X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • magdaaq Autorytet
    Postów: 1697 965

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    My mamy 4 zęby. W lipcu mam endokrynologa i zaleznie od wynikow zaczne leczenie wiec koniec kp. Zobaczymy i tak zwlekam od stycznia z leczeniem bo chcialam kp.

    Gratulacje Vanilka :)
    A dlaczego chcesz kończyć kp ze względu na tarczyce?

    74dij44jb6j3i3hz.png
    ex2b8ribrklqc90y.png
    f2wlkp85fon5c0nc.png
  • magdaaq Autorytet
    Postów: 1697 965

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny kope czasu mnie nie było:-) pozdrawiam Was ciepło

    74dij44jb6j3i3hz.png
    ex2b8ribrklqc90y.png
    f2wlkp85fon5c0nc.png
  • magdaaq Autorytet
    Postów: 1697 965

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po krótce co u Nas i o mnie bo pewnie zapomniałyscie:-)
    Mam.3 dzieci starszak.11 lat Leni 2.5roku.Leos zaraz rok bo miał być lipcowy ale się pospieszyl:-)
    Nadal jesteśmy kp i końca nie widac aby do 18tki:-) oraz blw
    Lenka do pkola od września
    Oskar kończy 5 klasę podstawówki
    Nie było mnie tyle czasu bo za chiny ludowe hasła nie mogłam rozkminic ale udało się no i czas szybko ucieka i zleciało:)
    Kolorowych snów:)
    Jak macie pytanie walcie chętnie odpowiem:-)

    74dij44jb6j3i3hz.png
    ex2b8ribrklqc90y.png
    f2wlkp85fon5c0nc.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 24 maja 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bylam w grudniu u endo to mi mowila ze musze kp skonczyc do leczenia. Nie mialam problemow z tarczyca, po porodzie sie cos zepsulo. Ale zrobir badania i moze sie okaze ze juz jest ok. Wszystko sie wyjasni jak pojde na krew za miesiac. Zwlekam z tym do roczku wiec co bedzie to bedzie a poki co kp.

    event.png
    eve
  • magdaaq Autorytet
    Postów: 1697 965

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Jak bylam w grudniu u endo to mi mowila ze musze kp skonczyc do leczenia. Nie mialam problemow z tarczyca, po porodzie sie cos zepsulo. Ale zrobir badania i moze sie okaze ze juz jest ok. Wszystko sie wyjasni jak pojde na krew za miesiac. Zwlekam z tym do roczku wiec co bedzie to bedzie a poki co kp.
    Ja mam hashimoto. Biorę hormon i karmię. Wielu lekarzy nie ma pojęcia i żyje w średniowieczu jeśli chodzi o kp a branie leków. I naprawdę nie wiele chorób i przyjmowanie leków to wyklucza. Także proponuje najpierw obadac temat wypytac sprawdzić nim się bezpodstawnie odstawi dziecko

    74dij44jb6j3i3hz.png
    ex2b8ribrklqc90y.png
    f2wlkp85fon5c0nc.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja sama jej nie odstawie, zrobie tak jak bedzie kazal lekarz. Gdybym chciala ja odstawic to bym to juz dawno zrobila. Ja mam poki co nadczynnosc tarczycy, jak zrobie przeciwciala to sie dowiem wiecej.

    Moja siostra ma hashimoto, miala juz przed ciaza, teraz od 3tyg jest po porodzie i kp. Wiem ze mozna karmic przy dobranych tabletkach.

    Tylko ze hashimoto to niedoczynnosc tarczycy a ja mam nadczynnosc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 17:35

    event.png
    eve
  • magdaaq Autorytet
    Postów: 1697 965

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Ale ja sama jej nie odstawie, zrobie tak jak bedzie kazal lekarz. Gdybym chciala ja odstawic to bym to juz dawno zrobila. Ja mam poki co nadczynnosc tarczycy, jak zrobie przeciwciala to sie dowiem wiecej.

    Moja siostra ma hashimoto, miala juz przed ciaza, teraz od 3tyg jest po porodzie i kp. Wiem ze mozna karmic przy dobranych tabletkach.

    Tylko ze hashimoto to niedoczynnosc tarczycy a ja mam nadczynnosc.
    Ok.mowie tylko że niekoniecznie endo może akurat mieć wiedzę że np przy dobranych lekach nie można karmić. Oto chodzi.

    74dij44jb6j3i3hz.png
    ex2b8ribrklqc90y.png
    f2wlkp85fon5c0nc.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Ale ja sama jej nie odstawie, zrobie tak jak bedzie kazal lekarz. Gdybym chciala ja odstawic to bym to juz dawno zrobila. Ja mam poki co nadczynnosc tarczycy, jak zrobie przeciwciala to sie dowiem wiecej.

    Moja siostra ma hashimoto, miala juz przed ciaza, teraz od 3tyg jest po porodzie i kp. Wiem ze mozna karmic przy dobranych tabletkach.

    Tylko ze hashimoto to niedoczynnosc tarczycy a ja mam nadczynnosc.
    Kochana, ja choruję na nadczynnosc a dokladnie to na chorobę Gravesa Basefova od 4 lat a po porodzie choroba bardzo się nasiliła, niestety choroby autoagresywne w ciąży zazwyczaj się wyciszają by po porodzie uderzy' ze zdwojoną siłą. Dodam że cały czas karmie, obecnie jestem na dawce 20mg thyrozolu, robię jedynievodpowiednio dlugie przerwy miedzy zazyciem tabletki a karmieniem.

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 25 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po porodzie z niedoczynności (brałam euthyrox 50/75 jeszcze 3 miesiące po porodzie) zrobiła się nadczynność, wynik tsh miałam praktycznie zerowy, od 2 miesięcy biorę metizol lek na nadczynność i karmię cały czas piersią, po konsultacji z pediatrą wiem ze lek ten jest na zielono przy karmieniu, także nadczynność można i trzeba leczyć również przy karmieniu, teraz czuję się o wiele lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 23:02

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 26 maja 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzieki bardzo. Dobrze wiedziec :)

    event.png
    eve
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Kaktus odstawiłam malutkiego od piersi, przyznam że to było dla mnie bardzo bolesne , był dzień ostatniego karmienia przy którym ryczałam jak bóbr,nie jest to łatwe ... Ja postanowiłam odstawić z dnia na dzień bo nie chcialam go dręczyć pojedynczymi karmieniami a potem znowu dawać butelke, i chyba u nas się to sprawdziło bo na 3 dzień pogodził się z wieczornym karmieniem butlą.Nocki jeszcze są płaczliwe i musimy kolysać jak sie przebudzi czasami nawet do półtorej godziny zanim zaśnie. Pokarm u mnie już praktycznie zanikł więc nie było wyjścia choć też już chciałam odstawić.Malutki zaczyna przesypiać całe noce mam nadzieję ze nie jest to chwilowe.
    A tak poza tym w dniu dziecka życzę Waszym wszystkim dzieciaczkom duuużo zdrówka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2019, 22:59

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze jaka tu cisza :( sama nie zaglądałam już kupę czasu..

    Kropka gratuluję wytrwałości w odstawianiu! Naprawdę podziwiam bardzo. Ja sobie nie radzę, zamiast karmić mniej to karmię więcej.. Nie wychodzi mi totalnie.

    Moja Marysia jest pewnie jedynym dzieckiem na tym forum, które jeszcze nie siedzi :( a skończyła już 11 miesięcy. Byliśmy już u dwóch neurologow i wygląda że wszystko jest okej..mamy tylko trochę ćwiczyć z nią w domu.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus ćwiczenia faktycznie pomagają :) mój Mieszko miał trudności już na etapie przekrecania sie na brzuszek, cwiczylismy z nim od początku a wczoraj sam wdarpal się na schody heh urwanie przy nim głowy :p takze spokojnie myślę że jak dacie sobie czas to niebawem wszystko pójdzie lawinowo :)
    Nam wychodzi już 8 ząbek i gryziemy wszystko co się da xD
    KP nam wychodzi różnie... Czasem ciągle wisi na cycu i budzi się co godzinę w nocy a czasem jak dziś nie je wcale.. Nie wiem jak to u nas pójdzie z odstawieniem :p

    oar89jcggibdab41.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Powiem Wam ze nam udalo sie zakonczyc kp bezbolesnie :) najpier ograniczylam karmienia w dzien lub zaczelam zastepowac mm.( mimo iz byla antybutelkowa bardzo szybko sie przestawila)pozniej nocne karmienie trz zastapilam mm myslalam ze bedzie ryk ale nawet nie! I tak od miesiaca moj dziec przesypia cale noce o 20 idziemy spac i spi do 7 bez pobudki na jedzonko. Cudowne uczucie :)
    Aa u nas dopiero pierwszy zabek wczoraj sie przebil. Ale juz widac kolejna jedynke wiec pewnie beda szly lawinowo teraz.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus idź jeszcze do fizjoterapeuty dziecięcego na konsultacje. Z mojego doświadczenia widzę, że oni potrafią trochę lepiej nakierowac. :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Hej. Powiem Wam ze nam udalo sie zakonczyc kp bezbolesnie :) najpier ograniczylam karmienia w dzien lub zaczelam zastepowac mm.( mimo iz byla antybutelkowa bardzo szybko sie przestawila)pozniej nocne karmienie trz zastapilam mm myslalam ze bedzie ryk ale nawet nie! I tak od miesiaca moj dziec przesypia cale noce o 20 idziemy spac i spi do 7 bez pobudki na jedzonko. Cudowne uczucie :)
    Aa u nas dopiero pierwszy zabek wczoraj sie przebil. Ale juz widac kolejna jedynke wiec pewnie beda szly lawinowo teraz.
    Vanilka a jak podawałaś mm? w bidonie?

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove dalam w bidonie raz ale srednio z niego pila. Wiec wrocilam do normalnej butelki ze smoczkiem i dwa razy nie chciala i za 3 chycila i jakos poszlo i to ja jej dawalam a nie maz czy ktos inny. Uzywamy avent natural teraz w sumie pijemy mm tylko 2 razy na noc i ok 11.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 18:52

    Duzaa lubi tę wiadomość

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki a ja wpadłam się pochwalić swoim chwilowym przerażeniem... Dziś znów zobaczyłam dwie piękne czerwone krechy!!

    kropka777, Vanilka, Urszulka89, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka, Duża - wielkie gratulacje :D

    Duzaa lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka!! Musiałam coś przegapić...

    Gratulacje :) widzę że nie tylko ja będę się zmagać z 2 :p

    oar89jcggibdab41.png
‹‹ 1367 1368 1369 1370 1371
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ