X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 maja 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy akademię w poniedziałek i już mam stresa 🤦

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 25 maja 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala jak poszło jednemu i drugiemu? 😀

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 maja 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przedstawienie dla rodziców za tydzień, trochę dziwnie bo połączyli dzień matki z dniem dla rodziny i końcem roku. Nie mogę się doczekać, bo też na żywo. Cały poprzedni rok były nagrywane więc jupijajej!

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 25 maja 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa wrote:
    Kala jak poszło jednemu i drugiemu? 😀

    Kalinka rewelacja 🙂 pięknie i pewnie śpiewała, tańczyła, mówiła wierszyk … naprawdę super było.
    Franek hmm… polski ciężko powiedzieć, a matma - wkurzony jest, bo za dużo kombinował i oczywiście spieprzył najprostsze zadania 🤦‍♀️ sam egzamin mówił, ze bardzo łatwy. Liczy na jakieś 90%. Uważam, ze na to jak on się w ogóle nie uczył, to jak tak by było to super … bo naprawdę się nie uczył !!! Polski nic a nic, no może dzień wcześniej z you tuba 🤦‍♀️ a matmy tylko tyle co na korkach testy rozwiązywał raz w tygodniu albo i rzadziej, bo święta, majówka itp. Angielski tyle co w szkole … Olał totalnie, bardziej interesował go bal ósmoklasisty.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 25 maja 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle uważam, ze te całe zasady rekrutacji są totalnie bez sensu. Za duży nacisk na oceny … jeżeli zdają matematykę, polski i angielski, to po co to powielać ocenami ze świadectwa, które nie da się ukryć są bardzo niemiarodajne … jeden nauczyciel wszystkim stawia 5 i 6 za nic, a u innego 4 jest super oceną. Moim zdaniem wystarczyłby ocena z przedmiotu kierunkowego na danym profilu. A tak za durne świadectwo mogą zdobyć aż 80 punktów na 200 możliwych … egzamin 100 i reszta jakieś konkursy i wolontariat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2022, 19:38

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 26 maja 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda u nas dzień matki połączony z dniem ojca też słabo...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 26 maja 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż w sumie tak szansa że chociaż jedno z rodziców będzie a jak by było dla samych tatusiów to mogło by być ciężko z obecnością bo wiadomo że ojcowie mają zwykle pracę gdzie nie mogą się zwolnić wyrwać albo są na delegacjach

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 26 maja 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Edwarda u nas dzień matki połączony z dniem ojca też słabo...

    U nas też było połączone. Zawsze tak robili

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 27 maja 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek akademia a Bartek dziś wstał z gorączką i dziś do lekarza jedziemy także występ już z głowy 😥
    Chociaż mało dzieci będzie i może coś przełożymy zobaczymy

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 27 maja 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, gratulacje super Frankowi poszło w takim razie! Co do zasad rekrutacji to masz racje, że oceny są słabym pomysłem, nie są w ogóle miarodajne, jednak egzamin którzy wszyscy piszą taki sam ma więcej sensu, wiec mogłoby byc podobnie jak z rekrutacją na studia…
    Dla mnie w ogóle system ocen jest słaby.
    Gratulacje również dla Kalinki! Ona to chyba w ogóle sie nie wstydzi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 13:11

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 maja 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa też uważam, ze oceny są niepotrzebne, wystarczyłby system procentowy, bo tak w ogóle bez niczego to uczniowie w Polsce chyba nie są totalnie gotowi. Jednak cały czas tkwi w nich ten system pruski i podejrzewam, ze jakby nie mieli bata, to nic by nie robili.
    Są już u nas takie szkoły bez ocen i bez sprawdzianów. Nawet znajomi „zapisali” teraz syna do liceum … sam pomysł ok, ale … szkoła nawet nie bierze pod uwagę wyników egzaminów, ani nawet tego cholernego świadectwa, wystarczyła rozmowa online 🤦‍♀️ płacić będę kupę kasy oczywiście także tego …. moim zdaniem słabo.
    Chłopak nie głupi, ale totalnie nic nie robił i podejrzewam, ze jakby podszedł normalnie do rekrutacji, to zbyt dużych szans by nie miał na jakąś sensowną szkołę.

    Co do Kalinki, to ona jest mega wstydzioch, ale jednocześnie jest tak „politycznie poprawna”, ze jak Pani powie, ze ma wystąpić to wystąpi i zrobi to najlepiej jak umie, bo jest też bardzo ambitna 🙂 może chociaż jedno będzie lekcje samo z siebie odrabiało i pamiętało co ma zrobić

    Jakie prezenty planujecie na dzień dziecka? Kalinka dostanie tor dla samochodzików

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 27 maja 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, właśnie też rozważam podobną szkole ale podstawową bez ocen i w duchu rb, ale sama nie wiem czy to dobry pomysł…
    Na prezentu nie mam pomysłu, chłopcy dopiero mieli urodziny, wiec maja troche rzeczy. Polecam tor kulkowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 15:54

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 maja 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa gdyby od początku chłopaki szli takim torem, to wydaje mi się, że to ma szansę się sprawdzić. Gorzej może być w przypadku zderzenia z systemem już w szkole średniej … ciężko powiedzieć. Dużo w takich szkołach jest też dzieci z wszelkiego rodzaju zaburzeniami i o ile plusem jest to, ze dziecko uczy się od początku tolerancji, to nie wiadomo na ile ucierpi w takiej klasie jego nauka

    Duży jest taki tor kulkowy?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 maja 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Henio dostanie rękawice Thanosa ;p Od moich rodziców koraliki Aqua Beads do ćwiczenia rączki, od teściowej zestaw kamizelka, koło, rękawki i piłka plażowa, od teścia jakąs komiksową rzecz (już nie ogarniam tych gadzetów ;p).

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 27 maja 2022, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopcy dostali trampolinę ogrodowa więc póki co już żadnych prezentów.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 27 maja 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę miejsca zajmuje, ale Tymek razem z Kubą codziennie na trochę usiądą 😉 mamy migoga maxi.

    Ehh mieliśmy jechać na wakacje od 11.06 ale taka słaba pogoda, że zastanawiam się czy nie przełożyć na lipiec…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 20:44

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 maja 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny ten tor 🙂

    Pogoda dramat, a podejrzewam, ze u nas jeszcze zimniej …. aktualnie jest 7 stopni i wieje 🤨

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 28 maja 2022, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😀 Dawno nie zaglądałam. Odkąd jest lepsza pogoda, siedzimy na podwórku ile się da. Dodatkowo zrobiliśmy w tym roku ogródek, roboty była masa 🙉 Czas mi tak pędzi, że nie odróżniam dnia od dnia. Dziewczyny coraz fajniej się dogadują i dosłownie i w przenośni. Sara wkroczyła chyba w bunt dwulatka, jesteśmy na etapie
    - Cycy!
    - no to chodź 🤷
    - NIE!
    - no to nie
    - Cycy chcę!!!
    - No to chodź!
    - NIE!!!
    itd itd...😅
    Ceny też mnie dobijają, dodam, że mamy kredyt hipoteczny, jest fajnie 🙃

    Kala kciuki za Franka, żeby znalazł swoją ścieżkę😀

    Agusia bardzo mi przykro z powodu taty 😞 Współczuję 😞

    Edwarda super, że u Henia wycisza się już okres buntu 😊

    Czereśniowa, my też nad morze, zaczynamy 20. czerwca 😀 Jakbyśmy się zgrały to potrójne spotkanie mogłoby wypalić 🤭

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 28 maja 2022, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Sara zaraz skończy 2 latka 😲 a jak Lila i ten czterolatka?

    Totoro Ty masz jeszcze mój numer? Podawałam Ci chyba kiedyś do paczki.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 28 maja 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala taak, Sara w sierpniu 2 latka, kiedy ja się pytam 🙉 A Lila nawet spoko. Zdarzają się jeszcze histerie, ale sądzę, że jest lepiej. Za to tak się dogaduje, że stwierdziliśmy ostatnio z mężem, że chyba skoczyliśmy gdzie mimochodem o 10 lat do przodu 🙈 jakbyśmy z "pyskatą" nastolatką gadali 🙈
    A najlepsze sytuacje są wtedy jak zaczynam się na którąś wkurzać. No momentalnie druga zamienia się w adwokata. Kiedyś np. taka sytuacja:
    Sara deptała ciastolinę na podłodze, Marian mówi - Sara no co Ty robisz?! Na co Sara - "Deptam ciastolinkę... Nogą taką... Pjawą...". Lila od razu adwokat diabła - NO MAŁE DZIECI TAK MAJĄ...
    Potem jesteśmy na placu zabaw, Lila wlazła na taką skarpę koło ogródka i się przewróciła, opitalam ją, że po co tam wchodzi itd, na co Sara "Małe dzieci tak mają..."🙈

    Kala kurczę, chyba go nie zapisałam 🙉

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 2163 2164 2165 2166 2167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ