X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 8 marca 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się mega obawiałam krzywej, bo robiłam już w 11tc a mdłości 24/7 miałam aż do 16tc. O dziwo nie było tak źle, najbardziej właśnie się obawiałam że będę musiała siedzieć na poczekalni z innymi ludźmi i jak mnie zemdli to będzie dramat. Miałam glukozę cytrynową i była tak kwaśną że aż mnie potem cały język i gardło bolało i w sumie oprócz ataków gorąca i bólu głowy to nie było tak źle 🙂

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • lysinka Autorytet
    Postów: 704 944

    Wysłany: 8 marca 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ale się wizyty posypały w poprzednim tygodniu, zdjęcia super <3
    ANA daj znać co u was dzisiaj.

    Problemy z zaparciami miałam do końca trzeciego miesiąca, co jakiś czas wracają. Jak jest kiepsko zamawiam sobie z ulubionej knajpki pudełko z pastami warzywnymi, hummusem, warzywami, warzywami grillowanymi i sałatką - zawsze pomaga ;)

    Krzywa cukrowa mnie przeraża, ale skoro mnie już nie muli, to spróbuję zrobić. Najgorsze to to siedzenie w masce :/

    Po starszej córce mam spacerówkę bj city mini gt, chyba dokupię gondolę i nie będę kombinować. Na pewno nie będę mogła zdecydować się na coś innego.
    Co do ćwiczeń to na razie nie ćwiczę, mam depresję i ciężko mi się zmotywować :( Chociaż myślę o jodze i znalazłam już zajęcia w pasujących godzinach.

    km5smg7yaiikzi6r.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 8 marca 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam obawy przed krzywą, bo robilam ja na poczatku ciąży, kiedy męczył mnie mocne mdłości. Ale cytrynowa dała radę. Dopiero w domu po śniadaniu zaczelo mnie mulic.

    Na stronie memi.eu jest dzisiaj -20% na cały asortyment z okazji Dnia kobiet. Mam od nich jeden kocyk i jest super.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 8 marca 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam hiperinsulinemie, więc zrobienie krzywej to dramat. Tak mi cukier spada po ponad 2h że to masakra. Rok temu po krzywej zemdlałam w robocie, zanim coś zjadłam to zeszło za długo i tak wyszło. Też mam zawsze wysoko rano, znaczy na granicy. Później już jest ok. Pewnie za wcześnie jem kolację i mi wywala z głodu.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 8 marca 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam krzywej ani w tej ani w poprzedniej ciąży. Odpuszczono mi tego siedzenia a cukry mierzyłam w domu na glukometrze. Tyle, że u mnie było 99% szans na cukrzycę ciążową.
    Hemoglobina glukowana nie jest aż tak miarodajnym wynikiem, bo to jest po prostu średnia wszystkich cukrów z ostatnich 3 miesięcy.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?

  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czemu powtarzacie krzywa? Rozumiem, że jak nie wyszła cukrzyca wcześniej, ale jak tak, to po co skoro jest zdiagnozowano już? Mi lekarz mówił, że już nie muszę robić skoro wyszła wcześniej źle. 🤔

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?

    Od kilku tygodni twardnieje z lekkim bólem. Biorę magnez. Jak mocniej to nospe. W pierwszej ciąży nie miałam takich cudów w ogóle...

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?
    Mi niestety się zdarza.
    Polecam powiedzieć o tym na wizycie, bo takie skurcze (twardnienia) mogą prowadzić do skracania szyjki.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dzwoniłam do gina. Przyspieszyłam wizytę i mam w czwartek o 11 (normalnie miała być za 2 tygodnie). Kurcze u mnie to było wczoraj co kilka minut, dziś do 15 spokój, a od popołudnia też już kilka razy. Wzielam magnez i no spe.

  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam tak, że twardnial co chwilę. Lykalam magnez i nospę i dalej tak było. Akurat nic z szyjka się nie działo. A w tej ciąży naprawdę rzadko się zdarza, ale wystarczy zwiększe dawkę magnezu i jest ok. Także jak widać może być różnie z tym brzuchem 🤷‍♀️

    Alunis lubi tę wiadomość

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam twardnienia bezbolesne ok 1,5 miesiaca temu, na szczęście przeszly i nie wpłynęły na szyjke. Za to ostatnio w weekend na zakupach dostalam bolesnych, regularnych skurczy, juz zaczelam panikowac, ale po powrocie do domu i odpoczynku wyciszyly sie. W poprzedniej ciąży tez nie miałam takich ekscesow.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, trochę mnie uspokoilyscie że u Was też w aktualnej albo poprzedniej ciąży się tak dzieje, a mimo to jest ok.

  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 8 marca 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusci wrote:
    Dziewczyny, a czemu powtarzacie krzywa? Rozumiem, że jak nie wyszła cukrzyca wcześniej, ale jak tak, to po co skoro jest zdiagnozowano już? Mi lekarz mówił, że już nie muszę robić skoro wyszła wcześniej źle. 🤔
    Ja nie robiłam jeszcze krzywej, lekarz mi mówił, że dopiero w 24 tc trzeba robić, dlatego to cudowne badanie jest jeszcze przede mną :(
    Ula30 wrote:
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?

    Dziękuję i dołączam się do życzeń dla Was wszystkich <3

    Myślę, że powinien Cię obejrzeć ginekolog, ja miałam takie objawy, jak mi się skracała szyjka + miałam jakąś infekcję układu moczowego, dopiero z posiewu mi to wyszło, dlatego tak jak któraś z Was to napisała, najlepiej do badania pobrać mocz, który jak najdłużej był w pęcherzu. Dodam tylko, że po wdrożeniu antybiotyku + założeniu pessaru nie mam już tych objawów i wszystko jest ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2021, 21:23

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 8 marca 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis, tak wiem 😉 tylko są dziewczyny które już ją robiły wcześniej, i tak z ciekawości pytam 😉 bo po co się męczyć drugi raz, jak już jest np stwierdzona cukrzyca 😉 przecież nie zniknie 😉

    Alunis lubi tę wiadomość

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis, idę do ginekologa w czwartek. Póki co wzięłam no spe i magnez i jest lepiej. Będę brala ten zestaw 3xdziennie do czwartku.

    Alunis, olimama lubią tę wiadomość

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 8 marca 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Ja miałam twardnienia bezbolesne ok 1,5 miesiaca temu, na szczęście przeszly i nie wpłynęły na szyjke. Za to ostatnio w weekend na zakupach dostalam bolesnych, regularnych skurczy, juz zaczelam panikowac, ale po powrocie do domu i odpoczynku wyciszyly sie. W poprzedniej ciąży tez nie miałam takich ekscesow.
    Ja właśnie dostałam takich regularnych skurczy w pierwszej ciąży (28 tydzień), jak byłam w szpitalu ze względu na twardnienia.
    Dlatego wiem, że nie warto tego bagatelizować, bo czasem się może niebezpiecznie rozchulac.
    Miejmy nadzieję, że wszystko u każdej z nas jednak będzie dobrze :)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Zuzia273 Przyjaciółka
    Postów: 86 132

    Wysłany: 9 marca 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis wrote:
    Zastanawiałam się długo co zrobić z wózkiem. Mam po swojej córce wózek baby design husky i myślałam, czy nie dokupić dostawki dla niej, ale dostawki nie mają budki, więc byle deszcz, czy wiatr i mała się przeziębi. Zdecydowałam się na wózek podwójny valco snap duo. Babka od której odkupowałam wózek miała go z gondolą, więc zaoszczędziłam parę groszy i mam wózek "rok po roku". I teraz mam dwa wózki... :D nie chce może któraś z Was odkupić? :P Wysyłam.
    https://www.olx.pl/oferta/wozek-baby-design-husky-2w1-z-super-amortyzacja-CID88-IDIPW2z.html

    Mam pytanie, czy któraś z Was nie dała rady zrobić krzywej cukrowej w tej lub poprzedniej ciąży?
    Mam taki problem, że mdleję po pobieraniu krwi, nie wiem dlaczego, nie boję się pobierania, ani nic. Dodatkowo w maseczce bardzo ciężko mi się oddycha i strasznie dyszę. W zeszłym tygodniu w maseczce zemdlałam w laboratorium, ale zdążyłam się osunąć po ścianie. Zastanawiam się co zrobić z tym faktem, nie wyobrażam sobie siedzieć 2h w poczekalni z maseczką po wypiciu glukozy na czczo, bez jedzenia ani nic, w pierwszej ciąży dałam radę, bo nie było maseczek i mogłam swobodnie oddychać. Ginekolog powiedział, żeby spróbować, ale wiecie, jak nie będę mieć następnym razem tyle szczęścia i zasłabnę upadając na brzuch, to będzie tragedia. A jeszcze trzeba jakoś do domu wrócić. Sama nie wiem co mam zrobić...
    Jest naprawdę mała szansa na to, żebym miała cukrzycę ciążową, mam bardzo niski cukier na czczo, zrobiłam na wszelki wypadek badanie hemoglobiny glikolowanej i to badanie potwierdza, że moje średnie stężenie cukru we krwi jest bardzo niskie(Wyczytałam na internecie, że w wyjątkowych sytuacjach może ono zastąpić krzywą, bo mój lekarz powiedział, że najwyżej nie zrobię tego badania, jeśli się nie uda)
    Mi przy krzywej nie pozwolili czekać w środku,kazali wyjść i wrócić za godzinę... Nieodpowiedzialnie ale co miałam zrobic

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na 14.30 połówkowe. Oczywiście z nerwów pół nocy nie spalam. Dodatkowo niechcący wymyśliłam sposób na zaparcia - popić maślankę piwem (0% oczywiście). Mam taką biegunkę że mnie w nocy budziło. Ale brzuch nie boli przy tym więc nie najgorzej.

    anjaa25 lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 9 marca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecicie może jakiś sklep internetowy z kocykami, pieluchami i innymi pierdołami, które nie kosztują np 70zl za jedną większą pieluchę? 😆 Mam wrażenie że te ceny są ogromne 🧐

    klz9mg7yyp19n25l.png
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ