X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas juz dwa ząbki :) zero objawow, marudzenia i goraczek.
    Do tego zaczynamy siadac :)
    To ze staje to juz norma ale siadanie zaczyna sie pojawiac coraz czesciej. Natusia biega na czterech jak szalona.

    Kupilismy krzeselko z allegro takie z regulowanym podparciem za 165 zl.

    W poniedzialek mamy kardiologa by sprawdzil szmer nad serduszkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 19:37

    event.png
    eve
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 22 lutego 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również kupiliśmy krzesełko z allegro z firngt lionelo, nie wyobrażam sobie inaczej jej karmic, Zuzka jest za dzika na to żeby trzymać ja na kolanach a na bujaczku nawet w pasach potrafi się przekręcić. ;) zazdroszczę ząbkówania bez bólu, u nas dwa ząbki na dole i idą 3 u góry bez pedicetamolu nie dawało Rady.

    Mmma lubi tę wiadomość

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 22 lutego 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma powodzenia na wizycie. Trzymamy kciuki!!!!

    Mmma lubi tę wiadomość

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 23 lutego 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma powodzenia na wizycie :)
    Kciuki :)

    Mmma lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Kaktus o jakie tiki chodzi? Coś chyba pominełam...
    To dobrze że wizyta uspokoiła ;)
    Co oznacza ta urodę "wiotkosci"? :)

    Współczuję zapalenia... Zdrówka dla małej i cierpliwości dla was :)

    Mała tak jakby odrzucala głowę do tyłu dosyć gwałtownie i gałki oczne też szły wtedy do góry - dziwnie to wyglądało, ale lekarka powiedziała że są to mioklonie łagodne. Problem byłby, gdyby do tego dochodziły takie 'wyrzuty kończyn' - wtedy jest to padaczka.
    Jeśli chodzi o tą wiotkosc - jest to minimalnie obniżone napięcie mięśniowe (ale podkreślała, że naprawdę minimalne), do którego dochodzi taka właśnie wiotkosc więzadeł stawowych - mała ciągle robi takie żaróweczki stopami na przykład. Jednak jest to wszystko w ramach normy, będzie potrzebowała po prostu więcej czasu żeby np podeprzec się porządnie na przedramionach, raczkowac, siadać itp. Ale mamy się nie przejmować, wszystko przyjdzie. Naszym zadaniem nie jest trzymanie jej rąk na siłe w lezeniu na brzuchu (co odbywa się podczas fizjoterapii) tylko zachęcanie do wyciągania obu rąk do przodu, do linii środkowej oraz prowokowanie do symetrycznych obrotów, lapania stóp itp (mała woli zdecydowanie prawa stronę, prawą stopę itp)

    Dziś byłam z Marysia u pediatry, żeby ją osluchala - by się upewnić, że zapalenie gardła nie przeszło w jakieś zapalenie płuc, oskrzeli itp. Mała kaszle dużo mniej więc myślałam, że będzie okej, ale niestety są jakieś swisty właśnie na oskrzelach, narazie inhalacje mam jej robić, a za 2 dni mam się zgłosić i zobaczymy co dalej.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 27 lutego 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus dzięki za wyjaśnienie ;)

    No i zdrówka dla Marysi! Niech się chorobsko odczepi od maleństwa :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 28 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz sporo dzieci xhoruje na zapalenie oskrzeli trzeba być ostrożnym. Zdrowka dla Marysi ;*

    A u nas jeat etap ciaglego wspinania sie po wszystkim :o Zuzka staje juz sama na nozki oczywiscie jesli najpierw siw czegos zlapie i sciaga wszystko xo ma w zasiegu raczek. Dopiero wczoraj wyciagnelisny tez spacerowke (mielismy duza gondole) i zorientowalam sie ze nie ma pasow. Kurcze troche słabo, Zuzia strasznie sie kreci boje ze jak bedzie mocniejsza to w koncu mi wypadnie

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowka! Dla Waszych maluszkow.

    U kardiologa ok, Natalka ma taka niteczke ktora jest normalna w jej wieku i ona tak sobie szumi przy oddechu i sie rusza. Kontrola przed 2rż.

    Dodatkowo zagladnelam dzis pod jej bujny fryz a tam ciemieniucha... Wrocila po pol roku. Zaczynam ponowna walke.

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 28 lutego 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Teraz sporo dzieci xhoruje na zapalenie oskrzeli trzeba być ostrożnym. Zdrowka dla Marysi ;*

    A u nas jeat etap ciaglego wspinania sie po wszystkim :o Zuzka staje juz sama na nozki oczywiscie jesli najpierw siw czegos zlapie i sciaga wszystko xo ma w zasiegu raczek. Dopiero wczoraj wyciagnelisny tez spacerowke (mielismy duza gondole) i zorientowalam sie ze nie ma pasow. Kurcze troche słabo, Zuzia strasznie sie kreci boje ze jak bedzie mocniejsza to w koncu mi wypadnie

    Niestety pasy to podstawa nawet dla starszego dziecka. Bardzo słabo :/

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 28 lutego 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Zdrowka! Dla Waszych maluszkow.

    U kardiologa ok, Natalka ma taka niteczke ktora jest normalna w jej wieku i ona tak sobie szumi przy oddechu i sie rusza. Kontrola przed 2rż.

    Dodatkowo zagladnelam dzis pod jej bujny fryz a tam ciemieniucha... Wrocila po pol roku. Zaczynam ponowna walke.

    Dobrze że wszystko ok. Niestety często ciemieniucha lubi wrócić nawet u rocznego dziecka.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 28 lutego 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Teraz sporo dzieci xhoruje na zapalenie oskrzeli trzeba być ostrożnym. Zdrowka dla Marysi ;*

    A u nas jeat etap ciaglego wspinania sie po wszystkim :o Zuzka staje juz sama na nozki oczywiscie jesli najpierw siw czegos zlapie i sciaga wszystko xo ma w zasiegu raczek. Dopiero wczoraj wyciagnelisny tez spacerowke (mielismy duza gondole) i zorientowalam sie ze nie ma pasow. Kurcze troche słabo, Zuzia strasznie sie kreci boje ze jak bedzie mocniejsza to w koncu mi wypadnie
    Nie wyobrażam sobie spacerówki bez pasów... jeden ruch dziecka i może wypaść. :(

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie dziewczyny!! Nie było mnie tu przez kilka miesięcy bo mieliśmy z Małym trochę przejść, tzw ciągle coś ale powoli nadrabiam co się u Was dzieje. Stesknilam się!! A Wasze Maluszki już tyle potrafią... Wielkie gratulacje!!

    oar89jcggibdab41.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Chcialam zapytac jak karmicie swoje maluszki? Chodzi mi o blw kawalki czy sloiczki na tym etapie? Dumam kiedy zaczac podawac kawalki i jak to powoli wprowadzic jesli corka jest na sloiczkach i wie jak chrupac chrupka kukurydzianego a z innymi owocami czytaj kawalkami jakos mniej sobie radzi. Tzn ja jestem w stresie ze sie zadlaei kawalkiem. Przez siateczke je wyciska ssie ale tak bez sie boje. Dawalam jej pokrojone na drobniutko i potrafila sie troche zakrztusic, lekkie odkaszlniecie i popicie woda ale sama te male kawaleczki nie kuma ze ma dawac do buzi. Hm. Maz mowi ze za wczesnie na kawalki :( opowiedzcie jak karmicie.

    event.png
    eve
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 6 marca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma mój Młody wcina kawałki już od 5 miesiąca za to jego kuzynka ma 7 i nie wie co z kawałkiem zrobić... Myślę że to kwestia indywidualna. U nas dowiedziałam się że synek poradzi sobie z kawałkami jak mi gwizdnal kawałek banana z ręki ;)

    Mmma, terka lubią tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 6 marca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My karmimy blw i jestem z tej metody bardzo zadowolona. Ada zupkę lub kaszke pije z kubeczka - czasem jej podam łyżeczką. Mus zazwyczaj daje na łyżeczce. Często je placki warzywne, warzywa i owoce do rączki, chlebek, omlety.

    Mmma lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 7 marca 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. A jak polecacie zaczac jesli chodzi o przepisy, najlepiej kupic ksiazke o blw? Macie i polecacie te ksiazki?

    event.png
    eve
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 marca 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Dzieki. A jak polecacie zaczac jesli chodzi o przepisy, najlepiej kupic ksiazke o blw? Macie i polecacie te ksiazki?
    Alaantkowe blw - książki i ich blog. Przepisy są proste, szybkie do wykonania i naprawdę smaczne, takie dla całej rodziny , a nie tylko bobasa.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mania1085 Autorytet
    Postów: 380 143

    Wysłany: 7 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem styczniówką 2018.
    Mam na sprzedaż trochę ubranek dla dziewczynki na wiosnę rozm. 80
    Zapraszam
    https://www.olx.pl/oferta/paka-ubran-dla-dziewczynki-31-sztuk-wiosna-lato-sukienki-spodnie-CID88-IDyVjwp.html?fbclid=IwAR3Oyw99iUTKq5QAGUJ-erFcEBkEwR_RUDZ24WrZnYBJXm-g3ZCwrx-Uyaw

    w5wqvut1rkxwljzl.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 7 marca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jeju dziewczyny, jak ten czas leci. Jeszcze pamiętam jak w ciąży pisalysmy, a za kilka miesięcy dzieciaczki będą miały pierwsze urodziny! Da się jakoś zatrzymać ten czas?
    Ja jestem przerażona, zaraz rekrutacja do żłobka, w wakacje nie przyjmują nowych dzieciaczków, więc dopiero we wrześniu Miki będzie mógł pójść do żłobka, a macierzyński kończy się w lipcu.. no i w ogóle słucham jak jest w tych żłobkach i że dzieci chorują..
    Mój chłopak 11,300kg i ciuszki rozmiar 86 idą. Jutro ma endokrynologa bo pediatra dał skierowanie w związku z jego dużymi rozmiarami.
    Krzesełko z Ikei fajne ale moje dziecko zajmuje je od brzegu do brzegu, kupiłam na Allegro MillyMally Milano, fajne ale dziecko stopami odpina blat.. przesadziliśmy go w nowy fotelik bo w cabriofixie maxi Cosi jeździ już jak szprotka. Teraz mamy Romera Britax, z czystym sumieniem mogę polecić.
    Wiem że krzesło za wcześnie,, bo jeszcze nie siada sam, ale nie mogłam patrzeć jak w lezaczku leży powykrzywiany, nie było to na zdrowie.

    Mmma lubi tę wiadomość

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 7 marca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak z gaworzeniem u waszych dzieci? Moja to nic nie mówi tylko placze albo sie śmieje cały czas jest cicho :(

    klz9h371w1o7q62n.png
‹‹ 1361 1362 1363 1364 1365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ