X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka - u nas tydzień to standard, a dziś był 10 dzień i podałam pół czopka glicerynowego (nigdy więcej tego nie zrobię, moje dziecko pierwszy raz robiło kupę z bólem). Normalnie czekałabym dalej, do dwóch tygodni myślę, ale jutro idziemy z małą do szpitala i chciałam żeby była wyprozniona do zabiegu cystografii.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile wasze dzieci mocza pieluch?
    Moja w nocy nie sika a w dzień tylko 5 pieluch moczy.

    Dopajacie swoje dzieci?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia382 karmię piersią i nie dopajam, w nocy tylko 3 pieluchy potrafi zasikać.

    Vanilka a z tą kupą, jeśli to nie jest standardowo u Twojej małej i ddo tej pory załatwiała się codziennie, to bym poszła do lekarza po poradę, bo 9 dni to dużo.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia wydaje mi się że trochę mało...
    W pomieszczeniach teraz sucho od grzania i nietrudno o lekkie odwodnienia...

    Mój w nocy spi i ma 1 pieluche ale pelniusia. Śpi zazwyczaj od 20-4.30 bez przerwy. Jak go ok 4.30-5 przebieram to zastanawiam się czy on czy ona cięższa ;D
    Chyba że czasem się obudzi w nocy to przebieram wcześniej. Ale nie budzę go do przebierania (na śpiocha nie da rady).

    Za dnia różnie, ale stanowczo więcej niż 5 pieluch. Mysle że od 8 w górę. 5 to czasem do południa idzie nie licząc tej nocnej (u was też najlepsza kupa tak max 5 minut po zmianie pieluchy? :D)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2018, 10:01

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia382 u nas w nocy mała też najczęściej nie sika, w dzień tak, ale szaleństwa z ilością nie ma. Ale u nas z tym moczem ciągle problemy.
    Zrob małej badanie moczu, żeby sprawdzić czy wszystko okej.
    Nie dopajam, bo Marysia nie chwyta butelki, niekapków itd.

    Moja mała ma cudownego Mikołaja dziś.. Pobierali jej już mocz przez cewnik, krew z dwóch miejsc. Serce mi znów pęka :(

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta kupa u nas zdazalo sie max do 5 dni ale 9 to jeszcze nie bylo. Poczekam w takim razie i jak do pon sie nic nie zadzieje to zglosimy sie do lekarza.
    Bo siku to jest ale w nocy tez tylko raz ja przebieram. Za dnia jest ich sporo.

    Kaktus ojej wspolczuje! Sily dla Ciebie i Marysi.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus jejciu :(
    Dużo siły dla Ciebie i zdrówka dla małej!

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Pytanie do mam karmiacych piersia. Jak dlugo Wasze dzieciaczki nie robily kupy?? Wiem ze i tydzien moze byc i to jest ok ale u nas juz 9 dzien i nic. Mala jest pogodna wesola puszcza baki ale kupy brak :/ czasami zdarzy sie twardy brzuch ale jsk podam espunisan to jej przechodzi. Jednak zastanawiam sie czy nie wybrac sie z nia jednak do lekarza bo to dosc dlugo bez wyprozniania sie.

    U nas był okres przez chyba 2 miesiące że kupa była co 4-5 dni. Raz nie było tydzień. Myślę że na kp do tygodnia - jeśli dziecko jest pogodne, je normalnie i przybiera - to może tak być. Ale 9 dni, hm wybrałabym się chyba już do lekarza.

    Co do pieluch - zakładam na noc jedną ale rano jest domoczona. Przez dzień (nie licząc kupy) o ok 4-5 pieluch mamy zmoczonych.

    Nie dopajam małej i jak narazie nie zamierzam dopóki je pierś. Przy butelce jak są problemy z kupką to położna mi mówiła że wtedy można podać trochę wody.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Klaudia382 u nas w nocy mała też najczęściej nie sika, w dzień tak, ale szaleństwa z ilością nie ma. Ale u nas z tym moczem ciągle problemy.
    Zrob małej badanie moczu, żeby sprawdzić czy wszystko okej.
    Nie dopajam, bo Marysia nie chwyta butelki, niekapków itd.

    Moja mała ma cudownego Mikołaja dziś.. Pobierali jej już mocz przez cewnik, krew z dwóch miejsc. Serce mi znów pęka :(

    Bardzo wam współczuję! <3 dużo siły i zdrówka.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Mam tylko nadzieję, że jutrzejsza cystografia pokaże, że nie ma żadnego refluksu i w sobotę wyjdziemy do domu. A zapalenie układu moczowego już się małej nie przytrafi..

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    U nas z kału nic nie wyszło, wysypki pediatra w sumie zignorował, powiedział że tragedii nie ma i że nawilzac. I że dietę mam eliminacyjna wprowadzić i sprawdzic czy to nie alergia pokarmowa.
    Ja też zmieniałam ostatnio Wit D, devipur teraz bierze, może kupie d-vitum te co brał od urodzenia i sprawdzę.
    U nas 2-3 kupy na dobę, siusiu też na bogato, ale w nocy mocno nie sika, dopiero nad ranem babluje aż pampers robi się jak balon :-)..
    Gruźlica to już tylko czerwona kropeczka, czasem coś jeszcze się obiera, ale nie ruszam tego.
    Mnie też już męczą o rozszerzanie diety bo przecież ma zęby więc już muszę, ale jestem twarda matka :-).
    Buziaki mikołajkowe! Chciałam zrobić malemu bajeranckie foto ale tak się spaskudzil że nim wyjęłam aparat to miałam do prania całe łóżeczko i ciuszki świąteczne :-)

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus bardzo współczuję, biedne maleństwo :(
    Co do zasiusianych pieluszek powinny być przynajmniej 6 dziennie żeby być pewnym,że dziecko się najada ( jeśli jest na piersi).
    Nas również ciągle męczą o rozszerzenie diety, strasznie mnie denerwują tym, teściu to już wg lubi komentować. :/

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już w domu, badanie pokazało, że Marysia nie ma refluksu :) lekarka sugerowała, żeby zrobić jeszcze za niedługo scyntygrafię nerek ale narazie odpuszczamy. Mamy nadzieję, że mała 'wyrośnie' nam z tych zakażeń.

    Dziewczyny, zamówiłam dla małej nosidlo. Ergonomiczne, teoretycznie od 3 kilogramów, ale jak to wygląda w praktyce? Od kiedy można zacząć dziecko nosić w nosidełku?

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko musi już samodzielnie siedzieć. Z ciekawości Kaktus, jakie nosidło zamówiliście? Myślę o Tula Toddler, ale chyba najpierw wypożyczę żeby się przymierzyć..

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam kinderkraft nino bo słyszałam o nim same dobre opinie a jest dosyć tanie - szkoda mi wyrzucać kasy na coś, co nie wiadomo czy się sprawdzi :) nie wiedziałam nawet, że są wypożyczalnie, to jest chyba najlepsza opcja z możliwych :)

    Kurcze, myślałam że takiego mniej więcej półrocznego brzdaca będzie można wsadzić już do nosidla :(

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim kupicie nosidło przeczytajcie sobie ten ciekawy artykuł. Żeby czasami nie kupić wisidła. No niestety ale takich właśnie jest najwięcej :/


    https://dziecisawazne.pl/wisiadlo-nosidlo-ergonomiczne/

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • dżelka Autorytet
    Postów: 310 263

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ojjj pewnie juz o mnie zapomniałyscie ;-) nie jestem w stanie Was nadrobic ale bardzo sie ciesze ze watek nie umarl. U nas wszystko w porzadku, Szymon wazy ponad 6kg, jest drobny ale dosyc dlugi (ubieram go w rozmiar 74-80) pediatra stwierdzila ze waga jest dobra. Z mlekiem mod. sytuacja sie unormowala z bebilonu comfort przeszlismy na bebiko, problemow z kupka tez nie ma juz. Suche placki rowniez zauwazylam zwlaszcza na udzie tam gdzie byl szczeiony taka wlasnie jakby gesia skorka, smaruje kremem z emolientem ale nie widze poprawy. Tydz temu mial zapalenie gardla, zarazil sie ode mnie bo mnie wzielo dosyc mocno ale dostal slaby antybiotyk, na szczescie obylo sie bez goraczki, troche go inhalowalismy i mysle ze to tez pomoglo. W nocy budzi sie co 4,5 godz czyli tak 2 razy, w dzien czasem wciagnie wiecej ale nocy jeszcze calej nie przesypia. Zabkow nie ma ale slini sie przeokropnie, znacie jakis sprawdzony zel na dziasla od 0 do 6 mc zycia? Nasze dziecko to taki lobuz bedzie, ma dni ze swiruje w domu juz :-D w dzien mamy ok 3,4 drzemki po 45min i ani minuty wiecej :-D

    Rowniez mam zgrzyty z powodu dobrych rad tesciowej i mamy, najwiekszy problem jest z ubiorem, a bo ma zimne rece-za cienko ubrany, jak sie obudzi i biore na rece kaze owijac kocem bo jest rozgrzany, kapac nie bo zimno, kapiszon na glowe ubierac (nie nie po kapieli), w sobote wybralismy sie z mezem na wycieczke do galerii troche zlapac powietrza i przy okazji zrobic male zakupy dla malego to lament byl niesamowity, wg tesciowej powinnam cala zime siedziec w domu :-/

    Pozdrawiam buziaki <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 22:28

    f2wli09kb0h7bhmj.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżelka wrote:
    Cześć dziewczyny, ojjj pewnie juz o mnie zapomniałyscie ;-) nie jestem w stanie Was nadrobic ale bardzo sie ciesze ze watek nie umarl. U nas wszystko w porzadku, Szymon wazy ponad 6kg, jest drobny ale dosyc dlugi (ubieram go w rozmiar 74-80) pediatra stwierdzila ze waga jest dobra. Z mlekiem mod. sytuacja sie unormowala z bebilonu comfort przeszlismy na bebiko, problemow z kupka tez nie ma juz. Suche placki rowniez zauwazylam zwlaszcza na udzie tam gdzie byl szczeiony taka wlasnie jakby gesia skorka, smaruje kremem z emolientem ale nie widze poprawy. Tydz temu mial zapalenie gardla, zarazil sie ode mnie bo mnie wzielo dosyc mocno ale dostal slaby antybiotyk, na szczescie obylo sie bez goraczki, troche go inhalowalismy i mysle ze to tez pomoglo. W nocy budzi sie co 4,5 godz czyli tak 2 razy, w dzien czasem wciagnie wiecej ale nocy jeszcze calej nie przesypia. Zabkow nie ma ale slini sie przeokropnie, znacie jakis sprawdzony zel na dziasla od 0 do 6 mc zycia? Nasze dziecko to taki lobuz bedzie, ma dni ze swiruje w domu juz :-D w dzien mamy ok 3,4 drzemki po 45min i ani minuty wiecej :-D

    Rowniez mam zgrzyty z powodu dobrych rad tesciowej i mamy, najwiekszy problem jest z ubiorem, a bo ma zimne rece-za cienko ubrany, jak sie obudzi i biore na rece kaze owijac kocem bo jest rozgrzany, kapac nie bo zimno, kapiszon na glowe ubierac (nie nie po kapieli), w sobote wybralismy sie z mezem na wycieczke do galerii troche zlapac powietrza i przy okazji zrobic male zakupy dla malego to lament byl niesamowity, wg tesciowej powinnam cala zime siedziec w domu :-/

    Pozdrawiam buziaki <3

    Polecam dentinox na dziąsła

    katka84 lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzelka ja rowniez polecam dentinox

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzelka moja używa bobdentu i też jest ok i smakuje jej strasznie :-D

    Dziewczyny moje dziecko nabrało gotowości do jedzenia. Już wie, że jedzenie w buzi się łyka, a nie wypluwa, otwiera szeroko buziaka. Od dwóch dni je kaszkę z ogromnym apetytem :-)

    Niedługo minie nam pół roku. Powoli przymierzam się do kupienia większego fotelika i przejścia na spacerówkę. Myślę to w okolicach nowego roku. Kiedy to tak zleciało. Ciągle nie mogę się nacieszyć moją niunią, a ona tak szybko rośnie. Ze tez tyle miłości mieści się w matczynym sercu <3

    Loczek2018 lubi tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
‹‹ 1344 1345 1346 1347 1348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ