X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O edwarda u nas tak samo. Wszystko musze klasc wysoko chowac i pamietac zeby nie zostawic noza czy kubka z kawa na brzegu!

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mm tylko na noc ok.180 ml, w sumie czasem wypija tylko połowę. Pediatra mówi, że możemy w ogóle nie dawać jeśli je nabiał w ciągu dnia. Śniadanie wcina od razu po wstaniu, czasem nawet nie da się przebrać i leci w piżamie na krzesełko, mąż się śmieje, że robi pod presją ;-)
    Generalnie Kinga trochę wybrzydza, ale je dużo, łazi czasem i woła "buła, buła". Najlepszy sposób na przerwanie jej histerii jeśli w jakąś wpada to hasło "chcesz banana?". Bez względu na to jak i dlaczego się wydziera to na to hasło przestaje.. :-/
    Z tym mówieniem to u nas bez zmian. Gada jak najęta- po swojemu. Śpiewa po swojemu. Uczy się nowych słów, ale dość powoli, a potem jak nawija to i tak po swojemu wyrzucając w przeplatankę coś co jesteśmy w stanie zrozumieć. Czytamy z nią Pucia, książeczki, kolory rozumie, bo jak mówię podaj białego klocka to podaje, ale sama ich nie nazywa. Za to ruchowo jak zwykle-szukalismy już biegów dla takich maluchów, ale niestety są od lat 3. Po domu lata jak opętana i najlepsza zabawa jak się ją goni. Gimnastykuje się wszędzie i na różne sposoby. My padamy na ryj po całym dniu a Kinga nic. Już drugi raz jej się zdarzyło, że nie poszła na drzemkę w ciągu dnia.. wstała 8.30, jest 21.30 a ona jeszcze nas męczy Puciem i 5 min nawet w dzień nie spała. Masakra. Chwała Bogu, że Feli jest spokojny, bo byłoby kiepsko..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik no niezle.
    Juz kiedys pisalam, że u Henryka godzina spania to swiętosc ;p o 19 ziewa i trzeba go klasc, to samo na drzemke, okolo 12 sie slania i kaze sie polozyc ;p Ostatnio spi w poludnie 2-3 godziny, wydaje mi się ze znowu rosnie, bo kilka mcy temu tez tak mial, duzo spal, wiecej jadl i ciagle sie obijał o wszystko. Teraz identycznie. W grudniu będzie mial szczepienie na Meningokoki ACWY więc zobaczymy.

    Pokaż Felisia ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Boże, spanie o 19 🙈 u nas skończyłoby się pobudką o 20 czy 21 i usypianiem kolejne 2h...

    Ja już się pogodzilam z tym, że mam nocnego Marka. Lili nie da się przestawić na wczesne chodzenie spać. Tak czy siak wraca do swojego rytmu. Wczoraj, chyba przez zęby, pokopala jej się drzemka no i poszła spać na noc po 21. O ludzie, nie wiedziałam co z czasem zrobić. Na szczęście Lila dobrze wiedziała - zdążyłam umyć jej bidon i się obudziła. Potem kolejna pobudka.. Ostatecznie zasnęła i luz. Niestety od 2 do 4 nie spałam w ogóle, bo Lila spała tylko u mnie na rękach. Odkladalam ją to od razu siadala, płacz, rączki, a jak tylko ją podnosilam i kladlam na siebie to jakby jej ktoś prąd odcinal. No i tak właśnie do samej 4. Potem za to zamiast wstać po swoich standardowych 10h czyli koło 7 to spała oczywiście do 9.15. No i automatycznie drzemka później, potem spanie na noc 22.30, co zresztą przy tym ile łącznie spała jest i tak niezłym wynikiem. I tak w kółko 🙈 a ogólnie nadal zero regularnosci w kwestii spania u nas, Lila to po prostu królowa chaosu 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 listopada 2019, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez dzisiaj ryk od 2.... niby chciała spać, ale co chwilę siadała i płacz, potem uciekała do zabawek, ja ją kładłam i tak w kółko. Aż w końcu mądry wspaniałomyślny tata przyszedł mnie zmienić .... i co ... zaczął się z nią bawić 😡 no bo przecież nie chciała spać !!!! Pewnie, ze tak najłatwiej ...No taka jestem na niego wk....cały dzień mi rozwalił ... posiedzi sobie 2 godzinki i pojedzie do roboty, a ja się będę bujać. Nawet na rytmikę nie pojedziemy, bo padnie koło 8

    Czy ja chwaliłam moje dziecko, ze pięknie zasypia??? No to już nie chwale, się popsuła ... zmęczona, ale się nie położy i z płaczem zasypia.


    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 listopada 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to u nas samo zasypianie pół biedy, no tylko właśnie o jakichś kosmicznych godzinach. No i wczoraj wyjątkowo nie przy cycku, tylko cycek, potem jednak noszenie i przy odkladaniu cycek. Ale to zwalam na piątki, bo jej nieźle dają do wiwatu... Łapki w buzi cały czas, wieczorem polik taki czerwony, że masakra, już wiedziałam jaka będzie dziś nocka.. No ale nie było aż tak źle.. Wprawdzie pełno pobudek, ale chociaż nie musiałam jej nosić 2h, zawsze coś 🙄

    Za to wczoraj, mimo zębów, była taka kochana i grzeczna... Rany, jakby cały bunt gdzieś poszedł w diabły. Robiła ze mną obiad (kolejne ulubione zajęcie po sprzątaniu, podaje mi warzywa, wrzuca do garnka z wodą itd.), potem ogarnialysmy zmywarkę, ciągle tylko "mamunia" i przytulasy, aaaa, płakać mi się chciało jak miałam iść do pracy :(

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 listopada 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro podziwiam Cię za mega cierpliwość w nocy ... w dzień mnie nic nie rusza ani wiszenie ani jęczenie ani trzymanie z krzykiem za nogę ale w nocy wymiękam z tym niespaniem....przeklinam rowno pod nosem, a dzisiaj niestety nawet na małą krzyknęłam 🙁 teraz mi oczywiście głupio

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 listopada 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas ost usypianie ciezko. Wyrzuca wszystko z lozeczka lacznie ze smoczkiem zeby zaraz to chciec i krzyk o tak w kolko. Na poludnie szybciej pada ale na wieczor gorzej. No ale koniec koncow spi od 20:30 do tej 7

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 listopada 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala u mnie jest ten plus, że Lila śpi jak śpi - to na rękach, to przy cycu, ale śpi. No i wiem, że te akcje przez zęby są :/ Jak mi robiła jazdy w nocy i np. wołała "CIIITAAAAJ!" to też mnie wkurzalo. Ale fakt faktem, gorzej mnie wpieniaja takie akcje w ciągu dnia niż w nocy 🙄 Dziś np. już czar prysl po południu - wstała tak marudzaca, że koszmar. I znowu cycek ciągle, a od paru dni już przerwy 6h robiła. Oczywiście automatycznie już mniej je... A tak fajnie zajadala ostatnie dni :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro hahahaha właśnie nasza dzisiejsza nocna akcja była pt. „Czytaj” 😉 to mówisz, ze mija???

    A coś już widać te piątki? Aż się boje jak u nas będzie to wyglądało ...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia widać taki etap mają maluchy. Bo z tego co pamietam to Baruś też ładnie zasypiał. Kalinka sama maszerowała do łóżeczka, a teraz zaczyna biegać po kąpieli, oczy trze ale nie daje się położyć i tez wszystko wyrzuca, a potem chce z powrotem

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 listopada 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala boję się pisać, że mija xD ale ostatnio raczej kończy się u nas na noszeniu i tyle 😁 a piątki... Gule takie na dziąsłach, że hej, ale póki co tyle 😐

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 listopada 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no u nas ladnie bylo zasypianie a teraz masakra. Dzis nu zaczelam spiewac kolysanke i sid uspokoil i zasnal.

    Dzis bylam z Kacperkiem u fizjo i mamy skierowanie na 10 zabiegow do rehabilitanta bo mamy lekkie napiecie s obreczy barkowej i szyi :( maly nie przeszedl tej porby trakcji czy jak to sie nazywa no i lekko wygina sir e c na brzuchu. Ehh... Ciagle cos

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 listopada 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia jaką metodą będzie prowadzony? Lila też miała stwierdzone wzmożone napięcie w tym odcinku, ale nic z tym nie robiliśmy, bo u nas akurat nie rzutowalo to na rozwój ruchowy. No poza tym, że spała tylko na brzuchu i głowę dzwigala bardzo wcześnie i długo.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 listopada 2019, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro metoda bobath. U nas pani doktor stwierdzila ze to napiecie jest minimalne ale ze lepiej go troche postymulowac niz mialo by sie poglebiac i ze wroce do niej za mc ze maly sie nie obraca

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 listopada 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, no to super, że bobath. Nam chciał fizjo metodą Wojty Lilę prowadzić, ale nie znioslabym tego, o nie 😐

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 listopada 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zabardzo wiem czym one sie roznia nawet nie mialam kiedy poczytac o tym. Czekam na tel od rehabilitantki. Chce po niedzieli zaczac z nim jezdzic ale od wczoraj nir moze zadzwonic a ten osrodek mam blisko. Nie chce jezdzic gdzies daleko codziennie :/

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już skończyły sie drzemki w dzień :-(

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wspolczuje. Ja celebruje te 2 godz gdy Bartus spi :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia Wojty jest taka bardziej "agresywna". Jak nam fizjo ćwiczenia pokazał to myślałam, że na zawał zejdę. Lila latala jak laleczka a miała jakoś 2 miesiące wtedy. Horror.

    U nas dziś dzień totalnie powalony. Lila za wcześnie wstała, po czym nie zrobiła drzemki tylko kimnela 10 min przy cycku i wstała, potem drzemkę nadrobiła przed 16 do przed 17, więc wieczór będzie długi.. No i apogeum jeśli o zęby chodzi. Rączki cały czas w buzi, potoki śliny, jeść nie chce, makabra. Jak wstała z drzemki to byłam w pracy, mąż ją nosił bite 2 godziny, dopóki nie przyszłam, bo nie chciała mu z rąk schodzić.. Już się boję nocy :( w dodatku jutro męża nie będzie cały dzień, bo ma zjazd... Yh. Dawno jej tak zęby nie męczyły..

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1769 1770 1771 1772 1773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ