X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ja bym nie smarowala. Musisz zainwestowac w inhalator,bo on naprawdę duzo pomaga, rozrzedza ten katar, latwiej sie wyciaga.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acygan chyba trzeba bedzie kupic inhalator bo katar u takiego malucha lubi wracac niestety

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia taaaaak, inhalator robi robotę. My na początku nie mieliśmy i tylko psikalismy, a jak zaczęliśmy używać to bez porównania, katar sam zaczął wypływać.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz sily nie mam zeby odciagac. Gluty geste nie chca wychodzic. A ja się zapowietrzam! Maly sie drze ehh ;(

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej nie chciałam kupić inhalator, ale dzięki Bogu zakupiłam. Przedwczoraj zrobiłam młodemu inhalacje 3 razy, wczoraj 2, a dzisiaj 1 i pięknie ma oczyszczony nosek. Za to przeszło na mnie dzisiaj i ja też siedzę z inhalatorem :p

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze ja wczesniej nie kupilam inhalatora... Znowu mu sciagnelam troche glutow bo mu zatkalo dziurke i znowu z krwia ;( juz sie poplakalam :( niech mu przejdzie w koncu. Jutro w aptece kupie inhalator chyba

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Ze ja wczesniej nie kupilam inhalatora... Znowu mu sciagnelam troche glutow bo mu zatkalo dziurke i znowu z krwia ;( juz sie poplakalam :( niech mu przejdzie w koncu. Jutro w aptece kupie inhalator chyba
    Jak masz carrefour czy cos to tam jest taniej niż w aptece. Ja za krowie płaciłam 100 zł. Tylko Gabryś nie chce się inhalowac....

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Jak masz carrefour czy cos to tam jest taniej niż w aptece. Ja za krowie płaciłam 100 zł. Tylko Gabryś nie chce się inhalowac....
    Staś tez nie bardzo dal sobie robić... mysle zakupic smoczek na do inhalacji na zas bo na razie odpukac zdrowy.. moze latwiej bedzie szlo

    xk81pfk.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Pani której sprzedałam pechową mufkę, zaprasza na herbatę i spacer, któregoś dnia po rehabilitacji. Jeszcze się okaże, że po całej tej sytuacji, będę w końcu miała blisko jakąś znajomą z dzieckiem XD

    Totoro, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 30 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia tak jak dziewczyny piszą, inhalator na pewno pomoże, my też walczyliśmy z takim glutem i inhalacje ta nieco bardziej stezona sola bardzo pomogły. Mamy Familino, pytałam na insta u siebie, mam tam dużo mam i wracał w poleceniach no i się nie zawiodłam..
    A ściągasz katarkiem czy Frida? Bo katarek u nas lepiej sobie radził, sciagalam max 3 razy dziennie bo jak za często to ppdrazniasz śluzówki i może być jeszcze wi2cej wydzieliny z tego. U nas była inhalacja (w chuscie bez awantury...) 3 razy dziennie w tym raz mocną sola, i przed i po każdym odciaganiem sól do niska, czekałam kilka minut i dopiero katarkiem. Po kilku dniach przeszedł glut. Kciuki aby u Was szybko wróciło do normy wszystko :)

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Kate86 Przyjaciółka
    Postów: 67 104

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u nas w końcu pojawił się pierwszy ząb :)

    Co do spania jest bez zmian...
    Wstaje o 1 na butle i o 4 rozpoczyna dzień, jedyna zmiana jest taka że robi tylko 1dną drzemkę o 12-13 jeśli jest na dworze, bi w domu 15 min i koniec spania...

    Co do prezentów.... Moi teściowie kupili rower! W sam raz na tę pogodę i jej umiejętnosci...
    Ale stwierdzili, ze przyjadą tylko jej pokazać i zabiorą do siebie i tam będą chodzic na spacerki ( biorąc pod uwagę intensywność spacerów, od kiedy się mala urodzila, rowną zeru- rower będzie można sprzedać jako nowke )
    Straszną mam alergię na nich od kiedy mała jest na świecie

    IVF maj 2017 nieudane
    Transfer crio lipiec 2017 - udany córeczka <3
    Transfer crio maj 2019 - czekamy na <3
    iv09df9hddm181mm.png

    [w4squgpj0lnox53g.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszelkowa sciagam frida. I juz mam dosc.
    U nas nocka ok maly wcale sie nie budzil jeszcze spi. W nosie nic nie sluchac. Ma plaster na pizamce moze mu ladnie udroznilo.

    Kate86 rower???? No nie zle!

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate86 wrote:
    I u nas w końcu pojawił się pierwszy ząb :)

    Co do spania jest bez zmian...
    Wstaje o 1 na butle i o 4 rozpoczyna dzień, jedyna zmiana jest taka że robi tylko 1dną drzemkę o 12-13 jeśli jest na dworze, bi w domu 15 min i koniec spania...

    Co do prezentów.... Moi teściowie kupili rower! W sam raz na tę pogodę i jej umiejętnosci...
    Ale stwierdzili, ze przyjadą tylko jej pokazać i zabiorą do siebie i tam będą chodzic na spacerki ( biorąc pod uwagę intensywność spacerów, od kiedy się mala urodzila, rowną zeru- rower będzie można sprzedać jako nowke )
    Straszną mam alergię na nich od kiedy mała jest na świecie
    Pewnie tę 3 kołową imitację rowerko-spacerówki? Sara kiedys dostala po kimś. Ten rowerek jest koszmarny, źle się podbija, kieruje itp. To dobry prezent dla kogoś, kogo się nie lubi ;) W tak poważnie, to kiedyś nawet mi się podobały (jak nie miałam dzieci), ale już się wyleczyłam, tj z jeździków. Choć w sumie teraz mogłabym złożyć jeździk Sary w bujak dla Emi. Muszę spr gdzie są części, bo pamietam że mocno ułatwiał mi życie gdy młoda wstawała i trzeba było pilnować by nie wywinęła orła do tylu, a musiałam coś zrobić w kuchni.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kate86 Przyjaciółka
    Postów: 67 104

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie ten spacerówkowaty, tylko 3 kołowy ale taki plastikowy z zabawką na kierownicy, dzwonili i pytali co kupic to mowilam, ze sanki, chyba rzeczywiście lubią mnie jeszcze bardziej niz ja ich ;)

    Na roczek mówili, że kupią piaskownice, domek ze zjezdzalnią i trampolinę, oczywiście do siebie do ogrodu ;)

    Mam wrażenie,że chcą nakupowac żeby mała chciala do nich przyjeżdżać, cale szczęście mam 4 place zabaw bardzo blisko domu :)

    IVF maj 2017 nieudane
    Transfer crio lipiec 2017 - udany córeczka <3
    Transfer crio maj 2019 - czekamy na <3
    iv09df9hddm181mm.png

    [w4squgpj0lnox53g.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, uśmiałam się z teściów :D Lila na dzień dziecka dostała huśtawkę taką do podwieszenia do sufitu lub futryn, sznurkowa z drewnianych części, nie wiem czy kojarzycie, były "w modzie" jak sama byłam malutka. Też jej prędko nie wykorzystamy bo jest bez żadnych zabezpieczeń, szelek, nic. Ja się w niej hustalam jak miałam kilka lat.


    Lila w czwartek poszła spać przed 21, wstała o 7.35, wczoraj przed 22, wstała 7.30, wczoraj 3 drzemki, z czego jedna na spacerze 2h :O no bajka :D wprawdzie w nocy budzi się co1-2h,ale cycek i usypia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 08:41

    Kate86, darika lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro super z tym spaniem, może skok się skończył ? U mnie z kolei kolejna noc gdzie mlody budzi sie i po 1-2h baluje, a że zęby męczą go to jego balowanie polega na marudzeniu i trzeba go nosić.. Jestem padnięta i kręgosłup już mi siada :(

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy rower od znajomych jak młody się urodził. Więc stoi i czeka na złożenie w następnym roku :p z lionelo właśnie taki spacerowaty. Huśtawke też dostał już na święta, ale też szybko jej nie powiesimy. Za to ja na święta młodemu kupuje basen z kulkami. Mój chrzesniak zadowolony więc mam nadzieję, że mój synuś też będzie xd kot na pewno bo będzie dużo piłeczek xd

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro tez sie chwalilam dwoma wspanialymi nockami, q po nich nastapil totalny zwrot akcji i Zosia cala noc spedza przy cycku :/ masakra jakas

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    My dostaliśmy rower od znajomych jak młody się urodził. Więc stoi i czeka na złożenie w następnym roku :p z lionelo właśnie taki spacerowaty. Huśtawke też dostał już na święta, ale też szybko jej nie powiesimy. Za to ja na święta młodemu kupuje basen z kulkami. Mój chrzesniak zadowolony więc mam nadzieję, że mój synuś też będzie xd kot na pewno bo będzie dużo piłeczek xd
    Większość dzieci lubi suche baseny. Za to mniej rodziców lubi sprzątanie rozrzuconych piłek ;) A i na początek lepiej dać nie za dużo piłek, bo dziecko może się zrazić „efektem topienia się”

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 współczuję :( u nas pół nocy na cycku, ale śpi. No i wolę to niż chodzenie spać o jakichś kosmicznych godzinach O.o a co do skoku to chyba dalej trwa, po paru dniach względnego spokoju nagle nasiona faza na mamę, jak znikam z pola widzenia to płacz na całego O.o

    Acygan to nie napalamsie na razie na dłuższą poprawę... XD

    Ja też myślałam nad basenem z piłeczkami, zwłaszcza, że Lila piłeczki kocha, ale właśnie boję się, że się wystraszy tego braku stabilności O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 1425 1426 1427 1428 1429 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ