X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 13 marca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka myślę że jeśli to AZS to raczej nie przez nabiał skoro piłaś/jadłaś wcześniej i młoda też.
    U nas - ze starszą, po nabiale młoda miała takie drobne krosteczki, jak grysik. Nie odstawiłam a zmniejszyłam spożycie i wsio wróciło do normy. Ale ona wtedy miała chyba 2 tygodnie. Potem już normalnie jadłam i młoda też nabiał i wszystko było ok. :)
    Nie wiem dlaczego ale zazwyczaj lekarze na taką wysypkę każą odstawić nabiał albo cytrusy...

    Maja ma dwa takie placki suche- na nodze i ręce. Pediatra kazała to obserwować bo to nie jest czerwone a suche. Tyle że ja ją kąpie teraz w emolium i smaruję też kremem z tej samej serii. Jest suche ale koloru naturalnego. A ciekawostką jest to że Maja nie przepada za nabiałem - typu jogurty, serki. Ja też teraz niewiele zjem/wypiję.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 13 marca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalysmy masci i hedziemy obserwowac Malej narazie nie daje nabiału i zobaczymy, ja ogranicze do minimum tylko do kawki troszke i tyle.

    Mam pytanie odnosnie ząbkowania. Czy ciagnievie za uszy moze zwiastwoac zabki? Nie chce znow leciec do przychodni z Maja jesli to zabki. Bo juz ostatnio na kontrole czekalam 1.5h bo tyle bylo osob. Stan podgoraczkowy byl jeden dzien z sb na niedziele teraz spokoj ale ciagnie za te uszka i tez maruda troche. Jak bylo u Was? Bo my ciagle czekamy na ten pierwszy.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 13 marca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy taką jedną suchą plamkę na rączce i zeszła po stosowaniu olejku do kąpieli Avene XeraCalm

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Vanillaice Ekspertka
    Postów: 192 172

    Wysłany: 13 marca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Dostalysmy masci i hedziemy obserwowac Malej narazie nie daje nabiału i zobaczymy, ja ogranicze do minimum tylko do kawki troszke i tyle.

    Mam pytanie odnosnie ząbkowania. Czy ciagnievie za uszy moze zwiastwoac zabki? Nie chce znow leciec do przychodni z Maja jesli to zabki. Bo juz ostatnio na kontrole czekalam 1.5h bo tyle bylo osob. Stan podgoraczkowy byl jeden dzien z sb na niedziele teraz spokoj ale ciagnie za te uszka i tez maruda troche. Jak bylo u Was? Bo my ciagle czekamy na ten pierwszy.
    U nas ciągnie za uszki przy zabkowaniu, teraz wogole ciągle tam grzebie :). Znajomi aż do szpitala z tym jechali, i też okazało się, że to od zabkowania.

    Kasia27
    p19uyx8dgi2niu08.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 13 marca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas suche placki na stopach zniknęły po zmianie proszku do prania. Aaaa mój mały tez ciagnie sie za ucho i podejrzewałam że może go boli a to może właśnie wyrzynaja sie ząbki a w życiu bym na to nie wpadła ...co do cięższych chwil to ja też często je miewam zwykle wtedy jak zostaje na cały dzień sama z maluchem ,bo zazwyczaj to ktoś przyjdzie, to mama weźmie malego na spacer i troche odciąży, ale jest coraz bardziej ruchliwy wszystko chce dotknąć, raczkując trzeba chodzić wszędzie za nim i wieczorem już padam ...zastanawiam sie nad chodzikiem choć wiem że jest niezdrowy.Noi też robi sie z niego mała maruda przy przebieraniu czasami płacze wieczorem to juz nie schodzi z rąk... chyba tez ma gorszy okres.

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 14 marca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wychodzi chyba czwórka, malutka ciągle gryzie paluszek z tyłu buźki i wyraźnie czuć żabką pod dziaslami.

    Kropka u nas przebieranie to masakra, wieczorem przebieramy z mężem mała razem, tak się kręci i ucieka i wrzeszczy, rzadko kiedy bez problemu da się ubrać. Taki etap rozwoju ;) dzisiaj włożyłam ja do łóżeczka i poszłam umyć zęby, o matko chyba wszyscy sąsiedzi mała słyszeli :o ;)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 14 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas zaczęły sie pobudki w nocy i zabawa .... Mam nadzieję ze to chwilowe

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 14 marca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka u nas od kilku nocy to samo... Coś się w główce poprzestawialo heh

    oar89jcggibdab41.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 14 marca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąganie za uszka może być na ząbki a może to być zapalenie ucha. Moja córa - miała dwa latka i nic ją nie bolało, nie miała temp. Żadnych niepokojących objawów - tylko grzebała w uchu. Po chyba tygodniu wkońcu poszliśmy do pediatry i okazało się że zrobił się już wysięk i trzeba antybiotyk :/ także na dwoje babka wróżyła... :/
    Nasze dzieciaki są w takim wieku - ząbkowanie, że czasami często stwierdzić czy to infekcja czy ząbki.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 14 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    U nas wychodzi chyba czwórka, malutka ciągle gryzie paluszek z tyłu buźki i wyraźnie czuć żabką pod dziaslami.

    Kropka u nas przebieranie to masakra, wieczorem przebieramy z mężem mała razem, tak się kręci i ucieka i wrzeszczy, rzadko kiedy bez problemu da się ubrać. Taki etap rozwoju ;) dzisiaj włożyłam ja do łóżeczka i poszłam umyć zęby, o matko chyba wszyscy sąsiedzi mała słyszeli :o ;)

    Jeśli to czwórki to strasznie wcześnie. Bo one wychodzą po roku, a nawet grubo po. No i powinny pokazać się po dwójkach. Jeśli macie już dwójki to możliwe że wam wcześniej wyjdą :)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 14 marca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanillaice wrote:
    U nas ciągnie za uszki przy zabkowaniu, teraz wogole ciągle tam grzebie :). Znajomi aż do szpitala z tym jechali, i też okazało się, że to od zabkowania.

    Ja się nie dziwię że jechali do szpitala bo taki maluch nie powie, że ucho boli a najczęściej dzieci właśnie ciągną za ucho lub pocierają o nie.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 15 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dziś mój mały wielki człowiek przyraczkowal do mnie z drugiego końca pokoju! Trwało to kilka minut, bo rozmyślał się, musiałam nawoływać, ale jaka duma jak wreszcie do mnie dotarl♡
    I ma 5 zębów, masakra dziewczyny, moje cycki poobgryzane. Co do ząbkowania - trze strasznie oczy, nos i szarpie uszy szczególnie jak wychodzą górne zeby, dolne jakoś bezobjawowo.
    Ma AZS, piłam mleko hektolitrami od zawsze, objawy pojawiły się dopiero w 5miesiacu, wcześniej kompletnie nic się nie działo - nabiał musiałam odstawić. dostał krem robiony na receptę z Wit D i A, super pomógł, polecam, poza tym Emotopic emolient i krem używam, praktycznie udało się już ogarnąć.
    Co do jedzenia - jajko na miękko, jajecznica na parze, jabłka banany, ogórki kiszone, kaszki, obiadki gotuje i blenduje, ziemniaczka z talerza wyjada, ostatnio ciasto drożdżowe domowej roboty jadł ale ciii heh więc trochę na luzie u nas już z jedzeniem.
    Łobuz jest straszny, że spaniem jest masakra, lek separacyjny ma, domaga się uwagi, przylepa z niego zawodowa. Padam na nos :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 19:01

    Mmma lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 25 marca 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ale tu cisza znowu :(
    Dziewczyny, czy któraś z Was w ostatnim czasie odstawila/podejmowala próbę odstawienia malucha od piersi?

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Kurcze ale tu cisza znowu :(
    Dziewczyny, czy któraś z Was w ostatnim czasie odstawila/podejmowala próbę odstawienia malucha od piersi?

    A dlaczego? Ja nie mam narazie potrzeby, przynajmniej dopóki jestem na macierzyńskim ;)

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • kropka777 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Kurcze ale tu cisza znowu :(
    Dziewczyny, czy któraś z Was w ostatnim czasie odstawila/podejmowala próbę odstawienia malucha od piersi?
    Kaktus ja też chciałabym pomału odstawiać małego od piersi ale najpierw muszę go nauczyc pić z butelki, co też idzie mi jak krew z nosa... Co gorsze im jest starszy tym bardziej cieszy się z cycusia i chyba mi serce pęknie jak będzie odstawianie, mówiłam już mężowi że bedzie musiał wziąść wolne chociaż tydzień na czas odstawiania żeby to on dawał mu butle.
    Napiszcie dziewczyny jakie butelki mają Wasze pociechy bo ja zatrzymalam się na avencie który dostalam w szpitalu i nie wiem co teraz kupić do picia soku czy mleka.
    I ponawiam pytanie kaktusa czy któraś z Was w ostatnim czasie odstawila/podejmowala próbę odstawienia malucha od piersi?

    iree172.png
    bfaregz2c8wp708s.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej my wciąż karmimy piersią ale nie wiem jak długo damy radę, mala czasem odrzuca mi pierś a chciałabym do roku pociągnąć, zobaczymy jak się uda ;) ogl nie wiem czy pisałam u mnie nieciekawie goi się blizna po cc, chodzę na rehabilitację w zasadzie w piątek już kończę zabiegi, i na macicy też jest wszystko w trakcie gojenia, więc wszystko bardzo długo to u mnie trwa :( Kurcze trochę się martwię bo lekarz mnie nasttaszyl, zeby tylko nie zajść w ciążę, ok nie planowałam ale teraz całkiem się stresuje, czy nie wpadniemy bo nigdy nie ma 100% pewności. :o

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas bez wiekszych zmian
    Mamy 2 zęby i chodzimy na basen raz w tygodniu. Mieliśmy konsultacje z fizjo, bo Ada nie pelza ani nie czworakuje, ale wszystko ok-po prostu daj jej czas. Obnizylismy już łóżeczko, bo gryzła ramę ;) Zrobiła się z niej gadała i okazuje emocje typu - zlosci się ;D

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 29 marca 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odnośnie odstawienia od piersi ja mam trochę przeciwny problem... Mój Łobuz od początku karmiony był i butlą i piersią (dużo nerwów mnie to kosztowało i można było tego uniknąć ale cóż... Nfz.) a teraz zaczął sam odrzucać.. BUTLE. Chce jeść mleko tylko z piersi + oczywiście "dorosłe" jedzenie i boję się co będzie jak będę chciała go odstawić... Spotkała się któraś z Was z takim problemem? Słyszałam że dzieci same odrzucają pierś ale żeby odwrotnie...

    PS. Rehabilitujemy się od 2 miesiąca życia a młody dopiero od tygodnia zaczął się czlogac nie mówiąc o siedzeniu czy raczkowaniu ale wiemy że wszystko rozwija się prawidłowo tylko czas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 08:10

    oar89jcggibdab41.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 29 marca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzaa wrote:
    Hej, odnośnie odstawienia od piersi ja mam trochę przeciwny problem... Mój Łobuz od początku karmiony był i butlą i piersią (dużo nerwów mnie to kosztowało i można było tego uniknąć ale cóż... Nfz.) a teraz zaczął sam odrzucać.. BUTLE. Chce jeść mleko tylko z piersi + oczywiście "dorosłe" jedzenie i boję się co będzie jak będę chciała go odstawić... Spotkała się któraś z Was z takim problemem? Słyszałam że dzieci same odrzucają pierś ale żeby odwrotnie...

    PS. Rehabilitujemy się od 2 miesiąca życia a młody dopiero od tygodnia zaczął się czlogac nie mówiąc o siedzeniu czy raczkowaniu ale wiemy że wszystko rozwija się prawidłowo tylko czas :)

    U nas chwilowo mala też odrzucała butle trwało to kilka dni, potem już było ok. Czemu rehababilitujecie się?

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 31 marca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    U nas chwilowo mala też odrzucała butle trwało to kilka dni, potem już było ok. Czemu rehababilitujecie się?

    Mały był od urodzenia asymetryczny plus doszły zbyt późno wykryte problemy z wedzidelkiem które wpłynęły nie tylko na laktacje ale też na ogólną neurologie. Teraz już na szczęście praktycznie z tego wyszliśmy a tu zaczął się krzywo czolgac i zabawa od nowa... Całe szczęście lubi swoją fizjoterapeutke i ćwiczenia :)

    Britty a odnośnie zajścia w ciążę myślałaś o tabletkach? Przy karmieniu u mnie świetnie sprawdziły się minipigolki tyle że trzeba pilnować bardzo godzin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 14:13

    oar89jcggibdab41.png
‹‹ 1363 1364 1365 1366 1367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ