X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt ze maja najlepszy sprzęt i dziewczyny z calej Polski tu zjezdzaja

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • oli123 Autorytet
    Postów: 604 436

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    to już jutro, ten wielki dzień ;) dzięki dziewczyny za wsparcie. Jutro punkt 7.00 fryzjer...i pewnie dopiero odezwę się w poniedziałek.
    Co do fotek to będzie fotograf, postaram się wrzucić coś jak będą zdjęcia gotowe ;)
    Najbardziej to się boję tego jak będzie w kościele...
    a na błogosławieństwie rodziców to pewnie będę ryczeć...
    boje się, że pierwszy taniec nie wyjdzie...
    Stres mnie już zaczyna zjadać...

    Będzie taka adrenalina że raczej nie powinnaś płakać, ja jestem okropnym płaczkiem i też tego sie obawiałam, jedynie na przysiędze w kościele sie popłakałam! Tak to prawda, stres mija dopiero po 1 tancu ale u nas wyszło idealnie mimo że wcześniej taniec ani razu sie nam nie udal,
    na szczescie mielismy ładna pogode, bo mialam dlugi tren w kosciele, trzymam kciuki!

    mhsvi09k63nasq33.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie żeby się trochę odprężyć zrobiłam sobie kawkę, zjadłam kawałek ciasta i zaraz będę czytać. lekarz do którego teraz chodzę to znajomy mojej mamy i już słyszę jaki to dla niej wstyd że tak zmieniam, ale chyba przestanę się przejmować aby zadowolić innych cały czas! a mam wrażenie że braknie w tym mnie...
    mąż coś chce żeby było mu wygodnie, matka ciągnie w swoją stronę. tylko moja teściowa zadowolona ze wszystkiego. kto by pomyślał!

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    To fakt położna jest najważniejsza przy porodzie, to ona będzie z nami kilka lub w niektórych przypadkach kilkanaście godzin podczas trwania porodu, lekarz będzie tylko zaglądał od czasu do czasu. Jednak też jestem zdania, że lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu, w którym rodzimy, bo mają wtedy inne podejście, niż do pacjentek nie od nich.
    Ja dziś zaczęłam czuć wyraźne ruchy, nawet dostałam dwa malutkie kopniaki, bo aż skóra na brzuchu podskoczyla:) jestem w szoku, że tak szybko jak na pierwszą ciąże :)

    gg646iye46nicebi.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa wrote:
    to już jutro, ten wielki dzień ;) dzięki dziewczyny za wsparcie. Jutro punkt 7.00 fryzjer...i pewnie dopiero odezwę się w poniedziałek.
    Co do fotek to będzie fotograf, postaram się wrzucić coś jak będą zdjęcia gotowe ;)
    Najbardziej to się boję tego jak będzie w kościele...
    a na błogosławieństwie rodziców to pewnie będę ryczeć...
    boje się, że pierwszy taniec nie wyjdzie...
    Stres mnie już zaczyna zjadać...

    Wszystkiego dobrego w tym ważnym dniu :) sama wczoraj odbierałam film z mojego ślubu i emocje z tego dnia, aż wróciły także jak najbardziej rozumiem :) pamiętaj o uśmiechu, a wszystko będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 13:29

    gg646iye46nicebi.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliska ja miałam mega łzy jak stanełam z M w kościele i widzieliśmy ołtarz. Oboje wtedy mieliśmy najwiekszą adrenaline i lekki stres. Ja łzy w oczach i tylko myśl nie moge sie popłakać polecam zaciskanie półdupków i to tak mocno z całej siły ;-) Mi pomogło nie uroniłam ani jednej łzy a byłam 6 tygodni po porodzie to dopiero jest burza hormonalna wtedy.
    Generalnie czeka Ciebie najpiekniejkszy dzień no jeden z drugi też niebawem poród :D
    I zobaczysz wcale stresu nie będzie tylko najcudowniejsze chwile i najlepsza zabawa a mówi Ci to osoba, która ślubu nie chciała a teraz się ciesze, że jednak M bardzo chciał i ja wsumie pod jego wpływem też zmiekłam.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira wrote:
    Witajcie
    To fakt położna jest najważniejsza przy porodzie, to ona będzie z nami kilka lub w niektórych przypadkach kilkanaście godzin podczas trwania porodu, lekarz będzie tylko zaglądał od czasu do czasu. Jednak też jestem zdania, że lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu, w którym rodzimy, bo mają wtedy inne podejście, niż do pacjentek nie od nich.
    Ja dziś zaczęłam czuć wyraźne ruchy, nawet dostałam dwa malutkie kopniaki, bo aż skóra na brzuchu podskoczyla:) jestem w szoku, że tak szybko jak na pierwszą ciąże :)
    Ja czuję ruchy wyraźne od ponad dwóch tygodni :-) i też się dziwilam, że tak szybko. Ale łożysko na tylnej ścianie i raczej drobna budowa ciała więc możliwe, że tak wcześnie :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dacie wiarę że w ciągu tygodnia przytylam 2 kg?;(

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze gdyby chociaż jutro była ładna pogoda... bo dzisiaj to masakra, cały czas zamglone, leje...

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie, lekarz kazal sie nie stresowac na razie wymiotami (akurat dzisiaj i tak nie wymiotowalam ), potwierdził, ze bedzie chłopiec :D Od ostatniej wizyty przytylam 1.5 kg :p Czyli w sumie od poczatku ciazy tyle przytylam tylko :p

    darika, acygan lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliskaa nic się nie stresuj! To ma być WASZ dzień i WY macie się super czuć i bawić :D powodzenia! :)

    Sweetmalenka nie stresuj się, może woda Ci się zatrzymała :) albo zjadłas ostatnio więcej objętościowo i jeszcze w Tobie siedzi :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 17 listopada 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Ja czuję ruchy wyraźne od ponad dwóch tygodni :-) i też się dziwilam, że tak szybko. Ale łożysko na tylnej ścianie i raczej drobna budowa ciała więc możliwe, że tak wcześnie :-).

    To fakt, muszę zapytać na najbliższej wizycie, gdzie mam umiejscowione łożysko, bo nawet nie wiem. Jednak skoro czuje już ruchy zapewne jest na tylnej ścianie.

    A czy bierzecie cały czas kwas foliowy? Bo mi lekarz kazał brać plus jod.

    gg646iye46nicebi.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1959 1382

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas zażywam MAMA DHA - tam jest zawarty kwas foliowy i inne witaminy.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira ja biore Femibion 2, czyli caly zestaw witamin dla ciezarnych.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 321

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira wrote:
    To fakt, muszę zapytać na najbliższej wizycie, gdzie mam umiejscowione łożysko, bo nawet nie wiem. Jednak skoro czuje już ruchy zapewne jest na tylnej ścianie.

    A czy bierzecie cały czas kwas foliowy? Bo mi lekarz kazał brać plus jod.
    Mi gin kazała odstawić już kwas. Dzisiaj się ważyłam i z 3 kg (waga z poniedziałku) zrobiło się 3.5 kg :O O matko, szybko rośnie choć jem tyle samo co wcześniej i zero słodyczy :)

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • GosiaB Ekspertka
    Postów: 148 181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę rodziła w szpitalu, gdzie pracuje mój lekarz, na szczęście mam obiecane, że, jeśli nie będzie chory, na urlopie - to przyjedzie na telefon do porodu. Co do wyboru miejsca porodu, nie kierowałabym się ew remontem czy brakiem, wielkością sal itp. lecz jednak poziomem referencyjności neonatologii. Jeżeli coś się dzieje z noworodkiem, czasami liczą się sekundy, minuty. Poczytajcie sobie.
    http://www.polozna.net.pl/szpitale/72-szpitale-stopnie-referencyjnosci.html

  • GosiaB Ekspertka
    Postów: 148 181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli się mieszka w małym mieście, to czasami nie ma wielkiego wyboru. W dużych miastach nie wahałabym się pomiędzy szpitalem ze stopniem I a tymi z II lub III. Ja wiem jak moja bratowa przeżyła, kiedy zabrali jej jedno dziecko i wieźli erką do sąsiedniego szpitala, a ona została sama z drugim; serce się krajało. To, moim zdaniem, był główny powód, że miała problemy z laktacją. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie. W takiej sytuacji wolałabym przebywać w tym samym szpitalu co dziecko.
    P.S. Wieźli ze szpitala z II do tego z III. Co by było, gdyby to była I? Strach pomyśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 14:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wczoraj w nocy trafiłam do szpitala bo przestraszyłam się tą skracającą szyjką i zaczął boleć mnie brzuch . Czułam mocne kłucie jakby wbijanie szpilki ...
    Dzisiaj jestem już po badaniu . Z dzieckiem wszystko dobrze , tętno w normie a szyjka 5.5cm ...
    Lekarz mówił że nie możliwe jest żebym miała 2 dni temu 3.3cm i źle była zmierzona bo coś mogło przysłonąć albo sprzęt za słaby ..

    Zastanawiam się nad zmianą lekarza prowadzącego ... dodatkowo taśma owodniowa okazała się być raczej krwiakiem ...

  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie możliwe bo jem bardzo mało. Nie czuje też się napuchnieta. Ja też kwas foliowy ciągle biorę plus prenalen. Ale dzisiaj dostałam już kwas foliowy NBA receptę.

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 17 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaB wrote:
    Ja będę rodziła w szpitalu, gdzie pracuje mój lekarz, na szczęście mam obiecane, że, jeśli nie będzie chory, na urlopie - to przyjedzie na telefon do porodu. Co do wyboru miejsca porodu, nie kierowałabym się ew remontem czy brakiem, wielkością sal itp. lecz jednak poziomem referencyjności neonatologii. Jeżeli coś się dzieje z noworodkiem, czasami liczą się sekundy, minuty. Poczytajcie sobie.
    http://www.polozna.net.pl/szpitale/72-szpitale-stopnie-referencyjnosci.html
    Zgadzam się. Szpital, w którym chce rodzic ma najwyższy III stopień. Wolę dmuchać na zimne niż później się martwić. Poza tym ja mieszkam w małej miejscowości. Do dwóch szpitali najbliższych mam około 10-15 km. Jednak wybrałam ten oddalony ode mnie o prawie 40 km bo dojazd nie jest dla mnie problemem - w razie korków mam do wyboru dwie trasy - przez miasto (krótsza ale w godzinach szczytu korki) bądź autostrada (dłuższą ale często szybsza).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
‹‹ 430 431 432 433 434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ