X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt i powodzenia na następnych!
    Ja jutro też się w końcu wybieram po 6 tygodniach przerwy.
    Połówkowe mam 11 marca. Będę płacić 200 zł. Zwykłe wizyty u tej lekarki, do której idę są tańsze. Byłam u niej na połówkowych w pierwszej ciąży i wszystko dokładnie sprawdziła i omówiła. Tylko zdjęcia ładnego się nie udało zrobić, bo mała chowała buzię. Gin pukała w brzuch z jednej i drugiej strony, żeby chociaż na chwilę się odsłoniła, żeby sprawdzić czy warga jest bez rozszczepu.

    Wczoraj kiepsko się czułam, ale nie chciałam brać zwolnienia, bo jutro prowadzę szkolenie, a potem szybciej wychodzę, bo wizyta. Wzięłam urlop, ale byłam już w pracy od 3 godzin, to kierowniczka powiedziała, żebym sobie te 3 godziny dzisiaj odebrała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

    Ja raz miałam takie niewielkie krwawienie, i dość często przy wydmuchiwaniu mam krew na chusteczce, dodatkowo ciagle katar i zatkane zatoki, niestety taki chyba urok ciąży.
    U Ciebie pewnie heparyna to nasila.

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

    Ja nie miałam, ale ja mam trombofilie. Moje ciężarne koleżanki się na to bardzo skarżyły, do tego krwawiły im dziąsła 😕

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawien z nosa nie mam, raz troszkę krwi przy smarkaniu było :p. W ogóle czytałam ,że w ciąży może być więcej wydzieliny w nosie, jak wodnisty katar i u mnie zdecydowanie tak jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Ćwiczę i spaceruje. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i wybrane treningi E.Ch. spacerować staram się codziennie około godziny, trening minimum 3xw tygodniu po około pół godziny, to wystarczy. Jeżeli dopiero zaczynasz to na spokojnie, co drugi/trzeci dzień najlepiej właśnie coś typowego dla kobiet w ciąży, później możesz dołożyć ciężarki lub gumy lub zwiększyć intensywność i częstotliwość ćwiczeń.
    Wykluczone są ćwiczenia w pozycjach na brzuchu i plecach oraz długie trzymanie rąk ponad linię barków. Puls na poziomie 120 max 140 na początek będzie ok.
    Ćwiczenia na tzw spięciu mięśni brzucha są dozwolone w pozycji stojącej.
    Dlatego najlepiej wybierać treningi dla ciężarówki, wtedy nauczysz się co i jak robić a czego unikać
    Dzięki za odp. Właśnie muszę zacząć się ruszać, bo mi mięśnie zanikną ;). Mąż mi nie pozwala ćwiczyc- chciałam porobić treningi dla ciężarnych z YT, ale krzyczy na mnie. Za to orbitrek mu nie przeszkadza.

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

  • vatolina Autorytet
    Postów: 349 248

    Wysłany: 5 marca 2021, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie wczoraj leciała krew i rano i wieczorem 🙄 czyli już się zaczyna. W pierwszej ciąży od 34 tygodnia leciała mi codziennie 🙈 a właśnie od 20 tygodnia raz na kilka dni. Wiec liczę się z tym ze teraz będzie to samo. Ale w 38 tc to pamietam jak pojechałam ze starym do galerii to żeby przejść kółko musiałam się zatrzymywać w 3 toaletach bo mnie poprostu krew z nosa zalewała 🙈
    Ale z dziąseł tez mi leci i leciała do 4 mies po porodzie.

    Jeszcze tego nie konsultowałam z endo, ale chyba dobrze? Po 4 tygodniach brania euthyroxu tsh spadło mi z 3,1 do 1,6 :)


    Ja co miesiąc płacę za wizytę 240 lekarz z certyfikatem fmf (Wrocław), 6 lat temu płaciłam 150 u niego 🙄 ale ma super sprzęt, ufam mu i na te najważniejsze badania nie muszę jeździć gdzieś indziej. Teraz za połówkowe płaciłam u niego 350 ze zdjęciem 4D 🙂 swoją drogą pokaże wam moją dziobaczke sprzed 2 tygodni (20+3) wydaje mi się podobny do pierwszego synia :)

    Cysio🤍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 19:14

    LENi, akilegna♥, StarającaSię lubią tę wiadomość

    ojxel6d846sat3l9.png
    20.01.21 / 168g 🤍 (16+4)
    17.02.21 / 391g 🤍 (20+4)
    17.03.21 / 773g 🤍 (24+3)
    14.04.21 / 1459g 🤍 (28+3)
    12.05.21 / 2375g 🤍 (32+3)
    02.06.21 / 2880g 🤍 (35+3)
    10.06.21 / 3150g 🤍 (36+4)
    18.06.21 / 3240g 🤍 (37+5)
    05.07.21 / 3700g 🐻🎂🎈
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne macie zdjęcia, mam nadzieję, że na prenatalnych też takie ładne dostanę, bo póki co młody się odwraca.

    Mam pytanie, od wtorku aplikuje Pimafucin, i w środę rano mialam lekkie plamienie z nitkami krwi, i dziś rano znowu, taki po prostu różowy śluz. We wtorek na wizycie było wszystko ok, próbuje się do lekarza dodzwonić, a o 6 rano juz chcialam na IP jechać, miałyście tak po globulkach?
    Jak się z nim nie skontaktuje, to chyba pojade do szpitala, dla spokojnej głowy.

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 marca 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dzięki za odp. Właśnie muszę zacząć się ruszać, bo mi mięśnie zanikną ;). Mąż mi nie pozwala ćwiczyc- chciałam porobić treningi dla ciężarnych z YT, ale krzyczy na mnie. Za to orbitrek mu nie przeszkadza.


    To uświadom męża, że ćwiczenia w ciąży są jak najbardziej wskazane o ile lekarz nie zabrania. Podczas ćwiczeń dotleniamy maluszka, zbijamy glukoze, poprawiamy naszą wydolność oddechową, rozciągamy bolące plecy i mogę jeszcze wymienić kilka dobroczynności. Najbardziej przemówi do niego zdrowie twoje i dziecka i być może lżejszy poród + szybszy powrót do sił już po ;)
    Mojemu wystarcza kiedy mówię, że lakrz kazał ćwiczyć ;)

    Ula30 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, muszę jak co miesiąc oddać jutro mocz do badania tylko się zastanawiam jak to zrobić 🤦 Generalnie idę spać po 22-23, wtedy robię ostatnie siku a potem się budzę po 2 bo mam parcie na pęcherz i później śpię już do tej 5-6. Problem w tym że wtedy jak wstaje to właściwie nie chce mi się w ogóle sikać, wiecie dosłownie parę kropel ze mnie wyleci 🙄 To jest taki mój stały 'harmonogram' od kilku tygodni który mi się sprawdza przy mojej cukrzycy itd więc gdybym na noc przed snem więcej wypiła to oznacza dla mnie dodatkową pobudkę i tu już cukier na czczo będę miała wtedy podwyższony 😒

    Laboratorium jest jutro czynne od 8, myślicie że mogłabym wstać po 5, zjeść normalnie śniadanie, wypić coś i pobrać do pojemnika mocz powiedzmy o 7?

    Wiem że pytanie bardzo z serii głupich ale naprawdę nie wiem jak to rozegrać 😅

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dziewczyny, muszę jak co miesiąc oddać jutro mocz do badania tylko się zastanawiam jak to zrobić 🤦 Generalnie idę spać po 22-23, wtedy robię ostatnie siku a potem się budzę po 2 bo mam parcie na pęcherz i później śpię już do tej 5-6. Problem w tym że wtedy jak wstaje to właściwie nie chce mi się w ogóle sikać, wiecie dosłownie parę kropel ze mnie wyleci 🙄 To jest taki mój stały 'harmonogram' od kilku tygodni który mi się sprawdza przy mojej cukrzycy itd więc gdybym na noc przed snem więcej wypiła to oznacza dla mnie dodatkową pobudkę i tu już cukier na czczo będę miała wtedy podwyższony 😒

    Laboratorium jest jutro czynne od 8, myślicie że mogłabym wstać po 5, zjeść normalnie śniadanie, wypić coś i pobrać do pojemnika mocz powiedzmy o 7?

    Wiem że pytanie bardzo z serii głupich ale naprawdę nie wiem jak to rozegrać 😅

    Tak, ja oddawałam mocz raz nawet o 15, bo musiałam skorzystać z pobrania domowego i było wszystko ok. Bardziej ważne jest, żeby oddać go do badania max do 2 godzin :) W poprzedniej ciąży wstawałam o 9, pobierałam mocz i na 10 docierałam do pustego laboratorium, bez ludzi i bez korków 😀

    Kosmo lubi tę wiadomość

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis wrote:
    Tak, ja oddawałam mocz raz nawet o 15, bo musiałam skorzystać z pobrania domowego i było wszystko ok. Bardziej ważne jest, żeby oddać go do badania max do 2 godzin :) W poprzedniej ciąży wstawałam o 9, pobierałam mocz i na 10 docierałam do pustego laboratorium, bez ludzi i bez korków 😀
    Dziękuję Ci, takiej odpowiedzi potrzebowałam 😅 Jakoś tak w głowie mi się utarło że to musi być poranny mocz i muszę z nim lecieć zaraz na otwarcie laboratorium, a też wtedy kolejki największe są 🙄

    W takim razie na spokojnie jutro wstanę, zjem i pojadę może nawet trochę później.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Wszystko ok na ten moment. Dr powiedziała, że nie widać siusiaka. Nie mogę już się doczekać połówkowego w czwartek. Może się potwierdzi dziewczynka :)

    anjaa25, Kosmo, Anszelika, Zula36, Alunis, aliciaaa, Tabolek, Maniuś, Niezapominajka5, lysinka, akilegna♥ lubią tę wiadomość

  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też melduje się po wizycie. Młody waży już 640 gram i na wizycie ulokował się głową w dół 😉 następna wizyta za 4 tygodnie i muszę zrobić obciążenie glukoza..na zaparcia mam brać lactulose, czopki. Można też Gaviscon i Dicopeg. Niestety ferrytyna mi wyszła poniżej normy więc muszę włączyć preparaty z żelazem. A co powodują takie preparaty - zaparcia...ech....no cóż..wytrzymam byle młody rósł zdrowo 😉

    Kosmo, vatolina, Alunis, aliciaaa, Tabolek, Maniuś, Kama_86, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    lprki09kusm93td5.png
  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama wpisz mi proszę kolejną wizytę na 2 kwietnia a wizytę prenatalna III trymestru na 15 kwietnia 😉

    lprki09kusm93td5.png
  • Tęczowa Przyjaciółka
    Postów: 88 103

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja następną wizytę mam 30.03, a płeć prawdopodobnie chłopak, ale jeszcze nie na 100%

    Tabolek, Maniuś lubią tę wiadomość

    18.06.2020 Emma [*] 26 tc
    27.04.2021 Maksym Marcel [*] 29 tc
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Synuś dziś kończy 5 lat. Kawał chłopa już. Jutro impreza. Narobiłam się dziś, a jeszcze chleb mi został i dekoracja tortu. Grunt że brzuch za bardzo nie ciągnie ostatnio.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2021, 19:39

    Anszelika lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama dziękujemy 😊

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie gratulacje udanych wizyt 🙂
    Anszelika wszystkiego najlepszego dla synusia 🙂🎂

    Miałam taki tydzień że musiałam Was nadrobić Dziewczyny 🙂 też zaczęły mi się skrzepy krwi w nosie przy smarkaniu, i też pomyślałam że może warto byloby zacząć cos ćwiczyć ale postanowiłam zapisać się do fizjoterapeutki która przy okazji jest uro i nie robić nic na własną rękę, bo ja mam takie zdolności że potrafię sobie zaszkodzić😉

    Anszelika lubi tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ