X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina w nocy przeszła samą siebie ... obudziła sie o 21 i do 2 gadała, rzucała się, stękała, jak przysnęłam to z łóżka spierniczyła i znalazłam ją w kącie płaczącą ... pobudka 5:30 😒 czuje się jak po imprezie... a jeszcze dzisiaj mamy szczepienie na 13:45 umawiałam wg systemu jednej drzemki a tu dzisiaj wypadną dwie i 11 byłby lepsza.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro 4,5 roku??? Współczuje... u nas o Kalinkę staraliśmy się 5 cykli i już na psychikę mi się rzucało, pewnie wpływ miały te ciąże biochemiczne, czułam jakby mi coś odbierano.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie ze ja nie pamiętam co poczulam jak zobaczylam malego jak mi go przywiezli? Na sali operacyjnej pokazali mi tylko jajka (ze na pewno chłopiec) i polozyli go na twarzy wiec i tak go nie widzialam. Ja lezalam na zupelnie innym oddziale i nie bylo jak go do mnie przyniesc, wiec maz siedzial z nim kilka godzin (urodzil sie po polnocy), pojechal do domu i wrocil rano, wtedy mi pokazal zdjecia i filmiki. To pamietam ze pomyslalam ze śliczny, jakie dlugie wlosy, ze oczy meza i moje usta. Dostalam go dopiero o 16 jak zwolnilo sie lozko na noworodkach. I nie pamietam absolutnie nic
    co ja czulam :( :( :( Pamietam ze nie wiedzialam jak go wziac, pani z sali mi powiedziała, nie wiedzialam jak przewinac ani nic. Ale zakochana w nim bylam od prenatalnych ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 08:29

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 15 lipca 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w sumie też jakiś fajerwerków nie było. Przy Franku to pierwsza reakcja: ufff łysy (nie wiem dlaczego ale chciałam łysolka 😉) i ufff już nie jestem w ciąży, mam go poza brzuchem, także też bez szału. Przy Kalince to z kolei nie mogłam uwierzyć, ze już jest ze mną taka prawdziwa, wyczekana i wyleżana.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my staraliśmy się 5 lat..a córa koniec końców z inseminacji (pierwsza, od razu udana). A Kacpi sam wpadł ;-) tak więc chyba coś się u nas odblokowało, i fizycznie i psychicznie.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psychika tutaj dużą rolę odgrywa, takie patologie nie myślą i mnożą się jak króliki, ale z drugiej strony jak się nie stresować jak nie wychodzi... błędne koło. Znam parę 8 lat starań o pierwsze dziecko chyba z 6 razy do in vitro podchodzili, po kilku latach wpadka z drugim przed 40-ką

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu ostatnia hexa i prevenar, udało się przesunąć na 13 na szczęście, bo mała już odjeżdżała na drugą drzemkę, po dzisiejszej nocy. Jeszcze tylko bexero i mamy komplet ufff...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo!!!!! Gdzie się wszystkie pozapadały ????

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala mnie nie ma bo maz mi pokazal apke z czyms ala komiksy do czytania i totalnie przepadłam na historii dziewczyny która jest bardzo brzydka ale robi sobie taki makeup że wygląda jak miss - historia rodem z LO, przyjaznie, nienawisci, pierwsze milosci... Nienawidze go za to :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 16 lipca 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejj☺odzywam się po bardzo długiej przerwie,mój syncio fajny,biega jak szalony,ma apetyt,dużo rozumie, nadal mówi "po swojemu",ale mega dużo..ostatnio mamy problem ze snem tzn.zaczął chodzić spać o 22, próbuje ograniczyć mu ilość snu w dzien ale wtedy chodzi mega zmęczony i marudny..I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze.
    Tak poza tym wróciliśmy znad morza,wyjazd super,ale mam wyrzuty sumienia i nie wiem czy słuszne..otóż byli z nami znajomi z 9 miesięcznym synem..zaniepokoil mnie jego rozwój tzn.maly nie siada nie raczkuje nie potrafi przewrócić się z brzucha na plecy i odwrotnie,położony na brzuchu płacze z bezsilności,ma problem z jedzeniem stałych rzeczy..delikatnie z asugerowalam ze może powinien zobaczyć go specjalista i chyba się na mnie obrazono i powiedziano ze pediatra nic nie mowila przy szczepieniu i że on ma czas..dodam że mąż też stwierdził ze coś jest z dzieckiem nie tak..
    Co Wy myslicie?

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ciężko powiedzieć, niby każde dziecko jest inne, ale jakieś widełki jednak są. Siadanie, raczkowanie ok faktycznie ma czas, ale obracać to się raczej już powinien bez problemu.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Kala mnie nie ma bo maz mi pokazal apke z czyms ala komiksy do czytania i totalnie przepadłam na historii dziewczyny która jest bardzo brzydka ale robi sobie taki makeup że wygląda jak miss - historia rodem z LO, przyjaznie, nienawisci, pierwsze milosci... Nienawidze go za to :p
    Edwarda zaintrygowałaś mnie 🤔

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym na dziwny odruch bujania,bo oczywiście próbują to sadzac na kolanach i zapieraja poduszkami,ma też sporo odruchów noworodkowych takie mielenie językiem jakby szukał ciągle cyca

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z komunikacją?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co on tylko leży na plecach jak noworodek czy noszą go ciągle? Bo takie duże dziecko to już raczej się nudzi w jednej pozycji?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o komunikację to nie jest źle, odpowiada spojrzeniem na spojrzenie,nie mówi jeszcze.Mam zastrzeżenia do rozwoju ruchowego,tak jakby to dziecko nie miało na nic siły,głównie leży i posadzone się buja w tyl i w przod i wydaje odgłosy,nie interesuje się za bardzo zabawkami,ponoć nigdy nie bierze ich do buzi;i ma straszny problem z jedzeniem-dlawi się pokarmem tak jakby jadł pierwszą łyżeczkę.
    Wiem że każde dziecko ma swoje tempo,ale w tym przypadku chyba jest coś nie tak

  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala noszą go i sadzaja (jak siedzi to leci do przodu).

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, ze jest coś nie tego i dobrze, ze zwróciłaś uwagę. Nawet jakby był sporo do tyłu z rozwojem, to na brzuszku powinien leżeć bez problemu i ręce po zabawki wyciągać. No to sadzanie to raczej im nic nie da, dziecko powinno samo usiąść. Dziwne. A gaworzy?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Lili09 Przyjaciółka
    Postów: 90 22

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś tam dźwięki wydaje ale raczej pisk krzyk i jak sie buja to "uuuuu"

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio skończyłam tablicę manipulacyjną dla Młodej, teraz robię DIY Kitchen Helper ze schodków z Ikei ;)

    Tablica wyszła taka:

    769c38c6a3501220med.jpg

    Oprócz tego przerzucam się powoli na wielopieluchowanie. Żałuję, że nie zaczęłam wcześniej, tak się mega w to teraz wkręciłam. Te wszystkie wzory pieluch <3 na razie zeszłam z połowy pieluch jednorazowych w ciągu dnia. Nie wyobrażam sobie tego przy mlecznych kupkach, ale już od momentu rozszerzenia diety jak najbardziej. Chociaż nie mówię nie wielo od samego początku, zobaczymy co życie przyniesie jeśli pojawi się drugie bobo ;) w sobotę będę testować, ostatnio była piękna wyraźna jedna kreska, zobaczymy jak tym razem :P

    edwarda20, Kala, Jupik, Agusia_pia, Totoro, Aga78 lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
‹‹ 1696 1697 1698 1699 1700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ