X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Latanie samolotem
Odpowiedz

Latanie samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 20 maja 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do osob które sa juz Mamuskami jak i te które nimi zostaną w najblizszym czasie.

    Otóz to czy któras z Was bedac w 1 trymestrze latała samolotem? I jak znosiła lot? Kiedy bede leciała samolotem bede pod koniec własnie 1 trymestru. W tym czasie czekaja mnie 4 loty w tym 3 strefy klimatyczne. Troche się tego obawiam, czy to wszystko udźwigne, a przede wszystkim czy fasolka da rade <glownie o to się martwie>

    Podzielcie się swoimi opiniami.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lecieć do Rzymu zaraz po tym jak się dowiedziałam że jestem w ciąży ale zrezygnowałam i prawdopodobnie polece w czerwcu jak wejde w II trymestr. Po prostu bede sie czuła bezpiecznie, ale mysle ze jak ciąża przebiega bez komplikacji to nie powinno być problemu, jednak przy tak dużym natęzeniu lotów i zmianach stref czasowo-klimatycznych radziłabym zapytać lekarza, w końcu to on zna najlepiej stan Twojego zdrowia :)
    no i pewnie też pozostawi ostateczną decyzję Tobie .

    Powodzenia!

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Mam pytanie do osob które sa juz Mamuskami jak i te które nimi zostaną w najblizszym czasie.

    Otóz to czy któras z Was bedac w 1 trymestrze latała samolotem? I jak znosiła lot? Kiedy bede leciała samolotem bede pod koniec własnie 1 trymestru. W tym czasie czekaja mnie 4 loty w tym 3 strefy klimatyczne. Troche się tego obawiam, czy to wszystko udźwigne, a przede wszystkim czy fasolka da rade <glownie o to się martwie>

    Podzielcie się swoimi opiniami.
    Gratulacje kochana!! Kojarzę Cię z Zielar na owu, cieszę się że Ci się udało :) Który to tydzień?

    Odnośnie latania - ja nie latałam bedąc w ciąży. Ale kuzynka przyleciała z Waszyngtonu do Pl będąc ok. 10tc. Za pozwoleniem lekarza oczywiście. Dobrze to pamiętam bo sama wtedy starałam się o pierwsze dzieciątko. Później w II trymestrze też była, i to chyba 2 razy, byłą też w Brazylii i chyba na Kubie (tacy są z mężem z nich pordóżnicy :) ). Dopiero na samej końcówce lekarz jej zabronił. oczywiście ciąża nie była zagrożona bo to zmienia postać rzeczy. Fakt że po przylocie za każdym razem dochodziła do siebie przez tydzień po zmianie czasu ale na ciążę to w żaden sposób nie wpłynęło. Urodziła w terminie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 14:44

    Limerikowo, Myszka-Minnie, iwcia77 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam 3 loty na cala ciaze w ta i z powrotem, trasy do 3h max
    1szy raz w 5 tyg, potem 20 i 32
    znioslam ok, ale chyba nie zdecydowalabym sie na czestotliwosc 4x w jednym trymestrze
    przechodzi sie przez bramki,wiadomo magnetyczne promieniowanie nie jest tak szkodliwe jak rtg dla bagazu, ale po co wiecej eksponowac sie?
    zmiana stref klimatycz z niska na nagla wysoka temp to nie tylko szok dla organizmu matki ale i zarodka
    mi ginka tlumaczyla ze w 1trym zarodki sa b wrazliwe - proces organogenezy
    loty nie sa szkodliwe same w sobie, chyba bardziej troche stres w podrozy
    o ile nie jest sie stewardesa raczej wg mnie nalezy przemyslec potencjalne ryzyko, a i bedac stewardesa mozna zglosic ciaze i byc w obsludze naziemnej juz tylko :--))
    po 20 tyg i 30 trzeba spr przed lotem dl szyjki i kanalu , krotka/skracajaca sie szyjka lub rozwarcie jest przeciwwskazaniem do lotu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 14:56

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja leciałam do Oslo na weekend w ptk wracalam w pon a we wtorek test wyszedl pozytywny wiec nie zaszkodzilo.
    Teraz chce leciec na 2 tyg do Zurichu i jak pytalam lekarza czy lepiej samochodem czy samolotem to powiedzial ze zdecydowanie samolotem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 15:02

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 21 maja 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Gratulacje kochana!! Kojarzę Cię z Zielar na owu, cieszę się że Ci się udało :) Który to tydzień?

    Tak dokladnie Lithe, udalo mi sie dzieki Wam :-) Narazie sie nikomu nie dziele z nowina, bo nie robilam jeszcze bety ani usg jak rozwija sie fasolka. To narazie przedemna. Podchodze do tego na luzie. Wedlug Belly to 5t4d. Poki co czuje sie dobrze, czasami cos tam zaboli, zagniecie, ale jest ok. Napewno przed wylotem bede konsultowala sie z lekarzem.

    Limerikowo, 1 lot to wlasnie bedzie do wyzszych temperatur, lot 3 godzinny z tygodniowa pauza potem reszta po 1,5 godziny. Kolejny 4 dni pauzy, i 3 tygodnie pauzy i na tym koniec, wiecej lotow nie przewiduje. Moze w polowie II trymestru moze promem przeplyne,ale to jest daleki czas.

    Jedynie to tylko mam obawy do 1 lotu z reszta sie tak nie obawiam. To beda loty po Europie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 15:31

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 maja 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka beta betą, najlepiej zrob sobie badanie na poziom progesteronu
    skoro udalo Ci sie zajsc z tego co czytam po starankach to moze szkoda tak ryzkowac fruwajac ciagle w bardzo wczesnej ciazy, no chyba ze naprawde mus..

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 21 maja 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze leciałam do Luxemburga (1h lotu).
    Mój lekarz się śmiał jak zapytałam czy mogę lecieć :) Oczywiście, że można, i to nawet lepiej we wczesnej ciąży niż późnej. W pierwszym trymestrze nie ma przecież brzucha (pas nie uciska), jest maleńko płynu owodniowego (albo jeszcze wcale) - więc różnice ciśnień które EWENTUALNIE mogłyby wpływać jakkolwiek, nie mają tu żadnego znaczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2014, 16:30

    Limerikowo, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 21 maja 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo,

    Nie wiem,czy moge nazwac to musem, ale to jest czas urlopu (bylo to juz planowane) i dlatego tyle lotow bede miala. Gdyby byle inne srodki transportu to bym je wybrala. A tak pozostaje tylko samolot.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 23 maja 2014, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Limerikowo,

    Nie wiem,czy moge nazwac to musem, ale to jest czas urlopu (bylo to juz planowane) i dlatego tyle lotow bede miala. Gdyby byle inne srodki transportu to bym je wybrala. A tak pozostaje tylko samolot.
    Zapytaj lekarza i tyle. Ja z historii z mojego podwórka widzę, że w niczym to nie zaszkodziło... ale lekarz udzieli Ci najbardziej kompetentnej odp :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko-Minnie w sumie samolot jest i tak najszybszym, najlepszym i najbezpieczniejszym srodkiem transportu oprocz pociagu
    samochodem to bys sie tylko wytlukla jednak nawet na gladkich autostradach plus zawsze jednak jest stres na drodze ze str warunkow pogodowych, korkow i jazdy innych
    Bon Voyage i milego urlopowania, bedzie super!!
    pij zatem duzo wody w czasie lotu i rob po 1/2 spacerki na rozprostowanie nozek na pokladzie

    poczwarkah, iwcia77 lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ