X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2023 🍼
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2023 🍼

Oceń ten wątek:
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1504 1790

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie totalnie żadnych ochraniaczy,kokonów, poduszek itp. Nie przy maluszku.
    Odkąd zaczęła spać sama w większym łóżku-160/80 założyłam jej płaski ochraniacz dookoła. Tylko to już zupełnie inny stopień wtajemniczenia dziecka, brykanie, skoki, spanie w poprzek itd.
    Kołdrę dostała dopiero tej zimy,a i tak ma ją w poważaniu :D, a zaraz kończy 3 lata.
    Przy maluszku bardzo polecam śpiworki.


    A spowijanie, owijanie dziecka praktykujecie? jak długo?
    Miałam poczytać o tym ale chętnie się dowiem.

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Czekolada96 Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku też myślałam o kokonie, ale coraz bardziej odchodzę od tego. Właśnie nam wskoczył 24 tydzien. Od 3 tygodni codziennie czułam mocne wyraźne ruchy, że az brzuch mi podskakiwał. Od 3 dni te ruchy stalay się bardzo delikatne, takie jak z samego początku. I nie wiem co robić,wizyta dopiero po świętach

  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    Już?? Jak to leci, przez Ciebie sprawdziłam że w Wielkanocną Niedzielę też już zacznę 3 trymestr, dajecie wiarę jak nam to zleciało, chyba trzeba powoli zacząć bardziej ogarniać wyprawkę bo wczoraj na krzywej jak siedziałam te 2 godziny mnie oświeciło że OK, mam wózek, fotelik, łóżeczko do salony i rzeczy apteczne i mase ubranek po córce do przejrzenia, ale nie mam łóżeczka do sypialni, prześcieradełek, rzeczy do kompania, nawet wanienki bo wszystko to sprzedałam po córce nie chcąc mieć wtedy więcej dzieci heh...


    Mnie mąż goni ze wszystkim w stylu „zamów żeby już było i nie myślmy o tym więcej”😜.
    Zamówiłam 3 prześcieradła do łóżeczka z Ikei - nie są może jakieś fancy muślinowo-bambusowo-zajebiste, tylko zwykle bawełniane, ale całkiem miłe w dotyku i ich cena też była całkiem miła😉 do gondoli tez już mam, wanienka tez przyszła - czekam jeszcze na przewijak i ma przyjsc płyn dezynfekujący do prania - planuje pierwsze pranie zrobić z tym płynem, a drugie już normalnie z sama Lovela i podwójnym płukaniem, tak samo rzeczy ze szpitala.

    Oleczek, Wrzosowa94 lubią tę wiadomość



    preg.png
  • Oleczek Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Willsee wrote:
    Mnie mąż goni ze wszystkim w stylu „zamów żeby już było i nie myślmy o tym więcej”😜.
    Zamówiłam 3 prześcieradła do łóżeczka z Ikei - nie są może jakieś fancy muślinowo-bambusowo-zajebiste, tylko zwykle bawełniane, ale całkiem miłe w dotyku i ich cena też była całkiem miła😉 do gondoli tez już mam, wanienka tez przyszła - czekam jeszcze na przewijak i ma przyjsc płyn dezynfekujący do prania - planuje pierwsze pranie zrobić z tym płynem, a drugie już normalnie z sama Lovela i podwójnym płukaniem, tak samo rzeczy ze szpitala.

    Matko, właśnie mi przypomniałaś że jeszcze istnieje coś takiego jak prześcieradełko do gondoli przecież, mam istny kalafior ciążowy zamiast mózgu a juz jedno dziecko mam to przecież powinnam wiedzieć co kupić...:) ja też idę w ikeowskie rzeczy bo bardzo je lubię

    Willsee lubi tę wiadomość

    💒 2015👰🤵2016 👩36 🙋‍♂️34+👧 Córeczka 2017
    preg.png[/url
    201707184980.png
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    Matko, właśnie mi przypomniałaś że jeszcze istnieje coś takiego jak prześcieradełko do gondoli przecież, mam istny kalafior ciążowy zamiast mózgu a juz jedno dziecko mam to przecież powinnam wiedzieć co kupić...:) ja też idę w ikeowskie rzeczy bo bardzo je lubię


    Coś wiem o kalafiorze - napisanie tu posta wymaga ode mnie wzniesienia się na najwyższe obroty żeby zdanie jakkolwiek brzmiało, a i tak jak czasem czytam to 🫠🫠🫠😜.
    Z ikei mam jeszcze ręczniki z kapturkiem - takie brązowe z jakimiś uszami, też wydają się całkiem okej 🤔



    preg.png
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akuszerka89 wrote:
    WHO zaleca by nie przekraczać 10% nacięć krocza i to jest ok. Jeśli jest placówka która ma odsetek większy niż 40% to zdecydowanie nie jest ok. Zawsze lepiej, żeby krocze było chronione i ewentualnie pękło na I czy II niż było nacięte. Nacięte krocza gorzej się goją i częściej dochodzi do infekcji czy rozejścia się rany, jest gorsza blizna, która może dawać dyskomfort. Wiadomo, że jeśli jest ryzyko pęknięcia na III czy (nie daj Boże) IV, musi być założone Vaccum czy kleszcze to krocze trzeba naciąć, ale to są ewidentne wskazania medyczne z którymi nie dyskutuje. I to właśnie te przypadki mieszczą się w tych 10%.
    Właśnie sprawdziłam 3szpitale w okolicy pod tym kątem... W moim miasteczku 68%, w obrębie 30km 38 i 41% . Cesarek jeszcze więcej.

    preg.png
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaE. wrote:
    No właśnie z tym nacinaniem krocza też nie wiem co myśleć. Za pierwszym razem miałam nacinane, a blizny kompletnie nie było widać do tego stopnia, że po jakimś tam czasie ginekolożka była zaskoczona że tam w ogóle gdzieś było nacięcie, a było spore i dużo szycia. Za drugim razem pękłam sama i niestety blizna jest tragiczna... wygląda brzydko... sterczące skrawki skóry... pęknięcie było większe niż nacięcie. Goiło się znacznie dłużej. Teraz biorąc pod uwagę , że to będzie już trzeci poród z brzydką blizną która jest z natury mało elastyczna nie wiem co zdecydować.. czy nie lepsze będzie nacięcie krocza. Mam mętlik w głowie.

    Myślę że to kwestia parcia, prawdopodobnie w momencie wytaczania główki byłaś w pozycji półleżącej albo półsiedzącej, gdzie całą siłą rozciągania skupiona była na kroczu. Myślę że nie doszłoby do takich rozległych ran jeśli dziecko mogłoby urodzić się wertykalnie - wtedy siłą rozciągania pochwy działa we wszystkich kierunkach, a nie tylko ku dołowi i na odbyt. No i kwestia szycia krocza- jak kto się przyłożył. Niektórzy tak szyja krocza, że pięknie się goi i praktycznie nie ma śladu, czy to po nacięciu czy po pęknięciu, a niektórzy szyją "na szynkę", ścislo, aby szybciej. I wtedy są problemy. Myślę że w Twoim przypadku dobrze byłby spotkać się z urofizjoterapeutą, żeby ocenił blizne i dokładnie pokazał Ci jak można uelastycznić tkankę zbliznowaciałą, żeby była bardziej podatna na rozciąganie. A później, jak zakończysz etap rodzenia dzieci to możesz zrobić plastykę- będziesz jak nowa:-)

    AnnaE. lubi tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila88 wrote:
    Właśnie sprawdziłam 3szpitale w okolicy pod tym kątem... W moim miasteczku 68%, w obrębie 30km 38 i 41% . Cesarek jeszcze więcej.
    Ale widzisz, już jesteś mądrzejsza o te wiedzę, warto dokładniej przyjrzeć się tym dwóm pozostałym szpitalom:)

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • Wrzosowa94 Ekspertka
    Postów: 165 222

    Wysłany: 29 marca 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u nas w łóżeczku poza prześcieradłem też nie będzie nic, i super że większość wie że im mniej tym lepiej. Kupiłam kokon nie po to żeby włożyć go do łóżeczka bo jest to dla mnie głupota i nie rozumiem po co to robić. Mamy dom piętrowy i kokon kupiłam z myślą żeby w dzień mały mógł sobie w nim leżeć na kanapie i to wtedy kiedy będziemy mieli go na oku poprostu wolę żeby leżał na swoim kokonie niż bezpośrednio na łóżku 🙂
    Akuszerka wymądrzaj się ile chcesz bo my bardzo to lubimy ❤️❤️ każda twoja uwaga czy rada jest na wagę złota więc kochana super że masz taką wiedzę i możesz zawsze nam jakoś pomóc 🙂

    Aga0801, L.aura lubią tę wiadomość

    preg.png

    12.11.2022 - ⏸️
    1.12.22 -5,5mm i bijące serduszko ❤️
    12.01.23 - USG prenatalne 💪
    16.02.23 - USG wszystko dobrze 🙂❤️
    7.03.23 - połówkowe ✊
  • Wrzosowa94 Ekspertka
    Postów: 165 222

    Wysłany: 29 marca 2023, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś ma krzywej cukrowej moje wyniki to :
    Na czczo- 75
    Po godzinie - 167
    Po 2 godzinach - 86
    Myślę, że to super wynik 💪 do tego wynik moczu mam super i wynik na toksoplazmoze też jest ujemny więc bardzo się cieszę 🙂

    akuszerka89, Willsee, MagdaD1405, smoothie, Aga0801, L.aura, Pepper, madzialenaa lubią tę wiadomość

    preg.png

    12.11.2022 - ⏸️
    1.12.22 -5,5mm i bijące serduszko ❤️
    12.01.23 - USG prenatalne 💪
    16.02.23 - USG wszystko dobrze 🙂❤️
    7.03.23 - połówkowe ✊
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 29 marca 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akuszerka89 wrote:
    Myślę że to kwestia parcia, prawdopodobnie w momencie wytaczania główki byłaś w pozycji półleżącej albo półsiedzącej, gdzie całą siłą rozciągania skupiona była na kroczu. Myślę że nie doszłoby do takich rozległych ran jeśli dziecko mogłoby urodzić się wertykalnie - wtedy siłą rozciągania pochwy działa we wszystkich kierunkach, a nie tylko ku dołowi i na odbyt. No i kwestia szycia krocza- jak kto się przyłożył. Niektórzy tak szyja krocza, że pięknie się goi i praktycznie nie ma śladu, czy to po nacięciu czy po pęknięciu, a niektórzy szyją "na szynkę", ścislo, aby szybciej. I wtedy są problemy. Myślę że w Twoim przypadku dobrze byłby spotkać się z urofizjoterapeutą, żeby ocenił blizne i dokładnie pokazał Ci jak można uelastycznić tkankę zbliznowaciałą, żeby była bardziej podatna na rozciąganie. A później, jak zakończysz etap rodzenia dzieci to możesz zrobić plastykę- będziesz jak nowa:-)

    Jak ja bym chciała rodzić wertykalnie... ale ja nie mam śmiałości prosić o takie rzeczy w szpitalu. Słucham się położnej i tyle. Z tym szyciem drugi raz to babka się starała. Szyła długo i dokładnie raczej. Prosiła mnie o cierpliwość bo chciała, żeby to wyglądało przyzwoicie, ale ogólnie mówiła, że bardzo brzydkie pęknięcie. U fizjo już byłam, wiem jak masować, ale i tak mam duże obawy jak to będzie. Plastykę pewnie zrobię :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2023, 19:03

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneE jak się przy ostatnim porodzie wykucałam żeby dali mi rodzić opartą o ścianę to kategorycznie mi nie pozwolili bo dziecko wypadnie na ziemię 🤦 serio cały pokój ludzi i nikt nie zdąży złapać !? A w tym samym szpitalu 3 lata wcześniej położna zachęcała mnie do tej pozycji i czułam jak dziecko przesuwa się w dół bez mocniejszego parcia ! Na sam koniec wróciłam na fotel. Ogólnie nie lubię fotela. Nie jest mi tam wygodnie przeć. Nie rozumiem tylko czemu personel nie umie uszanować prośby kobiety 🤔

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o szycie to u mnie nic nie widać. Dobrze zostałam za każdym razem pozszywana. Akuszerka od kiedy zacząć masaż olejkiem okolic intymnych?

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3018 2346

    Wysłany: 30 marca 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    Jeżeli chodzi o szycie to u mnie nic nie widać. Dobrze zostałam za każdym razem pozszywana. Akuszerka od kiedy zacząć masaż olejkiem okolic intymnych?
    Podepnę się pod pytanie, kiedy i jakim olejkiem najlepiej?😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 07:53

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 30 marca 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na krzywej,nie było tak zle, ale zasnęłam po godzinie na krześle praktycznie,była walka 😂

    thgf43r8f6d704ya.png
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 30 marca 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do kokonów miałam z młodym,tyle ze…nie chciał w nim kompletnie spać 😂 i w sumie dobrze, dopiero później się dokształcilam co i jak😵‍💫 teraz z młoda nic nie planuje,żadnych ochraniaczy itp.

    thgf43r8f6d704ya.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 30 marca 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    AnneE jak się przy ostatnim porodzie wykucałam żeby dali mi rodzić opartą o ścianę to kategorycznie mi nie pozwolili bo dziecko wypadnie na ziemię 🤦 serio cały pokój ludzi i nikt nie zdąży złapać !? A w tym samym szpitalu 3 lata wcześniej położna zachęcała mnie do tej pozycji i czułam jak dziecko przesuwa się w dół bez mocniejszego parcia ! Na sam koniec wróciłam na fotel. Ogólnie nie lubię fotela. Nie jest mi tam wygodnie przeć. Nie rozumiem tylko czemu personel nie umie uszanować prośby kobiety 🤔
    No wiadomo, że każą leżeć dla ich własnej wygody.. a mi na prawdę nieswojo się dopraszać bo to jednak szpital i rodząc w szpitalu zgadzam się na ich zasady. I tak czułam niezadowolenie i napięcie na twarzach położnej i lekarki jak odmówiłam podania oksytocyny.. byłam namawiana "po co chce się pani męczyć, przecież to dla pani dobra" a prawda jest taka, żebym szybko opuściła salę porodową bo przecież następne czekają (oksytocyna teoretycznie przyspiesza poród)... ale wyszło na moje... męczyłam się znacznie mniej niż za pierwszym razem z oksytocyną. Jak się cieszę, że poszłam za intuicją i nie dałam się złamać, ale nie jest to dla mnie komfortowe bo nie lubię takiej napiętej atmosfery... obstawiam, że i tak na zapleczu byłam tą "trudną pacjentką która nie współpracuje". Ja jestem z tych miękkich i zawsze przeżywam takie sytuacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 10:54

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 30 marca 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o masaż krocza to ja zalecam od 34 TC np olejem ze słodkich migdałów albo specjalnymi olejkami np z Lansinoha lub weledy. Od skończonego 37 TC można też stosować olej z wiesiołka.

    Byłam dzisiaj na ECHO serduszka, wszystko ok, malutka waży już 800g, na wszelki wypadek tylko jeszcze raz do kontroli za 3 tygodnie, bo przepływ w jednej tętnicy mózgowej był w dolnej granicy normy. Ilość wód też jest ok. I co najśmieszniejsze, okazało się że lekarz u którego byłam to mój znajomy z lat dziecięcych z jednego osiedla 😅 (smoothie- właśnie Paweł Własienko), a ja nie skojarzyłam go po nazwisku, bo dzieci nie zwracają uwagi na nazwiska:-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 19:17

    AnnaE., Willsee, Aga0801, Justyna86, Oleczek, melba, beti97 lubią tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1504 1790

    Wysłany: 31 marca 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akuszerka89 wrote:
    Jeśli chodzi o masaż krocza to ja zalecam od 34 TC np olejem ze słodkich migdałów albo specjalnymi olejkami np z Lansinoha lub weledy. Od skończonego 37 TC można też stosować olej z wiesiołka.

    Byłam dzisiaj na ECHO serduszka, wszystko ok, malutka waży już 800g, na wszelki wypadek tylko jeszcze raz do kontroli za 3 tygodnie, bo przepływ w jednej tętnicy mózgowej był w dolnej granicy normy. Ilość wód też jest ok. I co najśmieszniejsze, okazało się że lekarz u którego byłam to mój znajomy z lat dziecięcych z jednego osiedla 😅 (smoothie- właśnie Paweł Własienko), a ja nie skojarzyłam go po nazwisku, bo dzieci nie zwracają uwagi na nazwiska:-P


    Super wieści ! :) A to dobre, a poznałaś od razu ? :)


    Co z tym owijaniem, ktoś widział moje pytanie? :>

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • akuszerka89 Autorytet
    Postów: 1325 2157

    Wysłany: 31 marca 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smoothie wrote:
    Super wieści ! :) A to dobre, a poznałaś od razu ? :)


    Co z tym owijaniem, ktoś widział moje pytanie? :>
    Właśnie nie, bo on strasznie się postarzał! Wygląda jakby miał co najmniej 60 lat, a przecież nawet nie przekroczył jeszcze 40! Myślę że to doświadczenia zawodowe do tego go doprowadziły.

    Co do spowijania dzieci - neurolodzy nie zalecają, szczególnie długiego i częstego spowijania, czy używania "tulikow" do spania. Takie zabiegi faktycznie pozwalają dziecku szybciej się wyciszyć i zasnąć, bo warunki są podobne do tych w brzuchu, ale zdecydowanie spowalniają rozwój neurologiczny i nabywanie nowych umiejętności.
    Ja swoim podopiecznym czasem zalecam otulanie w sytuacji gdy dziecko jest bardzo płaczliwe i i dziecko i rodzice muszą odpocząć, lub na 10-15 min po kąpieli, żeby maluch się wyciszył przed spaniem i szybko wrócił do komfortu cieplnego - maluchy bardzo szybko się wychładzają.

    smoothie, MagdaD1405, Justyna86, Pepper lubią tę wiadomość

    preg.png
    28.08.2014 - mój CUD - Filip❤️
    01.04.2015 - 5tc [*]
    18.08.2017 - Amelka [*]
    14.08.2018 - 6tc [*]
    04.10.2021 ciąża biochemiczna
    26.07.2022 ciąża biochemiczna
    29.10.2022⏸️😍
    22.12.2022 będzie Natalka 😍💗
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ