X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że zdecydowałam się pójść dzisiaj na wizytę do ginekologa na NFZ. Jak ostatnio stałam pod laboratorium i były afery o przepuszczenie ciężarnej, a stoi się na zewnątrz, bez ławki, w tym słońcu (to a' propos ostatniej dyskusji), bo oni płacą i w ogóle... to stwierdziłam, że wątpliwa przyjemność wydać tam jeszcze 300 zł na badania. I stwierdziłam że chociaż te badania obowiązkowe laboratoryjne bym miała za darmo, plus położna.
    No i idę, szczerze mówię o co chodzi, przedstawiam pokserowaną dokumentację. A doktor, że on się tego nie podejmie, bo to za duże ryzyko. I że miał 2 przykre doświadczenia z mutacja Leidena, plus immunologia. To źle rokuje, może się nie utrzymać... Nosz cisna mi się na usta słowa na k... rozumiem, nie chciał, nie prowadził od początku, ale komentarz był zbędny. To moja druga taka sytuacja, bo jak miałam problemy z owulacja to Pani doktor też kazała iść prywatnie. I rozumiem wszystko, akurat my możemy zapłacić prywatnie (wiadomo zawsze by coś zostało więcej w portfelu), ale co jak kogoś nie stać latać na wizyty prywatnie.
    Musiałam się wyżalić ...

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że zdecydowałam się pójść dzisiaj na wizytę do ginekologa na NFZ. Jak ostatnio stałam pod laboratorium i były afery o przepuszczenie ciężarnej, a stoi się na zewnątrz, bez ławki, w tym słońcu (to a' propos ostatniej dyskusji), bo oni płacą i w ogóle... to stwierdziłam, że wątpliwa przyjemność wydać tam jeszcze 300 zł na badania. I stwierdziłam że chociaż te badania obowiązkowe laboratoryjne bym miała za darmo, plus położna.
    No i idę, szczerze mówię o co chodzi, przedstawiam pokserowaną dokumentację. A doktor, że on się tego nie podejmie, bo to za duże ryzyko. I że miał 2 przykre doświadczenia z mutacja Leidena, plus immunologia. To źle rokuje, może się nie utrzymać... Nosz cisna mi się na usta słowa na k... rozumiem, nie chciał, nie prowadził od początku, ale komentarz był zbędny. To moja druga taka sytuacja, bo jak miałam problemy z owulacja to Pani doktor też kazała iść prywatnie. I rozumiem wszystko, akurat my możemy zapłacić prywatnie (wiadomo zawsze by coś zostało więcej w portfelu), ale co jak kogoś nie stać latać na wizyty prywatnie.
    Musiałam się wyżalić ...

    Opad szczęki. Pomijając wredny komentarz, to czy lekarz z NFZ w ogóle ma prawo odmówić usługi, bo mu się przypadek nie podoba??

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może, ale musi wskazać innego lekarza. A że jestem prywatnie, to nie widział problemu...
    Spytał, czy "mój lekarz prowadzący umarł"? A naprawdę szczerze poprostu powiedziałam o co chodzi i naprawdę zrozumiałabym, gdyby nie chciał. Też czułam się dziwnie, że tak sobie przychodzę prawie w połowie, tylko ten głupi komentarz ( może żeby mnie odstraszyć). Poza tym dziewczyny jak jest z położną? Bo tutaj jest - mierzy, waży (wiadomo), a ja chodzę w takie miejsce, że nie ma tam nikogo oprócz mojej lekarki. Czy można się zapisać tylko do położnej, bo wydawało mi się że jest to przy poradni. Kiedyś wypełniałam deklaracje położnej, ale zlikwidowali tą poradnię.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że zdecydowałam się pójść dzisiaj na wizytę do ginekologa na NFZ. Jak ostatnio stałam pod laboratorium i były afery o przepuszczenie ciężarnej, a stoi się na zewnątrz, bez ławki, w tym słońcu (to a' propos ostatniej dyskusji), bo oni płacą i w ogóle... to stwierdziłam, że wątpliwa przyjemność wydać tam jeszcze 300 zł na badania. I stwierdziłam że chociaż te badania obowiązkowe laboratoryjne bym miała za darmo, plus położna.
    No i idę, szczerze mówię o co chodzi, przedstawiam pokserowaną dokumentację. A doktor, że on się tego nie podejmie, bo to za duże ryzyko. I że miał 2 przykre doświadczenia z mutacja Leidena, plus immunologia. To źle rokuje, może się nie utrzymać... Nosz cisna mi się na usta słowa na k... rozumiem, nie chciał, nie prowadził od początku, ale komentarz był zbędny. To moja druga taka sytuacja, bo jak miałam problemy z owulacja to Pani doktor też kazała iść prywatnie. I rozumiem wszystko, akurat my możemy zapłacić prywatnie (wiadomo zawsze by coś zostało więcej w portfelu), ale co jak kogoś nie stać latać na wizyty prywatnie.
    Musiałam się wyżalić ...


    Masakra..współczuję 🥺

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz tłumaczył, że najpierw powinnam skonsultować się z położną środowiskową ze swojej przychodni. Im bliżej porodu, to ogarnie mi grafik położnych na czas urodzenia Karola i powie mi, która jest okej i z którą mam się skontaktować 😆. I w sumie na szkołę rodzenia też mogę chodzić w miejscu zamieszkania 😂. Tak więc jest okej.

    Choć serio, wszystkie położne z którymi miałam styczność w szpitalu, gdzie roniłam są przecudowne. No... Chyba, że mi powiedzą, że nacinanie krocza jest okej to zmienię zdanie 😂🤣.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 13:11

    Aga300 lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy jest tu może jakaś dziewczyna która ma mutację pai hetero? Mam pytanie do którego tyg ciąży przepisana jest heparyna? I czy leczysz się może u dr Paśnika?

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Tony Autorytet
    Postów: 1191 1637

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga to bardzo nieprofesjonalne że strony tego lekarza, ma prawo odmówić leczenia, ale musi Cię pokierować do innego lekarza na NFZ. Przecież jest masa kobiet, których nie stać na prowadzenie ciazy prywatnie.
    No a co do komentarza o ryzyku - miał rację, rzeczywiście zwiększa to ryzyko poronienia i porodu przedwczesnego, więc nie rozumiem dlaczego się za to obrażasz

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2428 3134

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja nic nie przytyłam, bo nadal mam mdłości i niespecjalnie chce mi się jeść. Najlepiej wchodzą owoce i lody. Aż się boję zbadać poziom cukru :D

    Mam termin badania połówkowego w 19 tygodniu, czy to nie za wcześnie? Początkowo miał był w 20, ale lekarka ma urlop i rejestratorka przesunęła na 19+0. Zastanawiam się, czy będzie wszystko widać jak należy?
    Ja mam 19+5 bo później lekarz ma urlop 😁

    Altair lubi tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2428 3134

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja po prostu gotuję w osolonym wrzątku ok. 15 min i tyle. Nie polewam masłem ani niczym. Jem rękoma wyciskając środek z łupiny, bo kiedyś mi stanęła na żołądku i strasznie się męczyłam.
    Ja tak samo, ale koleżanka polewa masełkiem.

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Aga to bardzo nieprofesjonalne że strony tego lekarza, ma prawo odmówić leczenia, ale musi Cię pokierować do innego lekarza na NFZ. Przecież jest masa kobiet, których nie stać na prowadzenie ciazy prywatnie.
    No a co do komentarza o ryzyku - miał rację, rzeczywiście zwiększa to ryzyko poronienia i porodu przedwczesnego, więc nie rozumiem dlaczego się za to obrażasz
    Doskonale rozumiem ryzyko i zdecydowanie po 2 poronieniach jestem świadoma wszystkich konsekwencji. Zdaje sobie sprawę, że na każdym etapie może się wszystko wydarzyć. Miałam pełną diagnostykę, jestem na lekach, ale dobrnęłam do 17 tc. i komentarze o powiętpywaniu w szanse utrzymania ciąży, jak nic się nie dzieje i opowieści o ciężarnych z którymi miał złe doświadczenia - jedna zaniewidziała, bo miała zakrzepicę żyły środkowej siatkówki są niepotrzebnym straszeniem, a nie informowaniu o ryzyku. Cała wizyta głównie przebiegała o mówieniu o jego przykrych doświadczeniach z ciężarnymi takimi jak ja. Także stąd mój bulwers😊
    No, ale weekendzik idzie i mam nadzieję, że upały nas nie pokonają 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 13:56

  • Tony Autorytet
    Postów: 1191 1637

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Witam czy jest tu może jakaś dziewczyna która ma mutację pai hetero? Mam pytanie do którego tyg ciąży przepisana jest heparyna? I czy leczysz się może u dr Paśnika?
    Ja mam co prawda pai homo. Będę na heparynie do końca ciazy, możliwe też że w połogu, ale jeszcze się o to nie dopytywałam. Co do hetero to w ogóle dziwne, że ktoś Ci przepisał heparynę, bo to nie jest wskazanie. Więc musisz się dowiadywać u lekarza, który Ci to zalecił:)

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Powiem Wam dziewczyny, że zdecydowałam się pójść dzisiaj na wizytę do ginekologa na NFZ. Jak ostatnio stałam pod laboratorium i były afery o przepuszczenie ciężarnej, a stoi się na zewnątrz, bez ławki, w tym słońcu (to a' propos ostatniej dyskusji), bo oni płacą i w ogóle... to stwierdziłam, że wątpliwa przyjemność wydać tam jeszcze 300 zł na badania. I stwierdziłam że chociaż te badania obowiązkowe laboratoryjne bym miała za darmo, plus położna.
    No i idę, szczerze mówię o co chodzi, przedstawiam pokserowaną dokumentację. A doktor, że on się tego nie podejmie, bo to za duże ryzyko. I że miał 2 przykre doświadczenia z mutacja Leidena, plus immunologia. To źle rokuje, może się nie utrzymać... Nosz cisna mi się na usta słowa na k... rozumiem, nie chciał, nie prowadził od początku, ale komentarz był zbędny. To moja druga taka sytuacja, bo jak miałam problemy z owulacja to Pani doktor też kazała iść prywatnie. I rozumiem wszystko, akurat my możemy zapłacić prywatnie (wiadomo zawsze by coś zostało więcej w portfelu), ale co jak kogoś nie stać latać na wizyty prywatnie.
    Musiałam się wyżalić ...

    Pieprzysz.... To mógł powiedzieć żebyś leczyła się jednak prywatnie u lepszego specjalisty a on chociaż Ci badania pozleca .... Współczuję bo wiem jakie to koszty...

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Ja mam co prawda pai homo. Będę na heparynie do końca ciazy, możliwe też że w połogu, ale jeszcze się o to nie dopytywałam. Co do hetero to w ogóle dziwne, że ktoś Ci przepisał heparynę, bo to nie jest wskazanie. Więc musisz się dowiadywać u lekarza, który Ci to zalecił:)
    ❤️

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Pieprzysz.... To mógł powiedzieć żebyś leczyła się jednak prywatnie u lepszego specjalisty a on chociaż Ci badania pozleca .... Współczuję bo wiem jakie to koszty...

    Tą drogą chciałam pójść:) może akurat tak trafiłam:) Niestety ja jestem z tym, co są miłe, trzymają w środku, a potem przeżywają:) Ale w ciąży staram się myśleć za nas dwoje i odrzucam negatywy, a celebruję pozytywy:) Pewnie każda z Was przeszła swoją drogę i na pewno mogłaby różne rzeczy poopowiadać.
    Wyżaliłam się tutaj, emocje mi już opadły, zrobiłam makaron z łososiem i szpinakiem i zamierzam puścić serial i leżeć z nogami do góry:)


    Tony, Paulina12345, Olo323, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Ja mam co prawda pai homo. Będę na heparynie do końca ciazy, możliwe też że w połogu, ale jeszcze się o to nie dopytywałam. Co do hetero to w ogóle dziwne, że ktoś Ci przepisał heparynę, bo to nie jest wskazanie. Więc musisz się dowiadywać u lekarza, który Ci to zalecił:)

    Lekarze mają różne opinie. Ja mam pai hetero. Początkowo miałam brać heparynę do 12 tygodnia ciąży (zalecenie od dr S., nie od Paśnika), ale ostatecznie jedna lekarka poleciła odstawić, a dwoje lekarzy (w tym moja obecna prowadząca) powiedziało, żeby nie odstawiać. Więc biorę i chyba tak zostanie do końca ciąży.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Lekarze mają różne opinie. Ja mam pai hetero. Początkowo miałam brać heparynę do 12 tygodnia ciąży (zalecenie od dr S., nie od Paśnika), ale ostatecznie jedna lekarka poleciła odstawić, a dwoje lekarzy (w tym moja obecna prowadząca) powiedziało, żeby nie odstawiać. Więc biorę i chyba tak zostanie do końca ciąży.

    Jeżeli ktoś jest po przejscisch to zalecają jednak do końca ciąży żeby dmuchać na zimne.

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1281 1203

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam robionych mutacji, ale mam pozytywne ANA i cały czas lecę na acardzie od starań, a jak zaszłam w ciążę to lekarka z kliniki dała mi jeszcze heparynę, ale mówiła, że do końca 1 trymestru. Potem już chodziłam do swojego lekarza prowadzącego i podtrzymał mi tą heparynę z zaleceń kliniki, ale po 1 trymestrze widziałam, że cykal mi się ją odstawić skoro już zaczęłam ją brać. Finalnie w 16tc przegadaliśmy to jeszcze raz i odstawił mi clexane, ale acard biorę cały czas.

    age.png

    preg.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1671 1534

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wszystko ok jest? Ja też 16 odstawiłam i stres czy wszystko ok

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Olo323 Autorytet
    Postów: 1012 1962

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już po połówkowym 🥰
    Synek zdrowy, wszystko w porządku- nóżki, raczki, nerki, serduszko, główka, mózg, pęcherz, kręgosłup, nie ma wodoglowia, nie ma rozszczepu wargi, zdrowiutki chłopczyk ❤️
    Waży całe 385g wszystko na tym etapie idealnie 😊
    Oczywiście ułożył się tak, ze były problemy ze zmierzeniem, ale tak już Paniczowi było wygodnie 😅

    Widzieliśmy jak najpierw zakrywał sobie buzie rączkami a później jak wystawiał jezyk z buzi 😂
    Emocje nie mieszczą się w ciele ❤️

    821-ABA91-EE71-42-D4-AEA8-9-C916-EED4321.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 17:38

    Angelaaaa, meggie94, olanowak90x, Kalli95, Aga300, kid_aa, MamaTrójki, Strata, Joanne, Asia11, Kitaja, czekamynadzidzie, Edyta1987, Rossetia, Ultra-Dżasta, Scandi-B lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 29 lat
    👩- hashimoto, PCOS
    👨‍🦰- okaz zdrowia
    2019r - 💔
    11.2022 - 💙👶 (12cs)

    01.2024- ZACZYNAMY PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olo323 wrote:
    Dziewczyny, ja już po połówkowym 🥰
    Synek zdrowy, wszystko w porządku- nóżki, raczki, nerki, serduszko, główka, mózg, pęcherz, kręgosłup, nie ma wodoglowia, nie ma rozszczepu wargi, zdrowiutki chłopczyk ❤️
    Waży całe 385g wszystko na tym etapie idealnie 😊
    Oczywiście ułożył się tak, ze były problemy ze zmierzeniem, ale tak już Paniczowi było wygodnie 😅

    Widzieliśmy jak najpierw zakrywał sobie buzie rączkami a później jak wystawiał jezyk z buzi 😂
    Emocje nie mieszczą się w ciele ❤️

    821-ABA91-EE71-42-D4-AEA8-9-C916-EED4321.jpg


    Super 😍😍

    Olo323 lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ