X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przystopowała 😀 kilka tyg. z rzędu trzymała się na poziomie 10,1kg, w zeszłym tyg. dopiero wskoczyło 10,2kg 😀 wlezie w sukienkę do chrztu 💪😂 myślałam, ze będę musiała sprzedać i szukać innej 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara chyba pod tą kieckę formę trzyma 😂 do niedzieli da radę

    Mamy chłopców, czy możecie polecić jakiś tor dla tych małych samochodzików (byle nie za duży)??? Kalina mnie ostatnio o takie cudo męczy, nie chce mi się już szperać na necie…. a wy może już macie coś sprawdzonego 🤔

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Kala my mamy taki tor z Pepco chłopaki dostali w zimie. Ale nie pamiętam nazwy nie jest duży.

    U nas leci dzień za dniem. Aktualnie walczymy z katarem... Obaj mają. Kacper gorączkuje trochę. Oby mu przeszło po nurofenie. Mnie też coś bierze 🤦
    Pogoda super. Gorąca w końcu. Można się wygrzać ;)
    Może w lipcu się przeniesiemy. O ile mąż się zgodzi na moją propozycję. Do wprowadzenia potrzebujemy 7-8 tys na resztę drobiazgów ale niezbędnych - baterie miski WC meble dla dzieci czy nasze łóżko do sypialni. Moi rodzice dali nam 10 tys Na drzwi pokojowe ale nasz stolarz zrobi je dopiero sierpień/ wrzesień 🙄 więc ja sobie wymyśliłam żeby ta kase na drzwi wziąć na resztę wyposażenia a na drzwi się uzbiera z wypłaty i ze sprzedaży owoców. Ale znając mojego męża nie pójdzie na to... On by chciał mieć kupę kasy na koncie i powoli kupować wszystko. A ja bym chciała żebyśmy się przenieśli na jego urlopie bo pomoże mi przy dzieciach w nocy itp. Wiadomo że pierwsze dni będą ciężkie dla nich. A nie chce przeprowadzki we wrześniu bo Bartek idzie do przedszkola i to już będzie dla niego przeżycie... No ale zobaczymy. Muszę z nim o tym pogadać jakoś.

    Totoro Twoje dziewczyny są przeslodkie :)

    Totoro lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia dzięki 🙂 zajrzę przy okazji do peppco

    Też bym cisnęła męża o wcześniejszą przeprowadzkę. Bez drzwi można w końcu mieszkać, bez kibla już nie … a jak tam w ogóle między wami się układa? Jest ok?

    Zdrówka dla Was oczywiście 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2021, 20:20

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no po ostatniej tej dość dużej kłótni i cichych dniach jest ok. On trochę spuścil z tonu w stosunku do mnie. Mniej się czepia nie dociagniec bo widzi ile z chłopakami jest roboty. Także póki co jest ok. Ale czuję że jak poruszę temat przeprowadzki to wybuchnie wojna...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia pewnie, kombinujcie i wprowadzajcie się jak szybko się da 😀 u nas były jeszcze dziury w ścianach a ja powiedziałam, że choćby na kartony to się przeprowadzam i KONIEC. I to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Drugi raz zrobiłabym to samo. Tylko jeszcze wcześniej 😛 Dla własnego zdrowia psychicznego. Odżyłam jak przeniosłam się z naszej klitki do domu, gdzie miałam męża w razie W pod ręką, bo od urodzenia Lili pracował tam zdalnie (w mieszkaniu mieliśmy 1 pokój, nie bylo warunków), popołudniami ogarniał kolejne rzeczy w domu, ale przynajmniej byliśmy tam razem. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2021, 07:43

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia to nie poruszaj tematu wprost … z niektórymi tak się nie da 🤷‍♀️ z moim podejrzewam, ze mogłaby być podobnie 😂 kombinuj tak na około, żeby to od niego wyszła inicjatywa. Może zacznij z tym przedszkolem, ze będzie Wam ciężko, ze będziecie mieć problem z Bartkiem jak przeprowadzka nałoży się na przedszkole itp. potem delikatnie kwestia kasy na drzwi … dasz radę 😀

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, tak jak Kala pisze, przeprowadzka i przedszkole to mieszkania wybuchowa dla takiego malucha, za duzo na raz, przezyje szok. Gdybyscie sie przeprowadzili w lipcu to zdazylby sie przyzwyczaic. Wiem, że masz cięzkiego męza, ale uzyj argumentu dziecka bo dla dzieci ten dom budujecie.


    A u nas tez nic nowego, ja pracuje, mały chodzi o przedszkola, całe dnie są w ogrodzie, wiec jak go mąz odbiera po 16 to czasami nie ma siły isc te 15 minut do domu i musi go niesc. Fajnie bo chodzi wczesniej spac (około 19) i spi do 7, a czesto trzeba go budzic, ale ponosi go totalnie przez zmęczenie, awantury, darcie sie, wszystko na nie. Ale w przedszkolu bardzo grzeczny, dzieci go lubią, gęba mu sie nie zamyka, zagaduje nawet dzieci z zerówki :)

    Kala, Czereśniowa, Totoro lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja doskonale to wiem że łączyć przedszkole i przeprowadzkę to będzie za dużo dla niego. No ale mój mąż hym nie wiem czy się ze mną zgodzi. Powie mi pewnie coś w stylu że przeniesiemy się w październiku 🤦 no ale zobaczymy.
    Edwarda myślałam jakby tu na około zacząć ale jakoś nie da się. Poczekam aż nasz majster od paneli i drzwi się pojawi układać podłogi. Dogadam się z nim dokładnie co do zaliczki na drzwi i terminu wykonania. Jak się potwierdzi to co mówił czyli wrzesień to będę cisnęła żeby wziąć tą kasę wcześniej wydać a na drzwi będzie z wypłat. Póki co siedzę cicho i czekam

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sukces ! Mąż sam zaproponował żeby brać te pieniądze i kupować co potrzebne. :)

    Kala, Totoro, Czereśniowa, edwarda20 lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia super 😍 no i udało się … a jak zaczęłaś rozmowę?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 04:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala on zaczal :) ja tylko przytaknęłam

    Kala lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Co tam u Was słuchać? U nas zimna deszczowa niedziela. Ja mam chwilę luzu. Młodszy śpi jeszcze starszy ogląda bajki. Ja zrobiłam trening zjadłam obiad dopycham się herbatnikami 🤦 i rozkoszuje się chwila ciszy.
    Chociaż ostatnio nie jest źle. Chłopcy trochę się już bawią. Jest mnie nerwów. Ja trochę mniej krzyczę. Chociaż ostatnie dwa dni masakra bo PSM na całego.... Ale dziś już okres jest więc odzyskuje swoją cierpliwość 😂
    Wczoraj dokonałam zakupu i wyboru firanek do kuchni. Miałam z tym najgorszy problem bo nie ma karnisza bo zlew pod oknem bo okno narożne itp. bo kasy mało. Ale postawiłam na zazdrostki. Na każdą szybę po jednej 60 cm długa zawieszę w połowie okna i będzie ok :)
    Karnisze już wybrałam. Z mężem musimy pomierzyć dokładnie i zamówić niech mi wiesza to firanki i zasłony na allegro zamówię. Teściowa mówi jedz do sklepu itp ale ja nie mam kasy na sklepowe drogie więc kupię po taniości na allegro a kiedyś jak będzie kasa to się wymieni na ładniejsze. Zamawiam same woalowe bez żadnych kwiatków koronek itp. już te żakardowe mi się znudziły... I gładkie zasłony bez żadnych kwiatków wzorków. Jeden kolor. Do dzieci wiadomo kolorowe ale to tylko tam. Chłopaków pokój będzie w kolorach biel szary żółty. Dodatki już mam w koszyku na allegro zasłony dywan poszewki na poduszki meble. Łóżeczka bierzemy stare jeszcze przez zimę mogą w nich spać. I właśnie mam problem bo Bartek usypia u mnie na łóżku. A jak się przeniesiemy to u nich nie będzie naszego łóżka wiadomo tylko w sypialni więc już mu mówię że w nowym domku będzie u siebie w łóżeczku usypiał ale nie wiem jak to wyjdzie... Kacper zasypia u siebie ale musi mnie widzieć. Mąż mówi żeby Kacpra łóżeczko wstawić do nas do sypialni Bartek z nami na początku kilka nocy ale nie wiem czy to dobry pomysł bo jak się tak nauczy na początku to już nie wygonie ich z sypialni... Sama nie wiem jak to rozwiązać. 🙍 Poradzicie coś ?

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ja bym w ogóle nie brała chłopaków do sypialni … nawet na kilka dni. Po co masz dwa razy im fundować zmiany? Raz przeprowadzka do nowego domu, a potem jeszcze do nowego pokoju. Niech od początku będą razem u siebie, a Ty wstaw tam sobie starą kanapę, materac czy cokolwiek żebyś mogła położyć się z Bartkiem przed zaśnięciem jak tego potrzebuje … u mnie taki system się bardzo sprawdził. Kalinka spi od samego początku w swoim pokoju, ale z opcją, ze mama tez może jakby co 😉 ja wychodzę z założenia, ze to jednak nam łatwiej wynieść się od dziecka, niż dziecku od nas …

    U nas dzisiaj mąż się wziął za czyszczenie naszych beznadziejnych balkonów … to ja do towarzystwa 4 okna machnęłam balkonowe 😂

    Totoro jak chrzciny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 14:56

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia zgadzam się z Kalą, lepiej Ty spij przez jakiś czas u nich, a później zaczniesz zostawiać ich samych. Tak bedzie dużo łatwiej. W ogóle to chciałam Ci powiedzieć, że swietnie dajesz sobie radę z dwójka dzieci praktycznie sama 💪

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :* staram się chociaż nerwy mam momentami w strzępach...
    Macie rację lepiej ja się z nimi będę u nich w pokoju kłaść niż potem ich znowu przenosić... Położę sobie na podłodze nawet stara kołdrę koc i poduszkę i będzie prowizoryczne łóżko ;)
    Ahh coraz bliżej już tej wyprowadzki. Z jednej strony już chce z drugiej się boje hehe.

    Kala no to miałaś pracowita niedzielę :) ja dziś totalne lenistwo. Całe popołudnie w domu. Chłopaki już mają głupawkę chyba zaraz puszczę im bajki bo zwariuje...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa a jak tam u Was? Radzicie sobie?

    Agusia jeszcze dodatkowo 3 kolejne machnęłam 🙂 a potem to już tylko obżarstwo było 🤦‍♀️ bo pojechaliśmy na pizzę i lody 😋

    Powiem Wam, ze ta parownica jest rewelacyjna. Pierwszy raz okna nią myłam razem z framugami i naprawdę super. Sprawnie, szybko, bez chlapania wszystkiego dookoła i bez żadnej chemii.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia dokładnie tak, ty się kładź z nimi a potem wychodz.


    Dziewczyny macie gdzieś zapisane nasza rozmowe o odkurzaczach Dyson? Zapisano ale nie wiem gdzie a przymierzam się do zakupu. Z góry dzięki.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem Wam że jestem w szoku. Po.kapieli mówię Bartuś a może pójdziesz usypiać u siebie w łóżeczku bo w nowym do ku nie będzie mama miała u was w pokoju łóżka itp.o dziwo poszedł ! I zasnął trzymał mnie za rękę trochę gadał ale bez awantury krzyku poszedł spać u siebie. Nie wiem czy to chwilowe czy może tak zostanie. Zobaczymy póki co mnie to ucieszyło ;)
    Kala to super że jesteś zadowolona. Ja mam myjkę do okien i też jest spoko. Szybciej się myje ;)

    Czereśniowa, Totoro, Kala lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, wstyd opowiadać.. mniej więcej co drugi dzień ide spać z moralniakiem co ze mnie za matka. Wszystko zależy od Tymka, jak dużo spi to jest spoko, ale jak ma pare godzin noszenia u mnie na rękach (nie da się odłożyć), to Kubuś dostaje szału.. zazwyczaj kończy się to oglądaniem bajek i to naprawdę długo... Tymek mało chce być na rękach u taty, a Kuba jak się ze mną nie wybawi to nie chce się bawić z nikim innym i ciagle tylko bajki albo płacz do mnie albo rozrabianie w czym robi się coraz lepszy..

    Przypomnij co to za parownica?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
‹‹ 2094 2095 2096 2097 2098 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ