X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💚LISTOPAD 2021💚
Odpowiedz

💚LISTOPAD 2021💚

Oceń ten wątek:
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 2 marca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Ehh dziewczyny. Koleżanka z przychodni mnie nastraszyła, ze to nic pewnego, ze jeszcze usg nie było i wszystko moze się zdarzyć. :(( A ja sama się wystarczająco Stresuję...

    Nie ma co się stresować :) Tak jak pisze Beza trzeba być dobrej myśli, bo jednak to co myślimy to przyciągamy ... ja tam nastawiam się pozytywnie, mówię już do mojego okruszka, żeby się tam mocno trzymał/a :)

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 904 1130

    Wysłany: 3 marca 2021, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o tym żeby szukać lekarza prowadzącego, który pracuje w szpitalu, w którym planujemy rodzić? Macie wieksze doświadczenie, czy to jest aż tak ważne?
    Jak się zapisuje na pierwszą ciążowa wizytę to jaki typ wybieram? 🤪 Prowadzenie ciąży czy konsultacja z USG? Czy USG prenatalne? USG transvaginalne? Strasznie dużo tych opcji na znanym lekarzu 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 06:18

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza jak nie będzie żadnych problemów to lekarz mało potrzebny ale w razie czego warto mieć no i nie raz jak masz swojego lekarza to po prostu lepiej Cię traktują.
    Aczkolwiek ja w drugiej ciąży miałam rodzić tam gdzie mój lekarz, nie wyszło ale i tak nie żałuję bo super lekarz a potem położne i tak były cudowne. Lekarza dopiero następnego dnia na obchodzie widziałam.
    Ja póki co się umówiłam na konsultację. I tak na takiej wizycie USG mi robią. Potem już prowadzenie ciąży będzie. Prenatalne masz I, II i III trymestru i to pierwsze będziesz miała dopiero 11-13 tydzień.
    Tak naprawdę to co teraz zaznaczysz to tylko po to żeby orientacyjnie wiedzieć jaki koszt i ile czasu będzie trwała wizyta a i tak lekarz zrobi co będzie potrzebne :)

    Beza27 lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 904 1130

    Wysłany: 3 marca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź futuremama 🙂 i tak wyszło że też się zapisałam na 15.03 🙈 więc dołączam do was w ten sam dzień 🙈
    Kurcze bo z tego co widzę to ci lekarze co będą w szpitalu w którym prawdopodobnie będę rodzić to mają niektóre takie średnie opinie, są też pozytywne ale tak pół na pół i się zastanawiam bo chyba wolę iść do kobiety na prowadzenie ciąży, jeszcze się zastanowię 🙈 ta co się do niej zapisałam ma same pozytywne, a z drugiej strony może taki lekarz ze szpitala więcej przypadków zna i zauważy rzeczy których ta kobieta nie będzie widzieć 🙈 na razie pójdę do niej i zobaczę czy mi się spodoba 🤪

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 3 marca 2021, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pakiet w luxmedzie, a tam to w ogóle po chińsku jest. Kto inny robi usg, kto inny prowadzi ciążę.
    No, ale i tak już się nie mogę doczekać, chyba w czasie tego USG i tak mi wszystko powie, co się dzieje.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl tego nie ogarniam bo ja mam medicover i usg mam normalnie na wizycie. No chyba że w ciąży jest inaczej🙈
    Beza ja wolę dobrego lekarza niż warunek że pracuje w szpitalu.
    Teraz chodziłam do takiego który był naprawdę spoko, doświadczenie, pracuje w szpitalu takim który mogłabym rozważać bo ogólnie szpital ma świetne opinie. Ale jego wiedza i opis usg taki że miałam wątpliwości a drugi argument na nie to to że nie ma certyfikatu do przeprowadzania usg prenatalnego w I trym.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 904 1130

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też mam pakiet i stwierdziłam że pierdziele pakiet idę prywatnie, nie mogłam znaleźć żadnego lekarza, wszyscy mieli najwyżej 2 gwiazdki i większość opinii negatywnych. A ja nie chcę się dodatkowo stresować - czasem w tych komentarzach napisane było co lekarz powiedział to aż się przykro robi..
    I potem jeszcze wyczytałam że jak pójdę do ginekologa to on mi wcale USG nie zrobi to se myślę że nie będę chodzić pięć razy bezsensu 🙈
    Z pakietu skorzystam przy badaniach krwi i moczu

    Mam nadzieję że u Ciebie są jacyś sensowni lekarze w tym luxmedzie

    I właśnie patrzyłam i nie mam dermatologa w pakiecie nawet, a mam AZS(atopowe zapalnie skóry) w ciąży (jako pierwszy objaw-pare dni po owu się zaczęło). Jestem cała w tym szczególnie na piersiach, brzuchu i plecach. Na razie stosuje kremy które mi kiedyś pomagały ale tak to nigdy nie miałam jeszcze. Chyba zadzwonię do rodzinnego i poproszę o skierowanie na NFZ do dermatologa choć pewnie będą terminy odległe. Już sama nie wiem, ale wątpię żeby mi poradził coś dermatolog nawet prywatnie oprócz kremów i emolientow, co już stosuje 🤷🏻‍♀️

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza ja chciałam się do diabetologa umówić a wyskoczyło mi ile będzie kosztować wizyta więc stwierdziłam że nie mam. A koleżanka tam pracuje i się okazało się mam ale tylko jak będę miała skierowanie. Więc nie wiem do końca.
    Mój gin miał same dobre opinie, teraz znalazłam takiego co ma 256 opini z czego 251 to pozytywne i jego chcę. Tylko oczywiście jak już znajdziesz taką osobę to trzeba polować na terminy w przód. A w razie czego też przyjmuje prywatnie więc dla mnie to spoko bo właśnie badania w ramach medicover a jak będzie potrzeba to prywatna wizyta i tyle.
    Pierwsza ciążę prowadziłam całkiem prywatnie i niestety koszty są ogromne a jak teraz patrzę że wizyta 240zł to cóż... Plus pierwsze badania kilka stówek pochłonęły i każde prenatalne 300-450zł teraz.
    Także ile się da mam zamiar z pakietu wyciągnąć.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 3 marca 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Ja właśnie też mam pakiet i stwierdziłam że pierdziele pakiet idę prywatnie, nie mogłam znaleźć żadnego lekarza, wszyscy mieli najwyżej 2 gwiazdki i większość opinii negatywnych. A ja nie chcę się dodatkowo stresować - czasem w tych komentarzach napisane było co lekarz powiedział to aż się przykro robi..
    I potem jeszcze wyczytałam że jak pójdę do ginekologa to on mi wcale USG nie zrobi to se myślę że nie będę chodzić pięć razy bezsensu 🙈
    Z pakietu skorzystam przy badaniach krwi i moczu

    Mam nadzieję że u Ciebie są jacyś sensowni lekarze w tym luxmedzie

    I właśnie patrzyłam i nie mam dermatologa w pakiecie nawet, a mam AZS(atopowe zapalnie skóry) w ciąży (jako pierwszy objaw-pare dni po owu się zaczęło). Jestem cała w tym szczególnie na piersiach, brzuchu i plecach. Na razie stosuje kremy które mi kiedyś pomagały ale tak to nigdy nie miałam jeszcze. Chyba zadzwonię do rodzinnego i poproszę o skierowanie na NFZ do dermatologa choć pewnie będą terminy odległe. Już sama nie wiem, ale wątpię żeby mi poradził coś dermatolog nawet prywatnie oprócz kremów i emolientow, co już stosuje 🤷🏻‍♀️

    To samo widziałam z lekarzami. Ci, którzy są dostępni, maja beznadziejne opinie. Moja kolezanka tam pracuje, więc moze mi kogoś poleci. Ja miałam świetna ginekolog, gdy staraliśmy się o dziecko, ale niestety przyjmuje w ramach enelmedu. Szkoda, bo już się do niej przyzwyczaiłam.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 904 1130

    Wysłany: 3 marca 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzowonilam do mojej ginekolog z NFZ i teraz są terminy na maj 🤯 zawsze było do 2tygodni, co tu się podziało.
    Ale w sumie dobrze wyszło bo znalazłam poradnie w tym szpitalu co mam rodzić i się tam zapisałam na 18.03 więc zobaczę jak to wyjdzie, a i tak tam planuje rodzić bo blisko i podobno ok, to mi na rękę 🙂
    Więc idę 15.03 prywatnie, sprawdzę co to za lekarz, a do poradni pójdę 18.03 i jak będzie spoko to nie będę chodzić prywatnie chyba że w nagłych przypadkach 🙂
    Najwyżej zobaczę dwa razy serduszko 🥰 mam nadzieję 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 09:38

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 3 marca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Dzowonilam do mojej ginekolog z NFZ i teraz są terminy na maj 🤯 zawsze było do 2tygodni, co tu się podziało.
    Ale w sumie dobrze wyszło bo znalazłam poradnie w tym szpitalu co mam rodzić i się tam zapisałam na 18.03 więc zobaczę jak to wyjdzie, a i tak tam planuje rodzić bo blisko i podobno ok, to mi na rękę 🙂
    Więc idę 15.03 prywatnie, sprawdzę co to za lekarz, a do poradni pójdę 18.03 i jak będzie spoko to nie będę chodzić prywatnie chyba że w nagłych przypadkach 🙂
    Najwyżej zobaczę dwa razy serduszko 🥰 mam nadzieję 🤞

    Super! Jesteśmy w tym samym wieku i chuba obie czekamy na pierwsze dziecko. ❤

    Beza27 lubi tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • uszminkowane_serce Koleżanka
    Postów: 35 24

    Wysłany: 3 marca 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety u mnie jest tak samo z lekarzami w luxmedzie. Dostępni są tylko Ci którzy mają bardzo słabe opinie. Poluje na jednego dobrego który pracuje również w szpitalu w moim mieście, a także zapisałam się prywatnie do innej Pani ginekolog która ma milion pozytywnych opinii. Ale niestety u niej termin dopiero na kwiecień 🙈

    ckaigzu3fubaeuu9.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam pakiet w Luxmedzie i faktycznie jest tak, że inny lekarz robi USG a inny prowadzi ciążę, choć w późniejszej fazie to tylko mój lekarz mi robił USG. Ja mam akurat bardzo fajnego lekarza z Luxmedu, który pracuje w szpitalu i jest tam chyba ordynatorem :) Pierwszą ciąże świetnie mi prowadził, i taki facet starszy ale zabawny i do rany przyłóż ale kolejka do niego to 3 miesiące... trzeba się umawiać na wizyty dodatkowe żeby się dostać :P

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooolcia :) wrote:
    Ja też mam pakiet w Luxmedzie i faktycznie jest tak, że inny lekarz robi USG a inny prowadzi ciążę, choć w późniejszej fazie to tylko mój lekarz mi robił USG. Ja mam akurat bardzo fajnego lekarza z Luxmedu, który pracuje w szpitalu i jest tam chyba ordynatorem :) Pierwszą ciąże świetnie mi prowadził, i taki facet starszy ale zabawny i do rany przyłóż ale kolejka do niego to 3 miesiące... trzeba się umawiać na wizyty dodatkowe żeby się dostać :P

    A powiedz, to nie przeszkadza w niczym? Czy lekarz robiący USG wszystko Ci wyjaśniał, czy dopiero ginekolog?

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    A powiedz, to nie przeszkadza w niczym? Czy lekarz robiący USG wszystko Ci wyjaśniał, czy dopiero ginekolog?


    wszystko zawsze mi wyjaśniali a potem szłam z tym do swojego i jeszcze raz patrzył. ogólnie te najważniejsze usg to robił mi zawsze mój lekarz. Mało tego często zapraszał mnie do siebie do szpitala na bezpłatną wizytę, żeby zrobić usg na lepszym sprzęcie. Mógł wziąć kasę za to bo tam przyjmuje prywatnie a jednak nigdy złotówki ode mnie nie wziął.

    futuremama lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooolcia a jak z prenatalnymi? Osobno się to jakoś umawia czy wizytę po prostu się zaklepuje?

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już żałuję że więcej wizyt nie zaklepałam do tego co chce bo mam na 6.04 a potem w kwietniu już brak terminu 🙈

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Wczoraj już miałam kryzys totalny i dzień totalnego ześwirowania. Cycki mniej bolały z tego wszystkogo wieczorem już się totalnie okresowo, więc oczywiście wyszły żale i płacze że wszystko się zaraz schrzani. I cóż... przynajmniej pierwszy raz od iluś dni zasnęłam w moment i przespałam super noc. Bez krecenia się przez dwie godziny i pobudek przez byle szmer. Widać trzeba było wyrzucić trochę pierdół z głowy :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 904 1130

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama dobrze że udało Ci się zasnąć, musimy dużo teraz spać 🙈
    Ja za to pół nocy przespałam na kanapie w salonie, bo mi było zbyt gorąco w sypialni i mnie irytowało chrapanie męża, rzadko chrapie to musiał akurat wczoraj jak nie mogłam spać 🤪
    A głowa mnie bolała ze zmęczenia już, oczy się zamykały, czułam się jak na kacu, a zasnąć nie mogłam

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    👩🏻 30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • KasiaMama Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We Wrocławiu w medicover tez lekarz buc, ale skierowania na badania daje i usg robi na miejscu. Tyle, że ja mam już dystans do lekarzy, bo sama wiem mniej wiecej co i jak. Przy pierwszej ciąży zdecydowanie warto mieć fajnego lekarza, który uspokoi i wszystko wytłumaczy...

    Co do lekarza w szpitalu, nigdy nie korzystałam ze znajomości. Tak na prawdę, to moim zdaniem w czasie porodu NAJWAŻNIEJSZA JEST POŁOŻNA. Więc jak kogoś szukać, to fajnej babeczki, która pomoże przejść przez ten czas w spokoju ... W moim przypadku, lekarze tylko przeszkadzali, więc mam do nich dystans (zazwyczaj wpadają na chwilę i za raz ich nie ma ;)). A położna ostatnio została nawet po swoim dyżurze, żeby być ze mną do końca (mino, że nie opłacałam jej dodatkowo). W ogóle, położne to często wspaniałe kobiety ...

    A u mnie Zosienika, lat piec, nie dała nam spać w nocy - jakieś choróbsko się przypałętało. Więc dzisiaj poza Michałem i Mikołajem (lat 14 i 11) mam jeszcze w domu przedszkolaka :) :). Oby do piatku

    Michał 2007, Miki 2010, Natalka 2012, Zosieńka 2016

    xnw4e6hhos9j5xdw.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ