BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ci膮偶y - og贸lne > 馃挌LISTOPAD 2021馃挌
Rozpocznij sw贸j osobisty, inteligentny kalendarz ci膮偶y BellyBestFriend!
Oce艅 ten w膮tek:
AUTOR
WIADOMO艢膯

Karooolcia :)
Autorytet
Post贸w: 2092
1464

Wys艂any: 2 marca, 21:56
MeggiGirl wrote:
Ehh dziewczyny. Kole偶anka z przychodni mnie nastraszy艂a, ze to nic pewnego, ze jeszcze usg nie by艂o i wszystko moze si臋 zdarzy膰. :(( A ja sama si臋 wystarczaj膮co Stresuj臋...

Nie ma co si臋 stresowa膰 :) Tak jak pisze Beza trzeba by膰 dobrej my艣li, bo jednak to co my艣limy to przyci膮gamy ... ja tam nastawiam si臋 pozytywnie, m贸wi臋 ju偶 do mojego okruszka, 偶eby si臋 tam mocno trzyma艂/a :)

p19u9jcg3tfx7olo.png

Igna艣 鉂 11.09.2017

馃懠 鉂 Poronienie zatrzymane 11tc

Beza27
Autorytet
Post贸w: 666
722

Wys艂any: 3 marca, 06:15
Co my艣licie o tym 偶eby szuka膰 lekarza prowadz膮cego, kt贸ry pracuje w szpitalu, w kt贸rym planujemy rodzi膰? Macie wieksze do艣wiadczenie, czy to jest a偶 tak wa偶ne?
Jak si臋 zapisuje na pierwsz膮 ci膮偶owa wizyt臋 to jaki typ wybieram? 馃お Prowadzenie ci膮偶y czy konsultacja z USG? Czy USG prenatalne? USG transvaginalne? Strasznie du偶o tych opcji na znanym lekarzu 馃槈

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora 3 marca, 06:18

馃挌馃挌馃挌
2.03.2021
Beta 214,50 mIU/ml 馃崁 -> 961 mlU/ml po 72h 馃崁
18.03 6t2 jest 鉂わ笍
Prenatalne -> 28.04 wszystko dobrze, niskie ryzyka 馃挌馃崁

Po艂贸wkowe -> 22.06 330g zdrowy ch艂opiec 馃グ

USG III trymestru -> 27.08(30t) 1400g 馃Ц
34t+4 -> 2500g 馃懀
馃挌馃挌馃挌

Rozpocz臋cie stara艅 02.2020

f2w3vfxmaop3zda5.png

futuremama
Autorytet
Post贸w: 5144
3485

Wys艂any: 3 marca, 07:08
Beza jak nie b臋dzie 偶adnych problem贸w to lekarz ma艂o potrzebny ale w razie czego warto mie膰 no i nie raz jak masz swojego lekarza to po prostu lepiej Ci臋 traktuj膮.
Aczkolwiek ja w drugiej ci膮偶y mia艂am rodzi膰 tam gdzie m贸j lekarz, nie wysz艂o ale i tak nie 偶a艂uj臋 bo super lekarz a potem po艂o偶ne i tak by艂y cudowne. Lekarza dopiero nast臋pnego dnia na obchodzie widzia艂am.
Ja p贸ki co si臋 um贸wi艂am na konsultacj臋. I tak na takiej wizycie USG mi robi膮. Potem ju偶 prowadzenie ci膮偶y b臋dzie. Prenatalne masz I, II i III trymestru i to pierwsze b臋dziesz mia艂a dopiero 11-13 tydzie艅.
Tak naprawd臋 to co teraz zaznaczysz to tylko po to 偶eby orientacyjnie wiedzie膰 jaki koszt i ile czasu b臋dzie trwa艂a wizyta a i tak lekarz zrobi co b臋dzie potrzebne :)

Beza27 lubi t臋 wiadomo艣膰

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

Beza27
Autorytet
722

Wys艂any: 3 marca, 07:39
Dzi臋kuj臋 za odpowied藕 futuremama 馃檪 i tak wysz艂o 偶e te偶 si臋 zapisa艂am na 15.03 馃檲 wi臋c do艂膮czam do was w ten sam dzie艅 馃檲
Kurcze bo z tego co widz臋 to ci lekarze co b臋d膮 w szpitalu w kt贸rym prawdopodobnie b臋d臋 rodzi膰 to maj膮 niekt贸re takie 艣rednie opinie, s膮 te偶 pozytywne ale tak p贸艂 na p贸艂 i si臋 zastanawiam bo chyba wol臋 i艣膰 do kobiety na prowadzenie ci膮偶y, jeszcze si臋 zastanowi臋 馃檲 ta co si臋 do niej zapisa艂am ma same pozytywne, a z drugiej strony mo偶e taki lekarz ze szpitala wi臋cej przypadk贸w zna i zauwa偶y rzeczy kt贸rych ta kobieta nie b臋dzie widzie膰 馃檲 na razie p贸jd臋 do niej i zobacz臋 czy mi si臋 spodoba 馃お

馃挌馃挌馃挌
2.03.2021
18.03 6t2 jest 鉂わ笍

34t+4 -> 2500g 馃懀
馃挌馃挌馃挌

f2w3vfxmaop3zda5.png

MeggiGirl
Autorytet
Post贸w: 419
185

Wys艂any: 3 marca, 07:46
Ja mam pakiet w luxmedzie, a tam to w og贸le po chi艅sku jest. Kto inny robi usg, kto inny prowadzi ci膮偶臋.
No, ale i tak ju偶 si臋 nie mog臋 doczeka膰, chyba w czasie tego USG i tak mi wszystko powie, co si臋 dzieje.

010is65gtxk93h3j.png

Beta HCG:
23.02. - 32,8 mIU/ml
25.02 - 121.1 mIU/ml

starania wspomagane od 08.2020.

馃懇 27 l.
馃懆 28 l.

Nasze pierwsze dziecko

futuremama
Autorytet
3485

Wys艂any: 3 marca, 08:34
MeggiGirl tego nie ogarniam bo ja mam medicover i usg mam normalnie na wizycie. No chyba 偶e w ci膮偶y jest inaczej馃檲
Beza ja wol臋 dobrego lekarza ni偶 warunek 偶e pracuje w szpitalu.
Teraz chodzi艂am do takiego kt贸ry by艂 naprawd臋 spoko, do艣wiadczenie, pracuje w szpitalu takim kt贸ry mog艂abym rozwa偶a膰 bo og贸lnie szpital ma 艣wietne opinie. Ale jego wiedza i opis usg taki 偶e mia艂am w膮tpliwo艣ci a drugi argument na nie to to 偶e nie ma certyfikatu do przeprowadzania usg prenatalnego w I trym.

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

Beza27
Autorytet
722

Wys艂any: 3 marca, 08:36
Ja w艂a艣nie te偶 mam pakiet i stwierdzi艂am 偶e pierdziele pakiet id臋 prywatnie, nie mog艂am znale藕膰 偶adnego lekarza, wszyscy mieli najwy偶ej 2 gwiazdki i wi臋kszo艣膰 opinii negatywnych. A ja nie chc臋 si臋 dodatkowo stresowa膰 - czasem w tych komentarzach napisane by艂o co lekarz powiedzia艂 to a偶 si臋 przykro robi..
I potem jeszcze wyczyta艂am 偶e jak p贸jd臋 do ginekologa to on mi wcale USG nie zrobi to se my艣l臋 偶e nie b臋d臋 chodzi膰 pi臋膰 razy bezsensu 馃檲
Z pakietu skorzystam przy badaniach krwi i moczu

Mam nadziej臋 偶e u Ciebie s膮 jacy艣 sensowni lekarze w tym luxmedzie

I w艂a艣nie patrzy艂am i nie mam dermatologa w pakiecie nawet, a mam AZS(atopowe zapalnie sk贸ry) w ci膮偶y (jako pierwszy objaw-pare dni po owu si臋 zacz臋艂o). Jestem ca艂a w tym szczeg贸lnie na piersiach, brzuchu i plecach. Na razie stosuje kremy kt贸re mi kiedy艣 pomaga艂y ale tak to nigdy nie mia艂am jeszcze. Chyba zadzwoni臋 do rodzinnego i poprosz臋 o skierowanie na NFZ do dermatologa cho膰 pewnie b臋d膮 terminy odleg艂e. Ju偶 sama nie wiem, ale w膮tpi臋 偶eby mi poradzi艂 co艣 dermatolog nawet prywatnie opr贸cz krem贸w i emolientow, co ju偶 stosuje 馃し馃徎鈥嶁檧锔

馃挌馃挌馃挌
2.03.2021
18.03 6t2 jest 鉂わ笍

34t+4 -> 2500g 馃懀
馃挌馃挌馃挌

f2w3vfxmaop3zda5.png

futuremama
Autorytet
3485

Wys艂any: 3 marca, 08:53
Beza ja chcia艂am si臋 do diabetologa um贸wi膰 a wyskoczy艂o mi ile b臋dzie kosztowa膰 wizyta wi臋c stwierdzi艂am 偶e nie mam. A kole偶anka tam pracuje i si臋 okaza艂o si臋 mam ale tylko jak b臋d臋 mia艂a skierowanie. Wi臋c nie wiem do ko艅ca.
M贸j gin mia艂 same dobre opinie, teraz znalaz艂am takiego co ma 256 opini z czego 251 to pozytywne i jego chc臋. Tylko oczywi艣cie jak ju偶 znajdziesz tak膮 osob臋 to trzeba polowa膰 na terminy w prz贸d. A w razie czego te偶 przyjmuje prywatnie wi臋c dla mnie to spoko bo w艂a艣nie badania w ramach medicover a jak b臋dzie potrzeba to prywatna wizyta i tyle.
Pierwsza ci膮偶臋 prowadzi艂am ca艂kiem prywatnie i niestety koszty s膮 ogromne a jak teraz patrz臋 偶e wizyta 240z艂 to c贸偶... Plus pierwsze badania kilka st贸wek poch艂on臋艂y i ka偶de prenatalne 300-450z艂 teraz.
Tak偶e ile si臋 da mam zamiar z pakietu wyci膮gn膮膰.

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

MeggiGirl
Autorytet
185

Wys艂any: 3 marca, 09:15
Beza27 wrote:
Ja w艂a艣nie te偶 mam pakiet i stwierdzi艂am 偶e pierdziele pakiet id臋 prywatnie, nie mog艂am znale藕膰 偶adnego lekarza, wszyscy mieli najwy偶ej 2 gwiazdki i wi臋kszo艣膰 opinii negatywnych. A ja nie chc臋 si臋 dodatkowo stresowa膰 - czasem w tych komentarzach napisane by艂o co lekarz powiedzia艂 to a偶 si臋 przykro robi..
I potem jeszcze wyczyta艂am 偶e jak p贸jd臋 do ginekologa to on mi wcale USG nie zrobi to se my艣l臋 偶e nie b臋d臋 chodzi膰 pi臋膰 razy bezsensu 馃檲
Z pakietu skorzystam przy badaniach krwi i moczu

Mam nadziej臋 偶e u Ciebie s膮 jacy艣 sensowni lekarze w tym luxmedzie

I w艂a艣nie patrzy艂am i nie mam dermatologa w pakiecie nawet, a mam AZS(atopowe zapalnie sk贸ry) w ci膮偶y (jako pierwszy objaw-pare dni po owu si臋 zacz臋艂o). Jestem ca艂a w tym szczeg贸lnie na piersiach, brzuchu i plecach. Na razie stosuje kremy kt贸re mi kiedy艣 pomaga艂y ale tak to nigdy nie mia艂am jeszcze. Chyba zadzwoni臋 do rodzinnego i poprosz臋 o skierowanie na NFZ do dermatologa cho膰 pewnie b臋d膮 terminy odleg艂e. Ju偶 sama nie wiem, ale w膮tpi臋 偶eby mi poradzi艂 co艣 dermatolog nawet prywatnie opr贸cz krem贸w i emolientow, co ju偶 stosuje 馃し馃徎鈥嶁檧锔

To samo widzia艂am z lekarzami. Ci, kt贸rzy s膮 dost臋pni, maja beznadziejne opinie. Moja kolezanka tam pracuje, wi臋c moze mi kogo艣 poleci. Ja mia艂am 艣wietna ginekolog, gdy starali艣my si臋 o dziecko, ale niestety przyjmuje w ramach enelmedu. Szkoda, bo ju偶 si臋 do niej przyzwyczai艂am.

010is65gtxk93h3j.png

Beta HCG:
23.02. - 32,8 mIU/ml
25.02 - 121.1 mIU/ml

馃懇 27 l.
馃懆 28 l.

Nasze pierwsze dziecko

Beza27
Autorytet
722

Wys艂any: 3 marca, 09:37
Dzowonilam do mojej ginekolog z NFZ i teraz s膮 terminy na maj 馃く zawsze by艂o do 2tygodni, co tu si臋 podzia艂o.
Ale w sumie dobrze wysz艂o bo znalaz艂am poradnie w tym szpitalu co mam rodzi膰 i si臋 tam zapisa艂am na 18.03 wi臋c zobacz臋 jak to wyjdzie, a i tak tam planuje rodzi膰 bo blisko i podobno ok, to mi na r臋k臋 馃檪
Wi臋c id臋 15.03 prywatnie, sprawdz臋 co to za lekarz, a do poradni p贸jd臋 18.03 i jak b臋dzie spoko to nie b臋d臋 chodzi膰 prywatnie chyba 偶e w nag艂ych przypadkach 馃檪
Najwy偶ej zobacz臋 dwa razy serduszko 馃グ mam nadziej臋 馃

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora 3 marca, 09:38

馃挌馃挌馃挌
2.03.2021
18.03 6t2 jest 鉂わ笍

34t+4 -> 2500g 馃懀
馃挌馃挌馃挌

f2w3vfxmaop3zda5.png

MeggiGirl
Autorytet
185

Wys艂any: 3 marca, 09:46
Beza27 wrote:
Dzowonilam do mojej ginekolog z NFZ i teraz s膮 terminy na maj 馃く zawsze by艂o do 2tygodni, co tu si臋 podzia艂o.
Ale w sumie dobrze wysz艂o bo znalaz艂am poradnie w tym szpitalu co mam rodzi膰 i si臋 tam zapisa艂am na 18.03 wi臋c zobacz臋 jak to wyjdzie, a i tak tam planuje rodzi膰 bo blisko i podobno ok, to mi na r臋k臋 馃檪
Wi臋c id臋 15.03 prywatnie, sprawdz臋 co to za lekarz, a do poradni p贸jd臋 18.03 i jak b臋dzie spoko to nie b臋d臋 chodzi膰 prywatnie chyba 偶e w nag艂ych przypadkach 馃檪
Najwy偶ej zobacz臋 dwa razy serduszko 馃グ mam nadziej臋 馃

Super! Jeste艣my w tym samym wieku i chuba obie czekamy na pierwsze dziecko. 鉂

Beza27 lubi t臋 wiadomo艣膰

010is65gtxk93h3j.png

Beta HCG:
23.02. - 32,8 mIU/ml
25.02 - 121.1 mIU/ml

馃懇 27 l.
馃懆 28 l.

Nasze pierwsze dziecko

uszminkowane_serce
Kole偶anka
Post贸w: 35
24

Wys艂any: 3 marca, 09:47
No niestety u mnie jest tak samo z lekarzami w luxmedzie. Dost臋pni s膮 tylko Ci kt贸rzy maj膮 bardzo s艂abe opinie. Poluje na jednego dobrego kt贸ry pracuje r贸wnie偶 w szpitalu w moim mie艣cie, a tak偶e zapisa艂am si臋 prywatnie do innej Pani ginekolog kt贸ra ma milion pozytywnych opinii. Ale niestety u niej termin dopiero na kwiecie艅 馃檲

ckaigzu3fubaeuu9.png

Autorytet
1464

Wys艂any: 3 marca, 10:16
Ja te偶 mam pakiet w Luxmedzie i faktycznie jest tak, 偶e inny lekarz robi USG a inny prowadzi ci膮偶臋, cho膰 w p贸藕niejszej fazie to tylko m贸j lekarz mi robi艂 USG. Ja mam akurat bardzo fajnego lekarza z Luxmedu, kt贸ry pracuje w szpitalu i jest tam chyba ordynatorem :) Pierwsz膮 ci膮偶e 艣wietnie mi prowadzi艂, i taki facet starszy ale zabawny i do rany przy艂贸偶 ale kolejka do niego to 3 miesi膮ce... trzeba si臋 umawia膰 na wizyty dodatkowe 偶eby si臋 dosta膰 :P

p19u9jcg3tfx7olo.png

Igna艣 鉂 11.09.2017

MeggiGirl
Autorytet
185

Wys艂any: 3 marca, 10:20
Karooolcia :) wrote:
Ja te偶 mam pakiet w Luxmedzie i faktycznie jest tak, 偶e inny lekarz robi USG a inny prowadzi ci膮偶臋, cho膰 w p贸藕niejszej fazie to tylko m贸j lekarz mi robi艂 USG. Ja mam akurat bardzo fajnego lekarza z Luxmedu, kt贸ry pracuje w szpitalu i jest tam chyba ordynatorem :) Pierwsz膮 ci膮偶e 艣wietnie mi prowadzi艂, i taki facet starszy ale zabawny i do rany przy艂贸偶 ale kolejka do niego to 3 miesi膮ce... trzeba si臋 umawia膰 na wizyty dodatkowe 偶eby si臋 dosta膰 :P

A powiedz, to nie przeszkadza w niczym? Czy lekarz robi膮cy USG wszystko Ci wyja艣nia艂, czy dopiero ginekolog?

010is65gtxk93h3j.png

Beta HCG:
23.02. - 32,8 mIU/ml
25.02 - 121.1 mIU/ml

馃懇 27 l.
馃懆 28 l.

Nasze pierwsze dziecko

Autorytet
1464

Wys艂any: 3 marca, 10:23
MeggiGirl wrote:
A powiedz, to nie przeszkadza w niczym? Czy lekarz robi膮cy USG wszystko Ci wyja艣nia艂, czy dopiero ginekolog?

wszystko zawsze mi wyja艣niali a potem sz艂am z tym do swojego i jeszcze raz patrzy艂. og贸lnie te najwa偶niejsze usg to robi艂 mi zawsze m贸j lekarz. Ma艂o tego cz臋sto zaprasza艂 mnie do siebie do szpitala na bezp艂atn膮 wizyt臋, 偶eby zrobi膰 usg na lepszym sprz臋cie. M贸g艂 wzi膮膰 kas臋 za to bo tam przyjmuje prywatnie a jednak nigdy z艂ot贸wki ode mnie nie wzi膮艂.

futuremama lubi t臋 wiadomo艣膰

p19u9jcg3tfx7olo.png

Igna艣 鉂 11.09.2017

futuremama
Autorytet
3485

Wys艂any: 3 marca, 10:38
Karooolcia a jak z prenatalnymi? Osobno si臋 to jako艣 umawia czy wizyt臋 po prostu si臋 zaklepuje?

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

futuremama
Autorytet
3485

Wys艂any: 3 marca, 10:40
Ju偶 偶a艂uj臋 偶e wi臋cej wizyt nie zaklepa艂am do tego co chce bo mam na 6.04 a potem w kwietniu ju偶 brak terminu 馃檲

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

futuremama
Autorytet
3485

Wys艂any: 3 marca, 10:54
Ps. Wczoraj ju偶 mia艂am kryzys totalny i dzie艅 totalnego ze艣wirowania. Cycki mniej bola艂y z tego wszystkogo wieczorem ju偶 si臋 totalnie okresowo, wi臋c oczywi艣cie wysz艂y 偶ale i p艂acze 偶e wszystko si臋 zaraz schrzani. I c贸偶... przynajmniej pierwszy raz od ilu艣 dni zasn臋艂am w moment i przespa艂am super noc. Bez krecenia si臋 przez dwie godziny i pobudek przez byle szmer. Wida膰 trzeba by艂o wyrzuci膰 troch臋 pierd贸艂 z g艂owy :)

hchy9jcgq0p4n3jr.png
馃懄08.2015
馃懅12.2018

Beza27
Autorytet
722

Wys艂any: 3 marca, 11:01
Futuremama dobrze 偶e uda艂o Ci si臋 zasn膮膰, musimy du偶o teraz spa膰 馃檲
Ja za to p贸艂 nocy przespa艂am na kanapie w salonie, bo mi by艂o zbyt gor膮co w sypialni i mnie irytowa艂o chrapanie m臋偶a, rzadko chrapie to musia艂 akurat wczoraj jak nie mog艂am spa膰 馃お
A g艂owa mnie bola艂a ze zm臋czenia ju偶, oczy si臋 zamyka艂y, czu艂am si臋 jak na kacu, a zasn膮膰 nie mog艂am

馃挌馃挌馃挌
2.03.2021
18.03 6t2 jest 鉂わ笍

34t+4 -> 2500g 馃懀
馃挌馃挌馃挌

f2w3vfxmaop3zda5.png

KasiaMama
Nowa
Post贸w: 4
3

Wys艂any: 3 marca, 11:14
We Wroc艂awiu w medicover tez lekarz buc, ale skierowania na badania daje i usg robi na miejscu. Tyle, 偶e ja mam ju偶 dystans do lekarzy, bo sama wiem mniej wiecej co i jak. Przy pierwszej ci膮偶y zdecydowanie warto mie膰 fajnego lekarza, kt贸ry uspokoi i wszystko wyt艂umaczy...

Co do lekarza w szpitalu, nigdy nie korzysta艂am ze znajomo艣ci. Tak na prawd臋, to moim zdaniem w czasie porodu NAJWA呕NIEJSZA JEST PO艁O呕NA. Wi臋c jak kogo艣 szuka膰, to fajnej babeczki, kt贸ra pomo偶e przej艣膰 przez ten czas w spokoju ... W moim przypadku, lekarze tylko przeszkadzali, wi臋c mam do nich dystans (zazwyczaj wpadaj膮 na chwil臋 i za raz ich nie ma ;)). A po艂o偶na ostatnio zosta艂a nawet po swoim dy偶urze, 偶eby by膰 ze mn膮 do ko艅ca (mino, 偶e nie op艂aca艂am jej dodatkowo). W og贸le, po艂o偶ne to cz臋sto wspania艂e kobiety ...

A u mnie Zosienika, lat piec, nie da艂a nam spa膰 w nocy - jakie艣 chor贸bsko si臋 przypa艂臋ta艂o. Wi臋c dzisiaj poza Micha艂em i Miko艂ajem (lat 14 i 11) mam jeszcze w domu przedszkolaka :) :). Oby do piatku

Micha艂 2007, Miki 2010, Natalka 2012, Zosie艅ka 2016

xnw4e6hhos9j5xdw.png

Dowiedz si臋 wi臋cej o swojej ci膮偶y!

Sprawd藕 BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • 艣ledzenie rozwoju ci膮偶y
  • dieta dla ci膮偶y

Wypr贸buj miesi膮c za darmo, potem tylko 29 z艂 / mies.

UTW脫RZ KONTO

Twoje dane s膮 u nas bezpieczne. Nigdy nie udost臋pnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie b臋dziemy wysy艂a膰 do Ciebie wiadomo艣ci. My r贸wnie偶 nie lubimy spamu!

Tw贸j adres e-mail: 
OK Anuluj
Dzi臋kujemy za do艂膮czenie do BellyBestFriend!

Wys艂ali艣my do Ciebie wiadomo艣膰 z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywowa膰 konto przejd藕 do swojej poczty email , a nast臋pnie kliknij na link aktywacyjny, kt贸ry do Ciebie wys艂ali艣my.

Je艣li nie widzisz naszej wiadomo艣ci, zajrzyj prosz臋 do folderu Spam.

OK (15)