X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    A my z Marysią znowu w szpitalu - znowu zakażenie układu moczowego :(

    Wspolczuje i zdrowka dla Marysi. Obyscie jak najszybciej wtocily do domu.

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna Marysia :-( dużo zdrówka dla malutkiej żebyście szybko wracały do domku zdrowe

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!

    Nalia - właśnie tym razem zupełnie inne objawy - ostatnio była wysoka gorączka, a tym razem wymioty. Powiem szczerze, że nie powiazalam tego z moczem, ale że jestem już wyczulona na tym punkcie to zrobiłam badanie 'dla spokoju sumienia'. No i wyniki znów tragiczne :/
    Ale czułam że coś jest nie tak - obudziła się ze strasznym płaczem, co nigdy jej się nie zdarzało. Było po niej widać, że coś ją boli :(

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 listopada 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dzięki dziewczyny!

    Nalia - właśnie tym razem zupełnie inne objawy - ostatnio była wysoka gorączka, a tym razem wymioty. Powiem szczerze, że nie powiazalam tego z moczem, ale że jestem już wyczulona na tym punkcie to zrobiłam badanie 'dla spokoju sumienia'. No i wyniki znów tragiczne :/
    Ale czułam że coś jest nie tak - obudziła się ze strasznym płaczem, co nigdy jej się nie zdarzało. Było po niej widać, że coś ją boli :(
    Zdrowka! Obyscie szybko wyszly do domku!

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus i jak tam u Was? Jak sie Marysia czuje? Mam nadzieje ze juz lepiej u Was.

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus, zdrówka dla Marysi!
    Daj znać, co tam u Was.

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia znosi chorobę lepiej niż poprzednio, jutro będą robić jej kontrolne badania moczu żeby sprawdzić czy leczenie jest trafione (ale myślę, że tak)
    Tym razem musimy rozszerzyć diagnostykę u nefrologa - jest duże prawdopodobieństwo że odziedziczyła po mnie refluks moczowy :/
    Do sali dorzucili nam roczne dziecko (z mamą oczywiście) - dzieciaki maja drzemki o różnych porach, jak jedno śpi to drugie się smieje/gada/płacze.. Marysia jest rozdrazniona i placzliwa. Kiedy to się skończy..

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieciaczki dalej chetnie spaceruja w gondoli? Bo moja od jakiegos czasu juz jest mega maruda jak sie obudzi i spacer zwykle sie wtedy konczyl. Wczoraj zabralam ja w nosidle i wkoncu spacer znow byl przyjemnoscia. Myslicie ze moge ja tak zabierac na takie max godz spacery? Bo na chwile to jedyna opcja spaceru bo na spacerowke jeszcze za wczesnie a w gondoli to jest szybki powrot najczesciej z awantura.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Czy Wasze dzieciaczki dalej chetnie spaceruja w gondoli? Bo moja od jakiegos czasu juz jest mega maruda jak sie obudzi i spacer zwykle sie wtedy konczyl. Wczoraj zabralam ja w nosidle i wkoncu spacer znow byl przyjemnoscia. Myslicie ze moge ja tak zabierac na takie max godz spacery? Bo na chwile to jedyna opcja spaceru bo na spacerowke jeszcze za wczesnie a w gondoli to jest szybki powrot najczesciej z awantura.
    No są momenty, gdy Adzie sie zaczyna nudzic, ale zazwyczaj wtedy dajw jej skoczka na xhwike i sie uspokaja, potem go zabieram i jest ok

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • karolcia87 Autorytet
    Postów: 826 647

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja zaczęłam spacerować z malutką w chuście. W końcu dziecię spokojne i ja mam ręce wolne. W wózku jak już udało się jej zasnąć to jak widziałam, że się budzi to szybko do domu bo syrenę włączała ;)

    Mmargotka lubi tę wiadomość

    aniołek w niebie Mikołaj 12.2013
    Córka Aurelka 09.2015 <3
    klz9krhm9br6smg4.png
  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam po nowe wyjątkowe ubranka niemowlęce:)
    https://www.facebook.com/groups/naszmaluch/

    Zakochana mama2
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Czy Wasze dzieciaczki dalej chetnie spaceruja w gondoli? Bo moja od jakiegos czasu juz jest mega maruda jak sie obudzi i spacer zwykle sie wtedy konczyl. Wczoraj zabralam ja w nosidle i wkoncu spacer znow byl przyjemnoscia. Myslicie ze moge ja tak zabierac na takie max godz spacery? Bo na chwile to jedyna opcja spaceru bo na spacerowke jeszcze za wczesnie a w gondoli to jest szybki powrot najczesciej z awantura.

    U nas różnie to bywa, na pewno zmieniło się jedno - nie śpi tak już w gondoli i albo sobie patrzy spokojnie albo marudzi.
    Też wprowadzamy coraz więcej chustonoszenia, Mała bardzo to lubi.
    Byliśmy na warsztatach rozwoju niemowląt z fizjoterapeutą i odradzała nosidła, nawet te ergonomiczne, dopóki dzieci nie siedzą samodzielnie.
    Ale pewnie są różne opinie.

    tb73tv730xcbtslh.png

  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 8 listopada 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my już w domu! :) do piątku jeszcze Marysia ma dostawać antybiotyk ale doustnie (podawanie jej go to jakaś meczarnia i dla mnie i dla niej..). Teraz musimy znaleźć dobrego nefrologa, który wskaże, czy jest refluks, czy inna wada.

    Co do wozenia w gondoli - u nas tragedia. Parę razy zamieniłam ja właśnie na nosidełko i wtedy wiadomo - spacer bardzo krótki,ale było ciut lepiej.

    karolcia87, melbusia88, Mmargotka, Vanilka lubią tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 8 listopada 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dalej gondola się sprawdza, mała lubi spacerki, nie śpi na nich, tylko ogląda to co jej miga nad głową. Jak idziemy przez park, to składam budkę,zeby podziwiała drzewa i spadające listki, bardzo to lubi :-) problem jest jedynie taki,ze ... Gondola zaraz będzie za mała. Mała ma już 70cm długości i lada moment nie będzie się w niej mieścić.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny z Warszawy i innych dużych miast-wychodzicie codziennie ze swoimi dzieciaczkami na spacery? Ostatnio zainstalowałam sobie na tel. aplikację, która, na podstawie pomiarów na żywo, pokazuje aktualną jakość powietrza i od kilku dni w Warszawie powietrze jest złe albo bardzo złe i przez to nie wychodzę ze swoją córką już od kilku dni na dwór :( A Wy jak robicie? Mnie to przeraża, całą jesień i zimę czeka nas teraz siedzenie w domu? :(

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 listopada 2018, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My głównie chusta chusta chusta ;D
    Nawet nam się nie chce już brać wózka bo wiemy jak się to skończy. Mały lubi mega obserwować świat a gondola go tylko ogranicza :)

    Asioha-my z Gliwic. Powietrze tu różne jest ale wybieramy momenty w którym jest lepiej (są takie w ciągu dnia). Nie wyobrażam sobie siedzieć cała jesień i zimę w domu. Powietrze jest potrzebne wszystkim.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioha, obawiam się, że to zanieczyszczone powietrze jest również w domu, chociaż jak się ma oczyszczacz powietrza z filtrem, to jest lepiej.
    Zgodnie z zaleceniem pediatry monitorujemy stężenie smogu i nie będziemy wychodzić jak naprawdę będzie bardzo źle czyli jeśli będzie ponad 200% normy albo i więcej.
    Póki co w Krakowie nie było takiej sytuacji, chociaż zawsze większe stężenie jest rano po nocy i wtedy raczej nie wychodzimy.

    terka, jakie rozwiązanie z chustą stosujecie w najzimniejsze dni i jak planujecie zimą - dzieciak w chuście pod wspólną kurtką, czy macie może kurtkę dla dwojga, a może ubieracie w kombinezon?
    tb73tv730xcbtslh.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 09:46

  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Współczuje bardzo chorób u maluszków i tak sobie super radzicie ja to jestem panikara jak małej coś się dzieje chyba zostało mi to po szpitalu (Zuzia urodziła się z zapaleniem płuc). U nas też problem z gondola i tak jest lepiej niż było bo spacerukemy coraz dłużej ale jak mała włączy syrenę to biegiem do domu bo cała ulica słyszy :D

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 listopada 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmargotka wrote:
    terka, jakie rozwiązanie z chustą stosujecie w najzimniejsze dni i jak planujecie zimą - dzieciak w chuście pod wspólną kurtką, czy macie może kurtkę dla dwojga, a może ubieracie w kombinezon?
    tb73tv730xcbtslh.png

    Właśnie nie wiem jak będzie zimą, muszę nad tym pomyśleć co robić :)
    Póki co jest na tyle ciepło że wystarcza grubszy albo cienki sweter czasem nawet same body na długi rękaw. Chusta bądź co bądź jednak też grzeje a ostatnie dni rozpieszczają pogodą :)
    A jak będzie całkiem zimno... Pewnie będziemy zakładać kurtkę czy coś takiego i do chusty. Wspólna kurtka-nie wiem czy się zmieścimy-mąż tak raz zrobił ze w swoj sweter zapiął też małego w chuście bo nagle się zimniej zrobiło i zabawnie dość wygładał ale głupie rozwiązanie to to nie jest :D muszę sama ogarnąć co mam zimowego i czy się tak da zrobić, jak nie to pewnie cieplej go ubrac i tyle :)
    A jak będzie-zobaczymy w praniu jak się faktycznie zimniej zrobi :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas gondola nadal się sprawdza :) Młoda w niej śpi prawie cały spacer - 2-3 godzin ale wybieramy pory spania na spacery.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
‹‹ 1338 1339 1340 1341 1342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ