BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Vanilka
Autorytet
257

Wysłany: 3 listopada, 11:03
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kaktus93 napisała:
A my z Marysią znowu w szpitalu - znowu zakażenie układu moczowego :(

Wspolczuje i zdrowka dla Marysi. Obyscie jak najszybciej wtocily do domu.

Kaktus93 lubi tę wiadomość

Nasz pierwszy Skarb.

zem3mg7y9ycsgz64.png

melbusia88
Autorytet
1029

Wysłany: 3 listopada, 11:20
Cytuj | (1) | Zgłoś
Biedna Marysia :-( dużo zdrówka dla malutkiej żebyście szybko wracały do domku zdrowe

l22n6iyek016fbg8.png

Kaktus93
Autorytet
229

Wysłany: 3 listopada, 11:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny!

Nalia - właśnie tym razem zupełnie inne objawy - ostatnio była wysoka gorączka, a tym razem wymioty. Powiem szczerze, że nie powiazalam tego z moczem, ale że jestem już wyczulona na tym punkcie to zrobiłam badanie 'dla spokoju sumienia'. No i wyniki znów tragiczne :/
Ale czułam że coś jest nie tak - obudziła się ze strasznym płaczem, co nigdy jej się nie zdarzało. Było po niej widać, że coś ją boli :(

l22nsg188x4pwv1x.png

Nalia
Autorytet
515

Wysłany: 4 listopada, 00:20
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kaktus93 napisała:
Dzięki dziewczyny!

Nalia - właśnie tym razem zupełnie inne objawy - ostatnio była wysoka gorączka, a tym razem wymioty. Powiem szczerze, że nie powiazalam tego z moczem, ale że jestem już wyczulona na tym punkcie to zrobiłam badanie 'dla spokoju sumienia'. No i wyniki znów tragiczne :/
Ale czułam że coś jest nie tak - obudziła się ze strasznym płaczem, co nigdy jej się nie zdarzało. Było po niej widać, że coś ją boli :(
Zdrowka! Obyscie szybko wyszly do domku!

Niedoczynność tarczycy, wysoka PRL.
1 cykl starań - udany. :)
12.07.2018 - urodziła się Adrianna. <3
km5s2n0ahk0noy4a.png

Vanilka
Autorytet
257

Wysłany: 5 listopada, 09:52
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kaktus i jak tam u Was? Jak sie Marysia czuje? Mam nadzieje ze juz lepiej u Was.

Nasz pierwszy Skarb.

zem3mg7y9ycsgz64.png

Ove
Autorytet
213

Wysłany: 5 listopada, 18:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kaktus, zdrówka dla Marysi!
Daj znać, co tam u Was.

iv09i09ki84d2sju.png

Kaktus93
Autorytet
229

Wysłany: 5 listopada, 21:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Marysia znosi chorobę lepiej niż poprzednio, jutro będą robić jej kontrolne badania moczu żeby sprawdzić czy leczenie jest trafione (ale myślę, że tak)
Tym razem musimy rozszerzyć diagnostykę u nefrologa - jest duże prawdopodobieństwo że odziedziczyła po mnie refluks moczowy :/
Do sali dorzucili nam roczne dziecko (z mamą oczywiście) - dzieciaki maja drzemki o różnych porach, jak jedno śpi to drugie się smieje/gada/płacze.. Marysia jest rozdrazniona i placzliwa. Kiedy to się skończy..

l22nsg188x4pwv1x.png

Vanilka
Autorytet
257

Wysłany: 7 listopada, 12:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy Wasze dzieciaczki dalej chetnie spaceruja w gondoli? Bo moja od jakiegos czasu juz jest mega maruda jak sie obudzi i spacer zwykle sie wtedy konczyl. Wczoraj zabralam ja w nosidle i wkoncu spacer znow byl przyjemnoscia. Myslicie ze moge ja tak zabierac na takie max godz spacery? Bo na chwile to jedyna opcja spaceru bo na spacerowke jeszcze za wczesnie a w gondoli to jest szybki powrot najczesciej z awantura.

Nasz pierwszy Skarb.

zem3mg7y9ycsgz64.png

Nalia
Autorytet
515

Wysłany: 7 listopada, 15:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Vanilka napisała:
Czy Wasze dzieciaczki dalej chetnie spaceruja w gondoli? Bo moja od jakiegos czasu juz jest mega maruda jak sie obudzi i spacer zwykle sie wtedy konczyl. Wczoraj zabralam ja w nosidle i wkoncu spacer znow byl przyjemnoscia. Myslicie ze moge ja tak zabierac na takie max godz spacery? Bo na chwile to jedyna opcja spaceru bo na spacerowke jeszcze za wczesnie a w gondoli to jest szybki powrot najczesciej z awantura.
No są momenty, gdy Adzie sie zaczyna nudzic, ale zazwyczaj wtedy dajw jej skoczka na xhwike i sie uspokaja, potem go zabieram i jest ok

Niedoczynność tarczycy, wysoka PRL.
1 cykl starań - udany. :)
12.07.2018 - urodziła się Adrianna. <3
km5s2n0ahk0noy4a.png

karolcia87
Autorytet
647

Wysłany: 7 listopada, 20:45
Cytuj | (1) | Zgłoś
Dlatego ja zaczęłam spacerować z malutką w chuście. W końcu dziecię spokojne i ja mam ręce wolne. W wózku jak już udało się jej zasnąć to jak widziałam, że się budzi to szybko do domu bo syrenę włączała ;)

Mmargotka lubi tę wiadomość

aniołek w niebie Mikołaj 12.2013
Córka Aurelka 09.2015 <3
klz9krhm9br6smg4.png

Zakochana mama2
Ekspertka
151

Wysłany: 7 listopada, 21:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zapraszam po nowe wyjątkowe ubranka niemowlęce:)
https://www.facebook.com/groups/naszmaluch/

Zakochana mama2

Mmargotka
Autorytet
366

Wysłany: 7 listopada, 22:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Vanilka napisała:

U nas różnie to bywa, na pewno zmieniło się jedno - nie śpi tak już w gondoli i albo sobie patrzy spokojnie albo marudzi.
Też wprowadzamy coraz więcej chustonoszenia, Mała bardzo to lubi.
Byliśmy na warsztatach rozwoju niemowląt z fizjoterapeutą i odradzała nosidła, nawet te ergonomiczne, dopóki dzieci nie siedzą samodzielnie.
Ale pewnie są różne opinie.

tb73tv730xcbtslh.png

Kaktus93
Autorytet
229

Wysłany: 8 listopada, 07:52
Cytuj | (4) | Zgłoś
A my już w domu! :) do piątku jeszcze Marysia ma dostawać antybiotyk ale doustnie (podawanie jej go to jakaś meczarnia i dla mnie i dla niej..). Teraz musimy znaleźć dobrego nefrologa, który wskaże, czy jest refluks, czy inna wada.

Co do wozenia w gondoli - u nas tragedia. Parę razy zamieniłam ja właśnie na nosidełko i wtedy wiadomo - spacer bardzo krótki,ale było ciut lepiej.

karolcia87, melbusia88, Mmargotka, Vanilka lubią tę wiadomość

l22nsg188x4pwv1x.png

melbusia88
Autorytet
1029

Wysłany: 8 listopada, 09:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
A u nas dalej gondola się sprawdza, mała lubi spacerki, nie śpi na nich, tylko ogląda to co jej miga nad głową. Jak idziemy przez park, to składam budkę,zeby podziwiała drzewa i spadające listki, bardzo to lubi :-) problem jest jedynie taki,ze ... Gondola zaraz będzie za mała. Mała ma już 70cm długości i lada moment nie będzie się w niej mieścić.

l22n6iyek016fbg8.png

Asioha
Debiutantka
6

Wysłany: 8 listopada, 23:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, dziewczyny z Warszawy i innych dużych miast-wychodzicie codziennie ze swoimi dzieciaczkami na spacery? Ostatnio zainstalowałam sobie na tel. aplikację, która, na podstawie pomiarów na żywo, pokazuje aktualną jakość powietrza i od kilku dni w Warszawie powietrze jest złe albo bardzo złe i przez to nie wychodzę ze swoją córką już od kilku dni na dwór :( A Wy jak robicie? Mnie to przeraża, całą jesień i zimę czeka nas teraz siedzenie w domu? :(

12.2016 - poronienie w 8tc
07.2018 - urodziła się córeczka

terka
Autorytet
1491

Wysłany: 9 listopada, 06:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
My głównie chusta chusta chusta ;D
Nawet nam się nie chce już brać wózka bo wiemy jak się to skończy. Mały lubi mega obserwować świat a gondola go tylko ogranicza :)

Asioha-my z Gliwic. Powietrze tu różne jest ale wybieramy momenty w którym jest lepiej (są takie w ciągu dnia). Nie wyobrażam sobie siedzieć cała jesień i zimę w domu. Powietrze jest potrzebne wszystkim.

20170423040123.png
li-73332.png
Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
6.11 6200g, 64cm :)

Mmargotka
Autorytet
366

Wysłany: 9 listopada, 09:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Asioha, obawiam się, że to zanieczyszczone powietrze jest również w domu, chociaż jak się ma oczyszczacz powietrza z filtrem, to jest lepiej.
Zgodnie z zaleceniem pediatry monitorujemy stężenie smogu i nie będziemy wychodzić jak naprawdę będzie bardzo źle czyli jeśli będzie ponad 200% normy albo i więcej.
Póki co w Krakowie nie było takiej sytuacji, chociaż zawsze większe stężenie jest rano po nocy i wtedy raczej nie wychodzimy.

terka, jakie rozwiązanie z chustą stosujecie w najzimniejsze dni i jak planujecie zimą - dzieciak w chuście pod wspólną kurtką, czy macie może kurtkę dla dwojga, a może ubieracie w kombinezon?
tb73tv730xcbtslh.png

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 listopada, 09:46

Britty
Autorytet
350

Wysłany: 9 listopada, 11:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny! Współczuje bardzo chorób u maluszków i tak sobie super radzicie ja to jestem panikara jak małej coś się dzieje chyba zostało mi to po szpitalu (Zuzia urodziła się z zapaleniem płuc). U nas też problem z gondola i tak jest lepiej niż było bo spacerukemy coraz dłużej ale jak mała włączy syrenę to biegiem do domu bo cała ulica słyszy :D

Nasz cud <3
gg64t5odwy3igolx.png

terka
Autorytet
1491

Wysłany: 9 listopada, 12:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mmargotka napisała:
terka, jakie rozwiązanie z chustą stosujecie w najzimniejsze dni i jak planujecie zimą - dzieciak w chuście pod wspólną kurtką, czy macie może kurtkę dla dwojga, a może ubieracie w kombinezon?
tb73tv730xcbtslh.png

Właśnie nie wiem jak będzie zimą, muszę nad tym pomyśleć co robić :)
Póki co jest na tyle ciepło że wystarcza grubszy albo cienki sweter czasem nawet same body na długi rękaw. Chusta bądź co bądź jednak też grzeje a ostatnie dni rozpieszczają pogodą :)
A jak będzie całkiem zimno... Pewnie będziemy zakładać kurtkę czy coś takiego i do chusty. Wspólna kurtka-nie wiem czy się zmieścimy-mąż tak raz zrobił ze w swoj sweter zapiął też małego w chuście bo nagle się zimniej zrobiło i zabawnie dość wygładał ale głupie rozwiązanie to to nie jest :D muszę sama ogarnąć co mam zimowego i czy się tak da zrobić, jak nie to pewnie cieplej go ubrac i tyle :)
A jak będzie-zobaczymy w praniu jak się faktycznie zimniej zrobi :)

20170423040123.png
li-73332.png
Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
6.11 6200g, 64cm :)

Urszulka89
Autorytet
1049

Wysłany: 9 listopada, 13:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas gondola nadal się sprawdza :) Młoda w niej śpi prawie cały spacer - 2-3 godzin ale wybieramy pory spania na spacery.

w5wq8u69w0vnj88n.png

74dicwa1uopx5rx6.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)