X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 25 września 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, z domowych sposobów szałwia i okłady z kapusty. W razie gorączki, czy bólu ibuprofen. Masz ta pierś czerwona? Albo jakieś guzki?

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jak dziecko ulewa po kazdym karmieniu to moze znaczyc ze mleko mu nie pasuje? Chociaz ulewa tylko w dzien w nocy nie

  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 25 września 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dziś trzy razy z rzędu fiknęła z brzucha na plecy i to w dwie strony 🤔 nie wiem co o tym myśleć, wiem ze za wcześnie i nie ta kolejność. Dziwne, bo wcześniej jej się to nie zdarzało w ogóle. A tak poza tym widać z dnia na dzień jak jest coraz silniejsza, zaczęła przesuwać łapkami po podłożu w leżeniu na brzuszku. Na tym etapie jest bardziej do przodu od brata

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2021, 19:44

    olimama lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki to chyba w ogóle dużo rzeczy robią szybciej niż chłopcy.

    Natka, mój syn się zachowuje podobnie od dłuższego czasu, z tym że nie widać specjalnego cierpienia po nim. Ale krzyki, stękanie i ciśnięcie są na porządku dziennym. Kupy też są teraz bardziej wsiąkające, ale żółte. Ja to zganiam na niedojrzałość układu pokarmowego. Dwa razy pytałam o to pediatrę i też tak mówił. Próbowałam sama probiotyk, Espumisan i laktazę. Bez efektu więc odpuściłam. Ale jeśli Twój syn cierpi, to może warto pójść w probiotyk i ewentualnie lekarz po weekendzie?

    Kosmo, obejrzyj jeszcze brodawkę i zobacz, czy nie masz takiego białego punkciku na niej. Jeśli miałby być to lepiej go widać jak brodawka jest mokra, np po prysznicu. Z opisu wygląda mi to na zatkany kanalik.
    No i właśnie idź po receptę na leki na zatrzymanie laktacji. A do tego czasu szałwia, kapusta, zimne kompresy. No i może spróbować trochę odciągnąć dla ulgi?

    olimama lubi tę wiadomość

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 25 września 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martini92, ale z pleców na brzuch to jest ten właściwy pierwszy obrót. Super! Wcześnie, ale jak widać każde dziecko ma swoje tempo. Moja tez na brzuchu jest silniejsza od brata. Jak zostawiam ja na macie to kreci się wokół osi albo znajduję ja w innym miejscu niż odłożyłam. Za to syn na tym etapie już dawno śmiał się głośno, a córka dalej tylko szczerzy dziaselka.

    Babcia lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    995f8d9999ee.jpg

    medimind lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko cały dzień dziś śpi. Ciekawe co w nocy będzie.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, na szczęście nic takiego nie ma. Ostatecznie wzięłam ciepły prysznic, pomasowalam i podpielam kolektor i trochę tego zeszlo i popuścilo. Pierś miękka i nie ma już tego dyskomfortu. Czy to możliwe że tylko ta jedna jeszcze produkowała mleko? 🤷🏻‍♀️ I mówicie żeby iść po receptę, patrzę do mojego gina terminy dopiero za 2tyg... Czekać do tego czasu, może już się to nie powtórzy? Kurde nie wiem, powiedzcie co myślicie bo nie wiem jak bardzo to nienormalne było zjawisko 2tyg po zakończeniu karmienia? Czy szukać na gwałt na ten tydzień jakiegoś gina 🤷🏻‍♀️

    Mojej kilka razy się zdarzyło z pleców na boczek się obrócić, ale to tylko na przewijaku. Tak to zdarza jej się jeszcze na brzuchu że któraś z rąk gdzieś wędkuje w bok albo do przodu i wtedy się przewraca na plecki. To mnie trochę martwi bo zdarza jej się to codziennie leżąc na brzuchu ale dzieje się to w obie strony więc wierze że to tylko kwestia braku wprawy jeszcze w równowadze 🤷🏻‍♀️

    A czy wasze maluchy już same sięgają po coś jak są na brzuszku? Bo moja tylko lubi oglądać i czasem jakoś rączki przesuwa ale raczej nie po to żeby po coś sięgnąć tylko tak po prostu 🤷🏻‍♀️ Tak z chwytaniem to też raczej słabo jest. Dopiero co w sumie odkryła że ma te ręce i czasem uda jej się dotknąć je razem

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Ula, na szczęście nic takiego nie ma. Ostatecznie wzięłam ciepły prysznic, pomasowalam i podpielam kolektor i trochę tego zeszlo i popuścilo. Pierś miękka i nie ma już tego dyskomfortu. Czy to możliwe że tylko ta jedna jeszcze produkowała mleko? 🤷🏻‍♀️ I mówicie żeby iść po receptę, patrzę do mojego gina terminy dopiero za 2tyg... Czekać do tego czasu, może już się to nie powtórzy? Kurde nie wiem, powiedzcie co myślicie bo nie wiem jak bardzo to nienormalne było zjawisko 2tyg po zakończeniu karmienia? Czy szukać na gwałt na ten tydzień jakiegoś gina 🤷🏻‍♀️

    Mojej kilka razy się zdarzyło z pleców na boczek się obrócić, ale to tylko na przewijaku. Tak to zdarza jej się jeszcze na brzuchu że któraś z rąk gdzieś wędkuje w bok albo do przodu i wtedy się przewraca na plecki. To mnie trochę martwi bo zdarza jej się to codziennie leżąc na brzuchu ale dzieje się to w obie strony więc wierze że to tylko kwestia braku wprawy jeszcze w równowadze 🤷🏻‍♀️

    A czy wasze maluchy już same sięgają po coś jak są na brzuszku? Bo moja tylko lubi oglądać i czasem jakoś rączki przesuwa ale raczej nie po to żeby po coś sięgnąć tylko tak po prostu 🤷🏻‍♀️ Tak z chwytaniem to też raczej słabo jest. Dopiero co w sumie odkryła że ma te ręce i czasem uda jej się dotknąć je razem

    Spróbuj od rodzinnego. A gdzie tak apropo chodzisz do gina, bo moj sie wyniósł do Katowic;(

  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 25 września 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama, rypnelo mi się, z brzucha na plecy fiknęła. Moja też się na głos nie śmieje, a z synem nie pamiętam jak to było

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, 2 tygodnie po zakończeniu karmienia to nie tak długo, mleko jeszcze jakiś czas będzie. Zarezerwuj sobie wizytę u gina i zobaczysz. Odwołać zawsze zdążysz w razie jak się uspokoi, a jak widać, radzisz sobie 😏. Ewentualnie rodzinny- teleporada. chyba ogarnie taki lek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nie chwyta jeszcze.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc.

    Gf w ciąży chodziłam prywatnie do alexandra clinic na Paderewskiego jeśli się nie mylę. A tak to chodzę przez medicover bo to tylko lekarz na recepty właśnie itd. Ale może ogarnę jakąś teleporade z którymkolwiek tam dostępnym lekarzem to może mi da receptę.

    Ale jestem zla. Dzisiaj po wycieczce w góry pojechaliśmy jeszcze odwiedzić rodziców mojego. I była tam też jego siostra z chłopakiem. I wchodzimy a ona żebyśmy się nie zbliżali bo ona jest chora... No mnie się nóż w kieszeni otworzył jak można nie dać znać żebyśmy nie przyjeżdżali z małym dzieckiem 🤦‍♀️ W dodatku jeszcze był jej chłopak u którego w domu wszyscy mają zapalenie oskrzeli. I postanowili tak czy siak siedzieć z nami w salonie. I zdziwieni jak wyraziliśmy swoje oburzenie tą sytuacją 🤦‍♀️ Nie daje mi to spokoju tak się zdenerwowałam

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dzięki dziewczyny za pomoc.

    Gf w ciąży chodziłam prywatnie do alexandra clinic na Paderewskiego jeśli się nie mylę. A tak to chodzę przez medicover bo to tylko lekarz na recepty właśnie itd. Ale może ogarnę jakąś teleporade z którymkolwiek tam dostępnym lekarzem to może mi da receptę.

    Ale jestem zla. Dzisiaj po wycieczce w góry pojechaliśmy jeszcze odwiedzić rodziców mojego. I była tam też jego siostra z chłopakiem. I wchodzimy a ona żebyśmy się nie zbliżali bo ona jest chora... No mnie się nóż w kieszeni otworzył jak można nie dać znać żebyśmy nie przyjeżdżali z małym dzieckiem 🤦‍♀️ W dodatku jeszcze był jej chłopak u którego w domu wszyscy mają zapalenie oskrzeli. I postanowili tak czy siak siedzieć z nami w salonie. I zdziwieni jak wyraziliśmy swoje oburzenie tą sytuacją 🤦‍♀️ Nie daje mi to spokoju tak się zdenerwowałam


    Kosmo miałam podobną sytuacje ostatnio na wyjezdzie...z tym, że było tam chore dziecko :/ i też nikt nie raczył mnie wcześniej o tym powiadomić i do tego wszystkiego ciągle zaglądał mi do wózka 😠 rozumiem Twoje zdenerwowanie, bo ja też byłam wściekła wręcz i cały wyjazd spędziłam z dzieckiem sama w pokoju. Ludzie nie myślą o takich rzeczach, bo pózniej to nie oni będą się zajmować chorym dzieckiem. A jak się zwróci komuś uwagę, to zaraz obraza jest, albo uważają mnie za przewrażliwioną wariatke

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tego nie lubie, ludzie nie myśla w ogole, zero przewidywania..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, to Twój synek miał kiedyś taką wysypkę na buzi, prawda? Chyba zdjęcie wstawiałaś. Zeszło Wam to? Jeśli tak, co pomogło?

    Angiee, Kosmo, ale rodzinki 😐. Też bym się wściekła.

  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 26 września 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziś sama z małą, chciałam wziąć prysznic, wzięłam młoda na leżaczek i do łazienki.. Wchodzę pos prysznic, zaczyna się myć a młoda podkówka i ryk.. Ale jak 🙈😅🤪 biedna aż spazmów dostała i po moim myciu.. Szybko uspokoić i zasypia mi na rękach.. Biedna.. czego się mogła wystraszyć aż tak..?!

    l22ndf9helggnp3z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ktoś mi będzię w stanie wytłumaczyć z czego wynikają moje problemy z karmieniem piersią, czy to znowu jakiś cholerny skok rozwojowy czy o co chodzi.
    Córka w nocy je bez problemu (odpukac) natomiast w dzień nie chcę pić z cycka, denerwuje się i za chwilę płacze... Odciagam mleko, ale boje się, że tak się przyzwyczai do butelki, że już wgl cycka będzie miała gdzieś. A może to ten słynny kryzys 3 miesiąca? Zauwazyłam,że cycki mi już nie przeciekają 🤔
    Nie chce wyciagać białej flagi i odpuścić karmienie moim mlekiem. Czytałam też, że w dzień zbyt dużo rzeczy może dziecko rozpraszać. A no i z tego wszystkiego mam też problem z usypianiem jej, bo wcześniej zasypiała przy cycku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angiee u nas też dzienne karmienie rzadko bywa spokojne. Mam wrażenie, że u nas trochę zamieszania wprowadził smoczek.
    Z jednej strony skrócił czas karmień - mała ssie silniej i szybciej. Z drugiej kiedyś wisiała na piersi, teraz jak zje to od razu się odrywa. Zaraz szuka, pociągnie i znowu zła. Jakby chciała jeszcze coś mieć w buzi, ale bez plynaceggo mleka.

    Czasem to nawet muszę podczas karmienia zrobić rundkę z małą na rękach, bo samo siedzenie ją nie zadowala i się rzuca.

    W nocy jak zaspana, to jest ok.

    I rzadko zasypia przy karmieniu. Teraz do uśpienia potrzebny jest najczęściej smok. 🙄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mój w ciągu dnia też jest trochę mniej spokojny przy cycu, ale moim zdaniem to wynika z brzuszka. Przez jakiś czas je spokojnie, a potem robi się czerwony wygina się i stęka. Nie za każdym karmieniem, ale dość często.

    Byliśmy u fizjo, bo nie dawało mi spokoju to układanie głowy na jedną stronę (chociaż już druga też poszła w ruch) i denerwowanie się przy leżeniu na brzuchu.
    Ogólnie jest ok, ale dźwiganie głowy jest do tyłu (mimo, że mi się wydawało, że ładnie to robi). Rozjeżdżają mu się łapki i podpiera się bardziej na klatce piersiowej, a powinien na miednicy. Przez to się męczy i szybciej denerwuje. Mamy ćwiczenia na to oraz na układanie głowy na boki z trzymaniem klatki piersiowej, w pozycji na plecach. Kontrola za 3 tygodnie.

    Poza tym kazał nie używać lezaczka, więc nawet nie składam mojego. Nie nosić w pionie, przytulnego brzuchem do mnie. Na razie tylko na fasolkę (niestety mój właśnie nie lubi na fasolę, a lubi w pionie).
    Zapomniałam zapytać o ten leżaczek Bjorn, ale zrobię to na kontrolnej wizycie.

‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ