X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 15 września 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej to moje chłopaki. Ogólnie jest całkiem nieźle. Ja jestem w trakcie zmiany pracy. Starszy chodzi do przedszkola a Piotruś na razie ze mną; ) Piotruś mierzy 93 cm i waży nadal 13 kg. Mamy od dawna już 16 zębów. Mówi raczej mało. Ale na to ma dużo czasu; ) Gratuluję kolejnych ciąż to cudowne wiesci :)
    [/QUOTE]<a href=https://zapodaj.net/cd8b617e37230.jpg.html>20180908_133842.jpg</a>

    Szczęśliwa Mamusia, Kjopa3 lubią tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 15 września 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas - Piotruś to kawał faceta, ale rodzice też wysocy to nic dziwnego ;) Nasza Mini ma 79cm i 9kg, prawie cała paszcza zębów, nie mówi wiele, za to zgadywanie upatrzonych rzeczy to niczym kalambury, nie ma lekko, charakterek ma! ;) a nowa praca, w jakim kierunku? :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 15 września 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah wrote:
    bobas - Piotruś to kawał faceta, ale rodzice też wysocy to nic dziwnego ;) Nasza Mini ma 79cm i 9kg, prawie cała paszcza zębów, nie mówi wiele, za to zgadywanie upatrzonych rzeczy to niczym kalambury, nie ma lekko, charakterek ma! ;) a nowa praca, w jakim kierunku? :)
    A gdzie tam. Ja mam 163;) maz za to 190;) no Piotr jest większy od wielu 2 latków na placu zabaw hehe no ale on miał już tlusciutki start; )
    Ja teraz idę w kierunku HR; ) zobaczymy co z tego wyjdzie bo łatwo nie jest. . No Piotr tez dogaduje się na jeczenie. .. a myślicie o 3 dziecku. ? Mi to ciągle siedzi z tyłu glowy;)

    Jagah, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 16 września 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas - HR a pedagogika to dwie rozne bajki, takze dla Ciebie to bedzie fajne wyzwanie ;) A Piotr pewnie zebral wzrost po tacie :D Trzecie dziecko, ten temat Nas nie opuszcza, kazde zyczenia koncza się slowami 'i zycze Wam syna' :D smiechu warte ;) Mąż na tak, ja przeciwna :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 16 września 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dsiewczyny (Jagah i Bobas) przepraszam, że się wtrącam ale ta presja otoczenia nt. płci dzieci jest okropna. Co ja przez to przeszłam dowiadując się, że u nas będzie drugi chłopak to tylko ja sama wiem :/

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 16 września 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agadana wrote:
    Dsiewczyny (Jagah i Bobas) przepraszam, że się wtrącam ale ta presja otoczenia nt. płci dzieci jest okropna. Co ja przez to przeszłam dowiadując się, że u nas będzie drugi chłopak to tylko ja sama wiem :/
    A nie to u nas nie. W Zasadzie Luz . Taniej; ) znajomi czasem pytają czy będzie 3 dziewczyna to mąż żartuje ze będzie ale chłopak; )

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 17 września 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas otoczenie, dokąd nie bylo wiadomo co będzie, stwarzało wizję tylko i wyłącznie dziewczynki. Tak jakby drugie dziecko tej samej płci miało być życiową porażką. Nie powiem żebym była na to obojętna bo dotknęło mnie to bardzo...

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 17 września 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agadana wrote:
    A u nas otoczenie, dokąd nie bylo wiadomo co będzie, stwarzało wizję tylko i wyłącznie dziewczynki. Tak jakby drugie dziecko tej samej płci miało być życiową porażką. Nie powiem żebym była na to obojętna bo dotknęło mnie to bardzo...
    Ojej. . Ale ogólnie się chyba cieszysz? Czy nastawiona byłaś na dziewczynkę? Te same ubrania zabawki wspólne zabawy i pokój; ) ja tam widzę same pozytywy. Gdybym decydowała się na 3 to nie obraziła bym się gdyby była to dziewczyna ale w zasadzie to przecież najważniejsze żeby było zdrowe i szczęśliwe; )

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 18 września 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agadana- w zadnym wypadku nie wtracasz sie w dyskusje, na pocieszenie dodam, ze u mnie presja na trzecie dziecko i to syna jest glownie ze strony rodziny Meza, przy czym nigdy nikt nie zaproponowal przyjazdu do Nas za granice, zeby pomoc przy dzieciach. Szczerze, mnie ich gadanie tylko zniecheca do dalszych dzialan. U nas tez jest kwestia wieku, mam 31, Maz 38, ogolnie to wszystko bierzemy pod uwage, wlacznie z Naszym stanem konta i zdrowiem :D ;)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 18 września 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie... ja nawet na początku byłam nastawiona na chłopaka. Jakoś tak czułam, ze jest większe prawdopodobieństwo. Prosiłam wszystkich zeby nie mówili o tym dziecku jak o dziewczynce ale wkoło tylko słyszałam: mąż nazwał dziecko imieniem dziewczynki i tak do brzucha sie zwracał, teściowa mówiła "zobaczysz- będzie dziewczynka", jakaś tam ciotka "kobieta musi mieć córkę, na starość", "synowie odejdą, bo pójdą za żonami a córka to zawsze córka". I tak wszędzie... wlasnie od strony męża. U mnie albo się nie wypowiadali w ogóle albo mama powiedziała że będzie chłopak, bo u nas same chłopaki. Powoli chcąc- niechcąc zaczęłam i ja myśleć o tej dziewczynce- że fajnie tak, jak jest parka, że te ubranka takie ładne, że starszy brat będzie się opiekował siostrą, że matka z córką to faktycznie inna więź no i w końcu, że każdy chce mieć "to i to". Jak lekarka na usg mi powiedziała że będzie chłopak... załamałam się. Po wyjściu z gabinetu płakałam, czułam się oszołomiona. Jest mi glupio samej przed sobą a najbardziej przed dzieckiem, które noszę. Nikomu do tego sie nie przyznałam- tylko Mężowi i Wam. Mąż boi sie co będzie jak się urodzi, żeby to się nie skończyło jakąś depresją. W moim otoczeniu jest znów dużo kobiet w kolejnej ciąży. Wszyscy mają parki, wszystkim sie udaje. Z każdą taką wiadomością ja mam dzień wyjęty z życia. Źle mi z tym i wiem, ze to okropnie przykre ale tak działa teraz moja głowa. Tak naprawdę to czekam teraz na usg 3 trymestru i cały czas gdzies z tyłu głowy jest nadzieja że coś sie zmieni, chociaz usg polowkowe w 20tc na ktorym poznałam płeć mialam robione u lelarza z certyfikatami i świetnym sprzętem. Zdjęcie na którym widać płeć pokazałam mojemu prowadzącemu i potwierdził bez wahania ale ja ciagle szukam informacji do kiedy moze to byc jednak wyrostek płciowy. Wiem- okropna jestem...

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 18 września 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana jaka tam okropna. Co ja mam powiedziec? Marzyl mi sie chlopiec w pierwszej ciazy na tyle ze ubzduralam sobie syn I koniec a do 27 tygodnia nie znalismy plci... Jak lekarz spojrzal na usg I powiedział "dziewczynka o widzi pani tutaj mamy tzw hamburgera hehe" to wyszlam I plakalam conajmniej jakby moja corka okazala sie chora. A chora to bylam ja.
    Dzisiaj tak mi glupio za tamto zachowanie tak sie ciesze ze mam corke i na dodatek teraz nawet jak sie na porodowce okaze ze jednak druga corka to wcale plakac nie bede a bede sie bardzo cieszyc tak samo jak na mysl o parce :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 18 września 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana tak strasznie przykro się czyta o tym czego doswiadczylas. Hmm. U mnie jeszcze nikt nie wie o ciąży a już od dawna są żarty że musi być syn bo kto przedłuży nazwisko !? A pies ich drapal. Mam to w nosie ;) najważniejsze żeby zdrowe. Jak się trafi druga cora to będę w przyszłości wyglądać zięcia albo wnuka :D
    Zacznij się cieszyć że będzie drugi syn. Ja mam 3 braci i oni mają ze sobą super kontakt: wspólne zabawy, tematy, łobuzowanie. Zobaczysz jakimi będą frendami dla siebie !

    agadana, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 18 września 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie, nie wiem jakoś tak nie potrafie sobie tego przetłumaczyć mimo wyrzutów sumienia. Wydaje mi się, że przy pierwszym dziecku nawet jeśli mamy jakieś pragnienie co do płci, to jest to jeszcze obojętne. Mam nadzieję, że wkrótce mi się odmieni...

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agadana Moja droga ja mam synka i trzy córki nie liczę na to żebym miała teraz synka chociaż wiem że wszystko jest możliwe , nie jesteś okropna wcale tak nie myśl . Mnie czasami niektórzy się pytają a synek jest to same córki ma Pani z tym to się nigdy nie trafi np teść mojej siostry ma 4 synów ma też córkę w wieku mojego synka najważniejsze aby było zdrowe o mam np dwóch synów to kiedy córka mam córki to kiedy syn ta presja otoczenia.


    Hej hej :-) ;-) .

    Ja okropnie się czuje id samego rana kręci mi się w głowie dużo zjadłam teraz siedzę Ania w kółko biega a tu zawroty i jak funkcjonować. Nom jakoś trzeba wizytę u gina mam 28 września o 17.15 u niego zawsze jest godz opóźnienia więc pewnie po 18 dopiero wejdę ja już do tego się przyzwyczaiłam podobnie było w mojej poprzedniej ciąży. Ciekawie mnie czy jest jedno szczęście czy dwa w życiu nie miałam tak dużej bety no nic trzeba cierpliwie poczekać do wizyty to już w następny Piątek nie mogę się doczekać. Ania nauczyła się piątki przybijać:O jeszczevtak to jej nie pewnie wychodzi ;-) taka rozrabiaka się robi moja kochana :-* .

    agadana lubi tę wiadomość

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 20 września 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agadana- nie miej wyrzutow sumienia, niech wstydza sie Ci, ktorzy wprowadzaja zamet w glowie kobiety ciezarnej, wtedy hormony zupelnie inaczej funkcjonuja. W drugiej ciazy, nastawiona bylam na syna, robocza wersja to orzeszek ;) zupelnie inaczej sie czulam, co innego jadlam, inaczej funkcjonowalam, to dawalo mi do myslenia, ze moze sie udac ;) a tymczasem na prenatalnych dzieciak sie zaslonil, wiec trwalam w swoich nadziejach do 20tc, gdzie na USG od razu rozpoznalam dziewczynke <3 Maz siedzial dumny i szczesliwy, zartowal ze czeka Nas trzecie podejscie tak jak marzylismy, a mnie bylo przykro, ze tak mnie cialo oszukalo, ze gadanie wszystkich mnie nakrecilo, bylam zla, potem smutna, troche sobie poplakalam.. i nastepnego dnia wstalam, poszlam na strych po walizki ubranek po starszej corce, i mnie olsnilo :D Pomyslalam, dwie dziewczynki, kolejne sukienki, strojenie sie, wspolne zabawy, malowanie paznokci, czesanie wlosow :) Nie martw sie i daj sobie czas na dojrzenie do drugiego syneczka, na porodowce pokochasz Go cala soba, to jest pewne <3 :)

    Szczęśliwa Mamusia, Milka1991, Lokokoko, sallvie, KarolinaJ, agadana lubią tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 20 września 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah jak Ty pieknie to ujelas ♡♡♡
    Jak będę mieć drugą córeczkę to pomyślę tak jak Ty :*

    Jagah, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 20 września 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agadana super słowa! Zresztą faktycznie jak ktoś może się tak wtrącać do płci dziecka. Jakby to jeszcze było zależne od nas :D agadana, będziesz miała samych mężczyzn w okol siebie- fell like a Queen!! <3

    Jak tam się czujecie? Ja całymi dniami i nocami mam mdłości i totalny brak siły. I jestem mega nerwowa i wybuchowa, mam również nieustanny, ciągły ból głowy... ;/ Mam nadzieje, że po takim spadku formy energii przyjdzie mi z podwójną siłą!!!

    KarolinaJ, agadana, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 20 września 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2udx16v.jpg

    Mój malutki synus :)

    KarolinaJ, agadana, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • agadana Autorytet
    Postów: 273 227

    Wysłany: 21 września 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za wszystkie słowa wsparcia! <3 kochane jesteście! Ja ogólnie czuję się dobrze, dolegliwości żadnych nie miałam tak w pierwszej jak i drugiej ciąży poza tym, że teraz zaczyna się już robić ciężko, brzuch przeszkadza, kręgosłup dokucza ale to już 31 tydzień u nas się zaczyna :) Sallvie, piękny brzuszek :) Loko u Ciebie to dopiero początki a juz takie przykre dolegliwości, mam nadzieję, że nie będą trwały długo. A jak tam Twój Filipek?

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    17u9j44js2ebqhx8.png
    17u92n0a6d86m8j7.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 21 września 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, wiesz Agadana z Filipkiem miałam podobnie. ;) Może troszkę lżej. :) A mój Filipek dobrze. :) Nauczył się mówić 'bomba' i jak widzi samochód to nauczył się mówić " oooOoo jedzie":D pozatym wszystko dobrze. Dziękuję że pytasz :) Twój dzidziul jak się ma?
    Byliśmy we środę do szczepienia 6w1. I póki co jest dobrze :) przed nami mmr... Brrr najbardziej się boje tego szczepienia.
    Sallvie- super wyglądasz :) bardzo zgrabniusi brzuszek.

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
‹‹ 2276 2277 2278 2279 2280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ