X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 24 września 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, u nas na tej piankowej macie tez wydluzyl się czas leżenia na brzuszku, nie męczy się tak szybko, bo nie uciekają jej rączki, częściej kombinuje z podporem i przenosi ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą stronę. Widać, że sprawia jej to duża frajdę. 😀

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 24 września 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo co to za MATA, na której leży ta slodzinka:) poproszę namiary :)

    Ja usypiam młoda od 2h, teraz miała akcje szarpania i darcia cyca 🤦‍♀️ chyba mamy skok, bo ani nie chce spać i ten cyc tera:/

    l22ndf9helggnp3z.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 24 września 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENi, Kinderkraft Matty.

    Widać sporo dzieciaczkow ma teraz kryzysy spaniowe lub jedzeniowe.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 24 września 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    A dajesz jej probiotyk?

    Daje vivomix

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 24 września 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś odkryłam że moja parówka lubi leżeć na brzuchu ale tylko na mnie. Mogę leżeć płasko, wtedy leży i jest zadowolona. Nawet głowę ładnie podnosić próbuje. Na macie nie i koniec... także od jutra młoda leży na mnie, a ja nic nie robię bo zajmuje się dzieckiem XD
    A w ogóle to mam jutro fryzjera w końcu. Jak wyjdę o 10 to pewnie koło 14 wróce 😁

    olimama lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 04:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Ja dziś odkryłam że moja parówka lubi leżeć na brzuchu ale tylko na mnie. Mogę leżeć płasko, wtedy leży i jest zadowolona. Nawet głowę ładnie podnosić próbuje. Na macie nie i koniec... także od jutra młoda leży na mnie, a ja nic nie robię bo zajmuje się dzieckiem XD
    A w ogóle to mam jutro fryzjera w końcu. Jak wyjdę o 10 to pewnie koło 14 wróce 😁

    Ja mam to samo, w innych miejscach ryk od razu.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy tą zwykła mate z pałąkiem od kinderkraft i mała ją bardzo lubi. Jeszcze polecam jak któraś z was ma takie złości na torbę do wózka że jest nieporęczna i nie mieści wszystkiego (zwłaszcza teraz jak wjechaly butelki itd) plecak też od nich kinderkraft Molly. Nie dość że piękny to mega poręczny i pakowny. Mogę zapakować wszystko na wyjście a jeszcze jest miejsce na portfel czy nawet wodę dla mnie i w końcu nic nie muszę jeszcze w ręce nieść jak np gdzieś z młodą jadę autem i idziemy bez wózka. Nawet mały kocyk tam wejdzie

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 25 września 2021, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak rozpoznać że dziecko karmione piersią ma biegunkę?...

    Maly prze na kupę bardzo często i robi wodnsite kupy kilka razy na dzień, w dodatku jest marudny, niespokojny i widać że bardzo boli go brzuszek momentami jakby go coś skręcało, podkurcza nóżki i krzyczy.Wyglada to jak kolka, no ale te kupy...
    Już nie wiem co robić, bo dziś sobota i nigdzie się nie dostanę do lekarza, w dodatku jutro mamy chrzest ...

    Czy bez konsultacji z lekarzem jest coś bezpiecznego co można podać w takim przypadku?

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, a jak w końcu poddajecie mu mm czy tylko pierś?

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Jak rozpoznać że dziecko karmione piersią ma biegunkę?...

    Maly prze na kupę bardzo często i robi wodnsite kupy kilka razy na dzień, w dodatku jest marudny, niespokojny i widać że bardzo boli go brzuszek momentami jakby go coś skręcało, podkurcza nóżki i krzyczy.Wyglada to jak kolka, no ale te kupy...
    Już nie wiem co robić, bo dziś sobota i nigdzie się nie dostanę do lekarza, w dodatku jutro mamy chrzest ...

    Czy bez konsultacji z lekarzem jest coś bezpiecznego co można podać w takim przypadku?



    Nam lekarka dała jedynie probiotyk dicoflor baby 2x5 kropli dziennie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jak najczęściej przystawiać do piersi

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 25 września 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Natka, a jak w końcu poddajecie mu mm czy tylko pierś?

    Zaczęłam dokarmiać Bebilonem Syneo, ale nie chce mi tego jeść i wczoraj był na samym cycku.

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacz ofertę:
    https://allegro.pl/oferta/duza-gruba-mata-piankowa-puzzle-eva-120-x-120-831-10607942187

    Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy.
    https://allegro.pl/apka

    Ja ta mate zamówiłam wlasnie

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Zaczęłam dokarmiać Bebilonem Syneo, ale nie chce mi tego jeść i wczoraj był na samym cycku.
    To tak jak pisze angiee, jak najczęściej żeby pił żeby się nie odwodnić. Te kupy całe wsiąkają s pieluche? Na blogu hafiji jest opis jak wygląda biegunka i po czym poznać

    Jak nie chce pić tego bebilonu to może mu nie smakuje. Jeśli się nie boisz bez konsultacji z lekarzem to niech tata podjedzie do apteki i kupi hipp comfort. To jest lekkostrawne mleko i ma obnizony poziom laktozy, może byłoby Ksawciowi po tym lepiej. Mojej od razu posmakowało i problemy z brzuchem się skończyły. Już pewnie jesteście mocno wykończeni tą sytuacją. Mam nadzieję że już niedługo się wszystko u was unormuje

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze warto spróbować tanszego na poczatek moze podsmakuje bo jednak idzie duzo na to mleko Bebiko comfort

  • martini92 Autorytet
    Postów: 440 384

    Wysłany: 25 września 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja też się z matą piankową polubiła i głowę ładnie trzyma. I nie wiem czy też nie mamy jakiegoś kryzysu ze snem, w dzień ładnie śpi, ale potem baluje do nocy, wczoraj chyba 23:30 zasnęła, a było już kilka dni że o 19 lulu.
    Tak poza tym to od początku września bujamy się z infekcjami, młody był w przedszkolu 2razy po 3 dni a tak ciągle w domu charczy 😫 Oczywiście młodą też zaraża, narazie odpukać nic poważnego

    preg.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 25 września 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie karmię już ponad 2tyg ale prawa pierś jest ciągle bardziej pełna. Parę dni temu po nocy miałam plamę na bluzce z tej strony a od wczoraj czuję może nie ból, ale dyskomfort jak np noszę młoda na rękach i mi się opiera na tej piersi. Sprawdzam codziennie pod prysznicem ale nie zrobiły się żadne guzki a ten dyskomfort jest tylko od spodu i z jednego boku piersi. Jak sobie mogę z tym poradzić? Nie chcę teraz się nabawic jakiegoś zapalenia 🙄 Czy to może być zastój? Spróbować pod prysznicem to rozmasowywac? 🤷🏻‍♀️

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo,mozesz miec nadal laktację. Moze idz do lekarza po bromergon

  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 25 września 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, też mi się wydaje, że jak tak długo się to utrzymuje, to trzeba do lekarza po receptę.

    Przeszliśmy już na pieluchy trójki z Rossmanna, ale będziemy też próbować Lupilu. Na wypadek karmienia poza domem, gdzie nie byłoby jak karmić piersią albo wyjścia jak nie miałabym jak wcześniej ściągnąć mamy Bebilon Profutura w saszetkach. Mi z moimi bólami kręgosłupa łatwiej jest nakarmić dziecko w lesie na kamieniu niż na krześle w przychodni.

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 25 września 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, ja u syna w pierwszych dobach zycia na biegunkę dawalam pół saszetki enterolu z mlekiem. Ale u nas to była typowa biegunka, zielone, pieniste, śmierdzące kupki ze sluzem. A u Ciebie wg opisu to tak nie wygląda. To może tylko jakiś probiotyk oslonowo?

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ