X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne L4 w ciąży - od kiedy?
Odpowiedz

L4 w ciąży - od kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mikołajka2020 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! :)

    Obecnie zaczynam 25 tc, ciąża rozwija się prawidłowo i jak na razie do tej pory pracuje w pełnym wymiarze godzin. Ostatnio rodzina i mąż bardzo naciskają, żebym poszła już na zwolnienie. Faktem jest, że do pracy dojeżdżam godzinę w jedną stronę i do domu wracam po 10h zjem coś i idę spać, bo faktycznie nie mam siły na nic innego, ale w pracy raczej dobrze się czuję. Pracuję przy komputerze, czasem praca stresująca, ale do przeżycia. Ostatnio rzeczywiście zauważyłam, że jest mi coraz ciężej usiedzieć w jakiejś wygodnej pozycji i jestem coraz bardziej zmęczona, odczuwam bóle pleców, czasem podbrzusza, ale z dzieckiem wszystko w porządku. Chciałam Was zapytać kiedy poszłyście na L4? Czy w moim przypadku poszłybyście już odpoczywać i przygotowywać się do porodu? Martwię się, że może rzeczywiście bezsensu się upieram, żeby nadal pracować i że nie daj Boże stanie się coś złego i mąż i rodzina będą mnie obwiniać, że to przez to, że ich nie posłuchałam, a nie chce zaszkodzić maleństwu. Pytałam o to swoją ginekolog i stwierdziła, że generalnie nie widzi na razie przeciwwskazań do pracy, ale jeżeli będę chciała wystawi mi już zwolnienie. Chętnie poczytam jak to z Wami było i poznam Waszą opinię :)

  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołajka2020 wrote:
    Hej Dziewczyny! :)

    Obecnie zaczynam 25 tc, ciąża rozwija się prawidłowo i jak na razie do tej pory pracuje w pełnym wymiarze godzin. Ostatnio rodzina i mąż bardzo naciskają, żebym poszła już na zwolnienie. Faktem jest, że do pracy dojeżdżam godzinę w jedną stronę i do domu wracam po 10h zjem coś i idę spać, bo faktycznie nie mam siły na nic innego, ale w pracy raczej dobrze się czuję. Pracuję przy komputerze, czasem praca stresująca, ale do przeżycia. Ostatnio rzeczywiście zauważyłam, że jest mi coraz ciężej usiedzieć w jakiejś wygodnej pozycji i jestem coraz bardziej zmęczona, odczuwam bóle pleców, czasem podbrzusza, ale z dzieckiem wszystko w porządku. Chciałam Was zapytać kiedy poszłyście na L4? Czy w moim przypadku poszłybyście już odpoczywać i przygotowywać się do porodu? Martwię się, że może rzeczywiście bezsensu się upieram, żeby nadal pracować i że nie daj Boże stanie się coś złego i mąż i rodzina będą mnie obwiniać, że to przez to, że ich nie posłuchałam, a nie chce zaszkodzić maleństwu. Pytałam o to swoją ginekolog i stwierdziła, że generalnie nie widzi na razie przeciwwskazań do pracy, ale jeżeli będę chciała wystawi mi już zwolnienie. Chętnie poczytam jak to z Wami było i poznam Waszą opinię :)


    Cześć! Ja mam ciąże wysokiego ryzyka i na zwolnieniu jestem już od 7tc. Gdybym miała ciążę "normalną", to szłabym już na zwolnienie na Twoim miejscu z kilku powodów: 1. sezon na choroby, nie daj boże do pracy przyjdzie ktoś ze współpracowników, kogo rozkłada grypa i Cię zarazi. 2. Dojazdy do pracy - jeśli jedziesz komunikacją miejską, to j.w zbiorowisko chorób, a jeśli jedziesz autem, to to wykańcza, szczególnie w takim stanie, po 8h pracy, ciężej się skupić, łatwiej o kolizję(tfu, odpukać!). 3. Praca siedząca sprawia, że siedzisz w wymuszonej pozycji, więc im brzuch większy, tym większy ból kręgosłupa i ucisk(to sprzyja zakrzepicy). Oczywiście zastanów się czy chcesz iść już na zwolnienie, może masz możliwość pracy zdalnej? Praca nie powinna wpłynąć negatywnie na Ciebie i dziecko, ale z drugiej strony może faktycznie lepiej już odsapnąć i przygotowywać się na nadejście dziecka? :)

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Mikołajka2020 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis wrote:
    Cześć! Ja mam ciąże wysokiego ryzyka i na zwolnieniu jestem już od 7tc. Gdybym miała ciążę "normalną", to szłabym już na zwolnienie na Twoim miejscu z kilku powodów: 1. sezon na choroby, nie daj boże do pracy przyjdzie ktoś ze współpracowników, kogo rozkłada grypa i Cię zarazi. 2. Dojazdy do pracy - jeśli jedziesz komunikacją miejską, to j.w zbiorowisko chorób, a jeśli jedziesz autem, to to wykańcza, szczególnie w takim stanie, po 8h pracy, ciężej się skupić, łatwiej o kolizję(tfu, odpukać!). 3. Praca siedząca sprawia, że siedzisz w wymuszonej pozycji, więc im brzuch większy, tym większy ból kręgosłupa i ucisk(to sprzyja zakrzepicy). Oczywiście zastanów się czy chcesz iść już na zwolnienie, może masz możliwość pracy zdalnej? Praca nie powinna wpłynąć negatywnie na Ciebie i dziecko, ale z drugiej strony może faktycznie lepiej już odsapnąć i przygotowywać się na nadejście dziecka? :)

    Dziękuję Alunis za odpowiedź. Dla Maleństwa chcę jak najlepiej, dlatego najprawdopodobniej zdecyduję pójść na zwolnienie po świętach, niestety jeżdżę komunikacją miejską, która teraz coraz częściej zawodzi. Z jednej strony poszłabym już na L4, z drugiej wiadomo im dłużej będę pracować tym więcej pieniędzy, a potrzebujemy ich, bo wiadomo przy dziecku pieniądze idą jak woda, a tu dochody moje spadną, dlatego tak bije się z myślami co zrobić i chciałam podpytać właśnie jak to u Was wygląda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2020, 20:21

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • donna2018 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Pracuje w hotelu (na różnych stanowiskach:)). Obecnie 26 tc i mam nadzieję pracować jak najdłużej. Czuję się dobrze, z dzidzia wszystko ok, lekarz nie widzi póki co przeciwskazan. A ja jakoś lepiej się czuję pracując bo siedzenie w domu ewidentnie mi nie służy😄

  • Karola111 Ekspertka
    Postów: 200 291

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą ciążę byłam od 5 tc ale dziecko się źle rozwijało. W drugiej ciąży poszłam na zwolnienie od 26 tc. Miałam trochę problemów po drodze i 2 dni pracowałam z domu leżąc. Od 31 tygodnia czułam się coraz słabiej, od 34 leżenie w domu bo skrajaca się szyjka a od 35 szpital. Cieszę się że nie czekałam dłużej ze zwolnieniem.
    Obecnie jestem na urlopie rodzicielskim do piątku, od kolejnego poniedziałku idę na zwolnienie i wrócę dopiero jak młodsze dziecko będzie gotowe ;)

    11.2017 Aniołek [*] 10 tc
    12.2018 Synuś 💙

    cazdto9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zależy od wykonywanej pracy. Ja jestem na L4 od 2 tyg. prawie. Pracuję w ochronie zdrowia, praca często jest fizyczna, dużo czynników ryzyka itd.
    Nie da się dostosować mojego miejsca pracy pod ciezarna-stad decyzja o L4 od początku.
    W dodatku od ponad tygodnia czuje się bardzo źle, więc i tak nie dałabym rady pracować.

    Najważniejsze jest dobro Twoje i dziecka, L4 masz 100% płatne, więc nie ma nad czym się zastanawiać. Poza tym, zostało już 15 tyg do porodu, więc może warto na spokojnie się przygotować ❤️ ?

  • Sapcia Nowa
    Postów: 5 11

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    A ja proszę Was o poradę w tej kwestii. Jestem w ciąży, dopiero 7tc. Na razie nie chcę się wybierać na zwolnienie, ponieważ czuję się bardzo dobrze. Martwi mnie jednak mój niezbyt higieniczny tryb życia związany z pracą.
    Od 1,5 roku pracuję na 1,5 etatu (w sumie to cud, że zaszłam w ciążę ;) ). 7-15 pracuję w biurze, 16-21 w markecie. Nie widziałam w tym problemu, dopóki nie zaszłam w ciążę. Po pierwsze, bardzo mało śpię - jakieś 6-6,5 godziny. Po drugie, w drugiej pracy czuję się już bardzo wyczerpana i tylko szukam miejsca, by odpocząć. Po trzecie obawiam się tej pracy fizycznej - praca na stojąco, dostawy, ciągłe sprzątanie i układanie towaru.
    Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Nie należę do legatów i nie szukam pretekstu do odpoczynku, jednak nie chciałabym teraz maluszkowi zaszkodzić i mieć do końca życia wyrzutów sumienia... Kiedy powinnam odpuścić?

    81c5fh4.png
  • diamentowa Koleżanka
    Postów: 46 18

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Ja powiem na moim przykładzie. Jestesmy po 2 ciazach pozamacicznych . Od września jestesmy pod opieką kliniki niepłodności . W październiku mielismy 1transfer niestety zakonczony ciąża biochemiczna już na samym poczatku. 23.12 mielismy 2transfer i 31.12 zrobilam bete ktora byla pozytywna 😉 na zwolnieniu jestem już od dnia transferu ze względu na prace w żłobku - za duże ryzyko jak dla mnie po tylu stratach ciągle choroby , noszenie dzieci, itp. Myślę ze L4zalezy oddanego przypadku.

    xnw4dqk3i3b1iekf.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ