X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 lipca 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala dzięki 😀 No właśnie powiem Wam, że dziwna sprawa. Rano gorączka, do popołudnia gorączka, ale cały dzień jej nie dawałam żadnego leku, bo najgorszy moment przespała, a potem bylo coraz lepiej. Staram się ogólnie nie zbijać gorączki jeśli to nie jest wieczór, żeby sobie organizm sam najpierw powalczył. No i po południu już 37,5, potem chyba jeszcze mniej, będę jej mierzyła za jakiś czas na wszelki. Katar gorszy miała rano, teraz dużo lepiej 🤔 Je wszystko naraz, jak zaczęła po południu, tak nie może skończyć. Ja nie wiem o co tu chodzi 😶😶😶

    Agusia_pia świetna wiadomość! Bardzo dobrze zrobiłaś, tak to w nieskończoność by się przeciągało, a co u siebie to u siebie ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 19:39

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 31 lipca 2021, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro,dużo zdrowia dla Lilki.Nauczona doświadczeniem,wygląda mi to na wirusowke.

    Agusia gratulacje przeprowadzki.

    Totoro, Agusia_pia lubią tę wiadomość

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi spać nie możesz?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi31 wrote:
    Totoro,dużo zdrowia dla Lilki.Nauczona doświadczeniem,wygląda mi to na wirusowke.

    Agusia gratulacje przeprowadzki.

    Bardzo możliwe 🤷‍♀️ w kazdym razie chyba już po wszystkim, bo w nocy juz 36 miała. Za to urządziła takie dzikie histerie, ze mam dość.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 31 lipca 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala,ostatnio tak mam,że budzę się o 5 rano i koniec spania..chyba się starzeje😜

    Totoro,dobrze,że już gorączka minęła,teraz już z górki..

    Totoro lubi tę wiadomość

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejjj dziewczyny!
    Czy Wasze maluchy potrafią sobie same wytrzec pupe?

    Kurcze, nie myslalam ze takie małe dziecko musi to juz umiec :O W przedszkolu, jak sie okazuje, Henio już sam chodzi korzystać z toalety. Kupe najczesciej robi w domu rano lub wieczorem ale ostatnio pare razy sie zdarzylo, że zrobil w przedszkolu iiii nie wytarl pupy i chodzil z takim brudnym tylkiem dopoki nie wrocil do domu :O :O Ucze go teraz wycierania tyłka, chociaz troche, ale kurde :O Ja pamiętam, że dłuuuugooo ktos mi pomagał :O


    A tak w ogole, to pogoda sie nam popsuła. Jak nie ekstremalne upały to jesien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 15:01

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda Kalina nieeee… i pewnie jeszcze długo nie. Nawet nie próbuje jej uczyć, sama wycieram, a potem podmywam w bidecie. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby cały dzień taka zasrana chodziła.
    Franek pamiętam jakoś sam zaczął się ogarniać około 5-6 roku życia … to w szkole, w domu sam się wycierał, ale i tak dodatkowo go myłam … no takie zboczenie 🤦‍♀️
    W przedszkolu im normalnie pomagały panie się wycierać, przynajmniej w tych młodszych grupach … kurcze może się teraz coś pozmieniało w tej kwestii🤔 może teraz się boją jakiś podejrzeń o pedofilę czy coś … ostatnio jak byłam z Kalinką na gimnastyce (ona teraz sama ćwiczy a ja siedzę na drążku) i nie mogła sobie poradzić z przewrotem na drążku, to miałam wrażenie, ze ten trener wręcz bał się ją złapać za nogę, żeby jej pomóc się powiesić. Nie mówiąc już o pomocy przy przekręceniu się …

    U nas tez zimno, pada i wieje 🙁

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Bartek sam się nie podciera. Wola żeby mu dać papier ale ja wycieram ampotem.mu daje i sam próbuje ale nie trafia nawet ręka tam gdzie powinien więc nie wyobrażam sobie żeby w przedszkolu mu nie wytarły panie... Edwarda współczuję ..
    Moj Bartek jest mało samodzielny. Nie chce się sam ubierać. Od niedawna sam idzie siku robić ale już nie podciągnie majtek czy spodni sam do góry. Nie wiem jak on w przedszkolu sobie będzie radził .. :( trochę się o to martwię. Ale może tam panie będą pomagać. Zobaczymy. Póki co kupiłam już mu ubrania na jesień. Wszystko w Pepco. Jak zniszczy czy poplami nie będzie szkoda wyrzucić bo koszulki po 5-7 zl kupiłam.
    U nas też pogoda jesienna. Ale mi teraz deszcz nie straszny. W nowym domu chłopcy nawet na dwór nie chcą bardzo iść. :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia właśnie, jak dom? Chłopcy się przyzwyczaili?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomek sam się nie podciera,ale prawda jest też taka,że niespecjalnie go uczyłam,bo uważam,że to za wcześnie.W przedszkolu nigdy kupy nie robił,zresztą nigdy nie robi jej poza domem.Nie wiem też jakie w tej kwestii panują zwyczaje w naszym przedszkolu,ale nie wyobrażam sobie,aby Pani nie pomogła 3latkowi.Chyba zwrocilabym uwagę Paniom,do choinki od czego one w końcu są..

    Agusia,właśnie jak dom?

    Dziewczyny jesteście niezawodne w polecaniu dobrych rzeczy,poszukuje dla Tomka rowerek,ale taki z doczepianymi bocznymi kółkami. Nasza biegowka została zajechana i chcemy już spróbować klasycznego rowerka😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 06:25

  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Iggi, też bym zwróciła uwagę i nawet nie przyszło mi do głowy by już tego uczyć.

    Agusia chwal sie 🙂

    Z rowerkiem nie pomogę, my planujemy na przyszły sezon. Nie wiem co sie stało ale od kiedy spacerujemy z Tymkiem i wózkiem, to Kuba nie jezdzi ani na hulajnodze ani na rowerku…

    Ile wasze dzieci śpią? Kuba teraz tylko 9h..

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeresniowa u nas od tygodnia rewolucja jeśli chodzi o sen,Tomek zrezygnował z drzemki w dzień i śpi teraz 20-6.

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalinka też przeważnie 20 - 6

    Iggi my mamy Woom3 - teraz jeździmy bez bocznych kołek, ale zawsze można dokręcić. My ćwiczymy na szaliku zazwyczaj albo bez niczego i tylko ją asekuruję. Największym problemem jest w dalszym ciągu pedałowanie … no nie ogarania 😉 równowaga super, hamowanie i nawet zakręty opanowała, ale kręci jedną nogą do przodu, potem ją cofa i tak w kółko.

    W ogóle to ostatnio chyba zaczyna do niej docierać, ze przedszkole już niedługo i jak tylko coś na ten temat mówimy, to jak wcześniej była pełna entuzjazmu, to teraz podkówka i mówi, ze będzie za mną tęsknić 🙁

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dom super. Jestem mega szczęśliwa. Mimo że przeprowadzka była mega ciężka i z nerwami. Teraz już super.

    Kala, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa.. nie wiem, czy lubicie polskie stare komedie. My uwielbiamy i często teksty z filmów są na porządku dziennym. No i Kalina tez podchwyciła 😂 ostatnio mąż mówi, ze zaraz będzie mecz … a ta nagle wyskakuje tekstem z Alternatywy 4: „Nie będzie meczu, będzie chór !!!” …. a ze jej R to bardziej jak J, to wyszło jak wyszło 😂😂😂 myśleliśmy, ze padniemy ze śmiechu

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Henio mniej więcej od kwietnia nie ma drzemek w dzień i śpi 20-7. Czasami trzeba go wrecz siła budzić.


    Z tym zwróceniem uwagi ok tylko że jak on mówi że idzie siku i nie powie że kupę to skąd mają panie wiedzieć. Siku dzieci już robią same, mają małe kibelki, małe umywalki i radzą sobie same. Zagadne ciotkę ale też muszę Henia uświadomić że musi mówić.


    Apropos rowerka to Henio nadal nie ogarnął biegówki :/ więc rowerek kupimy za rok. Czereśniowa jak mały jeździ pięknie na biegówce to boczne kółka nie są mu potrzebne. Popatrz na Woom3, to są rowerki idealne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 09:41

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rowerka u mnie chłopcy na biegówkach śmigają. Kacper zasuwa jak mały samochodzik 😃

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia,zobaczysz za jakiś czas jak fajnie jest mieszkać w domu,tylko emocje po przeprowadzce opadną i stwierdzisz że to była dobra decyzja.
    Ja "odzylam" w domu,teraz zrobiliśmy ogród,także nie mam nawet potrzeby,żeby gdziekolwiek ruszać z Młodym na place zabaw itp.

    Ten woom 3 fajny,ale nie wiem czy nie jest zbyt wysoki.Rozumiem,że cena wskazuje na to,że jest lekki😜
    Biegowke mamy zajechana,nie będę kupować kolejnej,ale nie wykluczam,że na taki rower klasyczny jest za wcześnie.. zobaczymy..

    Pytanie do mam chłopców,obawiam się,że Tomek może mieć stulejke,tylko nie wiem,czy nie jest to za wcześnie,bo Internety mówią,że do 3 roku życia nie ściągać siusiaka..u
    Tomka słabo schodzi i w sumie nie będę tego robić na siłę i nie wiem też,czy to jeszcze normalne..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 17:34

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi ja jakis czas temu pisałam że Heniowi nie schodzi skórka. Ale stulejka to chyba co innego niż nie schodząca skórka. W każdym razie zostałam tu uspokojona że wszystko ok ale też mnie to niepokoi. Nie pozwala sobie dotykać siusiaka a jak już to tylko przez sekundę.

    Edit. Przeczytałam w necie. Stulejka to też nieschodaca skórka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 17:44

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi woom 3 jest od 105 cm … wydaje mi się, ze mniejszego nie ma sensu kupować, bo mógłby być już w przyszłym roku za mały. Wrzucam na chwile Kalinę na rowerze (fotka sprzed miesiąca), to zobaczysz sobie jak to wyglada rozmiarowo


    Co do nieschodzących napletków, to już wam kiedyś pisałam, żeby zostawić naturze jak nie ma infekcji, ewentualnie przy kąpieli delikatnie odciągać. Stopniowo będzie schodzić. Frankowi na dobre zeszło jak miał około 10 lat… to w zasadzie trzeba ogarnąć zanim zacznie hmm… i chyba ewentualny zabieg lepiej przeprowadzić jak dziecko jest starsze, niż przy takim maluchu. Ja sobie górną granicę założyłam 12 lat - jakby do tego czasu całkowicie się nie odkleił, wtedy bym działała w tej kwestii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 19:46

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2106 2107 2108 2109 2110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ