X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • zoexzoe Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy tez macie problem ze spaniem?
    Generalnie po jedzeniu czy wgl np po pracy już mnie tak nuży ze popadam w sen zimowy. Potem budzę się o tej 2 tj teraz i nie wiem co ze sobą zrobić.. potem znowu śpię. W weekend to jakaś masakra praktycznie cały przespałam.. wstaje zazwyczaj ok 7 a o 12 10-12 najchętniej bym spała (w weekend właśnie odpływam) i tak do 16 potem się obudzę zjem i znowu… eee? To chyba nie jest normalne. Cukier mierzę i nawet po jedzeniu po 1h jest mniej niż 100. W 1 ciąży nie pamietam żebym taka senna była wręcz przeciwnie.. nie ukrywam ze staje to się trochę uciążliwe bo nawet jak idziemy do znajomych to mówię excuse me ale muszę się na chwile usiąść na kanapie i za chwile zasypiam hahah (oni oczywiście wiedza o ciąży i trochę podśmiechują z mojej senności ale nie jest to dla nich problem bo moj mąż gada jak za dwoje)

    p19u9jcgiw4gu9v7.png
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoexzoe wrote:
    Dziewczyny czy Wy tez macie problem ze spaniem?
    Generalnie po jedzeniu czy wgl np po pracy już mnie tak nuży ze popadam w sen zimowy. Potem budzę się o tej 2 tj teraz i nie wiem co ze sobą zrobić.. potem znowu śpię. W weekend to jakaś masakra praktycznie cały przespałam.. wstaje zazwyczaj ok 7 a o 12 10-12 najchętniej bym spała (w weekend właśnie odpływam) i tak do 16 potem się obudzę zjem i znowu… eee? To chyba nie jest normalne. Cukier mierzę i nawet po jedzeniu po 1h jest mniej niż 100. W 1 ciąży nie pamietam żebym taka senna była wręcz przeciwnie.. nie ukrywam ze staje to się trochę uciążliwe bo nawet jak idziemy do znajomych to mówię excuse me ale muszę się na chwile usiąść na kanapie i za chwile zasypiam hahah (oni oczywiście wiedza o ciąży i trochę podśmiechują z mojej senności ale nie jest to dla nich problem bo moj mąż gada jak za dwoje)
    Ja też mocno senna, w ciągu dnia śpię 2-3 razy bo chce mi się spać a jak będę się męczyć i nie zasnę to potem głowa mnie boli. U mnie to i tak postęp bo na początku to spałam prawie całymi dniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 06:26

    p19udqk32h2163o8.png
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumszakalaka wrote:
    Patka a to łożysko to na pewno przodujące czy na przedniej ścianie? Mi nic Lekarz nie mówił gdzie mam łożysko :(
    Hej, faktycznie się machnęłam. Oczywiście na przedniej ścianie. Z córką miałam brzeznie przodujące ale się podniosło przed porodem.
    Dwa bliskie słowa a jakie inne znaczenia 🙄
    Mi lekarz też nic nie mówił, ale mam na kartce z informacjami o badaniach.

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nic nie ma nigdzie. Zapytam na wizycie. Przez wyjazd na pogrzeb mam przełożoną z dzisiaj dopiero na 31 stycznia... No ale na tym etapie to chyba nie ma większego znaczenia.

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoexzoe wrote:
    Dziewczyny czy Wy tez macie problem ze spaniem?
    Generalnie po jedzeniu czy wgl np po pracy już mnie tak nuży ze popadam w sen zimowy. Potem budzę się o tej 2 tj teraz i nie wiem co ze sobą zrobić.. potem znowu śpię. W weekend to jakaś masakra praktycznie cały przespałam.. wstaje zazwyczaj ok 7 a o 12 10-12 najchętniej bym spała (w weekend właśnie odpływam) i tak do 16 potem się obudzę zjem i znowu… eee? To chyba nie jest normalne. Cukier mierzę i nawet po jedzeniu po 1h jest mniej niż 100. W 1 ciąży nie pamietam żebym taka senna była wręcz przeciwnie.. nie ukrywam ze staje to się trochę uciążliwe bo nawet jak idziemy do znajomych to mówię excuse me ale muszę się na chwile usiąść na kanapie i za chwile zasypiam hahah (oni oczywiście wiedza o ciąży i trochę podśmiechują z mojej senności ale nie jest to dla nich problem bo moj mąż gada jak za dwoje)

    U mnie też problemy ze spaniem🙈🙈🙈 Tylko ja się wybudzam w nocy i później już nie mogę usnąć-tylko przewalam się. Dziś np. wstałam 1.30😢😢😢 I niestety tak wygląda każda noc. W ciągu dnia zwykle muszę iść na godzinna drzemkę, bo od 14.00 tracę siły. Wszyscy mówią"Wyspij się póki możesz" A ja się pytam, jak to zrobić?!

    Przy okazji miałam dziś USG:synek ma już 89 mm i waży 98g😍😍😍 Jesteśmy 14+4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 16:54

    Moniika, Love22, Wiolala lubią tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym tez najchetniej drzemala pół dnia. Niestety mój mały szef nie bardzo już uznaje drzemki w dzień i nie ma że boli 🤷‍♀️🙃 ale jak tylko się chwilę zabawi układając klocki to wykorzystuje to żeby się chociaż położyć :)


    202206271756.png
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam płytki sen w 6-7 tygodniu, potem wszystko wróciło do normy, czyli sen sprawiedliwego ;) Tylko trochę wkurzałam się na przebudzanie 2 razy w nocy z powodu wizyt w toalecie w 10-12 tygodniu.

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam dzisiaj wizytę. Malutki ma się dobrze :) jedyne zmartwienie to bardzo nisko łożysko...

    BasiaIR, Moniika, Love22 lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde... Ja nie mogę się wyluzować. Zadzwonili do mnie wlasnie z kliniki-recepcjonistka dzwonila, że lekarka opisała wyniki pappa (nie miałam wcześniej wyników krwi) i rekomenduje wizytę u genetyka. I teraz w stresie znowu jestem, bo nie wiem czy coś jest źle, czy to standardowa procedura 😢😢😢 Jutro odbiorę wyniki,ale wizyta 2.02.2022r.Koło piątku powinnam mieć też wyniki NFTY. Chcę się wreszcie moc cieszyć ta ciąża...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 18:03

  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR nie martw się na zapas! Ja też po badaniach prenatalnych mam zalecenie konsultacji z genetykiem ale to przez mutacje PAI1. Na pewno to nic złego!

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Kurde... Ja nie mogę się wyluzować. Zadzwonili do mnie wlasnie z kliniki-recepcjonistka dzwonila, że lekarka opisała wyniki pappa (nie miałam wcześniej wyników krwi) i rekomenduje wizytę u genetyka. I teraz w stresie znowu jestem, bo nie wiem czy coś jest źle, czy to standardowa procedura 😢😢😢 Jutro odbiorę wyniki,ale wizyta 2.02.2022r.Koło piątku powinnam mieć też wyniki NFTY. Chcę się wreszcie moc cieszyć ta ciąża...

    BasiaIR, może masz ryzyko pośrednie, czyli 1:300-1:1000 (nadal niskie); bardzo dobrze, że zrobiłaś NIFTY, pewnie Cię uspokoi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 18:46

    BasiaIR, 910608, Bumszakalaka lubią tę wiadomość

  • mcdulka Ekspertka
    Postów: 151 125

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Kurde... Ja nie mogę się wyluzować. Zadzwonili do mnie wlasnie z kliniki-recepcjonistka dzwonila, że lekarka opisała wyniki pappa (nie miałam wcześniej wyników krwi) i rekomenduje wizytę u genetyka. I teraz w stresie znowu jestem, bo nie wiem czy coś jest źle, czy to standardowa procedura 😢😢😢 Jutro odbiorę wyniki,ale wizyta 2.02.2022r.Koło piątku powinnam mieć też wyniki NFTY. Chcę się wreszcie moc cieszyć ta ciąża...
    Basia, a ike masz lat? Lekarz u którego robiłam prenatalne to kobietom które maja 37-40 to od razu zaleca nifty bo pappa niestety to statystyka i wiek ma kluczowe znaczenie. Ja teraz miałam wyniki krwi i z usg dużo lepsze niż 7 lat temu, a ryzko dużo wyższe. Teraz mam 34lata i już statystyka poleciala



    BasiaIR lubi tę wiadomość

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie. Nie wytrzymałam i poszłam odebrać wyniki. Mam podwyższone ryzyko trisomi 21...1:64😢 Prawdopodobnie mój wiek nie pomogl:39 lat. Trochę się pocieszam, że to statystyki, a ja przy IVF miałam badanie genetyczne zarodka i było ok. No nic... Muszę czekać na wyniki tych badań genetycznych z krwi.

  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za NIFTY! W temacie "Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik" dużo dziewczyn z podobnym ryzykiem miało prawidłowe nifty i rodziło zdrowe dzieci, a sama mówisz, że zarodek został przebadany.

    BasiaIR lubi tę wiadomość

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR, dobrze, że zrobiłaś NIFTY. Trzymam kciuki, żeby te wyniki były dobre i żebyś mogła odetchnąć <3

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • mcdulka Ekspertka
    Postów: 151 125

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie. Nie wytrzymałam i poszłam odebrać wyniki. Mam podwyższone ryzyko trisomi 21...1:64😢 Prawdopodobnie mój wiek nie pomogl:39 lat. Trochę się pocieszam, że to statystyki, a ja przy IVF miałam badanie genetyczne zarodka i było ok. No nic... Muszę czekać na wyniki tych badań genetycznych z krwi.
    Myśle, ze wiek zawinił. Jakie miałaś wyniki pappy i wolnej bety w MoM?

    Bumszakalaka lubi tę wiadomość

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki wyglądają tak (12tydz+5, 39 lat):
    CRL 62,9mm
    NT 0,9mm
    BDP 19,6 mm
    PI 0,890
    Kosc nosowa obecną, przepływ na zastawce trójdzielnej zwykly

    wolne BHCG- 42,0 IU/I (1,058MoM)
    PAPPA - 1,010 IU/I (0,284 MoM)

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    U mnie wyniki wyglądają tak (12tydz+5, 39 lat):
    CRL 62,9mm
    NT 0,9mm
    BDP 19,6 mm
    PI 0,890
    Kosc nosowa obecną, przepływ na zastawce trójdzielnej zwykly

    wolne BHCG- 42,0 IU/I (1,058MoM)
    PAPPA - 1,010 IU/I (0,284 MoM)

    Porównuje z moimi wynikami (36 lat) i nie są one jakoś mocno różne. Ale na spokojnie pewnie wszystko lekarz wyjaśni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 07:31

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio czytałam wpis dziewczyny, miała ryzyko 1:4 i maluszek urodził się zdrowy. Usg było cały czas w normie poza kością nosową na granicy. Chyba hormony test robiła- też był dobry. Ale stres ogromny wiadomo. Dobrze,że już czekasz na wyniki nifty to lada dzień się wszystkiego dowiesz. Współczuję stresu ale wszystko będzie dobrze 😘

    BasiaIR lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • KurkumaJ Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy lekarz ginekolog prywatny widzi, że chodzę do innego lekarza np.na NFZ? Czy nie ma do tego wglądu? I czy widzi l4 wystawione przez tego lekarza?

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ