X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS mozna normalnie prac.

    A otulacz np taki: https://www.mabibi.pl/kategoria-produktu/akcesoria/ocieplacze-na-chuste-nosidlo/


    Moj bardzo chetnie siedzi w tuli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 14:45

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Kiedy masz szczepienie? I ile kazali Ci czekać na szczepionkę?
    Powiedzieli ze na jutro bedzie. A szczepienie mam za 2 tyg.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, widocznie typ ruchliwy tak ma.. ja ugotowałam gar gulaszu w niedzielę jak mi się nią mąż wieczorem zajął. I do dziś jemy.. jak śpi jeszcze jej gotuję i robię drobne prace domowe (pozmywanie, pranie itp.). Jak nie śpi to lata to po całym mieszkaniu i kombinuje. Ciężko z oka spuścić.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, a znasz cos tanszego rownie godnego polecenia z takich otulaczy?

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Totoro, widocznie typ ruchliwy tak ma.. ja ugotowałam gar gulaszu w niedzielę jak mi się nią mąż wieczorem zajął. I do dziś jemy.. jak śpi jeszcze jej gotuję i robię drobne prace domowe (pozmywanie, pranie itp.). Jak nie śpi to lata to po całym mieszkaniu i kombinuje. Ciężko z oka spuścić.

    Ruchliwy to raz, a dwa ciężko jej się zająć czymś samej. My do niedawna gotowalismy w weekendy, gar właśnie gulaszu, leczo, udka z kurczaka smazylismy, kotlety itd i rozmrazalismy w tygodniu ostatnio jakoś tak zaniedbalismy ten pomysł, musimy do niego wrócić. Mnie najbardziej potem męczą po prostu wyrzuty sumienia, że zamiast się z Lilą pobawić to sterczę nad garnkami i czuję się jakbym ją zbywala po prostu :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    Edwarda, a znasz cos tanszego rownie godnego polecenia z takich otulaczy?
    Wlasnie nie. Jakis czas temu szukalam kurtki z panelem albo wlasnie jakiegos otulacza. I nie bylo nic innego ciekawego. Tzn ja nie znalazlam, bo moze są inne, ale ja lubie ładne rzeczy wiec innych ladych nie widzilam ;p;p
    PS. W koncu nie kupilam nic bo stwierdzilam ze raczej nie bede z nim chodzic zima w tuli. Ale mam caly czas zapisana te strone w razie jak mi sie zmieni.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS todlery są dla większych dzieci. Mojej znajomej 3latka wsiada czasami do todlera, raczej na teraz będzie jeszcze za duży :)
    Ewentualnie poproś o zmierzenie panelu tam gdzie będą nóżki i zmierz rozstaw nóżek od kolanka do kolanka w takiej pozycji na żabkę.

    Na teraz myślę że albo rozmiar baby albo regulowane - to posłuży znacznie dłużej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 15:09

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, ale jest napisane od 11 kg, a moj na pewno juz tyle wazy. Myslisz ze moze byc za duzy? Kurde :/

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej jak waga liczy się właśnie ten rozstaw nóżek. Bo zeby nosidło było ok to materiał powinien sięgać prawie od kolanka do kolanka. Za dużo jest źle, za mało też źle.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacz na nóżki:

    tula-nosidlo-ergonomiczne-willow.jpg

    Tak to powinno wyglądać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 15:13

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, dzieki, czyli bardziej ta tula free te grow bylaby ok?

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Ruchliwy to raz, a dwa ciężko jej się zająć czymś samej. My do niedawna gotowalismy w weekendy, gar właśnie gulaszu, leczo, udka z kurczaka smazylismy, kotlety itd i rozmrazalismy w tygodniu ostatnio jakoś tak zaniedbalismy ten pomysł, musimy do niego wrócić. Mnie najbardziej potem męczą po prostu wyrzuty sumienia, że zamiast się z Lilą pobawić to sterczę nad garnkami i czuję się jakbym ją zbywala po prostu :/

    No ja nie mam wyrzutów ;-) ale ja z tych co wręcz źle znoszą wiszące na sobie dziecko przez cały dzień ;-) więc bardzo ją motywuję do samodzielnej zabawy i w sumie bardziej u nas chodzi o to, że ją muszę pilnować, czy nie wymyśli czegoś przy czym sobie zrobi krzywdę, niż to, że mi nie daje spokoju i na mnie wisi (choć bywają też czasem takie dni). W kuchni pomaga łóżeczko- jak robimy śniadanie, ma tam taką swoją zabawkę i siedzi o dziwo i się nią bawi (na matce już nie). Ale nie nadużywamy sposobu, żeby jej się tam nie znudziło. I też zauważyłam, że w otwartej przestrzeni nie usiedzi tylko lata i wyszukuje sobie zabaw. Najchętniej siedzi przed wieżą i się bawi płytami, przyciskami itp, i przed lodówką- na której mamy multum magnesów-super się nimi bawi, już musiałam matkę przed lodówką wyłożyć, bo jest tam coraz częstszym gościem. Ale i tak zbierając wszystko do kupy stanie przy garach przez godzinę bez przerwy możliwe nie jest. Najwyżej takie gotowanie na raty..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik moja w sumie potrafi się trochę sobą zająć, ale muszę przy niej być po prostu. Inaczej rzuca wszystko i leci wspinać mi się po nogach. W ogóle przy tym skoku, pisałam już zresztą, chce być więcej noszona. Najchętniej siedzi u mnie na rękach i pokazuje wszystko, a ja jej nazywam dane rzeczy. Dziś w ogóle jest marudna. W nocy niby długo spała, bo od 21 do 7.40, ale strasznie niespokojnie, rzucała się, latała po łóżku, poplakiwala... Może po tym skoku znowu będzie łatwiej.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, jakbym czytala o nas. Ja tez mam wyrzuty, ze stoje przy garach zamiast sie bawic, raczej malo moj syn potrafi sie sam soba zajac. Jak cos innego robie, to tez sie po mnie wspina, chce otwierac szafki, u nas slowo „nie wolno” nie dzial zupelnie, wiec ja mam oczy na okolo glowy doslownie.
    Noce mamy do bani, dni ciezkie, jakas jedna drzemka 40 min i to jest na tyle. Trwa to juz kolo 2-3 tygodni, a wczesniej spal od 21 do 8 rano...

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Wiktor pije wodę z b boxa. Nie chciał na początku pić nic, a nic. A jak kupiłam mu b boxa to od razu zaczął pić.

    My mamy nosidlo kavka bo jest dla dużych dzieci. Na razie jest ok :)

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Dziewczyny, co kupić 2,5latkowi i 2.5latece i 5,5latce? W weekend mam spotkanie z przyjaciółkami i muszę coś dzieciakom kupić..i tak jak z mlodszymi od Kingi już problemu nie mam, tak ze starszymi tak, bo jeszcze nie przerabiałam tego etapu i ciężko mi coś wymyślić :-/ w dodatku to raczej symboliczne prezenty mają być, nic wywalonego w kosmos. Hmm.
    Zależy jakie podejście maja rodzice, ale z drobiazgów fajne są pierdoly typu kredki, ciastolina, piasek kinetyczny itp. Jeśli tylko rodzice nie są pedantami (bo tu się szybko robi bałagan), a te rzeczy szybko się kończą. Balony, piłka (taka mniej więcej jak do nogi tylko miękka, bańki (rodzice nie będą zadowoleni ;), kreda, magnesy, książeczki, puzzle.

    Jupik lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    A ja z tego co pamietam ktoras z was ma moze Tule? Czy mi sie wydawalo.

    Rozwazam zakup tula toddler i nie wiem, czy jest sens? Chodzi mi o to, ze moglabym wyjsc z psem itp a moje dziecko w wozku srednio, marudzi ciagle.
    Z tego co pamiętam model toddler jest duży (choć to pojęcie względne). zapytaj o wymiary (bo kojarzę z postów ze właśnie był taki przeskok między baby a toddler, gdzie pierwsza była za mała, a druga za duża. Teraz niby po środku jesteś grę to grow. (Tak mi się wydaje ale głowy sobie nie dam uciąć). Poszukaj w necie wymiarów.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S wrote:
    White, dzieki, czyli bardziej ta tula free te grow bylaby ok?

    Nie mam Tuli, więc też tak ciężko mi powiedzieć co i jak. Wiem tylko tyle, że zawsze mówili, że toddler jest dla starszych dzieci. Możesz jeszcze poprosić o zmierzenie tego panelu, a nuż będzie ok, może Twój synek jest większy, ma większy rozstaw? :) ale generalnie to regulowane będzie dobre na pewno. Ja akurat mam Kavke (Multi Age) i tu jest jakby 5 stopni regulacji, my jesteśmy na drugim dopiero. Także jeszcze trochę posłuży :) tylko Kavka chyba jest droższa od Tuli i ciężko o używkę w dobrej cenie.

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat pierwsze buty w linku wywiad z fizjoterapeuta.
    https://dziendobry.tvn.pl/a/jakie-buciki-wybrac-dla-malego-dziecka-porady

    To trochę temat rzeka. Ważne żeby były dopasowane (na długość, szerokosc, miały elastyczna podeszwę). To nowa szkoła. Stara szkoła wkładka profilowana, sztywny zapiętek). Zdania są też podzielone czy można kupować używane (firmowe buty skórzane są dość drogie, a stopa rośnie skokowo...)

    S ma wąską stopę. Pasowały jej buty Emel, Elefanten (marka z deichmana), superfit, bobux, Naturino (dokładnie falcotto) mnie zirytowało i odsyłałam), geoxy, renbuty i bartki te co mierzyła były za twarde. Polecane są też primogi (nie miałam żadnych w rękach, wiec nie mam zdania. Z tańszych ponoć ok są buty z Decathlonu (ale są sztuczne, wiec niektórym dzieciom pocą się nóżki). Czasem można też coś fajnego kupić w dyskoncie (ale trzeba miec szczęście)

    Dziś właśnie mierzyłam Emi roczki S. Są ok. I na weselu w nich wystąpi. Nie są moimi faworytami, ale na godzinny występ nie będę kupować nowych. Swoje dostanie jak będzie stabilnie chodzić po podwórku. W domu biega na boso/w skarpetkach/rajstopach. Następne mamy Elefanteny (i z tych co miałam, to najlepsze buty do nauki chodzenia, bo zewnętrzna podeszwa jest ze skóry i maja tylko takie kauczukowe wstawki antypoślizgowe. Do tego praktyczne są te kauczukowe zabezpieczenia przodów (inaczej po pierwszym spacerze na czworaka będą obdarte ;) Także ten model skradł moje serce
    https://www.elefanten.de/DE/de/shop/babies/babies-lauflernschuhe/00000001632086/Lauflerner*Weite*Mittel.prod?&fromCategoryDetail=true&positionInList=29

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i z butami jest tak ze jeden model danej firmy może być super miękki, a kolejny twardy jak deska. Trzeba mierzyc (mi najlepiej kupuje się online), bo mogę na spokojnie przymierzyć w domu, a nie w sklepie gdzie jest 1000 bodźców i bieakących dzieci... choć pierwsze lepiej stacjonarnie by ktoś ocenił szerokosc i podbicie.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
‹‹ 1488 1489 1490 1491 1492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ