X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ale dawno nas tu nie było... 😱😱😱
    Wspaniałe, że wszystkie dzieciaczki tak pięknie rosną!
    U nas też wszystko w porządku. Adelka to mały rozbójnik, wszędzie jej pełno, raczkuje z prędkością światła, stoi przy wszystkim co się napatoczy, mamy 6 zębów 💪 ostatnio przeszła 3 dniowkę i totalnie straciła apetyt, także wróciliśmy do czasów sprzed rozszerzania diety i cyc to głowy posiłek. Mam nadzieję, że jej to minie bo już tak pięknie jadła.. 😪 Generalnie powoli zastanawiamy się nad rodzeństwem dla naszej Duszki, ale jeszcze mam pewne opory pomimo tego, że wiem że nie stanie się to już, od tak. Pozdrawiamy serdecznie i przesyłamy dużo całusów 💋💋💋
    eb81421f49a8.jpg

    agndra, Iza34, Szczesliwa_mamusia, Cecylia lubią tę wiadomość

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynacie mówić o rodzeństwie i też mnie nachodzi. To moje marzenie. Ale prawda jest taka że muszę najpierw ustalić plan działania z lekarzem i obstawić się pewnie znów lekami. I gdy o tym myślę to mi się trochę odechciewa. Ale chciałabym około 2 lat różnicy więc nie mam co czekać tym bardziej że z pierwszym nam tyle zeszło.
    U nas wciąż tylko dwa ząbki. Raczkowanie też porządne i wstawanie przy wszystkim. Gdzie polecacie pojechać na urlop z takim niemowlakiem?

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój Tymek,to mały żarłok. Ma 10zębów. Raczkuje,siada,wstaje i chodzi przy meblach. Wazy 8.45. Takze nadrobił chlopak mocno. Nosimy ubranka 68/74. Choc czasem i 80 załozymy. Jest zdecydowanie mniejwzy nić jego brat w tym wieku,ale rozwija się swietnie. Wszędzie go pełno. Kocha piers, ale też pięknie je. Chyba tylko ser biały mu nie smakuje. Prawdziwy mięsożerca. U nas kawałki lecą. Tym wcina juz z nami normalne obiady. Do zlobka puki co nie idzie,mam taką pracę,że mogę ją pogodzić z siedzeniem w domu :-) drzemek ma w ciagu dnia 2. Gaworzy. Mowi mama,lala,coś co brzmi "daj" i "nie". No i po swojemu jakies niezrozumiale sylaby. Bardzo żywiolowy czlek i bardzo absorbujący. Zupełne przeciwieństwo starszaka,ktory jest bardzo spokojny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka- slicznego masz synka :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z może trochę głupim pytaniem...jak myjecie waszym maluchom ręce?? Ja już nie mam siły i się zastanawiam czy może jakiś dobry patent macie? Ja idę do łazienki i próbuje nad umywalką ale muszę go jedną ręką trzymać a drugą myć, młody się wygina, wyrywa, łapie kran, szczoteczki do zębów ogólnie jest dużo krzyku, ja się pocę z nerwów żeby mi nie wypadł.. To samo przed każdym posiłkiem i po, no i przed snem i już nie daję rady. Boni mam wrażenie że przez to nigdy mu tych rak rak dobrze nie czyszczę...
    Z myciem zębów to samo, często po prostu mu nie myję bo zawsze jest dużo krzyku wyrywania i nie mam siły tego sama zrobić:(

  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas właśnie ta metoda nad umywalką się sprawdziła.wxzesniej czyscilam chusteczkami i ręce i buzię.darl się strasznie A nad umywalką uwielbia.jest ciężko bo jak piszesz jedną ręką to trzymam A druga myje.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaw przy umywalce np.nieduzy stoleczek, noga na stolek, dziecko okrakiem na noge, jedną ręką trzymasz, drugą myjesz.

    A ja mam pytanie. Musze wprowadzic mm, mojego brakuje. Jaki nr kupic 1 czy 2? Patrząc na wiek to 2 ale z piersi na mm jak nigdy mm nie pila to jak bedzie dobrze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tak łatwo z moim przy umywalce, wygina się, walczy... Nie dość ze ciężki to się wyrywa, a to żeby iść na podłogę, albo do wody sięgnąć, to jest taka walka żeby mi nie spadł ani sobie oka nie wydłubał kranem.. potem zazwyczaj całego go muszę przebrać, czasem nawet pieluchę, dlatego pytałam jak u was to wyglada....
    Mm 1 jest lepsze zawsze. 2 jest tańsza i chyba od 6 miesięcy można podawać. ALe pewnie i tak będziesz dawała cokolwiek co zaakceptuje, bo wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje.

  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 1 września 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też się tak wyrywa przy myciu pod kranem. Ale właśnie siedzi mi okrakiem na nodze jedną ręką trzymam a druga myje. No jest łatwo ale mam nadzieję że z czasem będzie łatwiej.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 2 września 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:

    A ja mam pytanie. Musze wprowadzic mm, mojego brakuje. Jaki nr kupic 1 czy 2? Patrząc na wiek to 2 ale z piersi na mm jak nigdy mm nie pila to jak bedzie dobrze?

    Ja wprowadziłam niedawno i od razu zaczęłam od 2. Przy starszym robiłam tak samo. Podziwiam za tak długie KPI.

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agndra wrote:
    Ja wprowadziłam niedawno i od razu zaczęłam od 2. Przy starszym robiłam tak samo. Podziwiam za tak długie KPI.

    Rezygnuje z wlasnej woli.nie mam juz na to sily. Jakbym chciala to bym mogla tak ciagnac ze 2 lata 😄.
    Bebilon nie wchodzi. Kupilan dzis capricare, zobaczymy. Mrozonek tez nie chce. Wogole nie przepada za mlekiem.

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 3 września 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajtek pije jedną butelkę dziennie Mam Opti pro 2.

    Ostatnio sobie ze mnie smoczka zrobił, nie wiem co z tym fantem zrobić, bo ma charakterek i skręca afery. Teraz ma katar, ale jak przejdzie to w poniedziałek rozpoczynamy żłobek. 😱😱😱

    Trochę wcześnie, ja do pracy wracam w styczniu, ale muszę go jakoś przyuczyć i chcę, aby się wychorował. Idzie na 3h dziennie, ja już robię w majty i skręca mnie w brzuchu. Witek nie był jednak taki mamowy jak Kajtek a pierwszy dzień w żłobku był okropny. Wierzę jednak, że dobrze robię.

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 4 września 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku już żłobki 🙈temat mnie przeraża. Ja do pracy w grudniu.mial być żłobek Ale spanikowalam w pandemii.pogadam w pracy czy na pół etatu bym mogła wrócić na kilka miesięcy.moze rodzice wtedy trochę pomogą. Nie wiem.nic nie wiem.boje się chorób.Niki jeszcze nawet kataru nie miał przez te 10 miesięcy.niestety pamietam jak starszy chorował jak poszedł do przedszkola.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agndra ale z piersi tez jeszcze ciągnie?

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 21 września 2020, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Agndra ale z piersi tez jeszcze ciągnie?
    Tak 😅

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 29 września 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy już szykujcie imprezy na roczek?duże czy kameralne?ja w domu na kilka osób z rodziny. A wy?Nikos jeszcze nie chodzi.ma 4 zęby. Raczkuje,wstaje,tańczy. Nie choruje wcale.jest wymagającym dzieckiem.nue siedzi minuty.

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 3 października 2020, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem z tego wątku, ale mam bardzo ważny komunikat a wręcz błaganie:

    Kochane Mamy❤! ŚLICZNY MICHAŁEK walczy z chorobą, a inne Mamy mu w tym pomogą...

    Jeśli tylko możesz wesprzyj leczenie tego maluszka...
    https://www.siepomaga.pl/listopadowemamuski
    Z góry serdecznie dziękuje❤

    Zapraszam również do grupy licytacyjnej:
    https://m.facebook.com/groups/926688057674235/?ref=share


  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 26 października 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem świeżo po imprezie urodzinowej. Rozłożyłam na dwa dni a i tak połowa nie przyszła bo chorzy więc w sumie lepiej. młody raczej był zadowolony. Jestem z niego bardzo dumna ładnie chodzi. Potrafi się sam zabawić. Interesuje się klockami, samochodzikami. Najbardziej lubi jak coś gotuje w termomixie. Ogólnie lubi światełka.oby te choroby nas ominęły!!! Jak wy się czujecie?

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 27 października 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dziś mija rok.dobry rok.bez chorób gorączkę katarow.Niki już zaczyna sam chodzić.jutro idę pierwszy dzień do nowej pracy.przychodzi na kilka godzin niania plus rodzice. Od wiosny chce żłobek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2020, 20:38

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 29 października 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas rok minął w niedzielę. Kajtulo chodzi do żłobka, ma się dobrze. Nie chodzi, dopiero wstaje przy meblach i stawia nieśmiało kroki dostawne. Nie martwię się tym, bo neurolog twierdzi, że wszystko ok.

    bee5eb7b1cc1.jpg

    Cecylia lubi tę wiadomość

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
‹‹ 972 973 974 975 976
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ