X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik jak krostki? U nas kurcze podobne się robią z jednej strony tak 0,5 cm od ust, inne niż wcześniej od bananów. Dziwne bo smoczka nie zmieniałam. Myślę, ze może więcej ślini się w nocy i jak ze smoczkiem śpi to podrażnia. Smarujesz czymś?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po drzemce znowu goraczka prawie 39 stopni. Dalam paracetamol ale czy 5 mln to nie za malo na 11 kg?? Bo slabo mu zbija ale juz ma 37.4 wiec zeszlo.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia a nie masz ibuprofenu? Lepiej zbija i jest przeciwzapalny.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajny jest kalkulator do obliczania syropu per kg u mamyginekolog.
    Ja zawsze sprawdzam tam.

    https://mamaginekolog.pl/kalkulator-objetosci-syropu-przeciwgoraczkowego/

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ta wysypka po 3dniowce moze swędzieć? Maly sie nie drapie ale jest jeczacy, płaczliwy, ciagle chce na rece i ogólnie jakis taki rozdrazniony. Wczoraj było podobnie. W nocy sie rzucal non stop, chyba z 10 razy do niego wstawalam. Wiec albo go swedzi albo skok...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajrin co u Was?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 maja 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Nie powinna spędzić i po 1-2 dniach powinna zejść.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WI wyszla mu przedwczoraj około poludnia, dzus jeszcze jest. A czy on zaraza? Np. moze zarazic 90letnia schorowana prababcie? Bo nie wiemy czy jutro jechac czy nie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 17:16

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Lila wie gdzie jej nie wolno w domu czy czego nie ruszać o zazwyczaj podchodzi tam, mówi nie nie nie i idzie dalej 😁

    Edwarda jak uroczo :D uwielbiam takie sytuacje, takie mądre już dzieciaczki <3

    Rene fajnie, że już do domku, daj znać czy wszystko ok:)

    Lili dziś zęby dokuczają, w dodatku wstała za wcześnie, za wcześnie drzemka i marudna dziś jak nie wiem:/ w dodatku calutki dzień pada, więc siedzimy w domu, można dostać czegoś do głowy.. Już nie wiem co jej wymyślać.. Zabawki mogą dla niej nie istnieć, żadne przybory kuchenne, grzebanie w szufladach, piłeczki jej kazałam wkładać do brytfanki na muffinki, lipa, naprawdę nie wiem. Jak sądziłam, że jestem dość kreatywna, tak dziś czuję dziurę w mózgu...
    Nie pasują mi te jego wyniki w szpitalu powiedzieli ze do kontroli w pon pojadę do pediatry wrzuciłam na wątku rodzina wielodzietna w oczekiwaniu na kolejne szczęście fotki tych wyników jak by ktos chciał zobaczyć.Nie chce zawalac wątku fotkami 😏
    Konkretnie nie podoba mi się cukier lipaza żelazo i ferrytyna

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    Nie pasują mi te jego wyniki w szpitalu powiedzieli ze do kontroli w pon pojadę do pediatry wrzuciłam na wątku rodzina wielodzietna w oczekiwaniu na kolejne szczęście fotki tych wyników jak by ktos chciał zobaczyć.Nie chce zawalac wątku fotkami 😏
    Konkretnie nie podoba mi się cukier lipaza żelazo i ferrytyna

    Rzuciłam okiem z ciekawości i.. nasuwa mi się kilka myśli:
    1. Odnośnie niskiego żelaza i wysokiej ferrytyny - zbadałabym tarczycę, ale nie TSH, bo to mało mówi, należałoby zrobić FT3 i FT4.
    2. Cukier - tutaj już należałoby zweryfikować dietę i to bardzo poważnie, wyniki są bardzo wysokie. Na pewno wpływ na to mają produkty przetworzone, glutenowe i oczywiście z cukrem.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Doniczka Bratków Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene pisała na tym drugim kwietniowym wątku, że podaje Patrykowi jedzenie ze słoiczków. Tutaj pewnie leży przyczyna złych wyników.

    Kala lubi tę wiadomość

    Córeczka - 11.04.2018.
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Rzuciłam okiem z ciekawości i.. nasuwa mi się kilka myśli:
    1. Odnośnie niskiego żelaza i wysokiej ferrytyny - zbadałabym tarczycę, ale nie TSH, bo to mało mówi, należałoby zrobić FT3 i FT4.
    2. Cukier - tutaj już należałoby zweryfikować dietę i to bardzo poważnie, wyniki są bardzo wysokie. Na pewno wpływ na to mają produkty przetworzone, glutenowe i oczywiście z cukrem.
    Dzięki za cenne rady🙂
    Dietę mamy ułożona przez dietetyka🙂



    Co do sloiczkow to nie sądzę żeby były one przyczyną nieprawidłowych parametrów które ma dziecko, poza tym jest to żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci a i dietetyk nic mi nie mówiła żeby owe sloiczki powodowały zbyt wysoki poziom cukru czy niedobór żelaza. Zgodzę się z Leria że żywność wysoce przetworzone może powodować wiele negatywnych skutków w ludzkim organizmie
    I to nie jest tak że dziecko cały czas je pokarmy ze sloiczka i nic więcej

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda nie mam wlasnie. Mam tylko paracetamol w domu. Bylam z nim na dworze bo mu zeszlo wrocilismy i znowu ponad 38 na czole w ciagu pol godz wzrosla do 39,5 dalam mu 8 mln wypil troche mleka i spi juz ponad pol godz. Ale nie spokojnie. Temp spada bo na czole ma teraz 38,7. Ciekawe jaka bedzie nocka. Ehh biedactwo :(
    Do tego wyniki krzywej wyszly nie za wesolo
    Na czczo 85
    Po godz 167 (norma do 180)
    Po dwoch 145. (Norma do 153)
    Ale jak jest po dwoch godz powyzej 140 to juz jest nieprawidlowa tomerancja glukozy... Wizyta za 2 tyg. Ciekawe co moja ginka powie.
    Z synem mialam duzo nizsze bo odpowiednio 84/127/110. Ehh

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Doniczka Bratków Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene słoiczki nie są zdrowe, to jest właśnie przetworzone jedzenie. I to bardzo. Tylko z nazwy są zdrowe i dla dzieci. Na przykład mięsa w nich kilka procent. Leira z tego co widziałam się zna na tym, myślę że potwierdzi moją opinię.

    Córeczka - 11.04.2018.
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doniczka Bratków wrote:
    Rene pisała na tym drugim kwietniowym wątku, że podaje Patrykowi jedzenie ze słoiczków. Tutaj pewnie leży przyczyna złych wyników.
    Miałam cytować nie polubić 😏 No jasne i specjalnie podtruwa swoje dziecko słoikami. Ja tez podaje i to głównie ze słoików (tak z lenistwa i wygody ... ) i uważam, ze to jest za duży biznes, żeby coś mogłaby być z nimi nie tak zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie pierwsza lepsza blogerka parentingowa może pokusić się o badanie zawartości i roztrąbić w sieci jaki tam syf. Przyczepić to można się do wszystkiego do słoików jesteś leniwa, wygodna i w ogóle to jak macdonald dla dziecka. Nie dajesz tez źle bo żałujesz i trujesz warzywami z biedry .... itd.

    Rene lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia szkoda ze nie kupilas w takim razie , duzo szybciej spada. Moze tez 3dniowka?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia czyli dieta cukrzycowa?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Agusia szkoda ze nie kupilas w takim razie , duzo szybciej spada. Moze tez 3dniowka?
    I na dłużej zdecydowanie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do sloiczkow, to ja dawalam jak rozszerzalam diete, potem juz swojskie. Na wyjscia kupuje warzywne z Holle bio z dobrym skladem.

    Kala a jak dajesz sloiczek to dodajesz do tego jakies mieso czy jajko? Bo ja przeszlam na swoje glownie dlatego ze w sloikach sa papki a chciałam zeby maly zaczal jesc kawalki. Balam sie ze jak przeocze odpowiedni czas to potem bedzie dupa.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, tak kupuje zawsze cielęcinę taką super super eko sreko, gotuje, blenduje i mrożę w takich kostkach na jak lód do drinków i dokładam do słoiczka albo wołowinę lub kurczaka holle dorzucam. A co drugi dzień żółtko, bo po białku sraka niestety

    Rene lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1640 1641 1642 1643 1644 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ