X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wiesz ze o tym tez myslalam? bo na poczatku, po zmianie mial problemy brzuszkowe, potem ta wysypka. Ale mowie, kurde tyle czasu byl na jedynce i wszystko bylo ok, wiec odrzucilam mleko. Takze teraz mam niezla zagwozdke... A gdzie o tym czytalas?
    Dzis mignął mi post na fb, gdzie mama ostrzegała przed reakcja (jej dziecko zareagowało bardzo silna alergią) mimo ze wcześniej jadło to mleko. Zgadala się na lokalnej grupie i wyszło ze nie tylko u niej był problem i pościła post na ogólnej by obserwować reakcje dziecka i najlepiej podać mleko przez dzień, a nie na noc. Ogólnie był b. duży odzew, ze właśnie wiele dzieci od zmiany ma problemy brzuskowe (biegunki, wysypki, zaparcia). I jakoś skojarzyłam z tobą, bo pamiętam młody też jest na mm i jakby objawy które opisałaś są podobne. Ona pisała o tym pepti, ale pojawiły się wpisy ze podobne reakcje były po wszystkich markach tej firmy, nawet tych teoretycznie produkowanych w Niemczech (więc prawdopodobnie chodzi o recepturę)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Dzis mignął mi post na fb, gdzie mama ostrzegała przed reakcja (jej dziecko zareagowało bardzo silna alergią) mimo ze wcześniej jadło to mleko. Zgadala się na lokalnej grupie i wyszło ze nie tylko u niej był problem i pościła post na ogólnej by obserwować reakcje dziecka i najlepiej podać mleko przez dzień, a nie na noc. Ogólnie był b. duży odzew, ze właśnie wiele dzieci od zmiany ma problemy brzuskowe (biegunki, wysypki, zaparcia). I jakoś skojarzyłam z tobą, bo pamiętam młody też jest na mm i jakby objawy które opisałaś są podobne. Ona pisała o tym pepti, ale pojawiły się wpisy ze podobne reakcje były po wszystkich markach tej firmy, nawet tych teoretycznie produkowanych w Niemczech (więc prawdopodobnie chodzi o recepturę)
    Probowalam cos znaleźć w necie na ten temat, ale nic nie znalazlam wlasnie. Widzialam w jednej aptece, ze maja jeszcze pare pudelek w starej szacie i chyba zamowie. Zobacze czy cos sie zmieni. Jak myslisz, warto tak zrobic? Bo jedynie moglabym zmienic na mleko kozie, wszystkie inne mleka maja gorszy sklad, a chcialabym to zrobic w ostatecznosci.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mirabelcia Autorytet
    Postów: 503 203

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które wspominały o problemach skórnych- u nas mała ma po 1 plamce na ramionach i po 2 na udach. Takie szorstkie, drrmatolog nie kazał natłuszczać tylko właśnie wysuszyć i przepisał nam papkę cynkową. A suche plamy na policzkach u nas to podrażnienia od śliny i poleciła krem Peri Oral, ale nie polecam, u nas pogarsza sprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 19:33

    12.2014-Aniołek
    03.2017- początek leczenia w Invimed
    02.06.2017- 1 IUI :(
    Hashimoto, nt, IO, hipogonadyzm hipogonadotropowy
    Nasienie ok, drożność ok
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Probowalam cos znaleźć w necie na ten temat, ale nic nie znalazlam wlasnie. Widzialam w jednej aptece, ze maja jeszcze pare pudelek w starej szacie i chyba zamowie. Zobacze czy cos sie zmieni. Jak myslisz, warto tak zrobic? Bo jedynie moglabym zmienic na mleko kozie, wszystkie inne mleka maja gorszy sklad, a chcialabym to zrobic w ostatecznosci.
    Też czytałam na fb że ta nowa seria śmierdzi.. ryba?

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Też czytałam na fb że ta nowa seria śmierdzi.. ryba?
    Nic nie czuje...
    A mozesz podeslac link do art?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na grupie mamy z Łodzi ale kobitka tak napisala:
    "Witam. Pytanie do mam, które swoim dzieciom podają Bebilon 3. Czy ostatnio macie wrażenie, że to mleko śmierdzi rybą, smakuje rybą albo ma posmak tranu? Do tej pory wszystko było ok a teraz już 3 opakowanie i sytuacja się powtarza. Sprawdzałam skład, nic się nie zmieniło. Dzieć pić nie chce, jak my z mężem próbujemy to zbiera nas na mdłości. Co jest grane? Pierwsze kupione w Lidlu, drugie w aptece, teraz wczoraj wieczorem kupione w Rossmann- już trzy opakowania po 1200g stoją i nie nadają się do picia. Czy macie też takie odczucia? Co z tym fantem zrobić? Daty przydatności do 2020."

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, tak jak napisała Totoro, dmuchane nie przejdzie :( nam kot załatwił 3 dmuchane materace w przeciągu paru lat. Zawsze jak zapomnieliśmy zamknąć drzwi na klucz (bo klamkę sobie otwiera ;)) to znajdowaliśmy przebity materac...

    Młoda jadła dzisiaj z nami ziemniaki z masełkiem i koperkiem. My jedliśmy z jajkiem sadzonym, a Małej dałam kawałki indyka na parze. Zapiła wszystko jak my - maślanką XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Ja jestem na grupie mamy z Łodzi ale kobitka tak napisala:
    "Witam. Pytanie do mam, które swoim dzieciom podają Bebilon 3. Czy ostatnio macie wrażenie, że to mleko śmierdzi rybą, smakuje rybą albo ma posmak tranu? Do tej pory wszystko było ok a teraz już 3 opakowanie i sytuacja się powtarza. Sprawdzałam skład, nic się nie zmieniło. Dzieć pić nie chce, jak my z mężem próbujemy to zbiera nas na mdłości. Co jest grane? Pierwsze kupione w Lidlu, drugie w aptece, teraz wczoraj wieczorem kupione w Rossmann- już trzy opakowania po 1200g stoją i nie nadają się do picia. Czy macie też takie odczucia? Co z tym fantem zrobić? Daty przydatności do 2020."
    Dzięki.
    To pewnie o Bebilon Pronutra, bo te mleka sa w kazdym markecie i markeciku. Moj maly pije Bebilon Profutura i one sa tylko w aptekach, w rossmanie i z duzych marketow to widzialam tylko w tym wielkim Tesco na Pojezierskiej...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do krzesełka to ja po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na Peg Perego Zero3 i jestem mega zadowolona.
    U nas prezenty juz kupione. Mały dostanie Rockit Fisher Price, Zakręconego Hamburgera Bright Starts, Arkę Noego Dumel i Garnuszek na klocuszek :-)

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas 3 dni takiego fajnego spania, a dziś za cały dzień 1 drzemka 2-godzinna, padła po 20, powstała przed 21 i zabawa. 3 razy ją usypialam, nie dało rady. I znowu jutro wstanie o 10 o znowu będzie Meksyk z drzemkami, zasypianiem itd. A już się tak cieszyłam... :(

    EDIT: usnęła przed północą, ale po takim płaczu, że aż do odruchu wymiotnego... :( nie wiem co jej było. Lila bardzo rzadko płacze... Chyba po prostu już była rozdrażniona a zasnąć nie mogła, a potem się zdenerwowała jak ją na siłę próbowałam uśpić, na zmianę na rękach i przy piersi. Płakała, chciała na ręce, jak ją brałam to się odpychala jakby chciała, żeby ją wziąć przodem do świata, jak chciałam tak zrobić to się wykrecala do mnie z powrotem, makabra :( ostatecznie wyszłam z nią z sypialni, nosiłam po kuchni i salonie i usnęła mi na rękach. A teraz śpi jak susel, nawet się nie wierci...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 00:42

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Myszka_Lena Ekspertka
    Postów: 121 111

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się zestresowalam, moja też pije Bebilon, ostatnio kupiliśmy zapas mleka w starej szacie ze względu na to że przez zmianę opakowania są wyprzedaże i teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie kupić więcej...

    Jeśli chodzi o gluten to moja Mała od jakiegoś czasu dostaje codziennie w różnej postaci kaszki, chlebek, makaron itp

    ug37zbmhxq91lzcp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u naa gluten też jest w sumie prawie codziennie, dostaje maly kaszki, makaron do zupek, chlebek czasem. i wszystko jest ok.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Dzięki.
    To pewnie o Bebilon Pronutra, bo te mleka sa w kazdym markecie i markeciku. Moj maly pije Bebilon Profutura i one sa tylko w aptekach, w rossmanie i z duzych marketow to widzialam tylko w tym wielkim Tesco na Pojezierskiej...
    https://www.facebook.com/100009024955308/posts/2080829258894552/
    Widziałam ze post został podlinkowany do oficjalnej strony bebilonu (ale nie przeczytałam komentarzy, bo dużo tego)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę jutro do ginekologa, jakiś dziwny śluz mi się pojawił, z tego co w internetach wyczytałam to chyba nadzerka mi się zrobiła :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 19:25

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia to daj znać co tam. Ja miałam nadrezke już przed ciąża i prawdopodobnie przez nią na początku ciąży miałam plamienia.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak byłam u gin na pobraniu cytologii to powiedziała że mam małą nadżerkę ale mówiła że nic się z nią nie robi i tyle.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałyście jakieś objawy? Ten mój śluz jest gesty, ciągnący sie, trochę jak czop o.O

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia a moze infekcja?


    Tez musze isc do gina. Juz 3 razy bylam zapisana i za kazdym razem cos wypadalo :(


    Henio juz zaczal siadac, ale nadal na chwile. Czasami upada od razu bo ta noga mu sie zawinie, czasami od razu ladnie usiadzie ale raczki do przodu i spowrotem na brzuch.


    A ja jestem przemeczona. Pomijajac opieke nad malym to caly czas ogarniam remont w nowym mieszkaniu. A jak to przy remoncie, to sie spierdzieli, tamto sie okaze nie takie, za duze, za male, mialo byc inaczej, tu peknie, za drogie, za tanie, za brzydkie, za dlugo, leniwce, kasa, kurz, brud, bla bla bla :/ Juz mi sie nie chce a nawet w polowie nie jestesmy :( Mialam wielka nadzieje ze mooooozeeee mooooozeeee uda sie przeprowadzic na swieta. Ta jasne, jak dobrze pojdzie to koniec stycznia :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, nie czuję żadnego dyskomfortu typu pieczenie czy swędzenie, więc wydaje mi się ze nie jest to infekcja. No nie wiem, zobaczymy jutro.

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, współczuję. My remontowaliśmy cały dom po ślubie. Ale tak generalnie, więc w większości nowa elektryka, nowa hydraulika itd. Trwało to równy rok! ale to też dlatego, że my normalnie mieszkaliśmy. Odcinali po prostu kolejne pomieszczenia i robili po kolei. Dużo łatwiej i szybciej by było zrobić jeden bałagan, raz wszystko wywieźć, raz zagipsować itp. ale niestety nie mieliśmy gdzie mieszkać przez ten czas :P w każdym razie jak sobie to przypomnę to do tej pory się otrzepuje ze stresu, a co dopiero jakby to miało być przy małym dziecku, brrr...

    Ja też muszę się wybrać do gina na cytologię, ale już zaplanowałam, że zapisze się na rano na dzień w którym będziemy mieli druga dawkę Bexsero. Załatwię to więc za jednym wolnym męża :)

    Byłam dzisiaj na rehabilitacji z Małą i podpytałam trochę fizjo o ćwiczenia dla siebie, bo okropnie mnie bolą plecy ostatnio. W odcinku lędźwiowym. Okazało się, że ta pani prowadzi też ćwiczenia właśnie po porodzie i chyba się do niej zapisze. Mówiła, że z reguły wystarczy jedno spotkanie, żeby pokazała wszystko, nauczyła napinać odpowiednie mięśnie i pokazała ćwiczenia do domu. Generalnie to co ona prowadzi to terapia powięziowa, muszę sobie poczytać trochę o tym :)

    Pisałam ostatnio, że Mała ćwiczy chwyt szczypcowy na karmie dla kota... Dzisiaj nie zdążyłam jej odciągnąć od miski na tyle szybko i władowała sobie do buzi trochę mokrego żarcia :| tyle ile dałam rady to wygarnełam palcem, ale trochę chyba połknęła. Jeszcze się śmiałam po południu z mężem, że jak jej dałam na talerzu placki do zjedzenia to memłała w ręku, rozgniatała, odrywała po kawałku, no generalnie robiła wszystko tylko nie trafiała tym do buzi, a z kocią karmą poradziła sobie w sekundę. Od razu wiedziała żeby wpakować do paszczy XD XD XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
‹‹ 1427 1428 1429 1430 1431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ