X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowa Wyprawka :)
Odpowiedz

Lipcowa Wyprawka :)

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) zgadzam się z Wami dziewczyny, żyjemy z męzami a nie z tesciami:)...jak mi ciocia na moim weselu powiedziała, bo masakrycznej akcji tesciów(zepsuli mi tym samym mój cudowny idealny dzien), że wychodzę za mąz za M a nie za jego rodziców:).
    Mam nadzieję, ze nasze Dzidzie odziedziczą cechy charakteru po Nas a nie po Teściach;)hi

    No ale dobra koniec o nich-tacy są i koniec kropka. przynajmniej przyszłemu wnukowi dali na łóżeczko i może nianie z monitorem:).

    Ja chyba jednak zdecyduje sie na otulaczek z motherhood-widze ze w Smyku naprawdę super promocje są i nie znalazłam na necie taniej...chciałam też ten śpiworek...ale hm sama do konca nie wiem.

    Miriam, a Twoja Zojka śpi z podusią pod główkę?
    Ps poza tym Zoja-kurcze jakie fajneee imieee:):)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękujemy :) tez nam sie podoba ciekawe czy Zoja bedzie zadowolona z imienia ;)

    Nie nie śpi na podusi podusia zalecana jest po roku dopiero śpi na płasko ja zreszta tez ;)
    Hehe co do niani z monitorem to warto sie wstrzymać ja kupiłam w sumie mam dwie miały być do dwóch łóżeczek a mała śpi s nami :D w łóżeczku niże spała z 4 razy :D a tyle kasy wydałam na nianie ;) warto z tym poczekać i zobaczyć gdzie dziecko bedzie spalo ;) takie moje reflwksje ;€

    misia_k1 lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia no chyba, że kupisz ten monitor oddechu przyczepiany do pieluszki to nawet jak dzidźka będzie spała z Tobą (a zapewne może się tak zdarzyć) będzie on spełniał swoją funkcję.

    Miriam lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję porady jeśli chodzi o torbę do wózka. Muszę jakąś kupić bo nie mam takowej do wózka a kupowanie oryginalnej (teutonia) średnio się opłaca. Jakie torby macie i jak je oceniacie?

    Ja z kolei zamierzam puścić oryginalną torbę od mojego wózka w świat, bo wydaje mi się ciężka i pierońsko niepraktyczna. A do tego nawet używana jest tak droga, że spokojnie wystarczy na inną :) Zakochana jestem w torbach Skip Hop - na necie wyglądają cudnie, mają też bardzo dobre opinie. Nie podoba mi się tylko stan używanych, które widziałam na allegro i nie wiem, czy te torby są dość nietrwałe czy były porządnie eksploatowane. Planuję niedługo wybrać się na drugi koniec miasta, żeby zobaczyć je na żywo (jeśli mieszkasz w Wawie to są w co drugim sklepie dziecięcym, ale w pozostałych miastach są np. tylko w 1 miejscu), więc jeśli chcesz dam znać jak to wygląda w rzeczywistości :)

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 9 maja 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)
    Pozwole sobie wkelić info z Motherhood a propo otulaczków i linka do tego +do śpiworków.
    Niezastąpiony w pierwszych tygodniach życia każdego maluszka.
    Starsze niemowlęta chcą eksplorować świat, bawiąc się swoimi rączkami, Otulaczek jest szczególnie rekomendowany dla maluszków tuż po porodzie. Nie obawiaj się jednak - twoje dziecko da ci znać, kiedy już "wyrośnie" z otulaczka!

    Zgodnie z zaleceniami pediatrów, Otulaczek otula, ale nie usztywnia i nie przegrzewa niemowląt jak zwykły rożek.

    Otulone maleństwo czuje się jak w brzuchu u mamy, jego rączki są blisko ciała, ale nóżki pozostają dość swobodne. Maluch nie jest usztywniony, więc może swobodnie uginać nóżki i łatwo znajduje idealną dla siebie pozycję.

    • Otulanie uspokaja niemowlęta i zmniejsza objawy kolki. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa niemowląt przypominając im „przytulność” miejsca, w którym spędziły swoje pierwsze 9 miesięcy.
    • Otulanie, dzięki ograniczeniu nagłych zmian położenia ciała maluszka, redukuje występowanie odruchu Moro. Dzięki temu dzieci rzadziej się wybudzają i mniej płaczą.
    • Otulanie może także ograniczać niebezpieczeństwo wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej, ponieważ ułatwia sen w najbezpieczniejszej dla dziecka pozycji – na plecach.

    Dopracowany system miękkich rzepów pozwala na idealne dopasowanie Otulaczka do każdego maleństwa (w ramach rozmiaru: 3-7kg).

    http://www.smyk.com/motherhood-otulaczek-kwiatki-kropki,p1063536192,swiat-niemowlaka-p

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otulaczek jest dla niemowlaków...a śpiworek w sumie hm moze być stosowany aż do 1,5 roku:)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 maja 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam fajny link na ten temat
    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2013/05/jaki-rozek-dla-niemowlaka-rozek.html

    misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja kupuję ten śpiworek motherhood, otulaczek, mam 2 spiworki, 2 rozki, kocyki, zobaczymy w czym mala bedzie spala...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 18:33

    Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Wklejam fajny link na ten temat
    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2013/05/jaki-rozek-dla-niemowlaka-rozek.html


    ten blog jest super :) czesto z niego korzystam :)

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 rożki i dwa śpiworki, zastanawiam się nad tym otulaczkiem, ale nie wiem czy jest sens specjalnie dokupować jeszcze jak ma być na miesiąc tylko.
    I tak już w tym miesiącu wydatki prawie przewyższają nasze pensje( zainstalowaliśmy klimatyzację w domu, mąż kupił sobie zestaw "cudownych" głośników + ubezpieczenie na życie ) i zastanawiam się nad każdym wydatkiem.
    A jeszcze planuje w tym miesiącu kupić przewijak i fotelik samochodowy

    Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)

    Otulacze bardziej przylegają do ciała i są wykonane z cienkiego materiału - ich zadanie polega na opatuleniu dziecka, żeby czuło się bezpieczniej, a podobną funkcję spełnia zawinięcie np. w pieluszkę tetrową (ułożoną podobnie jak rożek) lub w cienki kocyk. Dobrze ideę otulacza oddaje wombie :) I ten rodzaj otulacza jest dostępny nie tylko dla noworodków. Otulacze nie grzeją, tzn. nie bardziej niż cienkie ubranko.

    Śpiworki nie krępują ruchów - ręce są swobodne, a nogi mają na tyle dużo miejsca, że można nimi dość swobodnie poruszać. Śpiworki zastępują kołderkę albo kocyk, są wykonane z materiału z ociepliną i grzeją.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 23:09

    lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 maja 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam mogłabyś nam pomóc ustalić co dokładnie trzeba kupić w aptece dla maleństwa? Jako doświadczona mama pewnie już wiesz co się przyda a co jest zbędnym wydatkiem. Dzięki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2014, 10:05

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 maja 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Miriam mogłabyś nam pomóc ustalić co dokładnie trzeba kupić w aptece dla maleństwa? Jak doświadczona mama pewnie już wiesz co się przyda a co jest zbędnym wydatkiem. Dzięki :-)

    He Miriam prosimy:):) wiesz jak to przyszłe mamusie-na wszystko chcą byc przygotowane,a fakt faktem bede robic zakupy w gemini i chciałabym już wszystko na raz zamówic-dla świetego spokoju,aby po nocach do miasta 30 km nie jechac szukac całodobowej apteki;)
    Jakies kropelki, czopki, syropki, witaminki>>>

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 maja 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Wprawdzie pytanie do Miriam, ale napisze co Koleżanka, która jest pediatrą poleciła
    spray do noska( disnemar, stenimar itp)
    sól fizjologiczna
    Paracetamol - Syrop przeciwgorączkowy (ja kupiłam Hasco, ale skład mają prawie wszystkie ten sam)
    czopki przeciwgorączkowe ( ja kupiłam efferalgan, bo mają małą dawkę i są podzielne)
    maść majerankowa
    espumissan w kropelkach ( na wzdęcia, kolki) przecież nie będziemy z każdym wzdęciem do lekarza biegać
    Wit D+ K twist off
    octenisept
    no i jakaś maść do pupki (bepanthen, alantan itp.)

    Wiadomo że wszystko to można kupić w aptece na bieżąco, ale te rzeczy które kupiłam mają datę ważności do 2016 więc na pewno się zużyje

    misia_k1, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 maja 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Paulaa superr he.a powiedz mi syropek forte?
    Jaka dawka czopkow 80,150 mg?
    I espumissan 40mg czy te większą dawke?
    Ja chce na gemini zamowic,wiec jesli masz chwilke prosze zreknij co Ty zamawialas-chodzi mi o dawki, bo nawet pojecia nie mialam, że sa rozne;)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Hej dziewczyny
    Wprawdzie pytanie do Miriam, ale napisze co Koleżanka, która jest pediatrą poleciła
    spray do noska( disnemar, stenimar itp)
    sól fizjologiczna
    Paracetamol - Syrop przeciwgorączkowy (ja kupiłam Hasco, ale skład mają prawie wszystkie ten sam)
    czopki przeciwgorączkowe ( ja kupiłam efferalgan, bo mają małą dawkę i są podzielne)
    maść majerankowa
    espumissan w kropelkach ( na wzdęcia, kolki) przecież nie będziemy z każdym wzdęciem do lekarza biegać
    Wit D+ K twist off
    octenisept
    no i jakaś maść do pupki (bepanthen, alantan itp.)

    Wiadomo że wszystko to można kupić w aptece na bieżąco, ale te rzeczy które kupiłam mają datę ważności do 2016 więc na pewno się zużyje


    dziękujemy za podpowiedź, na pewno się przyda :-) Dopisałabym jeszcze jakiś katarek lub fridę.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 maja 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia czopki 80, espumissan 40 a syropek zwykły, nie forte.
    Dla maluszków raczej mniejsze dawki potrzebne, no a jak dzieje się coś poważnego to i tak do lekarza trzeba jechać

    Camilia ja wzięłam katarek, ale o to już koleżanki nie pytałam, tylko z opinii internetowych
    Jeśli chodzi o te czopki, syropki itd to właściwie ona mówiła że firma nie ma dużego znaczenia, bo w większości różnią się tylko nazwą, dawki i substancje czynne mają najczęściej te same ( najlepiej sobie przeczytać skład)
    Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ibuprofen dodatkowo przeciwzapalnie ale jak już jest zapalny stan u takiego maluszka to ekspresem do lekarza

    Dziś też wyczytałam, że warto zamówić sobie jałowe gaziki albo do pępka albo dodatkowo do przemywania oczu a widziałam że w gemini dobra cena ( niestety zapomniałam o tym)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 26 maja 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny powoli pasuje wszystko spbie pozbierac i zaczac pakowac na wszelki wypadek;)

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy okazji naszych rozkminek o wyprawki :)
    jakaś mama z tego forum to wrzucała, bo chyba prowadzi tego bloga

    http://yourbabyproject.blogspot.com/

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ