X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 22 maja 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrotko mogą to być czwórki, nie twierdzę, że nie bo jej to ciężko zobaczyć dokładnie które to ząbki :)

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak my już po roczku :) zrobiliśmy w Boże Ciało. Mieliśmy ładna pogodę, grill się udał, jedzenie zostało, a tęczowy tort który upiekłam był hitem wśród dorosłych :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 5 zębów, idzie druga dolna dwójka, górne dwójki już od jakiegoś czasu jakby chciały się przebić ale wciąż nie idą.

    Upały fajnie, Mała więcej śpi ;-)

    Właśnie wróciliśmy z kolejnego wyjazdu. Nic tylko podróżować. Mała super je, pięknie śpi, jest zachwycona nowym otoczeniem.

    Coraz ładniej idzie jej samodzielne jedzenie :-) ostatnio na potęgę wcina truskawki, a poziomki to już w ogóle hit.

    Stoi sama, przychodzi żeby z nią pochodzić za rączki, ale sama jeszcze nie chodzi - ma czas ;-)

    Puszcza sobie sama muzykę w zabawkach i buja się do niej ;-)

    A ja od poniedziałku wracam do pracy. Z Małą zostanie mąż, a od września do żłobka.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak gratuluje pierwszych kroczków !! U nas utrzymuje chwile sama równowagę ale jeszcze nie stawia kroczków. Delilah super ze mała lubi podróżować - powiedz mi słonko czy masz fotelik przodem czy tyłem do kierunku jazdy? My mamy tyłem i chyba dlatego maluch sie wścieka po 15 minutach. Planujemy wyjazd w góry na 3-4 dni i nie wiem czy nie zmienić fotelika bo mamy 3h jazdy autem w jedna stronę.

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia w tym pierwszym, niemowlęcym foteliku był wieczny ryk :-\ niedawno zmieniliśmy na ten drugi, mamy maxi Cosi 2 Way Pearl. Montujemy tyłem do kierunku jazdy. Do tego mamy lusterko samochodowe, tak że Mala raz że może patrzec przez okno, dwa dużo jej się odbija w tym lusterku. Jest o niebo lepiej :-)

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dziewczyny jak u Was z gaworzeniem i pierwszymi słówkami?

    Dzisiaj Nika mnie zaskoczyła bo wchodzę do pokoju a ona na mój widok woła ma ma, ma ma :) aż się cieplutko na serduszku zrobiło :)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody non stop wloczy się po mieszkaniu i tylko drze mamamama, albo taka tata. Najlepiej mu wychodzi daj ;) podchodzi i tylko daj daj. Uczymy go robić papa, ale robi tylko kiedy mu się podoba, nigdy kiedy trzeba. Brawo też na zawołanie nie robi. On bije sobie brawo jak coś spsoci i widzi że jestem zła. Wtedy strzela swój uśmiech numer 50 (mamo nie bądź na mnie zła, zobacz jaki jestem slodki) i bije brawo :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Alimak Autorytet
    Postów: 1474 698

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah trzymam kciuki za powrót do pracy, pewnie łatwo nie jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 23:37

    mjvye6ydhfd1c7iz.png
    Tyle mamy szans ile sił.
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah my mamy od początku lusterko i czasami sie nim zainteresuje ale strasznie ja pasy wkurzają. My mamy jeszcze kiddy i-size evoluna bo ona jest z funkcja spania i to nam sie przydawało na długie trasy raz w miesiącu. W następnym foteliku tym 9-36 chyba w żadnym nie ma obniżenia do funkcji spania? Orientujecie sie dziewczyny?
    Jeśli chodzi o gaworzenie to od miesiąca jest mamamama i tata jakbtylko nas widzi. Papa albo baj jest zawsze jak żegna sie z tatem swoim jak idzie do pracy albo my idziemy na drzemki. Bam - jak zrzuca z premedytacja rzeczy albo zagłada za krawędź łóżka. Baba, dada, jak coś chce to paluszek wystawia pokazuje i mówi to to to to. W ciagu dnia milion razy cis chce i tylko trajkocze to to to ( słychać jak tio tio tio - słodko zmiękcza sylaby :) Jak coś chce to tez mówi daj daj daj. Wie gdzie jest oczko i nosek, przytulanki daje na zawołanie, to samo ze ściąganiem skarpet jak jej powiem to ściąga, sama tez jak sie nudzi na macie :) brawo tez ładnie bije No i popisowo przybija piąteczki nam :) jak sie wystawi palca wskazującego to ona tez wystawia i musimy je złączyć wtedy udajemy porażenie prądem hehe - mój mąż robi to genialnie - pada na ziemie a mała sie tak rechocze ze az zachodzi ze śmiechu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 23:57

    Jacobs lubi tę wiadomość

    [img][/img]
  • Alimak Autorytet
    Postów: 1474 698

    Wysłany: 16 lipca 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, kurczę jaka tu cisza u nas zapadła. Co tam u Was i u 'maluszków'? My jesteśmy znwou w trakcie ząbkowania :(

    mjvye6ydhfd1c7iz.png
    Tyle mamy szans ile sił.
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 17 lipca 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) no straszna cisza a szkoda....

    My mamy chwilę przerwy w ząbkowaniu.... ufff.

    Aktualnie szykujemy roczek. Nie mogę uwierzyć, że za tydzień mija dokładnie rok. Pamiętam dopiero co w ciąży byłam, potem poród a tu już roczek!
    Stwierdzam, że ten czas za szybko leci...

    Ogólnie to leci dzień za dniem. Nika coraz bardziej zaczyna nie lubić wózka na spacerach. Woli za to próbować biegać wokoło niego :P oczywiście jeszcze boi się puścić ale zauważyłam, że coraz śmialej próbuje. Oby tak dalej.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 17 lipca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie wiem kiedy mi czas ucieka nawet. Młody łazi z kąta w kąt. Ucieka, lata po całym mieszkaniu, wózka nie lubi. Jest ryk jak próbujemy go wsadzić. Ogólnie tragedia ze spamerami takto. Ech...

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 17 lipca 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, u nas już po roczku, robiliśmy w sobotę imprezkę w domu, 9 dzieci plus 9 dorosłych wiec było wesoło :) tez sie zastanawiałam kiedy to minęło - ostatnie pol roku to już w ogóle szybko zleciało. Ogólnie Marysia jest przesłodkim dzieckiem z niebieskimi oczami i brązowymi włosami po łopatki które sie kręcą w loczki delikatne, wazy koło 11 kg, wyszły jej 4 dwójki na raz czyli ma 8 ząbków. Śmiga przy meblach i łóżku ale jeszcze kroczków nie robi. Przepięknie wola mamoooo i tatoooo, na jedzenie mniam mniam a picie „piti”, na rowerek i samochód „brum brum” :) generalnie rie czego chce zawsze musi dostać to co sobie upatrzy hehe. Dalej cyc w nocy i w dzień . Dwie drzemki dalej są :P

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 17 lipca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I skasowało mi wszystko:-(
    U nas już też po imprezie roczkowej. Może wreszcie trafi się weekend na odpoczynek:-)
    Stan uzębienia 7 plus jeden ząb przez dziąsło prześwituje. Nie wiem czy to kwestia właśnie tego zęba czy kolejne zaczynają iść ale znów ślinienie się na potęgę, plus jest strasznie marudna. Zaczęła (odpukac) ładnie jeść, na wadze ok 9200. Od 3 tygodni sama chodzi, raczkowanie to już przeszłość :-)
    Nalunia włosy po łopatki? Wow! U nas wciąż krotkie ale ładnie gęstnieją :-)
    Dziewczyny co robicie dalej z dziećmi? Żłobek? Niania? Babcia? Nie wracacie do pracy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2018, 17:28

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 17 lipca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    delilah11. Ja jak widzisz już zrobiłam kolejną dłuższą przerwę ;) dla Jaśka czekam nadal na miejsce w żłobku, potem będę czekać na kolejne. Umowa kończy mi się z dniem porodu więc jak tylko rozwiąże "problem" z dziećmi to szukam pracy.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 17 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ide do pracy. Chce sobie pobyć z małą jak najdluzej sie da. Aktualnie miejsc u nas w zlobku tak czy siak nie ma a malej nie mam z kim zostawić.
    Tak wiec chcąc nie chcąc posiedzimy sobie razem.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 18 lipca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah u nas babcie nie wchodzą w grę bo teściowa za granica a mojej mamy już nie ma z nami, żłobki full wiec czekamy na 3 latka i przedszkole. Chce otworzyć coś swojego - ekskluzywne torty weselne wiec będę mieć możliwość pracy w domu - pracownia w piwnicy, choć nie ukrywam ze przydałaby sie niania na kilka h dziennie do malucha.
    U nas ze spaniem jest okay spi do 8-8:30 pózniej koło 11 drzemka i koło 15-16, łącznie w dzień 3 h śpi. Alimak u nas tez jest charakterna osóbka :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2018, 11:38

    [img][/img]
  • Alimak Autorytet
    Postów: 1474 698

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia zazdroszczę takiego spania w dzień :) a od której śpi wieczorem?
    Dziewczyny a jak śpią Wasze dzieciaczki, od której do której mniej więcej i ile pobudek bo u nas... tryliard...nie liczę nawet. I w dzień jak Wam śpią? :)

    U nas 11 kg na wadze :)

    mjvye6ydhfd1c7iz.png
    Tyle mamy szans ile sił.
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 25 lipca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od ok 20.30 do 7, pobudka jedna nad ranem (koło 5) na jedzenie. Zaczyna się kręcić i jak zje butle to śpi spokojnie jeszcze te 2 godziny :-)

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 26 lipca 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kilka dni była 1 drzemka w dzień ale wieczory niespokojne, już wole ja kłaść o tej 21 i śpi do 8 - 8:30 ale mniej sie budzi a wczoraj zasnęła już o 20 i do 24 byłam 3 razy i do 1:30 nie spała, a rano budzi sie koło 8. Mamy dość ciepło w pokoju i to może ja wybudzać :(
    Ostatnie 3-4 dni mniej sie budzi na jedzenie koło 1-2 razy od 24 bo widzę rano po pampersie ze jest w połowie zasilany a nie na maxa jak zawsze, o i nie pamietam tak tych karmien bo śpi z nami skrzat :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 11:32

    [img][/img]
‹‹ 814 815 816 817 818
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ