X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko Co do samopoczucia w ciąży , to ja mam jak w jakimś kalejdoskopie przez trzy dni kręciło mi się w głowie nawet do obiadu tak raz miałam :-\ , dziś było mi nie dobrze już wolę ciąże bez objawów. Dobrze że Ania taka grzeczna w miarę się sobą jakby zajmie układa klocki lub bawi się piłeczkami , czasami tez pokazuje swoje chumorki mam ogromne wsparcie w mężu reszta dzieci też mi pomagają Marysia i Gabrynia są już spore wiec same się sobą zajmą czy sue pobawią koło domu czy z Grzesiem po grają w piłkę , a nawet z Anią się bawią :-* :-* :-*.

    Sallvie jesteś piękna kochana cudnie:-* :-* :-* rośniecie :-* :-* :-*.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 10:38

  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 21 września 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ja Ciebie podziwiam! Ja nie wiem jak Ty to wszystko ogarniasz... dom, dzieci, przedszkole, szkoła i jeszcze ciąża. Szacun!
    Loko mój Wiktor to oczywiście fajny chłopaczek :) jak nasze wszystkie dzieci. Dużo mówi, codziennie coś nowego, bardzo lubi czytanie książek (Pucio- polecamy! Mamy 3 i czytamy na okrągło), lubi ze mną rozmawiać o tym co się dzieje w naszym otoczeniu :) mój Mąż przekonany o mojej chorobie psychicznej dotyczącej ciążowego załamania rozmawia z brzuchem i mówi ze Mama wezmie sobie Wiktorka a Tata nowego Dzidziusia :) oczywiście próbuje mnie wspierać jak może ale i tak widze jaki wielki strach Go ogarnia gdzieś tam z tyłu głowy...

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 21 września 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana mamy pucia, właśnie w tej chwili czytamy. Póki co mamy pierwsza część :D ale planuje zakupić druga. :) Haha. To chyba nasza ulubiona książka. Lubi też te wszystkie z Pepco typu "wesoła sliweczka" oto :D
    Super, fajne są takie rozmowy z synem :) po tym co piszesz widać jak mały się ładnie rozwija właśnie dzięki temu waszemu wpsolnemu spędzaniu czasu i rozmowa. U nas też rozmawiamy z małym i też dosyć duzo mówi :)
    Później wstawię jakieś zdjęcie małego :) już niedługo nam stuknie 17 miesięcy. Nie mogę uwierzyc, pamiętam jak tulilam go w szpitalu i zaznajmialam się z nową rzeczywisroscia.
    Jeżeli chodzi o ciążę, to cieszę się wiadomo. W końcu to chcieliśmy różnice dwa lata i prawie będę równe dwa lata, ale aż głupio i wstyd się przyznać do tego, ale boje się, że mały F poczuje się odtrącony, niekochany. Wiadomo będę się starała go angażować jakoś w opiekę nad małym, robić wszystko żeby czuł się komfortowo w nowej roli-starszego brata. Jednak strach jest o to, boje się też o noce... Kiedy i jak się wyspimy z dwójką dzieci. ;) Filip do dziś nie przesypia nocy ;)
    Mamy, które mają już dwójkę dzieci, albo więcej z nieduża różnica wieku. Jak to było u was? Jakieś rady? Haha.
    Szczęśliwa, dokładnie tak jak Agadana mówi ja też Cię podziwiam, że wszystko to jesteś w stanie ogarnąć. :) Dom, szkoła dzieci i w ogole. Szacun!
    A co do dolegliwości to serio czekam na magiczny 2trymeatr i mam nadzieje, że nam mina :D

    agadana lubi tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • oyeykova Ekspertka
    Postów: 239 183

    Wysłany: 21 września 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej. Widzę że ciężarnych coraz więcej :) gratulacje dla wszystkich.
    U mnie już końcówka, codziennie zapominam ze w ciazy jestem, mam zero dolegliwości poza rwą kulszową ;) i cale szczęście bo sama zajmuje się Jackiem od rana do późnego popołudnia.
    Moja córka waży wg usg juz 1700g, jeszcze dosłownie pare tygodni i ten wspaniały stan będzie tylko wspomnieniem:) uwielbiam byc w ciąży,
    pozdrawiam Was serdecznie

    Jagah, agadana, Milka1991, Szczęśliwa Mamusia, Kjopa3 lubią tę wiadomość

  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 22 września 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oyeykowa Ty jesteś nie całe 2 tygodnie przede mną z tego co widzę, to póki co mamy najbliżej terminy :)
    Loko- jak ja Ciebie dobrze rozumiem, jakbym o sobie czytała... tez mam obawy o to, że Witek straci wiele z mojej uwagi i czasu z powodu młodszego brata. A On naprawdę dużo tej mojej uwagi potrzebuje. Czytam Mu książki godzinami, leżymy razem, to taki piękny czas, boję się, żeby nie poczuł się odrzucony :( a jest już taki duży i kochany, woła mnie "Musiaaaa oooooć", aż łza się w oku kręci jak to słyszę <3 wracając do książeczek to my nie mieliśmy pierwszej części Pucia. Kupilam od razu drugą bo On juz tymi zwrotami/slowami z pierwszej potrafił się posługiwać. Druga część tak przypadła Mu do gustu, że dzień w dzień po kilka razy czytaliśmy, tak ze ja już tego Pucia mialam dość i kupiłam 2 kolejne zeby dalej był Pucio ale chociaz treść inna :) te dwie kolejne są już niby dla przedszkolaków, jest duzo więcej treści i na początku nie chciał sie do nich przekonać. Trwalo to moze z 3 tygodnie a od kilku dni na zmiane mi przynosi wlasnie tylko te dwie najnowsze :) slucha z wielkim zainteresowaniem i powtarza ostatnie słowa z prawie kazdego zdania ;) polecam wiec wszystkim z czystym sumieniem całą serię Pucia! Te książeczki z Pepco Urszuli Kozłowskiej też znamy, mamy ok. 10szt i ja osobiście mogę recytować z pamięci wszystkie :D oj była faza na nie długo, bardzo długo. Szkoda, że od kilku mcy w zadnym pepco już ich nie mogę znaleźć (a sprawdzam zawsze), bo gdyby były to polowała bym na całą serię! Bardzo mądre i przyjemne książeczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2018, 14:51

    oyeykova lubi tę wiadomość

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 22 września 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oyeykova fajnie że wpadlas bo zastanawiałam się na jakim Jesteś etapie ;)
    To powodzenia na ostatniej prostej i daj koniecznie znać jak tam poród i juniorka ♡

    U mnie wszystko ok. Czekam grzecznie na wizytę 04.10 wtedy też ustawie suwaczek bo nie wiem który to dokładnie tc. Owulka późno była więc jakoś 6/7 tc będzie teraz ;) dolegliwości brak, prócz zawrotow glowy :)

    oyeykova, agadana, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 22 września 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Niezle ze tak dużo mówią bardzo szybko. Mój starszak zaczął mówić przed 2 rokiem i to było już szybko. Wśród dzieci znajomych to przodowal;) Piotruś póki co mówi mało za to jest mega zwinny. Sam wejdzie za zjeżdżalnie huśtawkę czy karuzele . Szybko biega. Naśladuje starszego na każdym kroku i to niestety prawda przy 2 dziecku nie na się czasu na siedzenie i czytanie książeczek. W zasadzie to nie ma czasu się na nic; ) gdy zostaje z jednym z nim tylko to nagle jest tyle czasu i taki spokój ;)

    agadana lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 22 września 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z książeczek pucia mamy ale wolimy jeszcze bardziej ulice czeresniowa to książeczka obrazkowa ale świetna dla dzieci ma każdym etapie rozwoju. Potem tez jest fajna seria opowiem Ci mamo i o kici koci; )

    agadana lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 22 września 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko Piotruś tez jeszcze się budzi. .. starszy zaczął powoli przesypiac kolo 1.5 roku ale zazwyczaj większość dzieci kolo 2 roku ma już lepszy dłuższy sen. U nas zadziałało to ze przenieśliśmy do 2 pokoju; ) i zaczął zasypiać sam i tak jest do dziś. . Jak będzie z Piotrem to nie wiem czas pokaże. ..

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oyeykova Jej Jak już tak pozytywnie Ci moja droga zazdroszczę ;-) Ty już nie bawem będziesz tulić córeczkę a przede mną jeszcze tyle czasu wiem że i ja tez się do czekam ;-).

    Macie już wybrane imię dla córeczki ;-) :-).

    Mileczko Podziwiam Cię ja bym "jajo" zniosła nie wytrzymała bym tyle do wizyty , sama siebie podziwiam że tyle wytrzymałam wszak 28 już nie długo i tak odliczam już dni i godziny ;-) .

    agadana Wszystko jakoś jest do pogodzenia wiadomo że i ja też mam lepsze i gorsze dni , ale jak to się mówi zaciskam zęby i jakoś daję sobie radę . Też odczuwam to zmęczenie czasami też nie mam sił , dzięki mężowi który bardzo mi pomaga mam w nim ogromne wsparcie .


    No i mamy złotą Polską jesień choć potrafi być taka piękna choć z pogodą teraz będzie jak w kratkę , u mnie dziś zaledwie 9 stopni zimno jak nie wiem i w dodatku ten zimny wiatr B-). A co tak u nas a lecą te dni jak szalone Ania ma tez lepsze i górze dni odpukać jest bardzo grzeczna i spokojna choć czasem też marudzi .

  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 24 września 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobas to pozostaje mi czekać do drugiego roku :D hahaha.
    Odnośnie pogody, dziewczyny wczoraj wstaje rano i patrze, a góry pokryte śniegiem... ;) U nas już jest naprawdę chłodno. :D
    Wyzamawialam małemu kurtę, czapki i rękawiczki zimowe :D bo nie mamy nic kompletnie :D
    A jak u was kwestia mycia ząbków? Chętnie ? Czy problem?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 24 września 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tym myciem zębów to trudny temat bo zawsze zapowiada sie dobrze, jest chętny, sam sie domaga (mowi dendy i pokazuje na szczoteczkę :D) ale to wszystko jest po to żeby pojeść sobie pastę ;) specjalnej słodkiej nie mamy tylko elmexa pomarańczowego dla dzieci ale też smakuje. Niby pozwala sobie myć ale tak zaciska usta do wysysania tej pasty, że zębów nie widzimy i to mycie jest takie na oślep. Jak już uda nam sie trafić na zęby to po chwili się wyrywa bo Mu nie pasuje. Mój Mąż jest lepszy w tym i ostatnio opracowal technikę mycia na leżąco- jest trochę lepiej bo jako tako umyje zęby, dziąsła i język :D ale ogólnie szału nie ma...

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 25 września 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana jakbym czytała o moim małym. Niestety u nas na leżąca też jest ciężko ;)

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lokokoko wrote:
    Bobas to pozostaje mi czekać do drugiego roku :D hahaha.
    Odnośnie pogody, dziewczyny wczoraj wstaje rano i patrze, a góry pokryte śniegiem... ;) U nas już jest naprawdę chłodno. :D
    Wyzamawialam małemu kurtę, czapki i rękawiczki zimowe :D bo nie mamy nic kompletnie :D
    A jak u was kwestia mycia ząbków? Chętnie ? Czy problem?


    Okropnie zimno ja to nawet szaliki i rękawiczki wyjęłam dziś rano było zaledwie 5 stopni :O :O :O . Ci do mycia zębów ja sama Ani myję rano i wieczorem ząbki ona jeszcze nie kuma o co chodzi a robimy to codziennie, wszak po trzyma szczoteczkę ale zaraz ja gryzie i mi ucieka i muszę ją trzymać i myć zęby a to nie lada wyczyn.

  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 25 września 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego my nie myjemy zębów bo kończy się to krzykiem i płaczem. Na razie obserwuje a jak będzie starszy i zechce sam da znać. Widzę po starsza ku bo miał tak samo a teraz pierwszy w łazience; )

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • oyeykova Ekspertka
    Postów: 239 183

    Wysłany: 28 września 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa tak mamy imię, najprawdopodobniej będzie Ula :)

    A w ogóle pamiętacie Justin76 ? To my razem jesteśmy z terminem na listopad, dzieli nas dosłownie kilka dni :) tym razem wszytsko jest dobrze, ciąże jak ciaze wiadomo, jakieś komplikacje są, ale Justin76 doczeka się upragnionego dziecka.

    Pozdrawiam raz jeszcze

    Milka1991, Jagah, KarolinaJ, Lokokoko, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 28 września 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku to wspaniała wiadomość ! Dzięki za info. Ale super :* pozdrów Ją od nas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2018, 21:57

    oyeykova lubi tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 2 października 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski <3
    Jak tam? Jak się czujecie na przesilenie jesienne ? :)
    Ja jak zwykle fatality:D

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oyeykova Piękne imię :-) ;-).

    Lokokoko Wszak jesień jest piękna ale za razem zimno jak nie wiem, rano Gabrysię do przedszkola Marysia do szkoły, czasami cis muszę załatwić na mieście plus od czasu do czasu zakupy już mi to czasami du** wychodzi ale trzeba spiąć tyłek i jakoś funkcjonować ;-).

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 8 października 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) moj synek po dzisiejszej wizycie wazy juz 700g .. boze dopiero dwie blade kreski zobaczylam a on juz taki duzy jest !

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 2277 2278 2279 2280 2281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ