X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2020
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2020

Oceń ten wątek:
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Też właśnie myślę nad Delonghi Dynamic 350.55B.
    Właśnie kawe normalną przestałam pić od kad zaszłam w ciążę z synem. Był to pierwszy objaw ciąży i tak mi zostało a to prawie 3 lata. Za to mam.mega ochote na delikatnie kremowe Latte

    Mam identyczny ekspres i polecam :)

    Co do karmienia piersią, to każdy musi sam podjąć decyzję, czy chce, jakie widzi tego plusy i minusy. Ja pierwsza córkę karmiłam 21 miesięcy, miesiąc temu przestałam :) na początku było ciężko, po cesarce trochę większy problem z pokarmem, ale nie dałam sobie wmówić że go nie mam. Pierwszy miesiąc po porodzie to był głównie cyc i wiszenie na mnie,nie mogłam do łazienki wyjść.
    Z jednej strony karmić jest fajnie, to wygoda, mega oszczędność, i zalety zdrowotne, ale moja córka dopóki była kp nie przespala ani jednej nocy, często się budziła, ja byłam "uwieziona". Teraz oczywiście też będę karmić piersią, te 1.5 roku, czy nawet rok spokojnie wytrzymam :)
    Jedno jest pewne, jeśli jesteście nastawione na kp, to dużo czytajcie o tym, polecam blog Hafija, mnóstwo cennych informacji. Nie dajcie sobie wmówić że nie macie pokarmu, że nie dacie rady, trzeba próbować :)

    Gratuluję udanych wizyt i zdrowych bobaskow :) ja mam wizytę w piątek, ale to jeszcze nie polowkowe.
    Ruchy czuje od jakiegoś czasu, ale bardzo nieregularnie i delikatnie. Też zaczynam się martwić czy wszystko ok, bo to druga ciążą i łożysko na tylnej ścianie, ale czekam cierpliwie do piątku :)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 19 lutego 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wrote:
    Kosanka dobrze że dzwoniłaś do lekarza. Mój lekarz przy wychodzeniu z gabinetu mówi że jak coś się będzie działo to mam dzwonić. To teraz słuchaj się zaleceń lekarza i odpoczywaj

    Poleguję i robię nic. Dobrze, że mogę uczyć, bo umarlabym z nudów. Ja chyba czuję, że się rusza... Ale że mam tam wszystko jakieś...sama nie wiem - spuchnięte, to trochę pobolewa przy tym ruchu.

    Nadzieja lubi tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na wizycie, Gabriel waży 220g, wszystkie pomiary prawidłowe. Gin dał mi skierowanie na połówkowe do kliniki, więc znów sobie obejrzymy dokładnie synka i upewnimy się, że wszystko dalej rozwija się prawidłowo :) Dziś złapał się za głowę lub wg niektórych nie chciał słuchać swojej głośnej starszej siostry :D
    21f642c8b457.jpg

    Co do planujących kp to również polecam blog Hafiji. Czytałam przed pierwszą ciążą i dużo mi to pomogło psychicznie i merytorycznie przygotować się na karmienie. W szpitalu miałam duże wsparcie przy kp. Myślę właśnie, że to wszystko sprawiło, że nie miałam żadnych poważnych problemów z karmieniem.

    ZMIANA LISTY
    Połówkowe 5.03
    Wizyta 18.03

    Monia/89, Lyanna, Nadzieja, ola_g89, aLunia lubią tę wiadomość

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czuję tylko bulgotanie😊,mimo że mała fikala dzis podczas USG. Byłam dziś u lekarza z tym bólem w pachwinie, doktor powiedział że może boleć bo dziecko rośnie i uciska na macicę, wiązadła itp.Kazal mimo wszystko ruszać się,spacery, bo leżenie nie jest dobre.Mnie przy dłuższym polegiwaniu zaczyna boleć kręgosłup.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 12:10

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Też właśnie myślę nad Delonghi Dynamic 350.55B.
    Właśnie kawe normalną przestałam pić od kad zaszłam w ciążę z synem. Był to pierwszy objaw ciąży i tak mi zostało a to prawie 3 lata. Za to mam.mega ochote na delikatnie kremowe Latte
    Oczywiście zapomniałam sprawdzić, jaki mamy ekspres i dopiero Twój post mi przypomniał. Mamy dokładnie ten model i jesteśmy zadowoleni. To znaczy mąż jest zadowolony z kawy, bo ja nie piję, a ja z obsługi, bo najczęściej robię kawę :) Bardzo mi się podoba ten pojemnik na mleko, ekspres sam przepłukuje rurki, można potem schować do lodówki, a całość myć w zmywarce.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • karola205 Przyjaciółka
    Postów: 83 98

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    Mam identyczny ekspres i polecam :)

    Co do karmienia piersią, to każdy musi sam podjąć decyzję, czy chce, jakie widzi tego plusy i minusy. Ja pierwsza córkę karmiłam 21 miesięcy, miesiąc temu przestałam :) na początku było ciężko, po cesarce trochę większy problem z pokarmem, ale nie dałam sobie wmówić że go nie mam. Pierwszy miesiąc po porodzie to był głównie cyc i wiszenie na mnie,nie mogłam do łazienki wyjść.
    Z jednej strony karmić jest fajnie, to wygoda, mega oszczędność, i zalety zdrowotne, ale moja córka dopóki była kp nie przespala ani jednej nocy, często się budziła, ja byłam "uwieziona". Teraz oczywiście też będę karmić piersią, te 1.5 roku, czy nawet rok spokojnie wytrzymam :)
    Jedno jest pewne, jeśli jesteście nastawione na kp, to dużo czytajcie o tym, polecam blog Hafija, mnóstwo cennych informacji. Nie dajcie sobie wmówić że nie macie pokarmu, że nie dacie rady, trzeba próbować :)

    Gratuluję udanych wizyt i zdrowych bobaskow :) ja mam wizytę w piątek, ale to jeszcze nie polowkowe.
    Ruchy czuje od jakiegoś czasu, ale bardzo nieregularnie i delikatnie. Też zaczynam się martwić czy wszystko ok, bo to druga ciążą i łożysko na tylnej ścianie, ale czekam cierpliwie do piątku :)


    O karmieniu piersią podpisuje się obiema rękami:) 1.5 roku noc nie przespana, setki pobudek tylko po to żeby się przytulić do cyca :) każda kobieta ma prawo decydować co jest dla niej i dziecka lepsze :) pomijając to, że to męczy, wiadomo .... Ja to kochałam, za tym najbardziej tęskniłam I za kopniakami w ciąży:)
    Teraz jeśli tylko mi się uda, synka też będę chciała karmić ile będę mogła :) tzn do póki nie będę musiała wrócić do pracy:)

    2nn3dqk3hcroxsl0.png
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 19 lutego 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ekspress philips latte go i te z jestem zadowolona :)

    A rosną dzieciaczki, widzę póki co jakoś tych malenstw które się ujawniły wychodzi pół na pół chłopców na dziewczynki :) ja mam wizytę w piątek to się dowiem ile waży i mierzy.

    A co do samopoczucia to mały daje mi popalić solidnie, kopniaki ale mnie to cieszy bo wiem że żyje :) brzuch mi się napina czasem zaboli ale ogólnie jest okej :)

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 19 lutego 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. My po wizycie, szyjka się nie spisuje, także zalecenie na duże przystopowanie i odpoczynek na ten tydzień dostaliśmy. Mam nadzieję, że po kontroli za tydzień będzie poprawa.

    Mam w ogóle taki mega przeskok, poprzednią ciąże prowadził mi chłop, świetny lekarz ale za każdym razem jak coś się działo to mówił: to ciąża, tak w ciąży musi być. Teraz mam babeczkę i ona się wszystkim przejmuje i np tak jak tam w ciąży tak miało być, że kuje, że brzuch pobolewa tak tu mam ją informować o każdym mini mini zakłuciu nawet.

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 19 lutego 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Left_ie może lepiej, ze babeczka jest taka drobiazgowa. U facetów-lekarzy to stwierdzenie „ciąża to ciąża, musi bolec” czasami aż drażni. Odpoczywaj, ile możesz! Trzymam kciuki żeby szyjka się poprawiła :)

    Left_ie lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Left_ie odpoczywaj ile możesz. Przypomnij mi corcie masz w domu? Bo z maluchem ciężko będzie poleżeć...

    A ja mam taką szyjke, że gin się pytał czy czy miałam CC, masakra.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Gaguś Autorytet
    Postów: 359 492

    Wysłany: 19 lutego 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊 Miałam dzisiaj usg połówkowe. Z Synkiem wszystko ok. Waży ok 380g. Tylko niestety uparciuch tak się kręcił, tak się chował że nie dało się zrobić fajnych zdjęć 😕😊 jak dziewczyny wyżej wstawiały. No ale trudno 😊ważne że wszystko ok.

    mila_88, ellevv, Nati12, Lyanna, aLunia, Kosanka, wichrowe_wzgórza, Monia/89, Nadzieja, Madzik84 lubią tę wiadomość

    1IVF Invicta Warszawa Październik2019 -
    HBA 13%, FragDNA powyżej 30%
    1 zarodek M.2. (beta 0,1)
    2IVF Invicta Warszawa
    Styczeń 2019-
    1zarodek BL3.2.3 (beta0,1)
    3 próba Novum - start Luty 2019 (histeroskopia, mąż leczenie Wolski) HBA 61%, fragDNA 10%
    Transfer 11.10.
    Zarodek 2 dniowy
    11dpt beta 58, prog 16
    13dpt 108, 14dpt 167 prog 70, 17dpt 543 prog 37, 20dpt 1371 prog 57 25dpt 6853 prog 35 jest pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk żółtkowy
    34 dpt jest 💓
    27.12 usg prenatalne - prawdopodobnie chłopak 😊
    Mamy 2 mrozaki 2dniowe
    11.10.2022r. Kriotransfer

    Czekamy na nasze szczęście! ❤️
    2765110c1c.png
  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Left_ie może lepiej, ze babeczka jest taka drobiazgowa. U facetów-lekarzy to stwierdzenie „ciąża to ciąża, musi bolec” czasami aż drażni. Odpoczywaj, ile możesz! Trzymam kciuki żeby szyjka się poprawiła :)

    Tak, zdecydowanie to podejście bardziej mi pasuje. Muszę się tylko przestawić, żeby jej mówić o wszystkim a nie nie mówić w przekonaniu ze i tak usłyszę „to ciąża”. :)

    Bardzo dziękuje kochana za wsparcie!

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Left_ie odpoczywaj ile możesz. Przypomnij mi corcie masz w domu? Bo z maluchem ciężko będzie poleżeć...

    A ja mam taką szyjke, że gin się pytał czy czy miałam CC, masakra.

    aLunia, tak, mam super rozbrykaną, nie potrafiąca usiedzieć w miejscu nawet 2s córę. Dlatego pomimo niechęci, wzięłam na ten tydzień L4, to chociaż jak młoda jest u niani to mam szansę poleżeć.

    Daj trochę hehe :)

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
  • mila_88 Ekspertka
    Postów: 129 125

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj 20t0d i Szkraby ważą 360 i 370g:) Także duże pannice:)
    W internecie są do znalezienia tabelki z centylami w różnych tygodniach. Teraz waga dzieciaczków może się znacząco różnic - w grę wchodzą geny: niektóre dzieci będą niższe, inne wyższe, jedne chudsze, drugie grubsze. Wszystko w normie:)

    Teraz nasze maleństwa nie będą tak rosły na długość - teraz mają ok. 20cm+, więc do porodu maksymalnie potroją swoją długość, ale masa zwiększy się 10-krotnie

    Ja przytyłam 5kg i się boję co będzie dalej, zwłaszcza, że teraz co stanę na wagę, to jest +0,5kg...

    Za to moja szyjka jest ze stali - ma 57mm, co przy bliźniakach podobno nie zdarza się często

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 21:17

    Gaguś, ellevv, Nati12, Lyanna, Kosanka, wichrowe_wzgórza, Monia/89, ola_g89, Nadzieja, Madzik84, AnnaB. lubią tę wiadomość

    2019.11.14 dwa bijące serduszka
    2019.12.27 dziewczynki;)
    2020.06.18 po drugiej stronie lustra;-)

    ponad 4 lata starań; 2019.02. poronienie 9tc
  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila_88 wrote:
    U mnie dzisiaj 20t0d i Szkraby ważą 360 i 370g:) Także duże pannice:)
    W internecie są do znalezienia tabelki z centylami w różnych tygodniach. Teraz waga dzieciaczków może się znacząco różnic - w grę wchodzą geny niektóre dzieci będą niższe, inne wyższe, jedne chudsze, drugie grubsze. Wszystko w normie:)

    Ja przytyłam 5kg i się boję co będzie dalej, zwłaszcza, że teraz co stanę na wagę, to jest +0,5kg...

    Za to moja szyjka jest ze stali - ma 57mm, co przy bliźniakach podobno nie zdarza się często

    Jeny, to moje 23mm przy tym brzmi jak żart. Trzymaj się szyjko moja!

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 19 lutego 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po prenatalnych też wszystko w porządku:) także kamień z serca ;) Mała waży ok. 400g, ale zdjęcia żadnego nie mam bo całe badanie zasłaniala się rączkami 😂 ile ma moja szyjka nie mam pojęcia bo na każdej wizycie u mojego doktora słyszę,że szyjka w porządku A ja nie zdrażę tematu 🤦‍♀️ wlasciwie nie wiem czemu :p może dlatego,że w poprzedniej ciąży szyjka trzymała się bardzo dobrze ;) teraz kolejny podgląd 3.03 i skierowanie na obciążenie glukoza🤢

    Nati12, Lyanna, Nadzieja lubią tę wiadomość


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 19 lutego 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Left_ie wrote:

    Mam w ogóle taki mega przeskok, poprzednią ciąże prowadził mi chłop, świetny lekarz ale za każdym razem jak coś się działo to mówił: to ciąża, tak w ciąży musi być. Teraz mam babeczkę i ona się wszystkim przejmuje i np tak jak tam w ciąży tak miało być, że kuje, że brzuch pobolewa tak tu mam ją informować o każdym mini mini zakłuciu nawet.
    Normalnie, jakbym czytała o sobie :) Też prowadziłam poprzednią ciążę u mężczyzny i lekarz dobry, ale mało szczegółowy. Teraz zmieniłam na babkę i jest mega dokładna, wszystko sprawdza, o wszystkim mam jej mówić (nawet o sferze psychiki, bo w ciąży różne rzeczy się dzieją), pomiary cukru sprawdza na glukometrze, a nie w dzienniczku kontroli. Od 20tc mam mieć wizyty co 3 tygodnie, potem co 2 tygodnie z powodu cukrzycy. Poprzedni lekarz nie widział takiej potrzeby.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 19 lutego 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Left_ie wrote:
    aLunia, tak, mam super rozbrykaną, nie potrafiąca usiedzieć w miejscu nawet 2s córę. Dlatego pomimo niechęci, wzięłam na ten tydzień L4, to chociaż jak młoda jest u niani to mam szansę poleżeć.

    Daj trochę hehe :)

    Dałabym chętnie ;)
    Mam nadzieję, że twoja już się nie skróci. Nie chcesz iść już całkowicie na L4?
    Szew nie jest jeszcze wymagany? A w poprzedniej ciąży też miałaś problem z szyjka?
    Ale jestem wścibska tyle pytań 🙈
    Ja się tak męczę, że nie dałabym rady wysiedzieć w pracy.

    Ja to się boje, że znowu przenoszę. Pierwsza urodziłam 10 dni po terminie, a druga 9 🤦

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 20 lutego 2020, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do tego samego faceta, świetny jest. Młodszy ode mnie, haha :D Ale przesympatyczny, kulturalny, spokojny i wspierający. Pogratulowałabym jego rodzicom, serio, bo super chłopaka wychowali, wydaje się.
    Jego zasada to "nie panikować, obserwować" :) I mnie w tym wytresował w poprzedniej ciąży ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Left_ie Ekspertka
    Postów: 147 153

    Wysłany: 20 lutego 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Dałabym chętnie ;)
    Mam nadzieję, że twoja już się nie skróci. Nie chcesz iść już całkowicie na L4?
    Szew nie jest jeszcze wymagany? A w poprzedniej ciąży też miałaś problem z szyjka?
    Ale jestem wścibska tyle pytań 🙈
    Ja się tak męczę, że nie dałabym rady wysiedzieć w pracy.

    Ja to się boje, że znowu przenoszę. Pierwsza urodziłam 10 dni po terminie, a druga 9 🤦

    Chciałam zwolnienia jak najdłużej uniknąć, bo to nowa praca, znaleziona po narodzinach córki a że jest mega blisko mojej wiochy ;) i niezle płatna to chciałabym jednak mieć gdzie potem wracać. No ale wiadomo, plany planami a zagrożenie porodem przedwczesnym wszystko weryfikuje - zobaczymy jak będzie po kontroli we wtorek. Ponieważ nie miałam w poprzedniej ciąży problemów i urodziłam niemalże idealnie w terminie (poród zaczął się w dniu przewidywanym ale szło nam słabo wiec ostatecznie na świecie córka była następnego dnia to właśnie pani doktor dała nam ten tydzień na działania „naprawcze” (progesteron, odpoczynek). Zobaczymy, co będzie dalej. Szew raczej dopiero jak jest poniżej 10 mm w połowie ciąży. Mam nadzieje ze to nas nie spotka.

    Czyli u ciebie szyjka ze stali! Trzyma nawet po terminie! :)

    k0kdcwa1ru5loe1v.png
    mhsv20mma8j8n7kc.png
    ——————————
    Piotruś [*] 08.2017, 9tc
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ