X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22… psychika daje bardziej popalić biz fizyczność … 🙈
    Dobrze ze jesteś w szpitalu, tak codziennie ktg i pomiar tętna detektorem. Całkiem innaczej człowiek funkcjonuje pod obserwacja. Odpręż się i nie martw już bo ostatnia prosta przed Wami 😘
    I ja tez mam czasami głupie myśli ale to normalne takie obawy (przynajmniej tak czytałam ;) )

    910608, Love22 lubią tę wiadomość

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się porobiło... przyznam, że mi też się śnią dziwne rzeczy związane ze śmiercią albo chorobą dziecka i to wcale nie działa dobrze na psyche, więc doskonale Ciebie rozumiem, Love22.

    Jak opieka w szpitalu? Masz ciągły zapis ktg? Jakieś kroplówki czy nic? Czekacie na skurcze?

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was i Wasze Maluszki :) niedługo już wszystkie będziemy tulić nasze dzieciaczki.
    Ja byłam na kontrolnej wizycie, szyjka się trochę wydłużyła, 2,5 cm ma teraz ale już jest z objawem lejka i rozwarcie na palec to dopiero 34 tydzień, mam nadzieję, że dotrzymam jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. Mała nie pomaga waży już 2200 i głową mocno naciska na kanal.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 11:05

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja nie wiem jak ja potrafiłam byc spokojna w ciazy z córką, do samego końca mialam w glowie tylko dobre myśli i cgyba przez to tak na luzie urodziłam. A z chlopakami ciagle coś. Mam ktg rano i wieczorem. I soraedzanie tetna dziecka co 6 h. Standard. Nic sie nie dzieje. Nic mnie nie boli, jakbym w ciazy nie była 🙈 a w domu to chodzić nie mogłam tak rozrywalo- wiec jednak nasza sluzna zdrowia leczy- sam widok szpitala wystarczy 😅 na razie luz. Ale w poniedziałek będzie ordynator i zapyta czy chce to ciecie czy czekamy dalej 🙈 znowu sie waham, czy czekać i ewentualnie będą robić na cito jak bedzie cos nie tak, czy iść od razu i miec to z głowy 🙄 wiem ze kazda jest inna ale ciekawi mnie co wy byście zrobiły 🤔 licze, że z racji wieku to moja ostatnia ciąża.


    202206271756.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (sunshine89 wrote:
    Trzymam kciuki za Was i Wasze Maluszki :) niedługo już wszystkie będziemy tulić nasze dzieciaczki.
    Ja byłam na kontrolnej wizycie, szyjka się trochę wydłużyła, 2,5 cm ma teraz ale już jest z objawem lejka i rozwarcie na palec to dopiero 34 tydzień, mam nadzieję, że dotrzymam jeszcze przynajmniej dwa tygodnie. Mała nie pomaga waży już 2200 i głową mocno naciska na kanal.
    To dobre wiesci. Moja znajoma chodzi z szyjka 2 cm, rozwarciem na palec i lejkiem od 33t, teraz jest w 37 wiec masz szanse tez donosić jeszcze troche. Tylko noe dzwigaj i nie szalej z porządkami :)


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie robię :) teściowa przyjechała i zasuwa , już się przygotowujemy powoli na przyjście maluszka więc wszystko mi ogarnia, a ja korzystam z tego, że jeszcze chwilę mogę sobie poodpoczywać, nie jestem jakoś bardzo spanikowana bo 34 tc to już maluszek nie jest aż tak bardzo zagrożony ale jednak im dłużej tym lepiej. Biorę luteinę nospe i magnez i żeby nie było tak, że mi tak zahamują,że później trzeba będzie wywoływać 🙆 bo już też takie akcje słyszałam.
    Love ja znając swoją spanikowaną naturę pewnie zdecydowałabym się na planowane CC żeby już mieć spokojną głowę. Chyba,że do poniedziałku sprawa sama się rozwiąże :)

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine, waga 2.2 kg w 34 tc to raczej taka normalna niż duża :) Ten magnez i luteinę do kiedy masz brać, lekarz coś wspominał? Ja miałam odstawiany magnez w 36 tc, żeby nie hamowało to skurczów, żeby macica mogła trenować :>

    Love22, szczerze to ja bym już raz podjętej decyzji nie zmieniała. Osobiście jestem zwolenniczką trzymania się pierwszej decyzji, żeby zwyczajnie móc zająć się innymi rzeczami, a nie ciągle tymi samymi. Ale najlepiej zrobisz jak posłuchasz siebie, bo na pewno czujesz co byś wolała :) Możesz to sprawdzić choćby rzucając monetą.

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Sunshine, waga 2.2 kg w 34 tc to raczej taka normalna niż duża :) Ten magnez i luteinę do kiedy masz brać, lekarz coś wspominał? Ja miałam odstawiany magnez w 36 tc, żeby nie hamowało to skurczów, żeby macica mogła trenować :>


    Tak,tak normalna jak na ten tydzień w środku siatki centylowej, ale chodzi o to, że główka już nisko i napiera na szyjkę co sprzyja rozwieraniu. Ginka mówiła, że za dwa tygodnie wizyta i wtedy odstawimy też te leki,czyli tak jak u Ciebie w 36.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 20:24

    910608 lubi tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608- moj maz ma tak jak ty, nigdy dwa razy sie nad czyms nie zastanawia jak cos postanowi. I nie rozmysla nad tym. Dla mnie wybór wybór zlewu do kuchni to wyczyn a co dopiero ważniejsze kwestie 🙈 analizuję milion razy to samo, podejme decyzje a i tak potem jeszcze analizuje czy moze moglam jednak podjąć inną. Koszmar. Ciężko sie żyje z czyms takim. I z wiekiem jest coraz gorzej choć niby pracuję nad sobą. Jak mialam mieć prenatalne to codzień zmienialam decyzję czy jadę, i nawet jadąc na nie ryczałam czy dobrze robie, bo noe wiem czy chcę wiedziec jak cos jest źle. Po wszystkim cieszylam sie jednak ze poszlam . To jest wlasnie moja zła przyjaciółka nerwica lękowa, ktora lubi mnie w tej ciąży dość czesto odwiedzać. Pomiędzy jej wizytami jestem calkiem normalna 😊
    Sunshine, mój mały napiera główką na szyjke ktorej juz nie ma od miesiąca, ostatni tydzień chodzilam juz normalnie, zajmowałam sie dziećmi zeby coś ruszyło i nic. Rozwarcie ani drgneło 🙈 Oszczędzaj sie póki co i unikaj schodów i długich spacerów.


    202206271756.png
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro pierwsze ktg🙈 Ciekawe czy coś wykaże. Dzisiejsza noc miałam straszna... Już sama nie wiem czy dziecko, czy skurcze, czy problemy trawienne... W żadnej pozycji nie było mi dobrze.Do tego gorąc... Może 4h spałam łącznie. Patrzac na temperatury nadchodzącego tygodnia życzę nam duuuużo siły.

    910608 lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane lipcowe Mamusie 😘
    Bedzie wszystko dobrze tylko musimy pokonać swoje słabości i obawy.
    Ja dzisiaj mam tak podły nastrój ze nie umiem zwlec się z łóżka, nie wiem czy to hormony czy pogoda 🙈 nie myśle o niczym. Nie mam ani powodu do złości ani do nerwów a coś jest nie tak 😳
    Dawno tak się nie czułam, i właśnie na pocieszenie zjadłam dwa Grześki w czekoladzie 😊 małe przyjemności a cieszą!
    Tak jak BasiaIR życzę wszystkim nam dużo siły.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 14:28

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ten dzień, boję się i szkoda mi że jedank czerwiec, no ale stres juz nie daje mi czekać dłużej. Tak chcialam przezyc jeszcze raz porod naturalny i przytulic malenstwo od razu, czuc to cieple brudne cialko na sobie i moc od razu sie nim zajmować. No ale gwarncji i tak nigdy nie ma zeby sie udalo. Psychicznie wysiadam. Trzymajcie kciuki.


    202206271756.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 trzymamy kciuki!! Za chwilę już przytulisz maleństwo i zapomnisz o obawach :) powodzonka!

    oar89jcggibdab41.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam z całych sił 😘

  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Dziś ten dzień, boję się i szkoda mi że jedank czerwiec, no ale stres juz nie daje mi czekać dłużej. Tak chcialam przezyc jeszcze raz porod naturalny i przytulic malenstwo od razu, czuc to cieple brudne cialko na sobie i moc od razu sie nim zajmować. No ale gwarncji i tak nigdy nie ma zeby sie udalo. Psychicznie wysiadam. Trzymajcie kciuki.
    Mocne kciuki!!!!

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Dziś ten dzień, boję się i szkoda mi że jedank czerwiec, no ale stres juz nie daje mi czekać dłużej. Tak chcialam przezyc jeszcze raz porod naturalny i przytulic malenstwo od razu, czuc to cieple brudne cialko na sobie i moc od razu sie nim zajmować. No ale gwarncji i tak nigdy nie ma zeby sie udalo. Psychicznie wysiadam. Trzymajcie kciuki.

    Trzymaj się mocno <3
    Mam nadzieję, że mimo, że w głowie zaplanowałaś nieco inny poród, to ten też będziesz dobrze wspominać ostatecznie. Masz w nas wsparcie; jakby co - pisz, dziel się żalem i radością.
    Czekam z niecierpliwością na wieści od Ciebie :)

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że zostałam czerwcową mamą- ale duchem lipcowa nadal :)
    Dziś o 13 na świat przyszedł mój śliczny chłopak. Ogrągły i pucaty. Samo cięcie okropne, gorsze niż ostatnio i teraz tez boli cały czas mimo podawania kroplowek przeciwbólowych :(

    MamaKaji, PatkaPP, Asiiiiiik89, Asia2309, 910608, BasiaIR, Lolita, Ani_7 lubią tę wiadomość


    202206271756.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wspaniała wiadomość 😍 czekałam na info od Ciebie. Gratuluje z całego serca i życzę Wam zdrowia! Trzymaj się dzielnie, bierz p.bólowe jak dają i koncentruj na swoim maleństwie a rekonwalescencja będzie mniej doskwierać. 🤱

    910608 lubi tę wiadomość

  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Melduję, że zostałam czerwcową mamą- ale duchem lipcowa nadal :)
    Dziś o 13 na świat przyszedł mój śliczny chłopak. Ogrągły i pucaty. Samo cięcie okropne, gorsze niż ostatnio i teraz tez boli cały czas mimo podawania kroplowek przeciwbólowych :(
    Gratuluje, dużo zdrówka i sił dla Was!!!

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 brawo! Serdeczne gratulacje :)

    oar89jcggibdab41.png
‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ