X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też często wyrzuca, próbowałaś maila wpisywać ręcznie od nowa i hasło też ręcznie? Ja niby zapisałam, A jak klikam to zapisane to pisze że złe- choć za pierwszym razem weszło. Więc kasuje to u wpisuje za każdym razem ręcznie. To samo . I wtedy wchodzi 🤷‍♀️


    202206271756.png
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy KP miałam szereg zabiegów szczękowych. Tak się akurat złożyło i nie mialam wyjścia. Zawsze ze znieczuleniem oczywiście, nawet nikt nie proponował inaczej. W ciąży chyba nie pójdę bo do zajścia w ciążę chodzilam cały czas i wiem na czym stoję - chyba że poczuję potrzebę. Ale zawsze stomatolozka mówiła, że można brać znieczulenie.

    Ja się dzisiaj zważyłam i pomierzyłam bo miałam wrażenie, że się cięższa robię i faktycznie! Kilogram do przodu :)
    Przepralam,ciuszki po starszym bracie i walczę z żółtymi plamami na jasnych ubraniach. Dokupiłam też trochę drobnicy z drugiej ręki na rozmiar 50-56, tak do szpitala. I robię sobie spis co dokupić ewentualnie (typu wkładki laktacyjne). Ogarnął mnie już szał przygotowań🤦🏼‍♀️

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też często wyrzuca :/
    Co do dentystów to trzeba chodzić w ciąży, bo próchnica jest groźna dla dziecka. Znieczulenie na spokojnie też można zrobić :) tylko trzeba powiedzieć o ciąży to wybiorą inną substancję.
    Ja mam wielką ochotę już zacząć coś kupować, ale bardzo się boję, nie umiem tego wytłumaczyć :/ na razie kompletuję koszyk na allegro a na vinted dodaję ciuszki do ulubionych 😅 wizyta za tydzień, może jak wszystko będzie ok to się uspokoję. Nie byłam już miesiąc i to najdłuższa moja przerwa, może stąd ta schiza, że coś jest nie tak...

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze czekałam z przygotowaniami do końca bo ciągle wydawało mi się za wcześnie i potem z brzuchem wielkim się męczyłam. Teraz myślę że jak wszystko będzie ok to po polowkowych zrobię już przegląd tego co mam i co trzeba dokupić. Tylko najpierw musimy dokupić nową komode żeby zmieścić rzeczy dla trzeciego maluszka i szafę dla starszego, bo już się w jednej nie mieszczą z siostrą.


    202206271756.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie biorę bo nie czuję takiej potrzeby, a oczywiście ZAWSZE mi proponują nawet w ciazy, czy przy kp. Dla mnie najczęściej znieczulenie jest gorsze niż samo leczenie :) pewnie gdybym miała poważniejsze problemy to bym wzięła.

    Gosia ja też cały czas te zęby leczę i ciągle coś jest do roboty także współczuję 😔

    Mnie też często wywala i wpisuje ręcznie wtedy wchodzi 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2022, 14:33

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też non stop wylogowuje 😑 Zobaczcie, czy po autouzupelnieniu maila nie zostaje na końcu spacja.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Wiolala 1 Koleżanka
    Postów: 49 23

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziadostwo nie pokazuje mnie tak jak na ovufriend. Logowanie na nowo nic nie daje...
    Zęby miałam plan zrobić przed ciążą ale się nie wyrobiłam, na szczęście został mi ostatni na jutro i w lutym piaskowania :)

    nzjdlhb8w8f3pzsf.png

    Starania od 10.2016 na tzw. "luzie"
    Od 2018 już na poważnie...
    02.2019 cb 6tc*
    01.2021 cp w lewym i prawym jajowodzie
    Laparotomia.
    *Pcos* + wszystkie tego objawy
    09.2021 HyCoSy jajowody drożne, lewy zwężony
    03.11.21 ⏸️ promyczek nadziei 💛🙏
    30.11 nasze szczęście ma 1.07cm i bijące ♥️
    21.12 3.25cm 🐻
    07.01 7cm chłopczyka 😍
    22.02 360 g miłości ♥️
    ♥️♥️♥️
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu po 2 albo i 3 latach byłam we wrześniu na kontroli, leczeniu- była tylko jedna mała dziurka i czyszczeniu, Pani kazała przyjść tradycyjnie za pół roku do kontroli bo wszystko wygląda dobrze. W październiku zaszłam. Więc miałam trochę fart że byłam tuż przed :) znając mój zapał to nie wiem czy dotrę jeszcze w ciąży. Szczerze to zawsze robiłam żeby przed i po. Ale wiadomo, jak ktoś wie że szybko mu się psują to lepiej pilnować tego.Ambitnie mam plan w marcu się wybrać na tą kontrolę ale mam nadzieję że nic nie trzeba będzie tam robić :)


    202206271756.png
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio tez myślałam o zębach bo dawno nie byłam a czyszczenie by się przydało :)
    Zapisze się na dniach :)
    Dziewczyny byłam u szefowej powiedzieć ze jestem w ciąży i przyjęła to bardzo dobrze , aż mi miło było . Oznajmiła mi tylko ze mogę pracować jedynie do 20 tyg i później muszę iść na zwolnienie bo takie mamy restrykcje w pracy . Co najlepsze zostało mi 6 tyg później ja nie wiem co ja będę robić tyle czasu w domu 😬😬😬 Dziewczyny które nie pracują ?! Co porabiacie przez cały dzien ?? Przyznam się ze ja to uzależniona trochę od pracy i ciężko mi to w głowie trochę poukładać .

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc odkąd nie chodzę do pracy to ciągle zarobiona jestem... Jak ktoś chce to zawsze sobie znajdzie zajęcie :) teraz przygotowuje się do egzaminu i poświęcam czas starszakowi ale w poprzednich ciążach dziergałam zajmowałam się obróbka zdjęć lub ćwiczyłam nail painting :p a teraz mam niestety trochę mniej relaksujące zajęcia bo poza egzaminem jeszcze mnie czeka przeprowadzka a co za tym idzie też chwilowa rezygnacja z przedszkola więc już czuje ze będzie wesoło :p rób co lubisz a na pewno nie będziesz się nudzić :)

    Iwona:) lubi tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zrobić taki fajny suwaczek jak wy macie w stopce?

    p19udqk32h2163o8.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Jak zrobić taki fajny suwaczek jak wy macie w stopce?
    Wejdź sobie np na stronę suwaczki.com. Stwórz własny suwak i skopiuj bodajże bb code do stopki (ustawienia-> społeczność -> podpis na forum, tam musisz to wkleić i zapisać).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 11:43

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) wrote:
    Dziewczyny które nie pracują ?! Co porabiacie przez cały dzien ?? Przyznam się ze ja to uzależniona trochę od pracy i ciężko mi to w głowie trochę poukładać .

    Haha, to tak się wydaje, że nie ma co robić. Ale poza przyjemnościami jest też proza życia jak sprzątanie, gotowanie, pranie, wychodzenie na spacery z psem, zakupy, polowanie na ciuszki w lumpach...
    Ja osobiście sporo czytam, dziergam, oglądam filmy z shortlist opublikowanych przez akademię filmową i będziemy z mężem obstawiać kto tego Oscara zgarnie. Gramy w planszówki, układam puzzle i zabawiam kota. No i oczywiście mnóstwo czasu spędzam w internecie, szukam informacji o wyprawce, szukam wózka... Rzeczy do robienia jest mnóstwo. Tylko wyobraźnia i czas nas ograniczają :D

    GoskaSamoska1, ja korzystałam ze strony lilypie do utworzenia suwaczka :) A wklejasz go zgodnie z instrukcją od Moniiki :)

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, niby doświadczonaale pewności nie mam. Wydaje mi się jednak że zaczynam czuć lekkie ruchy małego...To takie delikatne narazie ale to mam nadzieję to :)

    Lola098, Moniika lubią tę wiadomość


    202206271756.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love, a w którym jesteś tygodniu?

    Doszły mi dzisiaj legginsy ciazowe z Lidla. Dwupak takich troszkę grubszych i wydają się mniejsze więc będą na teraz/po domu, a jedne cienkie najwyżej na później. Mam jeszcze z Lidla kupowane stacjonarnie takie legginsy, ale z kieszeniami i przeżyciami jak spodnie, fajnie się naciągają. Jeszcze jeansy z h&m, sukienki i wystarczy. Wszystkie zwykłe legginsy, które nosiłam po domu w ostatniej ciąży nadają się do wyrzucenia tak się powycierały 🤭😅

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki - suwaczek dodany :-)
    My dzisiaj kupiliśmy spodnie ciążowe z h&m bo w aktualnych spodniach mnie uciskalo w pasie.
    Przy okazji weszliśmy do Smyk zobaczyć wózki i nic mi się nie podobało... Trzeba raczej jechać do sklepu głównie z wózkami...
    Jak w pracy powiedziałam o ciąży to jakoś mi lepiej trochę bo wiem że nie muszę pracować w pełnym wymiarze tylko tyle ile będę umieć.
    My mamy wizytę za 2 tygodnie dopiero a jakoś strasznie się martwię czy wszystko ok ;-(
    Tak się składało że od początku miałam wizyty co 2 tygodnie i jakoś łatwiej było wytrzymać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 19:26

    p19udqk32h2163o8.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia ja mam prawie za tydzień po 4 tygodniach i też się nie mogę doczekać. Na pewno wszystko jest dobrze 🤗 co do wózków to rzeczywiście najlepiej jechać do sklepu typowo z wózkami.

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózek to jak najbardziej trzeba jechać i sprawdzić czy dla nas jest odpowiedni ;)
    Ja od kiedy trafił w ręce moje cybex to ja innego wózka nie widzę . Chodziłam do sklepów i nawet dzisiaj byłam to mój stary tak samo mówi ze te wózki są jakieś ciężkie do prowadzenia i te przednie koła nie są takie skrętne ! A te wózki tutaj w SE kosztują bardzo dużo tylko to są ich markowe firmy , już bym nie zamieniła mojego wózeczka na żaden inny 🥰🥰🥰🤰🏼

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Dzięki - suwaczek dodany :-)
    My dzisiaj kupiliśmy spodnie ciążowe z h&m bo w aktualnych spodniach mnie uciskalo w pasie.
    Przy okazji weszliśmy do Smyk zobaczyć wózki i nic mi się nie podobało... Trzeba raczej jechać do sklepu głównie z wózkami...
    Jak w pracy powiedziałam o ciąży to jakoś mi lepiej trochę bo wiem że nie muszę pracować w pełnym wymiarze tylko tyle ile będę umieć.
    My mamy wizytę za 2 tygodnie dopiero a jakoś strasznie się martwię czy wszystko ok ;-(
    Tak się składało że od początku miałam wizyty co 2 tygodnie i jakoś łatwiej było wytrzymać.

    Teraz jest sporo promocji. Widziałam właśnie że w c&a można fajne ciuchy ciążowe upolować :)

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    Gosia ja mam prawie za tydzień po 4 tygodniach i też się nie mogę doczekać. Na pewno wszystko jest dobrze 🤗 co do wózków to rzeczywiście najlepiej jechać do sklepu typowo z wózkami.

    Ja tak samo. Teraz mam 1.02 a poprzednią miałam 4.01. Dla mnie to wieczność. Dobrze ze teraz w połowie lutego mi połówkowe wskoczą to będę mieć wizytę co 2 tygodnie.

    Moniika lubi tę wiadomość

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ