X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 12 listopada 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus ja też nie pozwalam małej oglądać TV ani telefonu. I długo zamierzam nie pozwalac. Ale jeśli ktoś by się z tego śmiał, to pewnie bym podzieliła się wiedzą na temat wpływu bodźców płynących z tv na tworzenie połączeń nerwowych na tak wczesnym etapie, bo akurat uważnie słuchałam na tych wykładach na studiach ;-) na pewno są mamy, które pozwalają od pierwszych miesięcy na to, ja nie będę. I w ogóle będę trochę chyba po staroswiecku wychowywać małą i wczoraj zrozumiałam,ze spotkam się jeZcze wiele razy z poblazliwymi usmiechami itp.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tv my tez musimh wylaczac przy Adzie, bo by sie caly czas lampila w ekran.

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 12 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, a jak to jest z głosem dobiegającym z telewizora? Jest szkodliwy czy nie? Pytam bo słyszałam sprzeczne opinie. My instynktownie włączamy tv jak najrzadziej przy małej (oczywiście nie ma go wtedy w zasięgu wzroku, ale jednak dźwięki dobiegają).

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o dźwięki (radio/tv) to mnie uczono, że nie są szkodliwe. Chodzi tylko o wizję. Częstotliwość z jaką są wyświetlane obrazy nie jest do ogarnięcia przez mozg niemowlaka. On nie jest w stanie tego przetworzyć. Przeciąża to system nerwowy. Jeśli chodzi o dźwięki, to też nie jest tak, że cały czas coś może temu niemowlaków grać. Cisza też jest potrzebna. I jeśli piosenki, to najlepiej z dźwiękami instrumentów (np pianino). Bo czasami jak szukam jakiejś piosenki, to rytmy niczym disco polo.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 2 dni bola mnoe cale rece i mam uczucie zdretwialych opuszkow palcow :/ nie wiem od czego to moze byc :(

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 13 listopada 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dziecior w ekrany patrzy jak zaczarowany, muszę przed nim chować telefon i wyłączać telewizor. Też nie uważam tego za zdrowe..
    Mojej mamy najmłodsza siostra urodziła 2miesuace przede mną i ma sposób wychowania dość.. specyficzny ;-)od jej męża jeszcze będąc w ciąży usłyszałam że głupia jestem że chce urodzić naturalnie nie powinnam zrobić cesarkę na życzenie nawet mimo braku przeciwwskazań do porodu naturalnego. Swojemj dziecku od czwartego miesiąca już rozszerzają dietęi robią tysiąc innych dziwnych rzeczy A najgorsze w tym wszystkim jest to że ich wizja wychowania jest najlepsza i na siłę próbują narzucić innym na szczęście rzadko mam z nimi kontakt bo bym osiwiała :-)
    A my dziś z rana mamy problem. w wewnętrznym kąciku oka u młodego wypatrzyłam krwiaczek taki pół centymetra średnicy. Mam straszną panikę czy nie powinnam pójść z nim do okulisty. strasznie lubi rączkami grzebać sobie przy buzi zdarzało mu się nie raz włożyć palec do oka. Mam nadzieję że to to, bo przez moment To już najczarniejsze scenariusze mi przez głowę przeleciały, w panice obcięłam mu paznokcie, robię co kilka dni i raczej nie hodujemy długich paznokci A ciągle jest podrapany..

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 13 listopada 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek2018 wrote:
    Mój dziecior w ekrany patrzy jak zaczarowany, muszę przed nim chować telefon i wyłączać telewizor. Też nie uważam tego za zdrowe..
    Mojej mamy najmłodsza siostra urodziła 2miesuace przede mną i ma sposób wychowania dość.. specyficzny ;-)od jej męża jeszcze będąc w ciąży usłyszałam że głupia jestem że chce urodzić naturalnie nie powinnam zrobić cesarkę na życzenie nawet mimo braku przeciwwskazań do porodu naturalnego. Swojemj dziecku od czwartego miesiąca już rozszerzają dietęi robią tysiąc innych dziwnych rzeczy A najgorsze w tym wszystkim jest to że ich wizja wychowania jest najlepsza i na siłę próbują narzucić innym na szczęście rzadko mam z nimi kontakt bo bym osiwiała :-)
    A my dziś z rana mamy problem. w wewnętrznym kąciku oka u młodego wypatrzyłam krwiaczek taki pół centymetra średnicy. Mam straszną panikę czy nie powinnam pójść z nim do okulisty. strasznie lubi rączkami grzebać sobie przy buzi zdarzało mu się nie raz włożyć palec do oka. Mam nadzieję że to to, bo przez moment To już najczarniejsze scenariusze mi przez głowę przeleciały, w panice obcięłam mu paznokcie, robię co kilka dni i raczej nie hodujemy długich paznokci A ciągle jest podrapany..
    Polecam pilniczek do paznokci dla dzieci, np. Z canpolu. Ada tez mimo obcietych paznokci sie drapala. Tetaz jedzoemy tym polniczkiem po obciecii u jest ok. :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 13 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loczek najpewniej mały faktycznie włożył sobie palec do oka bądź gdzieś tam blisko się podrapał. Ja jednak zapewne pobiegłabym do lekarza :)

    Nalia, zrób sobie morfologię :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 13 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rozszerzania diety to jeśli lekarz zaleci to można po 4 miesiącu - np jak maluch mało przybiera. Ale poza tym nie ma takiej potrzeby. Ja ze starszą jakoś po 5 miesiącu próbowałyśmy jakieś pierwsze warzywka ale nadal podstawą było mleko. A takie jogurciki to napewno nie wcześniej niż po 6 mies. I napewno nie zaczynałabym od danonków...

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 13 listopada 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okulista dziecięcy- luty 2019, pediatra to wiele mi nie powie, będzie widział tyle co ja bo nie ma odpowiednich narzędzi. Mamy pomoc doraźna okulistyczna dla takich maluszków, więc poobserwujemy, na IP to możemy pojechac w każdej chwili. oczek nie trze, nie płacze, nie ropieja mu, pole widzenia chyba też ok bo ogarnia wszystkie zabawki na macie, więc obserwuje.

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 13 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, takie drętwienie i ból rąk może być od niedoboru wapnia w organizmie.

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 13 listopada 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia tak jak dziewczyny mowia- wpan, potas też może być wyplukany.

    Loczek ja myślę,ze to efekt drapnięcia i się zagoi. Może poczekaj dwie doby i obserwuj

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 14 listopada 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, właśnie wróciłam od pediatry (kontrola po szpitalu) i jestem zaskoczona, bo powiedziała mi, że bezwzględnie po 4 miesiącu mam dawać już małej jabłko z marchewką. Odpowiedziałam jej, że myślałam że po 6 miesiącu rozszerza się dietę, a ona mówi, że tak było, ale teraz zalecenia znowu się zmieniły. Poza tym, jabłko pomoże małej zakwasić trochę mocz. Kobieta była dla mnie mega autorytetem, więc sama już nie wiem co myśleć.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dziewczyny, właśnie wróciłam od pediatry (kontrola po szpitalu) i jestem zaskoczona, bo powiedziała mi, że bezwzględnie po 4 miesiącu mam dawać już małej jabłko z marchewką. Odpowiedziałam jej, że myślałam że po 6 miesiącu rozszerza się dietę, a ona mówi, że tak było, ale teraz zalecenia znowu się zmieniły. Poza tym, jabłko pomoże małej zakwasić trochę mocz. Kobieta była dla mnie mega autorytetem, więc sama już nie wiem co myśleć.
    Niestety nie slyszalam o zmianie zalecen :/

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus chyba odwrotnie... Znajoma młoda pediatra, która 3 lata temu ukończyła studia mówiła mi, ze wraca się fo tego, żeby rozszerzać dietę po 6 miesiącu, nawet przy mm. No i przede wszystkim nie powinno się zaczynać rozszerzania od razu od owoców, tylko od warzyw.

    Moja jest najstarsza na tym wątku (z udzielających się jeszcze mam) w dodatku na mm i dopiero przymierzam się do rozszerzenia. A ile się już nasłuchałam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:43

    anecz_kaa, Carolline lubią tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://freelancemama.pl/2015/07/rozszerzanie-diety-dlaczego-warto-poczekac/

    Ciekawy artykuł, który przejaśnił mi trochę w głowie odnośnie rozszerzenia diety

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie przeczytałam już multum artykułów(ten który przesłałaś Melbusia też bardzo fajny, dzięki) na temat rozszerzania diety i wszędzie ten magiczny 6 miesiąc. Nigdzie nie pisano o 4 miesiącu, więc trochę mnie dziś pani doktor zaskoczyła.
    No nic, będę robić po swojemu :)

    melbusia88 lubi tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile czasu Wasze dzieciaczki bawia sie miedzy drzemkami? U nas to jest max 2h i pol godz snu. I tak prawie caly dzien. Rzadko kiedy jest zeby mala spala wiecej niz pol godz i zabawy tez 2h-2,5h to juz takie naciagane. A jak jest u Was?

    Nalia lubi tę wiadomość

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Dziewczyny ile czasu Wasze dzieciaczki bawia sie miedzy drzemkami? U nas to jest max 2h i pol godz snu. I tak prawie caly dzien. Rzadko kiedy jest zeby mala spala wiecej niz pol godz i zabawy tez 2h-2,5h to juz takie naciagane. A jak jest u Was?

    Oj bardzo różnie. Mały śpi w drzemkach w przedziale 30 minut-2h ;) po szczepieniu nawet więcej ale to wyjątek.
    Z aktywnością też mega różnie. Generalnie jak jest aktywny to jest szalony i wariuje równo więc i szybko się meczy ;) ciężko mi powiedzieć ile ale myślę że z 1h takiej szalonej aktywności potem 0.5h lekkiej typu leżenie, gadanie, usmiechanie się i zaczepianie rodziców żeby patrzyli ;D potem jedzenie i drzemka ;) i tak się kręci ;) napisałam bardzo orientacyjnie i ogolnikowo bo potrafi mieć dni (np po szczepieniu) gdzie potrafi spać 4h ciągiem 0.5h zabawy i znów z 2h spania. A potrafi mieć dzień gdzie bawi się może mniej intensywnie ale i 4h na zabawie spędzamy i potem idzie spać np na 2h ;) także nie nadazysz. Każdy dzień inny ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Dziewczyny ile czasu Wasze dzieciaczki bawia sie miedzy drzemkami? U nas to jest max 2h i pol godz snu. I tak prawie caly dzien. Rzadko kiedy jest zeby mala spala wiecej niz pol godz i zabawy tez 2h-2,5h to juz takie naciagane. A jak jest u Was?
    U nas podobnie, 2-3h zabawy i30-40min snu

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
‹‹ 1340 1341 1342 1343 1344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ