BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Kwietniowe Mamusie 2018
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Kinga.
Autorytet
1125

Wysłany: 27 lipca 2017, 15:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
MartaBS wrote:
Ja wiem że tak się liczy książkowo, ale jeśli wiadomo że zagnieżdżenie było dużo później niż książkowe? Bo ja powinnam była mieć @ 19.07 a zagnieżdżenie było 17.07 więc ok tydzień później niż to standardowe :) Dlatego pytam :)
Ciężko powiedzieć. Ja brałam leki więc cykl się przesunął.
W poprzedniej ciąży miałam bardzo późno owulację coś koło 22dc przy cyklach 26dniowych. Lekarz termin wyznaczył normalnie wg miesiączki (mimo ze miałam monitoring cyklu robiony), dziecko i tak się wcześniej urodziło (jak odstawiłam leki), także ten termin to tylko orientacyjny... Można urodzić przed lub przenosić. Każda ciąża (jak i później dzieci) inne.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 lipca 2017, 15:34

klz9mg7yd9d6oxc5.png
1usaio4ppubu8zir.png

kate88:)
Autorytet
977

Wysłany: 27 lipca 2017, 16:09
Cytuj | (2) | Zgłoś
Już kwietniowe mamusie :) spokojnych, nudnych ciazuni życzę :) styczniowka ;)

Aliskaa, Kinga. lubią tę wiadomość

19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
l22n8u69xb9092j8.png
Aniołeczek 5.12.16 (*)

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 17:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
kate88:) wrote:
Już kwietniowe mamusie :) spokojnych, nudnych ciazuni życzę :) styczniowka ;)
dziękujemy :)

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 17:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
MartaBS wrote:
Dziewczyny a jakie macie terminy ostatniej @ i długości cykli? Bo ja jestem zapisana do marcówek aaale nie wiem czy nie wyjdzie kwiecień bo jakoś późno miałam dodatnią betę ;)
A na kiedy masz termin porodu? Dopiszemy Cię do nas do listy :)

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 17:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny zrobiłam listę do wpisywania
https://docs.google.com/spreadsheets/d/13dWp3unyO24xmMkYTEdRChJn-teFSmL_tCkIA71b210/edit?usp=sharing

Co sądzicie? I czy możecie tam coś wpisać? Bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłam...

GosiaB
Ekspertka
181

Wysłany: 27 lipca 2017, 19:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aliskaa wrote:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/13dWp3unyO24xmMkYTEdRChJn-teFSmL_tCkIA71b210/edit?usp=sharing

Co sądzicie? I czy możecie tam coś wpisać? Bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłam...
Wpisywać można tylko po zalogowaniu na konto Google. Strona wyświetla wtedy komunikat o konieczności zezwolenia autora na edycję. Musiałabyś zmienić w ustawieniach dane dotyczące edycji przez inne osoby.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 lipca 2017, 19:26

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 20:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
GosiaB wrote:
Wpisywać można tylko po zalogowaniu na konto Google. Strona wyświetla wtedy komunikat o konieczności zezwolenia autora na edycję. Musiałabyś zmienić w ustawieniach dane dotyczące edycji przez inne osoby.
oki :) dzięki, zmieniłam :)
a teraz działa?

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 20:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy lot samolotem we wczesnej ciąży jest bezpieczny? Czy lepiej nie lecieć?

[konto usunięte]

Wysłany: 27 lipca 2017, 20:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kinga. wrote:
W poprzedniej ciąży miałam bardzo późno owulację coś koło 22dc przy cyklach 26dniowych. Lekarz termin wyznaczył normalnie wg miesiączki (mimo ze miałam monitoring cyklu robiony), dziecko i tak się wcześniej urodziło (jak odstawiłam leki), także ten termin to tylko orientacyjny... Można urodzić przed lub przenosić. Każda ciąża (jak i później dzieci) inne.
tak wiadomo... może się okazać, że urodzimy wcześniej i zostaniemy marcówkami ;) A może nam się przedłużyć nawet do połowy kwietnia...

Kinga.
Autorytet
1125

Wysłany: 28 lipca 2017, 07:46
Cytuj | (1) | Zgłoś
Aliskaa wrote:
Zapytaj gin. na wizycie. W 2 trym zwykle jest bezpieczny. W pierwszym nie wiem, bo to duże różnice ciśnień. W poprzedniej ciąży miałam 12 h podróż autem. Przyjechaliśmy rano, w południe mnie tak brzuch bolał, że myślałam że wyląduję na IP. To było gorsze od najgorszego okresu (a miałam bardzo bolesne). Szczerze, to w myślach już się żegnałam z maleństwem, na szczęście wszystko było ok. Od tamtej pory wychodzę z założenia, że lepiej konsultować takie rzeczy z gin., choć wtedy niby też miałam pozwolenie od lekarza.

Aliskaa lubi tę wiadomość

klz9mg7yd9d6oxc5.png
1usaio4ppubu8zir.png

MartaBS
Ekspertka
162

Wysłany: 28 lipca 2017, 08:33
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kinga. wrote:

Z porodem to oczywiście że może być bardzo różnie, bardziej chodziło mi właśnie o to czy lekarz mimo wszystko ocenia po ostatniej @ czy jednak zmieni termin względem wzrostu zarodka np. Ale już mniej więcej wiem, że najpierw termin z OM jako orientacyjny a później po dokładnych pomiarach będzie termin przypuszczalny adekwatny do ciąży faktycznej :)
Aliskaa wrote:
A na kiedy masz termin porodu? Dopiszemy Cię do nas do listy :)

Termin mam teoretycznie na 27 marca. Ale właśnie w związku z późnym rozwojem całej sytuacji wiem że ciąża wcale taka książkową nie jest a do kwietnia od 27 marca już bardzo niedaleko ;) Ale u nas to chyba rodzinne, siostra w obu ciążach tak miała jak ja, że niby w terminie @ to już wszystko jasne i wiadomo a ona miała np dwa dni po terminie betę 26 a ja trzy dni po terminie betę 57 :) Prawie wszystkie dziewczyny w wątku marcowym badające betę kilka dni przed terminem @ miały ok 150-300 a ja gdybym zbadała przed terminem to w ogóle nic by nie było ;) Stąd moja pewność o przesunięciu wszystkiego :) 07.08 idę do lekarza to się dowiem co i jak :)
Aliskaa wrote:

Mamaginekolog na swoim fb pisała że w zdrowej ciąży nie ma przeciwwskazań, utarło sie że oczywiście najbezpieczniej od 2 trymestru ale jeśli ciąża jest zdrowa i nie zagrożona to w pierwszym też nie ma ryzyka :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 lipca 2017, 08:25

irpfp1.png
26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego

optymistkaaa
Autorytet
177

Wysłany: 28 lipca 2017, 08:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
Aliskaa wrote:

w I trymestrze nie zaleca się lotem samolotem z racji zmiany ciśnienia które może (a nie musi) doprowadzić do poronienia. Lepiej odczekać do II trymestru.

optymistkaaa
Autorytet
177

Wysłany: 28 lipca 2017, 08:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Aliskaa wrote:

Wybacz, ale ja wolę pozostać w miarę anonimowa. W internecie nic nie ginie, a ta lista zostanie na tym forum na wieki, więc proszę o nieuzupełnianie moich danych ;) ;)

[konto usunięte]

Wysłany: 28 lipca 2017, 10:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
optymistkaaa wrote:
Wybacz, ale ja wolę pozostać w miarę anonimowa. W internecie nic nie ginie, a ta lista zostanie na tym forum na wieki, więc proszę o nieuzupełnianie moich danych ;) ;)

Widziałam na innych forach takie tabelki, dlatego stworzyłam.
Ale sama nie będę nikomu tam nic wpisywać ;) Dodałam tylko nicki wg terminu porodu... a reszta zależy tylko od was, czy coś wpiszecie czy nie :)
I chodziło mi o to czy jest już możliwość wpisywania czegoś... ;-) bo zmieniłam w ustawieniach możliwość edycji :)

[konto usunięte]

Wysłany: 28 lipca 2017, 10:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję Wam za radę.
I jednak nie będę ryzykować i nie polecę samolotem :)

Milla_
Przyjaciółka
160

Wysłany: 28 lipca 2017, 10:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aliskaa wrote:
Dziękuję Wam za radę.
I jednak nie będę ryzykować i nie polecę samolotem :)

Tak jak pisały poprzedniczki lepiej poczekać do drugiego trymestru. Ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze latałam samolotem bo wesela się trafiły, pierwszy lot miałam chyba w 7 tygodniu i na szczęście nie miało to wpływu na fasolkę. Teraz wychodzi na to że znów bede lecieć ok 7 tygodnia.

f2wljw4z2jsklqz3.png

[konto usunięte]

Wysłany: 28 lipca 2017, 10:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Milla_ wrote:
Tak jak pisały poprzedniczki lepiej poczekać do drugiego trymestru. Ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze latałam samolotem bo wesela się trafiły, pierwszy lot miałam chyba w 7 tygodniu i na szczęście nie miało to wpływu na fasolkę. Teraz wychodzi na to że znów bede lecieć ok 7 tygodnia.

Ja chyba jednak odpuszczę loty w pierwszym trymestrze. Poczekam na ładną pogodę u nas. Oby jeszcze taka była :) U mnie wciąż leje... ;/

Dziewczyny robiłyście betę?

optymistkaaa
Autorytet
177

Wysłany: 28 lipca 2017, 11:18
Cytuj | (1) | Zgłoś
ja robiłam zaraz po pierwszym teście, gdzie był cień cienia :) Wolałam od razu wiedzieć, niż przez kilka dni umierać z niewiedzy i ciekawości :)

[konto usunięte]

Wysłany: 28 lipca 2017, 11:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
optymistkaaa wrote:
ja robiłam zaraz po pierwszym teście, gdzie był cień cienia :) Wolałam od razu wiedzieć, niż przez kilka dni umierać z niewiedzy i ciekawości :)
Ja robiłam dwa dni temu i dzisiaj też, żeby zobaczyć jaki jest przyrost :)

Kinga.
Autorytet
1125

Wysłany: 28 lipca 2017, 11:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aliskaa wrote:

Dziewczyny robiłyście betę?
Nie, jeszcze nie robiłam. W pon idę do lekarza i mam nadzieję, że dostanę skierowanie. Usg też nie pogardzę. Może będę musiała trochę pościemniać ;)

klz9mg7yd9d6oxc5.png
1usaio4ppubu8zir.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)