X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe mamy 2022
Odpowiedz

Kwietniowe mamy 2022

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 21 września 2021, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie szczepiłam. A czy chorowałam? Być może, bo miałam milion razy kontakt z osobami z potwierdzonym zakażeniem. A orientowałyście się jak wygląda w waszych szpitalach procedura przyjęcia do porodu w czasie covid? Robią antygenowe testy na wejściu czy wymagają szczepień? W zeszłym roku jak rodziłam córkę wystarczyło wypełnić tę śmieszną ankietę i zmierzyć temperaturę.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 21 września 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jeszcze jakoś specjalnie nie orientowalam wiem tylko że żeby mąż mógł że mną rodzic musi być szczepiony. I chyba nawet póki co szczepieni mogą odwiedzać ale tu nie jestem pewna na 100%. Ale podejrzewam że do kwietnia to się jeszcze z milion razy zmieni.

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 21 września 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, ja mam regularny kontakt z koleżanką która jest położna w szpitalu. Jak mnie przyjmowali wystarczyła śmieszna ankieta. Teraz u nas na dzień dobry jest test. Jeśli negatywy to wiadomo można rodzic, przyjmować gości itp. Jeśli test pozytywny a akcją porodowa się nie rozwinęła to przewożą do covidowego do Kościerzyny. A jeśli już akcją w toku to do izolatki.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 21 września 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Edka, ja mam regularny kontakt z koleżanką która jest położna w szpitalu. Jak mnie przyjmowali wystarczyła śmieszna ankieta. Teraz u nas na dzień dobry jest test. Jeśli negatywy to wiadomo można rodzic, przyjmować gości itp. Jeśli test pozytywny a akcją porodowa się nie rozwinęła to przewożą do covidowego do Kościerzyny. A jeśli już akcją w toku to do izolatki.

    No to niezły stres przed porodem...To po kij te szczepienia, skoro i tak robią testy...Moja ciotka tak właśnie miała. Trafiła do szpitala na kardiologię z uwagi na problemy z sercem. Mimo, że jest po dwóch dawkach phizera zrobili jej test na wejściu. I wielkie zdziwienie, że wyszedł pozytywny (a nie ma żadnych objawów). No i izolatka, traktowanie cię jak trędowatego, kijem boją się ciebie dotknąć. Chore!

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • agacińska Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 21 września 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zdążyłam się zaszczepić. Powiem szczerze, że miałam mieszane uczucia początkowo (chyba do tej pory trochę mam). Jak już chciałam się wybrać, to okazało się że test ciążowy jest pozytywny plus wyszły te moje problemy z nadmierną krzepliwoscią. Więc teraz to już w ogóle nie wiem co począć :)

    2nn39jcgoet9ij41.png
    Ona: 27 lat, mutacja mthfr+pai-1 w heterozygocie (włączono acard i neoparin)
    On: 34 lata
    07.2021 - puste jajo płodowe, 7tc
    08.2021 - <3
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 21 września 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Edka, ja mam regularny kontakt z koleżanką która jest położna w szpitalu. Jak mnie przyjmowali wystarczyła śmieszna ankieta. Teraz u nas na dzień dobry jest test. Jeśli negatywy to wiadomo można rodzic, przyjmować gości itp. Jeśli test pozytywny a akcją porodowa się nie rozwinęła to przewożą do covidowego do Kościerzyny. A jeśli już akcją w toku to do izolatki.
    Ooo Audrey chyba z moich okolic jesteś a powiesz gdzie takie zasady są ?

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Pragnę się przywitać, jestem w swojej pierwszej ciąży po ciężkich trzech latach starań... Jestem pełna obaw, lęku, stresu, że coś pójdzie nie tak, więc postanowiłam zarejestrować się na to forum by zająć czymś myśli i mieć kontakt z innymi kobietami w ciąży ;) Termin również mam na kwiecień.
    Pozdrawiam!

    edka85, Audrey, Karooolcia :), Fikus, agacińska, martaszymi lubią tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 21 września 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj agness. Napisz na jakim etapie jesteś i kiedy masz termin (listę prowadzę na drugiej stronie).

    W ciąży to ja się na pewno nie będę szczepić na jakiś srovid eksperymentalną wakcyną. o wiele groźniejszy dla dziecka jest wirus cytomegalii, na którą niestety jeszcze nie chorowałam i przy każdej ciązy się jej boję. Toxo też nie miałam.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na połowę kwietnia - jeszcze na 100 % niesprecyzowany ;) Jestem na przełomie 10/11 tygodnia, w najbliższy czwartek idę na usg z kompletem badań I trymestru i mam nadzieję, że już wszystkiego dokładnie się dowiem.

    Audrey lubi tę wiadomość

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 21 września 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaszymi wrote:
    Ooo Audrey chyba z moich okolic jesteś a powiesz gdzie takie zasady są ?

    Jestem z okolic Chojnic i takie realia w Chojnickim szpitalu właśnie.

    Ja na pewno w ciąży się szczepic nie będę, miałam możliwość zaszczepienia się przed ale wiedziałam że będziemy się starać o kolejnego bobo i celowo się nie zaszczepiłam.
    Czy byłam chora? Nie wiem, może tak, miałam bezpośrednie kontakty z zarażonymi i nic mi nie było. Zresztą tak samo osoby z mojego najbliższego otoczenia.

    Edka, ja też nie miałam cytomegalii. Toxo przeszłam już dawno dawno. Tez się boję cytomegalii. Ale jak juz się ją ma to ona jest chyba najgroźniejsza do któregoś tyg ciąży nie? Chyba któraś z naszych wrzesniowek miała z tego co kojarzę, wszystko było ok z dzieckiem.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 21 września 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesss_01 wrote:
    Termin mam na połowę kwietnia - jeszcze na 100 % niesprecyzowany ;) Jestem na przełomie 10/11 tygodnia, w najbliższy czwartek idę na usg z kompletem badań I trymestru i mam nadzieję, że już wszystkiego dokładnie się dowiem.
    To będzie pierwsza Twoja wizyta?

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 21 września 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej dziewczyny 🙂

    Ja dziś byłam na pobraniu krwi ale wiecie jaki że mnie dzban? Moczu zapomniałam 🤦 muszę dowieźć na dniach... Ja też się nie szczepiłam, bo kiedy już mogłam to byłam w ciąży (ciąża poroniona) a potem to stwierdziłam, że trochę boje się szczepić żeby nie wpłynęło to na ewentualne starania się o bobasa i zaczepie się po porodzie ... Uważam że teraz to zbyt ryzykowne, bo nie ma żadnych rzetelnych badań jak to wpływa na ciążę (przynajmniej ja do nich nie dotarłam). Mas zaszczepi się jakoś niedługo, bo jednakowe żeby był przy porodzie i mógł w razie czego wejść do mnie. Zresztą zobaczymy jak będzie...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    To będzie pierwsza Twoja wizyta?

    Nie, już miałam dwie wizyty i w tym za każdym razem usg ;) Za pierwszym razem był pęcherzyk, a za drugim biło już serduszko :)


    Co do szczepień - również się nie szczepiłam, ze względu na i tak już długie starania o ciążę. Covida przeszłam, ale to dość śmieszna historia - w lutym miałam zaplanowaną histeroskopię diagnostyczną, zrobili mi test przed przyjęciem i wyszedł mi pozytywny. Zero objawów, gdyby nie ten zabieg, nawet bym nie wiedziała ;)

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 21 września 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż jest zaszczepiony, zresztą wszyscy oprócz męża siostry która tez jest w ciąży. Trochę szkoda bo jak będzie rodzic w grudniu to raczej do niej nie wejdę właśnie z powodu niezaszczepinia. Ale cieszę się że do mnie będą mogli wejść. Okres w szpitalu sprzed roku jak rodziłam córkę był dla mnie ciężki. Ale była zielona, pierwsze dziecko. Ale powiem wam że instynkt matki nie zawodzi, wiedziałam że córka jest głodna a położne się upieraly przez dobę że nie, aż zarządałam mleka. Jestem na siebie do tej pory zła że nie zareagowałam tak jak czułam wcześniej, córka przez dobę była głodna. A jakby ktoś mógł mnie odwiedzić to może też by to zauważył 🤷‍♀️

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • agacińska Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 21 września 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Agnes:) Fajnie, że jest nas coraz więcej:)

    Też nie miałam cytomegalii ani toksplazmozy. Ostatnio skusiłam się na tatara, później bylam trochę zła na siebie.

    agnesss_01 lubi tę wiadomość

    2nn39jcgoet9ij41.png
    Ona: 27 lat, mutacja mthfr+pai-1 w heterozygocie (włączono acard i neoparin)
    On: 34 lata
    07.2021 - puste jajo płodowe, 7tc
    08.2021 - <3
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 21 września 2021, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja...
    Druga ciaza, pierwsza maj 2020.
    Terminu jeszcze nie mam.

    agnesss_01, Karooolcia :) lubią tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 21 września 2021, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agacińska wrote:
    Cześć Agnes:) Fajnie, że jest nas coraz więcej:)

    Też nie miałam cytomegalii ani toksplazmozy. Ostatnio skusiłam się na tatara, później bylam trochę zła na siebie.
    Ja właśnie lubię tatara, mięso próbuje np mielone przed usmażeniem. Ale to o miałam a cytomegalii od tego nie zlapie.

    Pattison, witaj . Byłaś juz na wizycie jakiejś?

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • agacińska Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 21 września 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pattison :) Ja póki co miałam trzy terminy porodu :D chyba nie będę się do tych dat zbytnio przywiązywać. Po prostu niech rośnie zdrowo :)

    2nn39jcgoet9ij41.png
    Ona: 27 lat, mutacja mthfr+pai-1 w heterozygocie (włączono acard i neoparin)
    On: 34 lata
    07.2021 - puste jajo płodowe, 7tc
    08.2021 - <3
  • krakowianka Koleżanka
    Postów: 57 41

    Wysłany: 21 września 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😊 A mnie jedna aplikacja pokazuje termin porodu 02.05 a inna 30.04 i nie wiem, do której grupy się zapisać 😅
    Póki co jestem w majowej a może tu jest moje miejsce? (To tak pół żartem) 😉
    Pozdrawiam Was wszystkie kwietniowe 😊

    agnesss_01 lubi tę wiadomość

    oar89n73xzmmljq3.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5339 6208

    Wysłany: 21 września 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesss_01 wrote:
    Covida przeszłam, ale to dość śmieszna historia - w lutym miałam zaplanowaną histeroskopię diagnostyczną, zrobili mi test przed przyjęciem i wyszedł mi pozytywny. Zero objawów, gdyby nie ten zabieg, nawet bym nie wiedziała ;)
    Mnie szlag trafia jak słyszę takie historie. Ileż ludzi miało odwołane zabiegi z powodu bezobjawowej choroby...

    Krakowianka, jest duża szansa, że urodzisz w kwietniu :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ