BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Leczenie zębów w ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

ladySiSi
Autorytet
835

Wysłany: 14 stycznia, 11:58
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witajcie,
Słyszałam, że podczas ciąży nie można robić wielu rzeczy związanych z leczeniem zębów, np. wyrywać, leczyć kanałowo, brać znieczulenia. Co jeśli sytuacja jest kryzysowa i coś się dzieje z zębami? Któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dodam, że w miarę regularnie odwiedzam stomatologa. W piątek zaczął mnie boleć ząb, później ból przeszedł na głowę i to tak mocno że 3h przesiedziałam w domu zamiast iść do pracy. Staramy się o dzidziusia i akurat za kilka dni powinnam dostać @. Jest za szybko żeby jakikolwiek test pokazał mi ciążę, a jak w niej jestem to nie powinnam brać żadnych tabletek przeciwbólowych. Dzisiaj wypadła mi część zęba, tego, który mnie bolał 4 dni temu i jutro idę na wizytę. Boję się, bo zawsze brałam znieczulenie.

01.2017 - rozpoczęcie starań o pierwsze dziecko
2x - CB (04.2019; 01.2020) ♡
od 11.2019 - stymulacja: lametta + ovitrelle

💊 Euthyrox 112, Metocard, Witamina B12 dr Enzmann, Wit.D, luteina (4-14dpo), Acard + heparyna (od pozytywnego testu ciążowego)

👽 Niedoczynność tarczycy, hashimoto, częstoskurcz komorowy, PAI-1 4G homo

💉 Kwas foliowy- 34,90 / p/c.p. kardiolipinie IgG,IgM - ujemne / p/c.p. beta-2-glikoproteinie IgG,IgM- ujemne / Antykoagulant toczniowy- ujemny / fibrynogen- 2,59 / glukoza- 85 / cholesterol LDL- 137 / testosteron- 0,3 / TSH- 0,838 / FT3- 3,30 / FT4- 1,12 / ferrytyna- <1,04 / wit.B12- 467 / wit.D3- 24,2 / morfologia- ok / HSG- oba drożne / AMH- 2,05

"Nienawidzę czekania, ale jeśli dzięki temu będę miała szansę być z tobą, będę czekała tak długo jak trzeba."

mi52p2.png

Rucola
Autorytet
11339

Wysłany: 14 stycznia, 17:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
ladySiSi wrote:
Witajcie,
Słyszałam, że podczas ciąży nie można robić wielu rzeczy związanych z leczeniem zębów, np. wyrywać, leczyć kanałowo, brać znieczulenia. Co jeśli sytuacja jest kryzysowa i coś się dzieje z zębami? Któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dodam, że w miarę regularnie odwiedzam stomatologa. W piątek zaczął mnie boleć ząb, później ból przeszedł na głowę i to tak mocno że 3h przesiedziałam w domu zamiast iść do pracy. Staramy się o dzidziusia i akurat za kilka dni powinnam dostać @. Jest za szybko żeby jakikolwiek test pokazał mi ciążę, a jak w niej jestem to nie powinnam brać żadnych tabletek przeciwbólowych. Dzisiaj wypadła mi część zęba, tego, który mnie bolał 4 dni temu i jutro idę na wizytę. Boję się, bo zawsze brałam znieczulenie.
Nie ma żadnych przeciwskazań co do znieczulenia, więc bierz smiało. Są ograniczenia co do wykonywania rtg, ale jesli potencjalne korzyści przewyższają możliwe zagrożenia to po osłonięciu brzucha wykonuje się również rtg. Ekstrakcje w celu sanacji (usunięcie stanów zapalnych np. gnijace korzenie) wykonuje się w ciąży żeby usunąć bakterie. Podsumowując przy planowaniu ciąży i w ciąży śmiało leczyć w znieczuleniu.

Synek 31.08.2018r.
Czekamy na Skrzaty♥💙
DvLKp2.png

Annite
Znajoma
0

Wysłany: 18 czerwca, 10:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wiadomo, ze najlepiej jest takich rzeczy nie robić jak jest się w ciązy Ale sytuacje bywają rózne i nic nie jest tutaj czarno białe. O wiele gorsze jest doprowadzenie do rozwoju próchnicy czy powaznych zniszczeń niż przeprowadzenie leczenia kanałowego czy wyrwania zęba. Zęby sa połączone z układem z całym ciałem tak wiec olanie sobie sytuacji moze doprowadzić do poważnych komplikacji.

Poza tym obecnie są bezpieczne znieczulenia, stosowane również w ciązy. https://madentplock.pl/implanty-szansa-na-piekny-usmiech/

Wiadomość wyedytowana przez autora 24 czerwca, 09:45

Zielona koniczyna
Autorytet
126

Wysłany: 19 czerwca, 14:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
ladySiSi wrote:
Witajcie,

Ja w czasie mojej 4 i 5 ciąży normalnie jeździłam do dentystki oczywiście jak tylko się dowiedziałam o ciąży to zadzwoniłam i poinformowałam że w ciąży jestem , raz tylko musiałam wziąść zaświadczenie że jestem pod opieką ginekologa brałam specjalne znieczulenie nawet w czasie ciąży wypadł mi ząb była to przednia jedynka i musiałam wstawić nowego bo poprzedni mi się złamał zawsze możesz z ginekologiem o tym porozmawiać i ze swoją Panią stomatolog .

Dawniej Szczęśliwa Mamusia 🙂 .
Synek 2004.r ❤️🥰
Córeczka 2012.r❤️🥰
Córeczka 2011.r ❤️🥰
Coreczka 2017.r ❤️🥰
Synek 2019.r ❤️🥰
04.06.2016.r [*] Aniołek 💔Pamiętamy słoneczko💔
28.09.2013.r Ślub cywilny ❤️❤️
26.11.2017.r Ślub kościelny ❤️❤️💒

Bluberry
Autorytet
3069

Wysłany: 19 czerwca, 14:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
W pierwszej ciąży miałam leczenie kanałowe że znieczuleniem. Jedynie lekarz zalecił żeby robić to w II trymestrze.

Jaś.. maj 2015 ❤️ Marysia.. marzec 2019 ❤️ Wojtuś.. wrzesień 2020 ❤️

Annite
Znajoma
0

Wysłany: 7 sierpnia, 08:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Powiem Wam, ze obecnie lekarze stomatolodzy dysponują wieloma bezpiecznymi znieczuleniami,tak więc leczenie zębów w ciązy nie jest niebezpieczne. Jest wręcz wskazane bo o wiele wieksze zagrożenie stanowi niewyleczona próchnica. Zęby są połączone z całym ciałem i jeśli olejemy sobie sytuację możemy nabawić się przykrych komplikacji, takich jak przedwczesny poród.
http://www.med-online.pl/stomatolog-kiedy-na-nfz-a-kiedy-prywatnie/

Obecnie tylko bardzo trudno jest dostać sie na nfz, trzeba chodzić prywatnie :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 24 sierpnia, 09:16

Frelciaa
Autorytet
3589

Wysłany: 7 sierpnia, 08:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja w drugim trymestrze planuje wyleczyć zęby pod narkoza. Konsultowałam się i można :)

👩🏻‍🦰 29l.
🔺endometrioza IIIst.,
🔹kir BX
🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
🔺ryzyko celiakii - dieta bg
- 5 transfer poronienie w 8tc. :(
👨🏽33l.
🔺HBA 58%
🔹reszta parametrów w normie

🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
02.07.20 16 dpt- USG :) 0,47cm Kropcia 🐝
16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
25.08.20- badania prenatalne.
Wrzesień USG- będzie chłopiec 👶🏼
OvZwp2.png
Litania do św Józefa 🙏🏻

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)