X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Leczenie zębów w ciąży
Odpowiedz

Leczenie zębów w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ladySiSi Autorytet
    Postów: 1008 915

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Słyszałam, że podczas ciąży nie można robić wielu rzeczy związanych z leczeniem zębów, np. wyrywać, leczyć kanałowo, brać znieczulenia. Co jeśli sytuacja jest kryzysowa i coś się dzieje z zębami? Któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Dodam, że w miarę regularnie odwiedzam stomatologa. W piątek zaczął mnie boleć ząb, później ból przeszedł na głowę i to tak mocno że 3h przesiedziałam w domu zamiast iść do pracy. Staramy się o dzidziusia i akurat za kilka dni powinnam dostać @. Jest za szybko żeby jakikolwiek test pokazał mi ciążę, a jak w niej jestem to nie powinnam brać żadnych tabletek przeciwbólowych. Dzisiaj wypadła mi część zęba, tego, który mnie bolał 4 dni temu i jutro idę na wizytę. Boję się, bo zawsze brałam znieczulenie.

    01.2017 - rozpoczęcie starań
    2x - CB (04.2019; 01.2020) ♡
    11.04 (11dpo) ⏸️
    12.04 beta 39, prog 24
    14.04 beta 160
    23.04 beta 5837, prog 45
    29.04 jest ❤

    👽 Niedoczynność tarczycy, hashimoto, częstoskurcz komorowy, PAI-1 4G homo

    "Nienawidzę czekania, ale jeśli dzięki temu będę miała szansę być z tobą, będę czekała tak długo jak trzeba."
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladySiSi wrote:
    Witajcie,
    Słyszałam, że podczas ciąży nie można robić wielu rzeczy związanych z leczeniem zębów, np. wyrywać, leczyć kanałowo, brać znieczulenia. Co jeśli sytuacja jest kryzysowa i coś się dzieje z zębami? Któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Dodam, że w miarę regularnie odwiedzam stomatologa. W piątek zaczął mnie boleć ząb, później ból przeszedł na głowę i to tak mocno że 3h przesiedziałam w domu zamiast iść do pracy. Staramy się o dzidziusia i akurat za kilka dni powinnam dostać @. Jest za szybko żeby jakikolwiek test pokazał mi ciążę, a jak w niej jestem to nie powinnam brać żadnych tabletek przeciwbólowych. Dzisiaj wypadła mi część zęba, tego, który mnie bolał 4 dni temu i jutro idę na wizytę. Boję się, bo zawsze brałam znieczulenie.
    Nie ma żadnych przeciwskazań co do znieczulenia, więc bierz smiało. Są ograniczenia co do wykonywania rtg, ale jesli potencjalne korzyści przewyższają możliwe zagrożenia to po osłonięciu brzucha wykonuje się również rtg. Ekstrakcje w celu sanacji (usunięcie stanów zapalnych np. gnijace korzenie) wykonuje się w ciąży żeby usunąć bakterie. Podsumowując przy planowaniu ciąży i w ciąży śmiało leczyć w znieczuleniu.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, ze najlepiej jest takich rzeczy nie robić jak jest się w ciązy Ale sytuacje bywają rózne i nic nie jest tutaj czarno białe. O wiele gorsze jest doprowadzenie do rozwoju próchnicy czy powaznych zniszczeń niż przeprowadzenie leczenia kanałowego czy wyrwania zęba. Zęby sa połączone z układem z całym ciałem tak wiec olanie sobie sytuacji moze doprowadzić do poważnych komplikacji.

    Poza tym obecnie są bezpieczne znieczulenia, stosowane również w ciązy. https://madentplock.pl/implanty-szansa-na-piekny-usmiech/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2020, 09:45

  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladySiSi wrote:
    Witajcie,
    Słyszałam, że podczas ciąży nie można robić wielu rzeczy związanych z leczeniem zębów, np. wyrywać, leczyć kanałowo, brać znieczulenia. Co jeśli sytuacja jest kryzysowa i coś się dzieje z zębami? Któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Dodam, że w miarę regularnie odwiedzam stomatologa. W piątek zaczął mnie boleć ząb, później ból przeszedł na głowę i to tak mocno że 3h przesiedziałam w domu zamiast iść do pracy. Staramy się o dzidziusia i akurat za kilka dni powinnam dostać @. Jest za szybko żeby jakikolwiek test pokazał mi ciążę, a jak w niej jestem to nie powinnam brać żadnych tabletek przeciwbólowych. Dzisiaj wypadła mi część zęba, tego, który mnie bolał 4 dni temu i jutro idę na wizytę. Boję się, bo zawsze brałam znieczulenie.


    Ja w czasie mojej 4 i 5 ciąży normalnie jeździłam do dentystki oczywiście jak tylko się dowiedziałam o ciąży to zadzwoniłam i poinformowałam że w ciąży jestem , raz tylko musiałam wziąść zaświadczenie że jestem pod opieką ginekologa brałam specjalne znieczulenie nawet w czasie ciąży wypadł mi ząb była to przednia jedynka i musiałam wstawić nowego bo poprzedni mi się złamał zawsze możesz z ginekologiem o tym porozmawiać i ze swoją Panią stomatolog .

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży miałam leczenie kanałowe że znieczuleniem. Jedynie lekarz zalecił żeby robić to w II trymestrze.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze obecnie lekarze stomatolodzy dysponują wieloma bezpiecznymi znieczuleniami,tak więc leczenie zębów w ciązy nie jest niebezpieczne. Jest wręcz wskazane bo o wiele wieksze zagrożenie stanowi niewyleczona próchnica. Zęby są połączone z całym ciałem i jeśli olejemy sobie sytuację możemy nabawić się przykrych komplikacji, takich jak przedwczesny poród.
    http://www.med-online.pl/stomatolog-kiedy-na-nfz-a-kiedy-prywatnie/

    Obecnie tylko bardzo trudno jest dostać sie na nfz, trzeba chodzić prywatnie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2020, 09:16

  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugim trymestrze planuje wyleczyć zęby pod narkoza. Konsultowałam się i można :)

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ