (nie mamy dywanu) i na to dawać matę sensoryczną, by kłaść na nią dziecko (i siebie przy okazji), na 10-15 min... Nie wiem czy on będzie cokolwiek ogarniać ale okej 😂.

    Dziś u teściowej domowe przedszkole do 14. Było rysowanie, malowanie, czytanie, puzzle, gry planszowe a na koniec jak zobaczyły ruchy młodego to nie mogły oderwać oczu i rąk 😂. I najmłodsza mówi do mnie tak: "Justynka, Kalol spoko, Altul byłoby dla mnie za tludne" i pokazała 👍. Nie mogę z tej dziewczyny 😂.

    Angelaaaa, Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta te puzzle i mata się przydadzą bo od początku maluszek musi ćwiczyć leżenie na brzuszku ☺️ no i też na takiej macie będziesz mogła mu pokazywać te kontrastowe książeczki żeby się nie nudził 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Ultra-Dżasta te puzzle i mata się przydadzą bo od początku maluszek musi ćwiczyć leżenie na brzuszku ☺️ no i też na takiej macie będziesz mogła mu pokazywać te kontrastowe książeczki żeby się nie nudził 😁

    Ja tak robiłam z chłopakami i dla małej też planuję puzzle piankowe lub matę piankową i matę edukacyjną. Matę chyba kupię tę

    Mata edukacyjna “TROPICAL RAIN FOREST"

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Hej a miałaś jakieś komplikacje przy poprzednim porodzie i dlatego CC czy przez to że krótki odstęp czasu ? Ja też rok temu urodziłam córeczkę i moja lekarka mówi że muszę mieć cc a z tego co wiem to lekarz w szpitalu sam zadecyduje.. i się boje i strasznie mnie ta niewiedza stresuje 🥴

    Ja mam cukrzycę ale dopiero od wtorku mierze cukry i też mam problem na czczo a po posiłkach spoko wynik. Ja mam 2 razy w tygodniu badać mocz czy nie ma ketonów dostałam receptę na specjalne paski więc jutro muszę sprawdzić czy ich nie mam 🙈 mi lekarz mówił że mam kilka dni spróbować jeść szybciej kolację i obserwować cukier a jak nie będzie lepiej to jest o 22 kolację 🙈

    Tak, mój poprzedni poród zaczął się naturalnie, ale nie było pełnego rozwarcia, a córce zaczęło lecieć tętno i groziła zamartwica. Na początku ciąży lekarzowi nie podobała się moja blizna, twierdził, że jest za cienka. Teraz jej się nie czepia, ale zważywszy na historię poprzedniego porodu i tak będzie CC. CC to nic strasznego ;-)

    atdccwa173tcycke.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1354 1253

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, jednak usg w szpitalu się nie pomyliło, Młoda rośnie bardzo szybko 🙈 W piątek przy wypisie miała dokładnie 1679, dziś 1729 g 🙈 wg usg 2 tyg i 2 dni do przodu 😅 Lekarz się mnie pyta ile ja ważyłam i mąż to mówię, że ja 4500 a mąż 4300, a ten mówi „to czego się pani spodziewała? Wy byliście klockami to i córcia będzie klockiem” 😅 I mówi, że najprawdopodobniej będzie miała bujną czuprynkę, bo już na usg widzi, że ma sporo włosków 🙈

    Lalala, Ultra-Dżasta, Joanne, MamaTrójki, Asia11, Sóweczka, Angelaaaa, Strata, Scandi-B, Decemberry, Olo323, MamaNl, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 super 😍 ale no bobaska ogromna 😅. Jestem ciekawa ile waży Karol, jak w 25 tc było 992g to teraz może być coś koło 1300-1400 g 😅.

    Wiecie co, przyszła do mnie córka szwagra specjalnie po to, by zapytać mnie, czy dziecko już wstało i czy kopie, bo chce dotknąć brzucha 😂. Ona ma 4 latka 😂. A ja mówię, że nie, śpi. A ona: to co on sobie wyobraża? Ile można spać? A jutro też będzie spać? I mówię jej, że on zawsze jest aktywny 6-7 rano, to jak chce, to niech przyjdzie 😂. Kuźwa słodkie to, powiem Wam ☺. Tylko pewnie jak się urodzi to już nie będzie pewna, czy chce Młodego zabawiać 😂, ale "halo Kalol" Do brzucha to już u niej obowiązkowe 😂.

    Sóweczka, Joanne, Angelaaaa, Olo323, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😁 ja tez po wizycie. Dziewczyny ważą 1100g i 1400g czyli obie w 3 tyg przybrały po 300g😁 szyjka trochę skrócona bo 3cm, ostatnio było 4 ale lekarz mówi ze jest super wiec tego się trzymam! Chociaż „straszyl” ze jak wytrzymam do 34tc to będzie super…

    meggie94, Sóweczka, Tony, Ultra-Dżasta, Joanne, Angelaaaa, Strata, Scandi-B, Kalli95, Decemberry, Olo323, MamaNl lubią tę wiadomość

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • Joanne Autorytet
    Postów: 873 944

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta śmieszne scenki z tymi dzieciakami🥰 jak byłam w pl i mówiliśmy rodzinie o ciąży to dzieciaki najfajniej reagowały😁

    Wczoraj byłam u położnej. Nie będzę miała badanej glukozy (tak to się nazywa?) bo w Holandii przeprowadzają to badanie jak widzą powody. U mnie nie widzą. Reszta tak jak zawsze.
    Za tydzień w czwartek ide prywatnie na usg i zaproponowałam braciom żeby poszli ze mną Małą poznać 😊

    Olo323, MamaNl lubią tę wiadomość

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    Tak, mój poprzedni poród zaczął się naturalnie, ale nie było pełnego rozwarcia, a córce zaczęło lecieć tętno i groziła zamartwica. Na początku ciąży lekarzowi nie podobała się moja blizna, twierdził, że jest za cienka. Teraz jej się nie czepia, ale zważywszy na historię poprzedniego porodu i tak będzie CC. CC to nic strasznego ;-)

    U mnie była podobna sytuacja ale miałam rozwarcie na 8cm ale córce tętno zanikało i źle główką wstawiła się w kanał rodny i musiałam mieć cc. Ale wszędzie czytam że lekarze w szpitalu podważają skierowania na cc i oni w szpitalu decydują czy będzie cc czy nie 🤷‍♀️ trochę mnie to martwi bo mam traumę co do szpitali i lekarzy bo córka miała wylew gdzie dowiedziałam się dopiero gdy miała 8miesiecy a wystarczyło córkę zbadać po porodzie...

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz. Nie i słyszałam jeszcze historii, że odmówili komuś CC mimo skierowania. Mojej koleżance lekarz wystawił skierowanie na CC tylko dlatego, że miała in vitro (!), mimo że chciała spróbować naturalnie rodzić. W szpitalu nikt tego nie podważał.
    Moja córka przez poród urodziła się z wielkim guzem na głowie 😩 dostała 8 pkt, odjęli jej za napięcie mięśniowe i zabarwienie skóry. Później przebadaliśmy ją wzdłuż i wszerz i na szczęście poród nie miał dalszych negatywnych konsekwencji. Dzisiaj jestem spokojna, że będę miała CC, bo mam świadomość, że poprzednim razem mieliśmy dużo szczęścia, że tak to się skończyło.
    Myślę, że przy takich historiach nikt nie będzie podważał decyzji o kolejnej CC. Znajoma po podobnej historii też miała potem CC.

    atdccwa173tcycke.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    O widzisz. Nie i słyszałam jeszcze historii, że odmówili komuś CC mimo skierowania. Mojej koleżance lekarz wystawił skierowanie na CC tylko dlatego, że miała in vitro (!), mimo że chciała spróbować naturalnie rodzić. W szpitalu nikt tego nie podważał.
    Moja córka przez poród urodziła się z wielkim guzem na głowie 😩 dostała 8 pkt, odjęli jej za napięcie mięśniowe i zabarwienie skóry. Później przebadaliśmy ją wzdłuż i wszerz i na szczęście poród nie miał dalszych negatywnych konsekwencji. Dzisiaj jestem spokojna, że będę miała CC, bo mam świadomość, że poprzednim razem mieliśmy dużo szczęścia, że tak to się skończyło.
    Myślę, że przy takich historiach nikt nie będzie podważał decyzji o kolejnej CC. Znajoma po podobnej historii też miała potem CC.

    No w Toruniu to już norma że sam lekarz musi ocenić i w Bydgoszczy podobno też wolą sami zadecydować czy cesarka jest potrzebna..

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3915 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z cukrzycą wam też diabetolog kazał sprawdzać mocz pod względem ketonów i glukozy ? Bo mi kazał tymi paskami w domu sprawdzać i mam ilości śladowe ketonów 🤷‍♀️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1117

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    No w Toruniu to już norma że sam lekarz musi ocenić i w Bydgoszczy podobno też wolą sami zadecydować czy cesarka jest potrzebna..

    Ja z tego co zrobiłam wywiad wśród znajomych, to w Bydgoszczy nigdzie nie podważają zaświadczenia lekarskiego o wskazaniu do cesarki. Koleżanka miała nawet od ortopedy.

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie kazali, ale raz w miesiącu mam wizytę w poradni i zawsze badają mocz i krew. O której jess ostatni posiłek? Pewnie w nim jest problem jeżeli są ketony w moczu. Nam każą jeść przekąskę na noc, żeby te ketony się nie pojawiły.

    atdccwa173tcycke.png
‹‹ 288 289 290 291 292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ