X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym się nie odważyła...

    p19udqk32h2163o8.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o poduchy do spania, to ja dostałam w spadku rogala w C i mi osobiście lepiej by pasowałby w kształcie 7, bez tego ogonka pałętającego się między nogami. Ale samego rogala uważam za must have w ciąży!

    Poduchę do karmienia również miałam te mniejszą i ja korzystałam z niej do końca kp - karmiłam z jej użyciem i klasycznie i spod pachy. Na leżąco nie była potrzebna.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Piękna sprawa poród w domu. Jakiś czas temu wpadłam na filmik jakiejś dziewczyny, który był faktyczną relacją z takiego porodu i było to tak wzruszające! Tak piękne, tak naturalne, że ciężko było powstrzymać łzy. Cudowne doświadczenie na pewno i dla rodzącej i dla odbierającego poród (bo w tamtym przypadku to był ojciec).
    Ale u mnie nie przejdzie, bo mój mąż chce wszystko pod okiem lekarzy :P Nawet trochę kręci nosem na pomysł rodzenia w domu narodzin, ze względu na brak znieczulenia, więc co dopiero to :D
    U nas w okolicy nie ma żadnego domu narodzin niestety a to też super opcja... Co do znieczulenia to z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że o wiele lepiej rodziło mi się bez znieczulenia. Czułam każdy skurcz i ok, był bolesny i z bólu traciłam świadomość, bo mam skurcze krzyżowe, ale bylam świadoma tego gdzie znajduje się córka, czułam jak się przemieszcza i intuicja podpowiadała co robić. Z synkiem prosilam o znieczulenie i je dostałam, niestety potem nie czułam nic, parłam na siłę kiedy kazali i w zły sposób, w zły kierunek, bo po prostu nic nie czułam. Skończyło się wyciskaniem go z brzucha przez kładzenie się na mnie przez dwie wielkie położne :( nie wiem co tam poszło nie tak, ale no nie był to najpiękniejszy poród. Dopiero potem w drugiej ciąży zgłębiłam to jak działa znieczulenie na ciało i na dziecko, jak źle na poród wpływa okstocyna i jaka jest naturalna fizjologia porodu i poszło mi o wiele wiele lepiej. Tym razem chcę się jeszcze lepiej przygotować fizycznie i oddechowo i mam nadzieję na piękny poród :) oby w domu, ale z odpowiednią świadomością i wsparciem drugiej osoby może też być dobrze w szpitalu :)

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może któraś będzie zainteresowana.
    1:W Zalando Lounge wystartowała kampania:stylizacje ciazowe
    2:Mama_fizjoterapeutka (na instagramie) organizuje bezpłatny webinar:Jak przetrwać pierwszy miesiąc z niemowlakiem i nie zwariować-we wtorek o 20.00

    Bumszakalaka, Moniika lubią tę wiadomość

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się zapisałam do mamy fizjo, nawet pisałam Wam o tym ostatnio :) ale pewnie obejrzę dopiero później, chyba przez tydzień można wracać do tego nagrania.

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś przetrwaliśmy badanie krwi - jadłam o północy a rano zjadłam sobie jednego placuszka więc mam nadzieję że w miarę nie zafalszowalam wyników :p

    p19udqk32h2163o8.png
  • mcdulka Ekspertka
    Postów: 151 125

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś byłam zachwycona porodem domowym jednak po moim pierwszym porodzie nie zdecydowalabym się. Miałam powikłany, traumatyczny poród i gdyby nie szybka interwencja lekarza to nie wiem co by było 😪

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mcdulka ja też wolałabym być w szpitalu właśnie z tego powodu, że mogą być komplikacje...

    Gośka to dobrze, że przetrwałaś badanie 🙂 kciuki za dobre wyniki ✊🏻✊🏻

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem was, ale komplikacje wynikają właśnie z powodu bycia w szpitalu :) a pozostałe wychodzą wcześniej i rodząca nie przechodzi kwalifikacji do porodu domowego. Bo w domu nie może rodzić każdy...

  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą to jutro mieliśmy jechać przez całą Polskę na pogrzeb a Tż od rana ma gorączkę i źle się czuje. Kataru i kaszlu brak, test z apteki negatywny... I co teraz zrobić, klops. Chyba pojechać na wymaz tylko kiedy będzie wynik nie wiadomo :/

  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam dziś pierwsze badanie prenatalne (13+1). Wygląda na to że jest wszystko ok.
    Maluch ma już 7,3cm :) płeć dalej nieznana, nie spodziewam się że to prędko nastąpi. Oczywiście mam łożysko przodujące więc mogę ruchy mniej odczuwać. Ogólnie chłop (ginekolog) za dużo nie był skłonny do gadania. Ja nie pytałam 🤷 kolejna wizyta 7.02 u mojego gina, czemu tak długo ja się pytam eh.. jechałam na wizytę w tej burzy śnieżnej co nad Polską zmierza. Jejuś to było wyzwanie. Teraz już bezpiecznie w domu :)

    Izolda7913, Moniika, 910608, Duzaa, Daisy___, BasiaIR, Bumszakalaka, Sendi94, Love22 lubią tę wiadomość

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka super, że wszystko dobrze 🙂
    Mój maluch miał 7 cm w 12+6🙂
    Wizytę mam jutro i jestem ciekawa ile podrósł ♥️

    PatkaPP, Sendi94 lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was :)
    Trochę zalatana jestem ostatnie dni , a jak nie latam to śpię całymi dniami 😅😅
    Chciałam powiedzieć o moich prenatalnych badaniach , bo chyba ostatnio przestałam przed nimi pisać :)
    Dzidzia jest zdrowa i silna :) z usg wyszło ze data porodu jest taka jaka mi wyliczyli na pierwszym spotkaniu czyli 23 lipiec :)

    Uwaga !
    Płeć nieznana ! Dzidzia się tak kręciła i skakała ze nie widzieli co będzie :) powiedziała ze mi powie 25 lutego na następnym usg :)

    Witam wszystkie nowe dziewczyny :)
    Co do spania to wkładałam poduszkę między nogi ale ostatnio sobie kupiłam poduszkę ciążowa i mi się śpi o niebo lepiej 🥰 a koleżanka mi dała rogala do karmienia z takiej lepszej firmy i jestem bardzo zadowolona bo będę testować przy karmieniu :)
    Dużo piszecie bardzo i na szybko przelecialalam co tam piszecie :) Pracuje za dnia i nie mam czasu ale miło tu wracać :)


    B

    Daisy___, Wiolala, PatkaPP, Bumszakalaka lubią tę wiadomość

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś z Was jeszcze nie mówił o ciąży w pracy? Ja jeszcze nie ale zbieram się do tego. W środę mamy wizytę i jak będzie ok to w czwartek informuje już w pracy o sytuacji. Do tego czasu muszę przemyśleć czy chce pracować i do kiedy...

    p19udqk32h2163o8.png
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) wrote:
    Witam was :)
    Trochę zalatana jestem ostatnie dni , a jak nie latam to śpię całymi dniami 😅😅
    Chciałam powiedzieć o moich prenatalnych badaniach , bo chyba ostatnio przestałam przed nimi pisać :)
    Dzidzia jest zdrowa i silna :) z usg wyszło ze data porodu jest taka jaka mi wyliczyli na pierwszym spotkaniu czyli 23 lipiec :)

    Uwaga !
    Płeć nieznana ! Dzidzia się tak kręciła i skakała ze nie widzieli co będzie :) powiedziała ze mi powie 25 lutego na następnym usg :)

    Witam wszystkie nowe dziewczyny :)
    Co do spania to wkładałam poduszkę między nogi ale ostatnio sobie kupiłam poduszkę ciążowa i mi się śpi o niebo lepiej 🥰 a koleżanka mi dała rogala do karmienia z takiej lepszej firmy i jestem bardzo zadowolona bo będę testować przy karmieniu :)
    Dużo piszecie bardzo i na szybko przelecialalam co tam piszecie :) Pracuje za dnia i nie mam czasu ale miło tu wracać :)


    B

    Iwona, nie wszystkie jeszcze znamy płeć. Ja z córką dowiedziałam się w 20tc na drugich prenatalnych ;)

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • zoexzoe Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o poduchę to ja przy 1 ciąży zakupiłam takiego rogala w kształcie C i do dziś dzień nam służy (7 lat). Do karmienie nie używałam nic.

    Jeżeli chodzi o prace to jeszcze nikt nie wie i chciałabym to opóźnić jak najbardziej w czasie. Mamy teraz akurat czas awansów na który bardzo ciężko pracowałam i jestem pewna ze jakbym o ciąży powiedziala to mogłabym go zapic wodą.. praca w korpo niestety

    p19u9jcgiw4gu9v7.png
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoexzoe wrote:

    Jeżeli chodzi o prace to jeszcze nikt nie wie i chciałabym to opóźnić jak najbardziej w czasie. Mamy teraz akurat czas awansów na który bardzo ciężko pracowałam i jestem pewna ze jakbym o ciąży powiedziala to mogłabym go zapic wodą.. praca w korpo niestety

    Doskonale Cię rozumiem, bo ja powiedziałam dopiero po przyznanych podwyżkach i nagrodach rocznych bo szkoda byłoby całego ciężkiego roku

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Ktoś z Was jeszcze nie mówił o ciąży w pracy? Ja jeszcze nie ale zbieram się do tego. W środę mamy wizytę i jak będzie ok to w czwartek informuje już w pracy o sytuacji. Do tego czasu muszę przemyśleć czy chce pracować i do kiedy...

    Ja jeszcze nie mówiłam ale powiem teraz na koniec miesiąca :)

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka a to łożysko to na pewno przodujące czy na przedniej ścianie? Mi nic Lekarz nie mówił gdzie mam łożysko :(

  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, właśnie wróciłam z wizyty. Niunia jest nadal niunią, wszystkie pomiary w normie, bardzo się cieszę. Wczoraj czułam po raz pierwszy ewidentne ruchy, choć początkowo byłam zestresowana czy aby na pewno wszystko ok, bo czułam takie stłumione wibracje w podbrzuszu przez parę sekund z rzędu. Na szczęście dziewczyny na fb mnie uspokoiły i miały rację 😊 To było zupełnie nowe doświadczenie, w poprzedniej ciąży nie czułam w ten sposób dziecka. No ale prawdę mówią, że każda ciąża jest inna. Jedyne co jest niezmienne, to łożysko na przedniej ścianie.

    Izolda7913, Bumszakalaka, Daisy___, PatkaPP, 910608, Duzaa, Moniika lubią tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ