X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarysa wrote:
    Ja się obawiam, by ten mój (nie wiem czemu, ale od początku sądzę, że to będzie chłopiec) nie uparł się i nie był z marca.

    A tak poza tym dziewczyny, to jakie badania wykonać i kiedy najlepiej do ginekologa? Lepiej iść już z jakimiś badaniami czy czekać aż on skieruje?
    Najlepiej do ginekologa iść między 6, a 8 tygodniem ciąży. Podczas pierwszej wizyty lekarz sprawdzi twoją wagę i ciśnienie tętnicze oraz ogólny stan zdrowia. Przy badaniu ginekologicznym pobierze cytologię (jeśli nie miałaś jej wykonywanej w ciągu ostatnich miesięcy) i ewentualnie posiew z dróg rodnych.

    Badania w pierwszym trymestrze

    • Grupa krwi i czynnik Rh

    • Przeciwciała anty Rh

    • Morfologia krwi

    • Glukoza na czczo

    • TSH

    • Przeciwciała anty-TPO

    • WR

    • HBs

    • HCV

    • HIV

    • Przeciwciała w kierunku toksoplazmozy

    • Przeciwciała w kierunku cytomegalii

    • Przeciwciała w kierunku różyczki

    • Cytologia

    • Badanie ogólne moczu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJrin wrote:
    No to nieśmiało ja sie witam wczoraj i dzis dwie blade krechy.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f30c6d1157a.jpg
    Ternin wychodzi jakos 10 kwietnia z owulacji z okresu 6 no chyba ze edytuje dlugosci cyklu to też 10 kwietnia.
    A wiec poki gin noe pottwierdzi usg zostaje przy 10 kwietnia.
    Witam się i zaraz was nadrobie.
    Witam :) już dopisuję do naszej listy :)

    AJrin, assia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiadomiłam mojego chłopaka o ciąży :) lekko był zaskoczony, ale się cieszy. W poniedziałek idziemy razem do ginekologa. Po wizycie jak wszystko będzie dobrze powiemy rodzinie. Chcemy wziąć ślub i żyć jak prawdziwa rodzina :)

    assia lubi tę wiadomość

  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 29 lipca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa to powodzonka.
    Ja mialam ten sam schemat jak ty slub bralismy jak Igi mial 6 tygodni i byl z chrzcinami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 11:16

    Aenu lubi tę wiadomość

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJrin wrote:
    Aliskaa to powodzonka.
    Ja mialam ten sam schemat jak ty slub bralismy jak Igi mial 6 tygodni i byl z chrzcinami.
    o tez fajnie ;) my myslimy jeszcze w tym roku, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie :)

  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ślubu nie chce. Mój partner chciałby żyć jak prawdziwa rodzina, chciałby ślubu, jest katolikiem. U mnie jednak stanęło na zaręczynach i koniec. Możemy żyć jak rodzina bez durnego papierka. Jeśli dla kogoś to coś znaczy, jest religijny czy coś, to ok, ale dla mnie ślub nie znaczy nic, nie mam takich planów by przywdziewać biała suknie. Po prostu całkiem mnie to nie jara, że tak to ujmę.

    W poniedziałek się przejdę na badania i zarejestrować do lekarza. Sama zrobię bete, sprawdzę czy rośnie. Zaraz się wam też testem pochwalę. Tylko nie wiem jak wrzucić obrazek.

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d017e75ec9d5d0dam.jpg

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę Wam naśmiecę, bo na telefonie mam trudności z edytowaniem. Zauważyłam, że był temat o lotach. My z pewnością z wakacji w Paryżu zrezygnujemy, bo to za duże obciążenie dla mnie i malucha by było. Zauważyłam też, że niektóre z was nie mieszkają w Polsce, a więc mam pytanie do tych, które jednak zamieszkują Polskę, z jakich są okolic? Być może jesteśmy sąsiadkami xD

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • witaminkab Autorytet
    Postów: 1257 1981

    Wysłany: 29 lipca 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z małopolski

    mhsv3e5eug8d3245.png
    wnidvcqg5wbp23cu.png
  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z Wielkopolski

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • GosiaB Ekspertka
    Postów: 148 181

    Wysłany: 29 lipca 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gratulacje dla nowych kwietniówek. Ja dziś poszłam na spacer z bratową i bratankami - zaliczyłam porcję delikatnych ćwiczeń :) Będzie ładniej wyglądało w dzienniczku, do tej pory zero aktywności, nie licząc pracy. Jak u Was teraz z aktywnością fizyczną/sportem?

  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja żyłam dość aktywnie przed ciążą, byłam nastawiona na chudnięcie (rolki, rower, orbitrek, wspinaczka, tenis). Rolek, tenisa i wspinaczki w ciąży się nie odważe, ale o rower lekarza zapytam, czy lekkie, wolne przejażdżki, niedlugie dystanse mogą być. No i oczywiście zostawię sobie spacery szybkim marszem. Ponoć jak się ćwiczyli przed ciążą, to w niej będąc nie powinno się rezygnować, tak słyszałam. Jednak wolę by lekarz to kontrolował.

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 lipca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja beta 40 w 12 dniu po owu. Gdy będzie przyrost to w kwietniu będę mama . Termin mi wychodzi 11 kwiecień. Trzymajcie kciuki za poniedziałkowa betę.

    Krokodylica, Aliskaa lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Klarysa Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 30 lipca 2017, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra - trzymam kciuki. Ja w poniedziałek idę na betę.

    zi13vfxm35ee6ihu.png
  • witaminkab Autorytet
    Postów: 1257 1981

    Wysłany: 30 lipca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie mogę doczekać się wyników bety, jutro powtórka. Myślałam że w drugiej ciąży będę mniej swirowac, ale niestety nic z tego. Tym bardziej, że objawów raczej nie mam jeszcze, więc gdzieś ż tyłu głowy pojawia się niepokój.
    Co do sportu ja też sporo ćwiczyłam przed ciążą, ale raczej tego typu ćwiczeń nie mogę kontynuować w ciąży, więc skonsultuje ż lekarzem co mogę robić, bo za względu na nadwagę muszę ćwiczyć.

    mhsv3e5eug8d3245.png
    wnidvcqg5wbp23cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaB wrote:
    Hej, gratulacje dla nowych kwietniówek. Ja dziś poszłam na spacer z bratową i bratankami - zaliczyłam porcję delikatnych ćwiczeń :) Będzie ładniej wyglądało w dzienniczku, do tej pory zero aktywności, nie licząc pracy. Jak u Was teraz z aktywnością fizyczną/sportem?
    biegam rano po lesie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2017, 10:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dziewczyny moja beta 40 w 12 dniu po owu. Gdy będzie przyrost to w kwietniu będę mama . Termin mi wychodzi 11 kwiecień. Trzymajcie kciuki za poniedziałkowa betę.

    Będziemy trzymać kciuki :) i już dodaje do naszej listy kwietniówek :)

  • witaminkab Autorytet
    Postów: 1257 1981

    Wysłany: 30 lipca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u Was ż objawami na tak wczesnym etapie?

    mhsv3e5eug8d3245.png
    wnidvcqg5wbp23cu.png
  • Milla_ Przyjaciółka
    Postów: 101 160

    Wysłany: 30 lipca 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminkab wrote:
    Dziewczyny a jak u Was ż objawami na tak wczesnym etapie?
    U mnie na razie niewiele: głównie ból sutków i zgaga, czasem mdłości jak jestem bardzo głodna, no i od czasu do czasu kłucie i trochę ból jakby jajnika z którego była chyba owu.

    f2wljw4z2jsklqz3.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 30 lipca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często mi zimno, czasem mnie mdli, nie mogę spać w nocy i szybciej się męczę.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ