X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LEKARZ NFZ
Odpowiedz

LEKARZ NFZ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magdalena111 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    25-go lutego byłam u ginekologa prywatnie i dowiedziałam się, że jestem w trzecim tygodniu ciąży. Dostałam także skierowania na badania. I tutaj zaczyna się problem. Otóż, skierowania były z poradni prywatnej, a więc badania nie mogą być zrobione na NFZ. Niestety, nie stać mnie, żeby robić te badania na własną rękę, dlatego też udałam się do ginekologa na NFZ. Pominę fakt opryskliwości doktora i jego podejścia do pacjenta, usłyszałam jednak, że DOKTOR NIE WYPISZE MI SKIEROWANIA, PONIEWAŻ Z JAKIEJ RACJI MA ON ZA NIE PŁACIĆ Z WŁASNEJ KIESZENI? Nie do końca zrozumiałam i powiedziałam, że przecież skierowania będą na NFZ, więc nie rozumiem, dlaczego to on ma za nie płacić. Lekarz powiedział mi, że jeśli poszłam na pierwszą wizytę prywatnie, to powinnam ponieść tego konsekwencje, bo jeśli byłam w prywatnej poradni ginekologicznej, to lekarz, który mnie badał ponosi za to koszty, a jeśli on wypisze mi te skierowania, to pokrycie kosztów należy do niego. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Jestem ubezpieczona i przecież płacę składki NFZ.

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena nawet nie myśl o tym lekarzu bo to jakiś baran z choinki. Jak płacisz składki to oczywiście że masz prawo korzystać z całego zaplecza NFZ. Idz do innego lekarza z NFZ najlepiej z polecenia kogoś znajomego. Ale trochu wcześno na jakiekolwiek badania. Z tego co pamiętam to jakoś 8-10 tydzien się robi cały komplet tych badań pierwszych. Nawet na usg nic nie będzie widać jeszcze. Poczekaj do 6 tyg i zrób usg. 3 tydzien to dopiero się zarodek zagniezdza

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 20 marca 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bzdura! Pierwszą wizytę miałam w gabinecie prywatnym, dostałam listę badań do zrobienia na kwotę 250zł. Poszłam do lekarza na NFZ i ten dał mi skierowanie na badania w ramach NFZ, bez zbędnego tłumaczenia i proszenia ;) Zmień lekarza...

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:44

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 20 marca 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie . Schody zawsze się zaczynają jak powiesz że byłaś prywatnie :/ Po prostu udawaj że nic nie wiesz i idź jeszcze naz na nfz. Polecam przychodnie przyszpitalne...tam zawsze możesz pwoiedzieć że podejrzewasz ciążę i potrzebujesz badania lekarskiego.

  • magdalena111 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Dziękuję za radę, na pewno udam się do innego lekarza (dodam jeszcze, że od lekarza, u którego byłam na NFZ, nie dostałam nawet zdjęcia USG).

    Ewelcia, myślałam o tym, żeby zrobić właśnie tak, jak mówisz: udać, że nic nie wiem, stąd też moje pytanie: Jeśli byłam już u lekarza na NFZ, zeskanował on moje skierowania, kartę ciąży, to widnieje tylko w jego bazie, czy w jakiejś ogólnej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, to jest tylko do jego wglądu ;)

    Umów się jeszcze raz na wizytę w innej przychodni, powiedz że miesiączka Ci się spóźnia i być może jesteś w ciąży ;)
    Wybierz takiego przy którym będziesz mogła zostać i prowadzić ciążę na NFZ ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2015, 12:24

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ