X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w ogóle jest wesoło, bo Lila bunt, Sara zęby i chyba skok, bo próbuje raczkować i siadać, plus właśnie ta pogoda... 🙈🙈🙈 Dziś padało tylko rano, ale przecież nie wyciągnęłam tego mojego piecucha z domu 😑 a jutro ma być deszcz ze śniegiem cały dzień 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 20:17

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • olka25 Autorytet
    Postów: 762 780

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6-latek bardziej zbuntowany niż 3-latek, ale uważam, że i tak są spokojni ☺ Mnie dziś przyjęli na patologię ciąży, kilka dni mąż musi sobie sam radzić 😂

    25.01.2015 <3
    23.03.2018 <3
    18.04.2021 <3
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro dzisiaj tez była jakaś akcja? Jak obie mają takie ciężkie humory to jak sibie radzisz? Współpracuje Lila?

    Olka czemu wylądowałaś na patologii?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa wrote:
    Totoro dzisiaj tez była jakaś akcja? Jak obie mają takie ciężkie humory to jak sibie radzisz? Współpracuje Lila?

    Olka czemu wylądowałaś na patologii?

    Nie bylo akcji skierowanej w Sarę, tzn rzuciła poduszką w męża z Sarą na rękach, ale to nie było z zamiarem palnięcia stricte Sary 😅 Generalnie jest płaczliwa i awanturnicza. Ma kilka momentów w ciagu dnia, zazwyczaj wlasnie kiedy jest zmęczona, że płacze o wszystko i o nic, wróciły te akcje jak poprzednim razem - wybiorę jej niebieską miseczkę, bo zawsze w takiej je śniadanie to dziś akurat chce żółtą, dam jej jakiś sliniak, oczywiście chciała inny itd itd - to są te moje "ulubione" awantury dla samych awantur, czego bym nie zrobiła to nie jest to czego oczekuje moja córka 😅 Dziś rano po akcji z poduszką pytaliśmy dlaczego tak zrobiła i odpowiedziała, ze dlatego, że jest niegrzeczna - nigdy nie nazwaliśmy jej niegrzeczną, zresztą słowa "grzeczna" tez nie używamy. Tłumaczyliśmy jej, że nie jest niegrzeczna, tylko ma zły humor, że każdy ma czasem zły humor, że trzeba sobie znaleźć jakąś metodę na wyładowanie złości, że może tupnąć, rzucić pluszakiem albo poduszką, ale w podłogę, nie w kogoś, bo nie można nikomu robić krzywdy itd. itd... No ale ile z tego dotarło czy zostało to nie wiem 🤷‍♀️
    Ogólnie w ciągu dnia nie było źle, Lila między awanturami jest dalej super wyrozumiała, troskliwa itd. Dziś w ogóle byla od 6.30 na nogach, co jest dla niej za wcześnie stanowczo, więc apokalipsa wisiała w powietrzu. Na całe szczęście nie było tak źle. Wkurzyła mnie parę razy, kilka razy to przetrawiłam, kilka ją ochrzaniłam niestety, no ale cóż, trzeba się odnaleźć w nowej - starej rzeczywistości i brać humory na klatę 😅

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • olka25 Autorytet
    Postów: 762 780

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa wrote:
    Totoro dzisiaj tez była jakaś akcja? Jak obie mają takie ciężkie humory to jak sibie radzisz? Współpracuje Lila?

    Olka czemu wylądowałaś na patologii?

    Chciałam skontrolować, czy czasem poród się nie zaczął, bo moje porody w miarę bezbolesne i łatwo przegapić, a od kilku dni wieczorami miałam napinania brzucha co 6-7 minut trwające ok.3 minuty. No i wczoraj rano brunatne plamienie - przez to mnie zostawili, bo chcieli zaobserwować, a w ciągu dnia już plamień nie było.

    25.01.2015 <3
    23.03.2018 <3
    18.04.2021 <3
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka25 a jak chłopcy znoszą rozłąkę z Tobą? Nie mają problemu zostać z tatą? :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Bartuś dziś 3 latka kończy 🥰 kiedy to zleciało ?!! Dziś mam taki dzień wspomnień. Wieczorem pewnie będę zdjęcia oglądać i się rozczulać że on już taki duży ehh.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Bartusia!❤️☺️

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • olka25 Autorytet
    Postów: 762 780

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Olka25 a jak chłopcy znoszą rozłąkę z Tobą? Nie mają problemu zostać z tatą? :)

    Problemu nie mają, to już duzi chłopcy, dość rozumni. A tata im rozrywki zapewnia, żeby za dużo nie myśleli, że mama poza domem. ☺

    Totoro lubi tę wiadomość

    25.01.2015 <3
    23.03.2018 <3
    18.04.2021 <3
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Bartusia 🙂 sto lat!

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartuś sto lat ❤️

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Bartusia!🌼

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane w imieniu synka

    Ale mnie dziś wkurwia sytuacja z rana. Otóż Chrzestna Bartka raczyła wysłać mu prezent na urodziny ( puzzle alfabet czu czu fajne) ale właśnie tylko Bartkowi prezent a Kacperkowi nic nawet małego samochodzika. Jak to dziecko się patrzyło na to że nic nie dostał aż się płakać chciało. Ale teściowa zrobiła to samo też dała Bartkowi prezent ( ubranka ) a Kacperkowi nic... Czemu ludzie są tak wredni i okrutni ?? Nie rozumiem tego. Moja mama może i ma dużo wad ale zawsze daje jednemu i drugiemu. I nie wezmę który ma akurat urodziny. A najgorsze że jak mężowi o tym powiedziałam bo już mnie wkurzyło że czepia się mojego taty tylko to jeszcze mi powiedział że już mi wszystko nie pasuje i będę się czepiać. Jakby ich bronił. 🤦😡😢
    Już się spakowalam do rodziców ale ma przyjechać facet od schodów jakoś jutro albo w pt i zostalam w domu

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, myśle, że każdy może mieć inne podejście do dawania prezentów, nie wiem czy od razu chodzi o chciwość. Moze warto wspomnieć aby zawsze dawali też coś drugiemu (kolorowankę, autko), chyba że już im o tym mówiłaś to faktycznie chamsko.
    Ja nie oczekuje, że ktoś na to sam wpadnie bo dużo złych nawyków wynieśliśmy z domu, niestety nie pamietam aby ktoś dawał mi prezent jak brat miał urodziny, wiec po prostu poproszę rodzine, że jak bedą przychodzić do malucha z prezentem to żeby Kubie kupili chociaż kolorowankę lub auto za 5 zł. Myśle, że dla mojej mamy to oczywiste, a dla reszty to jeszcze nie wiem 😅 niestety w rodzinie tylko mój brat ma syna, wiec będziemy pierwsi z dwójką dzieci 🙂 rodzeństwo męża w ogóle nie ma dzieci.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że hmmm nie mam drugiego dziecka więc ciężko powiedzieć co bym zrobiła czy jakbym się czula w takiej sytuacji ale chyba bym uczyła że to święto starszego i stąd prezenty. Ewentualnie miałbym przygotowanego jakiegoś lizaka czy coś? Też nie dostawałam prezentów jak moja siostra miała urodziny. Wręcz to było takie napięcie fajne że ona ma teraz swoje święto, tort, świeczki prezenty, to jest jej dzień, a potem będzie mój.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co innego jak dziecko ma kilka lat i rozumie już że to święto itp a co innego takie maluchy które nie koniecznie rozumieją tak jak Kacper który ma półtorej roku i nie bardzo rozumiem co to urodziny. Ja nie oczekuje dużych drogich prezentów dla dwójki bo wiadomo to wydatek ale cokolwiek drobiazg aby nie czuł się że jest odrzucony. A teściowej mówiłam o tym że kupiłam Bartkowi prezent i Kacperkowi też drobiazg żeby mu przykro nie było ale widać jest po prostu wredna skoro nic nie dotarło do niej. Kacper miał roczek też dała mu piłkę a Bartkowi nic. Bartek piłkę zabrał a Kacper wraz nic nie miał i był płacz. No sorry ale tak się nie robi. Dziwne że jak na roczek Chrzestna przyjechała Kacpra albo Chrzesny to mieli i dla Bartka prezent. Mniejszy ale był. Dla mnie to oczywiste że jak idzie się do takich małych dzieci to daje się każdemu coś.
    A myślę dziewczyny ze jak już pamiętacie że rodzeństwo dostawało prezent na urodziny a wy nie to miałyście więcej niż 2-3 lata.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia żeby było jasne, ja się z tobą zgadzam, że wypada dać coś małego drugiemu dziecku, ale nie każdy musi tak uważać, dlatego moze warto wprost poprosić, chociaż domyślam się ze wszystko zależy od relacji z rodziną. Teraz mi się przypomniało, że u nas zawsze drugie dostawało czekoladę jak byliśmy mali (ja nie przepadam za dawaniem słodyczy, dlatego zawsze proszę o kolorowankę dla Kuby).
    To by było mega chamskie jakby rodzina przyszła przywitać nowo narodzone dziecko z prezentem a Kubie nic nie dali...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 18:27

    Kala lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa dokładnie. Ale wiesz to jest złośliwość. Bo np Chrzestna Bartka doskonale wie jak to jest. Sama ma bliźniaki 3.5 roku i 6 lat córkę i jak robiła roczek dla bliźniaków to jej koleżanki przyszły z prezentami dla bliźniąt i dla tej starszej a ona miała.wtedy 4 lata. Więc jakoś takie rzeczy są oczywiste w drugą stronę ale tu już nie. Ona sama wysłała tylko jeden prezent. Jest mi przykro że tak się zachowuje najbliższa rodzina. Okropnie się czuje dziś. Mąż też ma wielkie pretensje że jakim prawem ja się odezwałam że mi się coś nie podoba... A teściowej nie mogę się narazić bo jestem niestety od niej zależna i muszę siedzieć cicho... 😥

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was? Bunt pełną parą? U nas tez raczej średnio ... Kalina zawsze była królową dramatu, a teraz to już w ogóle 🤦‍♀️ na przemian ryczy albo chce się przytulać ... no chyba, ze jestem na 100 % tylko dla niej, to wtedy jest w miarę ok
    Ja tez ostatnio jakaś wkurwiona chodzę bez powodu ... jeszcze ta pogoda dobijająca 🙁

    A dzisiaj Kalinka idzie na urodziny do kolegi ... tego od liczb ... musimy jakiś prezent zorganizować, ale kompletnie nie mam pojęcia co takiemu dziecku kupić 🤔 jak się spytałam, to ... coś z liczbą pi 🤦‍♀️

    Agusia jak tam u Ciebie sytuacja? Lepiej? Ja się w sumie nigdy nie zastanawiałam nad tym, czy kupować coś drugiemu dziecku, bo raczej oczywiste mi się wydawało, żeby jakoś drobiazg czy czekoladę przynieść. Zawsze tak robiliśmy jak szliśmy na urodziny do męża bratanków (tam jest różnica półtora roku). Oczywiście nic wielkiego, bo jednak to które ma urodziny musi poczuć się wyróżnione.

    Czereśniowa na Twoim miejscu, też bym nalegała, żeby rodzina koniecznie coś dla Kuby przynosiła przychodząc do małego ... no nie ukrywajmy, noworodek ma w d... czy dostanie pieluchy, 15-te body czy kolejną grzechotkę, a Kuba może poczuć się odsunięty jak nikt nie będzie o nim pamiętał

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze w temacie urodzin, to Franek lat 14 ...też dostał czekoladę od wujka jak przyjechali na urodziny Kalinki 😂😂😂

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2074 2075 2076 2077 2078 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ