X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia. Mój syn jadł już prawie czlowieczo. W sensie drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, a na śniadanie i kolacje mleko, ale... Przez Ząbkowanie chyba zatracił tą umiejętność i ewentualnie łaskawie zje obiad... Takto czasem chrupka. Już bym chciała żeby wychodzenie tych zębów się skończyło... :(

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od wczoraj tragedia... o 11:30 zjadła nie całą setkę mleka i do teraz nic. O 21:00 na śpiocha zjadła 20ml a o 22:00 tylko 10ml dojadła. Rano już stan podgorączkowy. Na bank przez zęby :(
    Na szczęście owoce czy obiadki skubnie więc tyle dobrego z tego wszystkiego. Teraz biedna drzemkę robi. A jak wstanie to ugotuję jej kaszkę manną na wodzie i rozrobię z mm. Żeby chociaż troszkę tego mleka skubła. Potem obiadek, soczek, deserek a w międzyczasie będę probówać podawać mm.

    Zimowa tak jak Ty, chciałabym żeby już wszystkie zęby wyszły i byłoby po problemie...

    l22nhdgen92nqanl.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rano kaszka na mleku, potem jakiś jogurt badz banan, zupka, mus owocowy typu Day up, bardzo je lubi. Na noc mleko i zwykle w nocy/nad ranem mleko.

    U nas teraz wyszła dolna dwójka, jednej gornej jedynki wciąż brak więc w sumie są 4 zęby. Ale u góry dziąsła nabrzmiałe więc może ruszyć kilka na raz.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myslalam ze tylko u nas jest kiepsko z jedzeniem, całe szczęście lubi kaszki robie je na moim mleku i wodzie No i chętnie je piers w nocy ze 3-4 razy i w dzień a tak to rano i przed spaniem kaszka a obiadek yo podziubie jak kurka pózniej deserek tez zależy jak jej podejdzie :( idzie druga górna jedynka i cały czas gryzie i trze zabki. Ostatnio tez nam w nocy wymiotowała po gruszce - niestety nie miałam eko i zrobiłam jej mus ze zwykłej z jabłkiem i tak to sie skończyło :(

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 5 maja 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie nieosiągalna wartość :-\ u nas 8 niedawno przekroczone, z jedzeniem jest nieustanna walka - z małymi wyjątkami.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, az z ciekawości jutro zważę Marysię, 3 tyg temu było 9,5 kg wiec może już dobiła do 10 kg :)
    Delilah a w jakieś formie podajesz jedzonko? Marysia już od jakiegoś czasu nie chce musów ani grudek tylko musi mieć kawałki, albo sama odgryzać np makaron rurki czy chlebek.

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z moim dzieckiem jest taki że świat jest zbyt ciekawy żeby tracić czas na jedzenie ;-) ona nie usiedzi w miejscu 2 sekund. Poza tym wszystko musi bardziej. Więc nie odgryzie malego kawałka banana, tylko ogromny, z którym sobie nie umie poradzić więc wypluwa, pociapie go ręką i idzie dalej do zabawy ;-) usiedzieć w krzesełku to tortura. Z tego powodu samodzielne jedzenie niezbyt idzie.
    Ona nie jest wychudzona. Nie widzę też żeby odbiegała gabarytowo od dzieci w swoim wieku przynajmniej z tych co obserwuję. Wg mnie wygląda dobrze, tylko tego zainteresowania jedzeniem brakuje :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 22:41

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 7 maja 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe oby ;-) w ogóle szkoda że nasz wątek padł, widzę że parę z nas ciągle tu zagląda ale nikomu się nie chce pisać :-(

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 7 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zważyła córcię , 9800g wiec nie jest złe pózniej jeszcze zmierzę jak sie da Haha :) u nas tak samo nie usiedzi sama tylko podchodzi do mnie i trzymając sie nóg staje i wyciąga raczki :/ czasami zajmie sie zabawkami ale 15-20 min i koniec ... czworakuje tam gdzie ja jestem. Ze spaniem za to Ok w dzień dwie drzemki 10-12 i 15:30-16:30 a w nocy sie wierci tak ze nogi ma na męża głowie zazwyczaj Haha a tak to cyc cyc cyc

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 8 maja 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejo, ja wczoraj ważyłam Nikę i waży 9,20kg. Jutro sobie ją zmierzę ;)
    U nas mała już puszcza się i próbuje ustać na tych swoich małych nóżkach.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody waży już ponad 10kg, wzrostu coś między 80 a 86 chociaż chyba bliżej mu do tej drugiej miary. Stara się chodzić ale tylko przy czymś. Ładnie idzie jak się złapie kogoś za ręce albo ubranie. Puszcza się i stoi, ale jak zorientuje się że niczego się nie trzyma to klapie na dupie i tyle ze stania :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 9 maja 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez sie puszcza i jak załapie równowagę to strasznie ucieszona :) zmierzyłam mała i ma 77 cm :)))

    [img][/img]
  • DarkPrincess Przyjaciółka
    Postów: 74 91

    Wysłany: 10 maja 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, daaaaawno mnie tu nie było, nadrobiłam Was jakoś :P
    Przede wszystkim serdeczne gratulacje zimowa stokrotko :) :) :)
    Co do wagi małego akurat dziś byliśmy na bilansie i waży 8,3kg a mierzy 72cm. Stan zębów 5, pełza i dopiero zaczął przybierać pozycję do raczkowania :)

    zrz6i09ksymsc0lz.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 10 maja 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej darkprincess, ważne ze zdrowy i rośnie - każde dzieciątko w swoim tempie, nim sie obejrzysz i już bedzie raczkować, u nas przyjmowała pozycje około 2 tyg i z dnia na dzień ruszyła oczywiście do ulubionego celu : czytaj mop lub odkurzacz :)
    A jak z jedzeniem u was jakieś ulubione dania? U nas króluje barszcz biały z żółtkiem i bułka :)

    [img][/img]
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DarkPrincess. Dziękuję :) u nas też Jasiek ruszył z dnia na dzień, a chwilę po tym zaczął stawać na nogi i łazić przy meblach. Obecnie najszybciej mu czworakowac więc zapierdziela z prędkością światła to każdego wybranego przez siebie celu. Jak gdzieś jest za wąsko żeby wysunąć się w pozycji na czwórka to staje i się tam wciska
    :)
    Nalunia co do jedzenia u nas królują pyry z jajkiem i pomidorem oraz pierogi, jeszcze ewentualnie brokuł/kalafior :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 14:48

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • DarkPrincess Przyjaciółka
    Postów: 74 91

    Wysłany: 15 maja 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma ulubionych potraw, je wszystko oprócz kaszek - tego nienawidzi. Nie tknie pod żadną postacią :/

    zrz6i09ksymsc0lz.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 20 maja 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamusie,

    jak Wam mija macierzyństwo?

    U nas czas pędzi jak szalony. Nika powoli zaczyna utrzymywać równowagę, spodziewam się, że jeszcze trochę i zacznie pedzić na tych krociotkich nozkach hehe
    Mierzy już 80cm więc zle nie ma.
    Stan uzębienia na dzisiaj: góra - 2 jedynki, 1 dwójka, 2 piątki. Dół - 2 jedynki, 2 dwójki :)
    apetyt ma duży, potrafi dużo zjeść chociaż są dni kiedy woli brykać niż jeść :)

    aktualnie obydwie jesteśmy chore :(

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, mija jak szalony ten czas, jest super chociaż czasem są dni ze mała jest przy mojej nodze i nic nie zrobię wtedy ani posprzątać ani ugotować :P tak to wazy 10 kg mierzy 78 cm i ma 2 jedynki góra i dwie jedynki dol. Anga ile ma zębów Niki !! Niesamowite! Co to za choróbsko was dopadło? Życzę zdrówka
    U nas tez są z jedzeniem takie dni ze cieżko żeby jej coś podpasowalo ale przy piersi jest bardzo chętnie.
    Rano kaszka, drzemka przy piersi, obiadek lub. Bułka z masłem i szynka, czasami banan, drzemka przy piersi, owocki albo makaron, pózniej jaszka kąpiel piers i spanie. W nocy 3-4 razy piers i pobudka koło 7:30-8, wysypiamy sie z tym Skrzatek w środku nawet bo bierzemy ja do siebie między 1-2 rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 12:02

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Nalunia :) Nika sie przeziębiła a ja mam silne zapalenie oskrzeli. Dzisiaj mam kontrole i mam nadzieje, ze na płuca mi nie przeszło. Ech, przez moja kochana tesciowa... Wazne ze Nice szybko przechodzi ;)

    a co do zębów sama byłam w szoku, że jej tak szybką te ząbki wychodzą.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 21 maja 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga to na pewno piątki? Przed trojkami na pewno powinny wyjść 4 my też już na nie czekamy powoli bo taki ma wszystkie jedynki i dwójki. Pytam bo piątki wychodzą dopiero ok 2 roku życia.
    U nas młody je wszystko jak leci + mleko. Pochłania takie ilości jedzenia że aż się dziwię. Dzisiaj zjadł dwa obiady podobno. Jeden u mojej babci drugi u mojej mamy. Oczywiście mimo wszystko domagał się jeszcze mleka. Ja nie wiem gdzie on to mieści. My już planujemy roczek. Zwłaszcza że u nas to początek czerwca ;) niby planujemy grilla na działce 2 czerwca. Mam nadzieję że mam się uda.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
‹‹ 814 815 816 817 818
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ