X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2020
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2020

Oceń ten wątek:
  • Karolailila Ekspertka
    Postów: 129 114

    Wysłany: 1 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za to zawroty głowy... taki napad gorąca zw mnie z nóg ścina. W pierwszej ciąży nie miałam żadnych, nic A nic.

    Mój mały cud :* Liliana listopad 2017
  • Olga856 Przyjaciółka
    Postów: 96 88

    Wysłany: 2 listopada 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to chyba głód... Jak zrobię się głodna to muszę prawie natychmiast coś zjeść bo aż zaczyna boleć mnie żołądek i głowa.😱 Jak nigdy po przebudzeniu np o godz 6 muszę iść po jakąś kanapkę 😊zachcianek raczej nie mam. Trochę towarzyszy mi zgaga, zawroty glowa i pobolewanie brzucha, ale to chyba normalne.

    c55fyx8d83g33aob.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z terminem na 7.07. Wizyta 7.11. Mam już córeczkę z maja 2017 :)

    Zajsonek, Aga26, Olga856 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lat mam prawie 27. Wykonuję zawód medyczny :)

    Zajsonek lubi tę wiadomość

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila 88 kciuki! Nie byłaś czasem na wrześniówkach?


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie po śniadaniu. Dzis mam delikatne zawroty glowy ale nie wiem czy jest sie czym dziwić 2 dni prawie nie jadłam z tego zaskoczenia. Juz w tym momecie w ciazy z synem mialam mega mdlosci. Na szczescie jeszcze nic sie nie dzieje z dziwnych dolegliwosci.
    Zapowiada sie ladny dzień choc juz czuć zimową aure chłodu.
    Macie jakies przeczucia jaka płeć bedzie? Nam nie zależy ale juz jak sie zdarzyła nasza niespodzianka to juz drugi chłopiec by nam nie zaszkodził wtedy bylo by po równo w domu.

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze przyznać ze az boje sie wizyty. Pani dr ostrzegała ze przy moich zdolnościach przy zajsciu w ciaze(kazde dziecko to byl tylko jeden seks zawsze trafiony) aby jednak miec na uwadze ze mam piękne duże jajeczka. Wykrakała 😂😂😂 ale zeby przy spirali zajść w ciaze to dopiero mamy szczescie 😂😂😂😂. Rodzina ciezko przyjmie ten fakt bo jako jedyni mamy w obu rodzinach dzieci i to 3 juz jest z nami. Zycie pptrafi zaskoczyć.

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • ajami19 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 2 listopada 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dwóch synów i obojętne kto rośnie mi w brzuszku - dla mnie najważniejsze jest żeby urodził/a się zdrowy/a. Jakkolwiek rodzina liczy chyba na dziewczynkę, bo jak na razie rodzą się w rodzinie sami chłopcy....
    U nas też rodzina w szoku, że zdecydowaliśmy się na 3 dziecko....

  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 2 listopada 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bylo zaskoczenie rodziny przy 3 dziecku bo jednak na dzisiejsze czasy to najlepiej jedno bo widze po rodzinie ze wiecwj dzieci to tylko problem. U nas 3 na świecie a tu upsss wpadka sie zdarzyła. Teraz dopiero bedzie szok dla wszystkich. Dla mnie tez obojetne aby zdrowe było malenstwo. Nadal wyjść z szoku sama nie moge ze bedzie nastepny bobas u nas. Mąż co z początku byl spokojny coraz bardziej sie zastanawia jak damy rade i jak sie nam to ułoży. Mam nadzije ze bedzie dobrze.

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • Aleksandra_nails Przyjaciółka
    Postów: 95 153

    Wysłany: 2 listopada 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wariatka 3 u nas tez złoty strzał tak naprawdę na koniec września skończyłam karmić piersią moja 4 miesięczna córkę i stwierdziliśmy ze chcemy kolejne dziecko i udało się 28.10 zobaczyłam dwie kreski 😱😱😱 możliwe ze to efekt nocy poślubnej 😈😈😈😈😈
    Jestem bardzo szczęśliwa z tej ciąży tylko boje się jak to będzie bo Klara w czerwcu będzie miała roczek 🤭
    Ogólnie strasznie ból głowy mi doskwiera i mdłości. Za to w poprzedniej ciąży nie miałam wcale mdlosci i jakich kolwiek boli ;)
    Czas pokaże. Ja mam dziwne przeczucie na bliźniaki 😱 mąż tez

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    [*] Aniołek 9tc 04.2018
    f2w3vfxm839x2x55.png
    klz9jw4z1ym1adzc.png
    6v5uu6bdz2x420yq.png
  • mila_88 Ekspertka
    Postów: 129 125

    Wysłany: 2 listopada 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Mila 88 kciuki! Nie byłaś czasem na wrześniówkach?

    Byłam, ale stosunkowo krótko.
    Mam nadzieję że tym razem zostanę tu na dłużej... ;)

    Z objawów to pęcherz daje mi się we znaki.
    Wstaję 1-2 razy w nocy. I czuję takie parcie i łaskotanie w macicy. W jednym miejscu cały czas. Też tak macie?

    2019.11.14 dwa bijące serduszka
    2019.12.27 dziewczynki;)
    2020.06.18 po drugiej stronie lustra;-)

    ponad 4 lata starań; 2019.02. poronienie 9tc
  • Karolailila Ekspertka
    Postów: 129 114

    Wysłany: 3 listopada 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny powiedzcie, kiedy się lepiej rodzi, w zimę czy lato? Mam córkę z listopada i powiem wam, że po porodzie się umeczylam np. Z wychodzenie na spacer, ubieraniem w kombinezon. Byłam jeszcze bardzo nieporadna w tym wszystkim ;) mala się denerwowala, każde wyjście to była prawdziwa walka. I teraz aż mi się buzia cieszy, że mnie to ominie :)

    Mój mały cud :* Liliana listopad 2017
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 3 listopada 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolailila wrote:
    A dziewczyny powiedzcie, kiedy się lepiej rodzi, w zimę czy lato? Mam córkę z listopada i powiem wam, że po porodzie się umeczylam np. Z wychodzenie na spacer, ubieraniem w kombinezon. Byłam jeszcze bardzo nieporadna w tym wszystkim ;) mala się denerwowala, każde wyjście to była prawdziwa walka. I teraz aż mi się buzia cieszy, że mnie to ominie :)

    Mialam to samo, syn z października i co się umeczylam to moje 😂
    Teraz będzie miodzo 🥰

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Aga26 Autorytet
    Postów: 332 257

    Wysłany: 3 listopada 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza córka jest z grudnia więc wychodzenie na spacery to była dłuższa sprawa.. ubrać się itp. Druga córka z kwietnia więc jak wyszliśmy ze szpitala to było już ciepło i w ogóle lato było super. Mniej prania, bo często wystarczyło dziecku samo krótkie body, a wyjście na spacer sekunda. Jedyny minus dla siebie jaki widzę w porodzie w lecie to ta końcówka ciąży w upały i opuchnięcia, które i w zimie miałam będąc w ciążach, a krążenie coraz gorsze przy każdej ciąży. Zobaczymy.. może się pozytywnie zaskoczę ;) jutro wybieram się na betę. Mam porównanie z poprzednich ciąż z dziewczynkami. Ciekawe czy ta teoria o przyroście bety się sprawdzi w kontekście płci, bo w poprzednim ciążach miałam duże przyrosty i są dziewczynki :)

  • ajami19 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 3 listopada 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam synka z grudnia i lipca. Jakoś nie wspominam bardzo źle spacerów zimowych, miało to nawet swój urok. Drugi synek z lipca i to była pora idealna dla drugiego dziecka - młodszy spał w chuście bądź w wózku, a straszy w tym czasie szalał na placu zabaw. Teraz cieszę się, że kolejne dzieciątko będzie w lipcu - starszaki może nie będą tak chorować, łatwiej będzie ich odprowadzać.przyprowadzać z przedszkola, będą mogli się wybiegać na świeżym powietrzu. Z drugiej strony jak będzie upalnie, to boję się jak będę znosić końcówkę ciąży (chociaż przy synkach końcówki były dla mnie najlepszymi okresami w czasie tych 9 miesięcy) - wszystko ma swoje plusy i minusy.

  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 3 listopada 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra_nails wrote:
    Wariatka 3 u nas tez złoty strzał tak naprawdę na koniec września skończyłam karmić piersią moja 4 miesięczna córkę i stwierdziliśmy ze chcemy kolejne dziecko i udało się 28.10 zobaczyłam dwie kreski 😱😱😱 możliwe ze to efekt nocy poślubnej 😈😈😈😈😈
    Jestem bardzo szczęśliwa z tej ciąży tylko boje się jak to będzie bo Klara w czerwcu będzie miała roczek 🤭
    Ogólnie strasznie ból głowy mi doskwiera i mdłości. Za to w poprzedniej ciąży nie miałam wcale mdlosci i jakich kolwiek boli ;)
    Czas pokaże. Ja mam dziwne przeczucie na bliźniaki 😱 mąż tez

    Ojj kochana mnie prześladuje wszystko co podwójne. Ja juz mam 3 i nawet nie wyobrazam sobie bliźniaków a ostarnio widze wiele rzeczy po dwie. Dziwne to i nawet sobie pomyslalam ze mogly byc bo w rodzinie sie trafiały. No ale zaszlam w ciążę ze spirala to miec takiego szczescia podwujnej ciazy juz wykluczam. 😂😂😂

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 3 listopada 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolailila wrote:
    A dziewczyny powiedzcie, kiedy się lepiej rodzi, w zimę czy lato? Mam córkę z listopada i powiem wam, że po porodzie się umeczylam np. Z wychodzenie na spacer, ubieraniem w kombinezon. Byłam jeszcze bardzo nieporadna w tym wszystkim ;) mala się denerwowala, każde wyjście to była prawdziwa walka. I teraz aż mi się buzia cieszy, że mnie to ominie :)

    Ja najlepiej wspominam Zimę bo wychodzilam z mlodym w większości na balkon bo bylam po cc /pierwszym/ i nie moglam normalnie wejsc na 3 pieteo wiec ograniczylam wyjscia ile mogłam. Ze starsza w sierpniu bylo tak gorąco ze i tak siedzialam w domu bo ponad 35 stopni to nie dla maluszka. Wspominam za to dobrze wrzesień jak juz moglam wychodzic na dluzsze spacery. Ze średnia to niby marzec ale śnieg wszedzie i wszedzie zaspy. Mialam problem z karmieniem bo dostalam zapalenia obu piersi i 2 tyg w domu musialam byc aby przypadkiem cycow nie przeziebic. Zimno bylo do konca kwiernia wiec tez to bylo wyjscie na chwile niz spacer. Kazde dziecko inne. Najstarsza kochała sie przebierac i ubierać. Średnią juz to męka przebrac byla tak piszczała. Synowi bylo wsiorawno co robie 😂😂😂. Ale tylko syn bez problemu nosił czapki i jest tak nadal.

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 3 listopada 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zaczęłam plamić delikatnie brązowo. Dziwne uczucie ucisku w pachwinie ale wzięłam duzo nospy i zasnelam. Dzis do poludnia jak odpoczywlam bylo czysto pozniwj delikatnie ponownie siw pojawiło. Czekam do jutra na lekarza. Mialam jechac na ip ale to nie ma sensu z tak wczesna ciąża moze byc różnie a to bylo tylko delikatne. Dzis dzien odpoczynku. Boje sie jutrzejszej wizyty. To bedzie 5+4 czy jest możliwe żeby biło serduszko?

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • wariatka3 Autorytet
    Postów: 359 120

    Wysłany: 3 listopada 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakies objawy macie?
    Ja tylko na brak jedzenia sie trzęse tylko tyle.

    Jagódka- 08.2010
    Milenka- 03.2013
    Igorek - 12.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5+4 to moze byc za wczesnie na ❤

    Ja mam pobolewania podbrzusza, pelniejsze cycki, pierwsze zachcianki i zmiany smaku i notoryczne zmeczenie i sennosc.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ