X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje 3 posilki dziennie (od jakiegos miesiaca- jak zaczal naprawde jesc). Na kolacje daje zupe albo jakies warzywa, dzis bylo awokado, kiwi, papryka i bulka, daje to co mam w lodowce z czego sama sobie przygotowuje kolacje, bardzo rzadko kaszke.
    Kaszki gotuje na wodzie, dodaje owoce i orzechy zmielone i odrobine oleju rzepakowego. 2 razy gotowalam na mleku kokosowym i raz na krowim.
    A mieso daje tak 3 razy w tygodniu na obiad, 2 razy sa ryby i 2 razy bezmiesny obiad. W tym tygodniu jest miesnie bo musimy wyjesc zapasy z zamrazalnika przed wyjazdem na Swieta.
    Ja robilam pulpety z dorsza z alaantkowych i lososia pieczonego i gotowanego na parze.

    Aga78 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o rybę, to dawałam makrele, śledzia i łososia. Dokładnie macam przed podaniem młodej.

    Kiedys myślalam o odkurzaczu myjacym, ale mam psa. Moja koleżanka ma tego philipsa. U mnie się nie sprawdził (tylko rozmazywał te kłaki). Kupiłam bezprzewodowego dysona i mopa parowego, a poźniej spray mopa.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie dużo już dajecie dzieciom. I odważnie..(orzechy, kiwi, mleko krowie..). Moja to przy Was jakby nic nie jadła :-/
    No ale każdy ma swoją filozofię, Kinia w ogóle by mi takich ilości nawer nie zjadła biorąc pod uwagę że dopiero powoli żegnamy się z rozm.68 ;-) ale chyba też muszę jej odważniej rozszerzać, bo ja to się pieszczę z tym. Choć mleka krowiego na pewno nie dam jeszcze długo, orzechów chyba też. Ale te rybki np.pulpety z dorsza brzmią ciekawie :-) muszę popatrzeć na te alaantkowe przepisy.

    Edwarda, rozglądałam się kiedyś w temacie i po przeczytaniu opini zrezygnowalam. Postawiłam na zwykłego Zelmera i mopa parowego. Ten mop strzał w 10, nie wyobrażam sobie już latać z kijem i wiadrem po mieszkaniu. WI ma z kolei takiego robota co sam lata po podłodze i się zastanawiam czy to nie jest fajna opcja ;-P

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dajecie mieso codzinnie?

    Hmm, no prawie. Nie licząc tego jak daję słoiczek w którym zawartość mięsa 8%, więc dla mnie to nic. Jak ja jej robie to z słusznym kawałkiem cielęcinki lub indyczka :-P

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Strasznie dużo już dajecie dzieciom. I odważnie..(orzechy, kiwi, mleko krowie..). Moja to przy Was jakby nic nie jadła :-/
    No ale każdy ma swoją filozofię, Kinia w ogóle by mi takich ilości nawer nie zjadła biorąc pod uwagę że dopiero powoli żegnamy się z rozm.68 ;-) ale chyba też muszę jej odważniej rozszerzać, bo ja to się pieszczę z tym. Choć mleka krowiego na pewno nie dam jeszcze długo, orzechów chyba też. Ale te rybki np.pulpety z dorsza brzmią ciekawie :-) muszę popatrzeć na te alaantkowe przepisy.

    Edwarda, rozglądałam się kiedyś w temacie i po przeczytaniu opini zrezygnowalam. Postawiłam na zwykłego Zelmera i mopa parowego. Ten mop strzał w 10, nie wyobrażam sobie już latać z kijem i wiadrem po mieszkaniu. WI ma z kolei takiego robota co sam lata po podłodze i się zastanawiam czy to nie jest fajna opcja ;-P

    A jakiego masz tego mopa parowego?
    Bo ja poszukuje czegos do nowego mieszkania zeby szybko obskoczyc i nie mam zamiaru bawic sie wlasnie z kijem i wiadrem. Normalny odkurzac mamy, ale trzeba go wyjac, wyciagnac kabel, podpiac, jak mieszkanie duze to podpinac w kilku miejscach, ciagnac to za soba, potem jeszcze mycie, kij wiadro itp :/ Wymyslilam sobie ze taki bezprzewodowy odkurzac wlacze, najpierw na sucho, potem pyk i na mokro, kilka minut, odkrzuacz do schowka i koniec roboty. Nie mamy i na razie nie bedziemy miec zwierzat wiec sie bardzo zastanawiam.
    A Irobot to chyba do wiekszych powierzchni, niz do mieszkania w bloku...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Hmm, no prawie. Nie licząc tego jak daję słoiczek w którym zawartość mięsa 8%, więc dla mnie to nic. Jak ja jej robie to z słusznym kawałkiem cielęcinki lub indyczka :-P
    Dokladnie. Jak mam zupe domowej roboty to nastepnego dnia ma kupe jak stary, wielka i smierdzaca. Po sloiczku zwykla.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja mam robota i nie wyobrażam sobie życia bez niego <3 Teraz mam iLife A4, chiński odpowiednik Roomby, chociaż kusi mnie wymiana na Xiaomi ze względu na mapowanie powierzchni (nasz jeździ jak mu się podoba, odbija się od ścian, zawraca w połowie pokoju itp., ale sprząta dokładnie. Jeździ aż do wyczerpania baterii - ponad 2h - i wraca na bazę). Xiaomi skanuje najpierw pomieszczenie, później przejeżdża z góry zaprogramowaną ścieżką, czyli w jednym miejscu jest jeden raz i jak obleci całą chatę to wraca do bazy. Tym sposobem sprząta dużo krócej, a tak samo efektywnie. Mi jakoś tam szczególnie może nie przeszkadza, że długo jeździ, bo mam go zaprogramowanego na 6 rano, więc jak wstajemy po 8 to on już jest na bazie, ale ja jestem gadżeciara i chętnie sprobowałabym coś nowego :D odkąd go mamy (czyli jakieś półtora roku) to ja normalny odkurzacz wyciagnełam raptem parę razy i to właściwie tylko po to, żeby się nim dostać gdzieś za kanapę czy w inne dziwne miejsca, gdzie żuczek nie wjeżdża. Teraz czaje się na jakąś fajną promkę na odkurzacz pionowy (z Chin, a jakże XD) żeby mieć na szybkie akcje typu "wysypała mi się mąka", bo zrobiłam się takim leniem, że nie chce mi się tarabanić ze zwykłym odkurzaczem, plątać z kablami itp.
    Ja to bym nawet do mieszkania go brała, wygoda ogromna. Jedyne co to trzeba wieczorem mu przyszykować podłogę do odkurzania, tj. pozbierać skarpetki (męża... :P) jakieś kable, małe zabawki itp., bo jak się wkręcą w turboszczotkę to odkurzacz staje i piszczy.
    Są też modele z mopem, ale ja nie jestem przekonana. Są dwa rodzaje. Pierwszy jest taki, że musisz mu manualnie zamoczyć ścierę i przyczepić pod spód i wtedy jedzie, odkurza i od razu przeciera na mokro, ale to bez sensu, bo nie będę leciała o 6 rano moczyć mu ścierki. Drugi ma swój zbiorniczek z wodą i sam dozuje na ścierkę, ale nie odróżnia dywanu od podłogi więc dywan też leci na mokro. Jak ktoś ma same panele to może i się sprawdzi, ja mam dywany więc dla mnie to też bez sensu rozwiązanie ;)

    A co do kwestii jedzenia to ja sobie wzięłam do serca zasadę, że nie ma żadnych zasad jeśli chodzi o kolejność, wstrzymywanie się z jakimiś produktami, wprowadzenie czegoś tam po konkretnym miesiącu itp. Nie daje miodu, surowego, grzybów, mleka ryżowego, soli, cukru. I tyle. Jak ma mieć alergię to będzie miała bez względu na to czy alergen podam teraz czy za pół roku. A dzięki temu je to co my, a ja się nie przejmuje czy już może to czy tamto tylko po prostu daję spróbować :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, ja mam roombe i polecam, mieszkanie mamy 70 metrow i uwierz mi, ze jest rewelscyjna pod tym wzgledem, wbrew pozorom nie trzeba miec ogromnych metrow aby byla przydatna i ulatwiala prace. Ja wstaje z malym to taki mam rytual ze zawsze ja wlaczam rano, odkurzy mi caly dom, jedynie nie wjedzie do lazienki bo mamy taki podest jakby. Szybko sie czysci, jesli nie chcesz aby najechala na dany elekent (tak jak np mata dla dziecka w naszym przypadku) to ustawiasz taki specjalny czujnik i tam nie wjedzie.

    Mam bezprzewodowy odkurzacz zelmera i jest badziewiem, uzywam tylko o tak zeby cos szybko zgarnac bez odpalania calego sprzetu, ale ja mam psa to tez inaczej.
    Wirkowy Elextroluxa takze mam, dostalam w prezencie, dosc drogi ten moj egzemplarz ale dobry bo ma rozne tryby wciagania, serio potrafi niezle wyrwac XD Uzywam 2 razy w tygodniu jak tak fest sprzatam.

    Mopa parowego tez mam ale nie uzywam. Mysle caly czas o tym mopie z roobmy, to jest chyba spoko, myje za nas :D

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam dawac wiecej i obserwuje chociaz orzechow bym nie dała.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to jakieś super źródło, pewnie można znaleźć porządniejsze, ale proszę: https://mamotoja.pl/alergia-na-orzechy-u-dzieci-najnowsze-doniesienia-z-wielkiej-brytanii,alergie-artykul,16964,r1p1.html. Orzechy mają bardzo dużo cennych składników :)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie warto polować na promocje ubranek? Niko wyrasta mi powoli z 80

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek w Lidlu ubranka
    Tzn.20.12

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 23:12

    Kinga. lubi tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent o rany jak mi się marzy ten Xiaomi... :D przy naszych kotach podłoga odkurzona wieczorem, rano już jest w kłakach :/ chyba będziemy sobie z mężem odkładać na niego :D

    White Innocent lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko wraz z pojawieniem się śniegu chyba zapadło w sen zimowy O.o padła wczoraj bez kąpieli po 19, obudziła się przed 21, zmieniłam jej pieluche, uspilam, ogarnęłam łóżko, żeby się w kołdrę nie zaplatala przy ewentualnym schodzeniu z łóżka, obudziła się, znowu ją uspilam. Przed 22 znowu się obudziła, uspilam ją na rękach, parę minut spała na mnie, odłożyłam ją i śpi do tej pory O.o z karmieniami oczywiście, ale aż tyle to nigdy nie spała O.o aż sprawdzałam czy nie ma gorączki.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja mam pionowy philipsa. I ogólnie polecam. U nas się sprawdza - codziennie odkurzam, w środę zmywam nim podłogę. Mimo wszystko w soboty wyciągam normalny odkurzacz i normalnego mopa i sprzątam. Nie mamy zwierząt w domu więc włosów nie mamy (oprócz tych, co mi wypadna :-P). Raz w tygodniu go ładuje i na cały tydzień bateria spokojnie starcza. Jakiś ogromnych powierzchni nie mamy ale sypialnie, salon, kuchnie, łazienkę i korytarz ogarnia. Dywanów też nie mamy, płytki wszędzie oprócz sypialni. Do takiego codziennego sprzątania polecam ale żeby on zastąpił normalny odkurzacz i mopa to już nie. Ja tam mam mopa vileda i nie przeszkadza mi latanie z kijem raz w tygodniu ;-). Fakt, że wiadro nie jest małe i trzymamy je na zewnątrz w kotłowni, bo w domu to już nie byłoby miejsca :-P. Odkurzacz normalny stoi w szafie i też nie wyobrażam sobie codziennie go wyciągać, rozwijać kable, przepinac. Dlatego kupiłam ten philipsa, który swoje miejsce ma w łazience, nie zajmuje dużo miejsca i codziennie razem z Amela odkurzamy cały dom. Młoda go uwielbia, zawsze piszczy się cieszy.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Moje dziecko wraz z pojawieniem się śniegu chyba zapadło w sen zimowy O.o padła wczoraj bez kąpieli po 19, obudziła się przed 21, zmieniłam jej pieluche, uspilam, ogarnęłam łóżko, żeby się w kołdrę nie zaplatala przy ewentualnym schodzeniu z łóżka, obudziła się, znowu ją uspilam. Przed 22 znowu się obudziła, uspilam ją na rękach, parę minut spała na mnie, odłożyłam ją i śpi do tej pory O.o z karmieniami oczywiście, ale aż tyle to nigdy nie spała O.o aż sprawdzałam czy nie ma gorączki.
    Hahaha to tak jak ja wczoraj jak Amela mi spała dwa razy po dwie godziny :-D.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i w ogóle Amelka zaczęła raczkowac ;-)

    Totoro, Katy, Agusia_pia, White Innocent, Aga78, Andzia123, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darika moja też wczoraj spała najpierw 2h na spacerze, potem pół godziny w domu no i chyba to po 19 to miała być trzecia drzemka, no, ale jak wstała przed 21 to stwierdziłam, że próbujemy już się uśpić na noc, no i się udało O.o ciekawe czy dziś w ciągu dnia chociaż oko zmruzy xD w ogóle chyba drugi raz w życiu poszła spać bez kąpieli, nawet jej łapek i buzi nie umylam :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Kamil tez wczoraj wyjatkowo dlugo spal :p

    Gratulacje raczkowania :)

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj za to nie za bardzo i w nocy dwa razy sie obudził i juz nie spi. Idziemy zaraz na sniadanko ;)/

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1440 1441 1442 1443 1444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ