X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowa Wyprawka :)
Odpowiedz

Lipcowa Wyprawka :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) moja Zojka urodziła sie 3900g i 1 były dobre :) nadal lecę na 1 :) i mam jeszcze jedna paczkę i zamiar wykorzystać :) w sumie juz dwie wykorzystałam 1 :) tych białych pampersiw tam chyba 78 szt jest w paczce :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kupię 1, ale 2 akurat były w promocji, więc przydadzą się :)

    Miriam lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    Karola:) moja Zojka urodziła sie 3900g i 1 były dobre :) nadal lecę na 1 :) i mam jeszcze jedna paczkę i zamiar wykorzystać :) w sumie juz dwie wykorzystałam 1 :) tych białych pampersiw tam chyba 78 szt jest w paczce :)


    KOtek jak z ubrankami na tą wagę? BO moja mala szacowana jest na 3800-4000.
    56 czy 62, bo ja mam większość 62 i sie zastanawiam czy dokupic 56 wiecej.
    Jakie do szpitala bralas? a jakie malutka nosi po miesiacu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2014, 21:59

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    kot- Pokrycie tego materacyka można prać w 40 stopniach. Niestety zamka nie sprawdzę bo na razie materacyk jest szczelnie zafoliowany a nie chcę aby się zabrudził. Materacyk wybrałam ze względu na wzmacniane boki, wykonanie z antyalergicznej pianki, dostępność w sklepie stacjonarnym w promocyjnej cenie 139zł. Jak się sprawdzi to się okaże.

    Dziękuję. Widziałam te materacyki na żywo, tzn. inny model i zamki są bardzo OK. A metki z przepisem prania nie byłam w stanie zlokalizować :)
    Karola:) wrote:
    Aaa...no i jutro odbieram wózek, wkurzają mnie tylko niektórzy z tekstami, że za szybko, niby nie wierzę w te zabobony, ale gdzieś w tyle głowy mam jakieś wahanie...

    Nie daj się! Ja wózek kupiłam dzień po USG połówkowym i wcale nikt na mnie dziwnie nie patrzył. Wprawdzie kupowałam używany, bo mój wózek nowy jest absurdalnie drogi i akurat mi się trafił pod nosem w świetnym stanie, ale bardzo się cieszę, że mam to z głowy i nie muszę o tym myśleć. Pozostaje mi tylko kiedyś wyprać wszystkie tekstylia i akcesoria, co i z nowym wózkiem pewnie bym zrobiła.

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bez sensu się przejmować, a co by było gdyby tak jak niektórym dziewczynom przyszło nam leżeć plackiem, to jak wtedy zrobimy zakupy dla maluszków? Po porodzie. Owszem można męża wysłać, ale ja to bym wolała wszystko sama zobaczyć. Ja mam i wózek i łóżeczko i ciesze się bo jak mi gin jutro powie że mam leżeć to przynajmniej będę spokojna o wyprawkę

    lolka83, misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny bez sensu się przejmować, a co by było gdyby tak jak niektórym dziewczynom przyszło nam leżeć plackiem, to jak wtedy zrobimy zakupy dla maluszków? Po porodzie. Owszem można męża wysłać, ale ja to bym wolała wszystko sama zobaczyć. Ja mam i wózek i łóżeczko i ciesze się bo jak mi gin jutro powie że mam leżeć to przynajmniej będę spokojna o wyprawkę


    Dokładnie...Paulus masz rację.
    Dziś dzwonię do kumpeli co u niej, ma termin na pierwszą połowę czerwca, a ona do mnie, ze lezy w szpitalu!
    Okazalo się, że miała atak wyrostka,operacja, pol brzucha pociete, dziś miała wychodzić i szwy jej puscily...oni wiekszosc rzeczy juz mają, ale rozne sytuacje sie zdarzaja...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 maja 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak jak u Was, zabobony ehhh.wozek mam zamowiony i odbieram 1 lipca,lozeczko tez chce kupic ale musze jeszcze sie zdecydowac eh. Materac zamawiam w tym tygodniu. Dzis kuzynka powiedziala,ze lizeczko to na samym koncu mam kupic jak bede w szpitalu.ja jej mowie, ze kurcze czeka sie min tydz na lozeczko, to ona na to:rany jakie Ty tez lozeczko wybralas....ehh.
    Tez nie chce w to wierzyc,w te przesady ale mam jak Wy,ze niby puszczam to drugim uchem,ale podświadomie mysle o tym....nie wyobrażam sobie aby cos mialo pojsc nie tak,baaa nie ma takiej opcji....wiec musi byc dobrze Dziewczyny.
    Nie dajmy sie zwariowac. Ja wszystkim mowie,ze juz teraz kiepsko zakupy znosze a co to bedzie w czerwcu gdy upaly beda....

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 maja 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie wszędzie lęki, bezsensu to :( Zamiast się cieszyć to człowiek rozmyśla, po jakis głupich tekstach znajomych czy rodziny.

    Przypomniało mi się, jak powiedzieliśmy moim tesciom o ciazy, bardzo się ucieszyli, ale moja tesciowa od razu tekst, ale wiecie nikomu nie powiem jeszcze, bo roznie bywa...a byl juz prawie 3 miesiac...no i zaczela mi opowiadac o kuzynce ktora poronila wlasnie jakos w tym czasie, myslalam, że ją uduszę, od razu wprowadziła lęk...Niestety moja tesciowa z tych co uwielbia opowiadac o nieszczesciach i tragediach i jakos nie widzi w tym problemu.

    Jednak takie gadanie nie daje spokoju, a w ciazy starch miesza się ze szczęściem..

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 maja 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niezła reakcja teściowej :( No mnie przeraziło jeszcze wczoraj jak zobaczyłam wpis koleżanki na fejsie (pisałam o niej kiedyś), która urodziła martwe dziecko pod koniec 6 m-ca, że sprzedaje wózek... Ona już miałą chyba wszyściuteńko w styczniu, a termin na czerwca, a ja chodziłam do pracy, ledwo żyłam po tym tragicznym I trymestrze i mi tylko zbijała...
    No ale z drugiej strony to już prawie początek 8 miesiąca, i co ma być to będzie i żadne zakupy nie wpłyną na to...
    Zaraz zaczną się upały i więcej kg nam przybędzie, jakoś nie widzę siebie chodzącej po sklepach w 9 m-cu...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 maja 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykre te historie ale dziewczyny gdyby tak do tego podchodzić, że wcześniej się nie kupuje to by trzeba było wyprawkę po porodzie kompletować, bo nawet przy porodzie coś się może stać. A kiedyś było inaczej bo w sklepach nic nie było i jak się urodziło to się kartki na wyprawkę dostawało, więc może stąd te przesądy nie wiem
    A ze ślubem przesądów nie było? Ja miałam ślub w maju to co po niektórzy patrzyli na mnie jakbym się z choinki urwała, bo o maju to takie przesądy

    lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    KOtek jak z ubrankami na tą wagę? BO moja mala szacowana jest na 3800-4000.
    56 czy 62, bo ja mam większość 62 i sie zastanawiam czy dokupic 56 wiecej.
    Jakie do szpitala bralas? a jakie malutka nosi po miesiacu?
    Zależy jak długa bedzie moja miała 53 a rozmiary do szpitala miałam 52,58,62 52 za małe 58 takie na styk 62 troszkę za duże ale ubieralam ja zdjęcie przy suwaczku jest w szpitalu robione gdy miała 5-6 dni i niw widać zeby było za duże ;) zależy tez to od marki ubranek np pajace z mathercare 0-3 miesiąca do tej pory maja za długie rękawy chociaż tak są dobre z h&m 62 są teraz idealne a ze smyka nadal trochę duże nexta dobre wiec co firma to rozmiar niby ten sam a tak nie jest. ;) polecam ubranka z hm :) a tylko jeszcze jedno moja Zoja wazy teraz 4040 bo miała infekcje dróg moczowych i spadała z wagi nie wiem jak by to było gdyby tyla w normalnym etapie może 62 było by za małe ;)

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam powiedz w czym śpi Zojka (w pajacyku?) i czy na boku czy na plecach oraz czym ją przykrywasz?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 8 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję porady jeśli chodzi o torbę do wózka. Muszę jakąś kupić bo nie mam takowej do wózka a kupowanie oryginalnej (teutonia) średnio się opłaca. Jakie torby macie i jak je oceniacie?

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 8 maja 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:

    Przypomniało mi się, jak powiedzieliśmy moim tesciom o ciazy, bardzo się ucieszyli, ale moja tesciowa od razu tekst, ale wiecie nikomu nie powiem jeszcze, bo roznie bywa...a byl juz prawie 3 miesiac...no i zaczela mi opowiadac o kuzynce ktora poronila wlasnie jakos w tym czasie, myslalam, że ją uduszę, od razu wprowadziła lęk...Niestety moja tesciowa z tych co uwielbia opowiadac o nieszczesciach i tragediach i jakos nie widzi w tym problemu.

    Jednak takie gadanie nie daje spokoju, a w ciazy starch miesza się ze szczęściem..

    Moim teściowe do dziś się nie cieszą z wnuka, ani nawet nie pofratulowali, bo przecież "nie wiadomo jak to będzie" i "będziemy się cieszyć jak się urodzi". Na samą myśl o nich taki wkurw*** mnie bierze, że masakra.

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Moim teściowe do dziś się nie cieszą z wnuka, ani nawet nie pofratulowali, bo przecież "nie wiadomo jak to będzie" i "będziemy się cieszyć jak się urodzi". Na samą myśl o nich taki wkurw*** mnie bierze, że masakra.
    Wow Bib przykro mi, a myslalam, ze tylko ja mam dziwnych tesciow.
    Moi tez nie pogratulowali,nie zapytali jak sie czuje a tylkolaskawie tesciowa oznajmiła, zeto musi byc chlopak,aby ich rod przetrwal!!
    Juz sie nie bede tym przejmowac, wcale sie nie widujemy,i nie bede nalegac na czestsze kontakty;)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Miriam powiedz w czym śpi Zojka (w pajacyku?) i czy na boku czy na plecach oraz czym ją przykrywasz?
    Na początku spała w spiworku body i polspiochach teraz śpi w pajacu i pod kołdra bo śpi ze mną ;) śpi w pajacu odkąd nie robi tak często kupy bo mi niewygodne było przebierać w pajacu w nocy ;)

    Camilia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A śpi raczej na plecach z głowa w bok bo sie przekreca w nocy jak ja położę na boczku
    Nie lubi spać na boczku strasznie :( nawet jak podłoże jej cos pod plecki zeby sie nie przekrecila to budzi sie z wrzaskiem lub przekreca sie na brzuszek wiec wole zeby spała na pleckach

    Camilia lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 maja 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, Misia ja również nie mam fajnych a nawet można powiedzieć normalnych teściów. Teściowa od czasu gdy jestem w ciąży dopiero w 7 miesiącu zapytała jak się czuję, rozmawiałyśmy z 2 minuty po czym wyszła do innego pokoju. Wiele razy miała okazję ze mną porozmawiać ale ona ma to w d... teść tak samo. Ale wiecie co? Po takim ich zachowaniu ja też ich mam już w d..., niczego im nie zawdzięczam i niczego od nich nie potrzebuje!
    Więc dziewczyny głowa do góry :-)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teściów w porządku. Za to moi rodzice nie żyją, więc to może taka rekompensata od losu...
    Chociaż ja i teściowa to 2 różne światy, inny typ człowieka, kobiety, ale ma dobry charakter, nie mogę narzekać:)
    Jak się rozstawałam z byłym chłopakiem po 5 latach, którego rodzice byli więcej niż w porządku, szczególnie mama - anioł nie człowiek, to mimo, iż było mi żal, że nie będę miała już nigdy z nimi kontaktu, to sobie tłumaczyłam, że nie będę żyła z teściami tylko z mężem. I tym trzeba się kierować.
    To partner ma być naszym wsparciem, a nie jego rodzice/rodzina. :)

    misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Ja mam teściów w porządku. Za to moi rodzice nie żyją, więc to może taka rekompensata od losu...
    Chociaż ja i teściowa to 2 różne światy, inny typ człowieka, kobiety, ale ma dobry charakter, nie mogę narzekać:)
    Jak się rozstawałam z byłym chłopakiem po 5 latach, którego rodzice byli więcej niż w porządku, szczególnie mama - anioł nie człowiek, to mimo, iż było mi żal, że nie będę miała już nigdy z nimi kontaktu, to sobie tłumaczyłam, że nie będę żyła z teściami tylko z mężem. I tym trzeba się kierować.
    To partner ma być naszym wsparciem, a nie jego rodzice/rodzina. :)

    Karola to widzę, że mamy bardzo podobnie. Ja też kilka lat temu rozstałam się po 6 latach z facetem, którego rodzice a szczególnie mama była mi bliższa od mojej rodzonej mamy... No ale jak piszesz- wychodzimy za mąż, nie za teściów :-P
    I podjęłam najlepszą decyzję w moim życiu wiążąc się z moim obecnym mężem pomimo iż jego rodzice są zdecydowanie poniżej wszelkich norm społecznych.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ