X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś Armagedon... Gabryś wstał o 6.30, do 8 poszłam potem o 8.15 zasnął i wstał o 9. Pojechaliśmy do gastrologa i po córkę do szkoły. Gdy wracaliśmy o 13 był strasznie marudny w wózku więc mówię ok. Nie spał 4 h to w domu padnie jak mucha. Wchodzimy, najarmilam go i... po spaniu... do 14.30 wojowal. Na łóżku, z prawa na lewo i te żeby tarl. Paracetamol nie pomógł... aż padł ok 14.50. Myślę sobie... no ooo pospi trochę. A ten o 15 30 wstał. Strassssznie marudny- pewnie nie wyspany... I marudził i marudził. Wykapalam to i teraz zasnął... pewnie już na noc. Jestem wyczerpana...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Przestraszyłam się z tym kiwaniem głowy bo robi to gdy zasypia, je, bawi się itd

    Andzia mój też tak ogląda sutka. Jeszcze czasem go wciska i lize xd

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia i Malyprosiaczek no niezle z tym sutkiem. Nie umiem sobie tego wyobrazic ;p
    Maluchy teraz rozkminiaja takie rzeczy wlasnie ;p Ze jak nacisna suta to leci mleko, ze jak mama przynosi krzeselko to bedzie jedzenie (moj na widok krzeselka mlaszcze i otwiera buzie), ze dzwonek do drzwi to ktos idzie itp :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • kaszelkowa Autorytet
    Postów: 327 281

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do książek to u nas Pucio jeszcze w ogóle nie zaskoczył, spróbuję ponownie około roczku. Na razie właśnie te książeczki z Pasji (księgi dźwięków, ale też książeczki o zwierzątkach, o tym co jedzą, gdzie mieszkają itp są fajne i proste), książeczki z serii ONOMATO i jeszcze ta gruba, niebieska klasyczna Księga Dźwięków to hiciory :) teraz idzie trochę nowości to dam znać jak się sprawdzają :) Jeszcze jest super książka Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki - brzydka jak noc, ale zabawy i rymowanki w niej są rewelacyjne, świetnie się z nią bawimy i jest masa gilgotek i chichrania :)

    My już robimy tak, że co drugi dzień z mężem na zmianę wstajemy, pobudka 5.30, ale potem, po zmianie pieluchy do 7 w chuście dosypia. Na zmianę go chustujemy rano. Mi tak pasuje, później w ciągu dnia 3 drzemki, dwie krótkie, jedna długa na spacerze i o 19.30-20.00 już śpi. Ja wolę mieć wieczór dla siebie i dzień wcześniej zacząć, no ale my musimy zorganizować się tak, abyśmy oboje mieli 2-3 godziny na pracę więc wczesny start się dobrze sprawdza :) W ogóle teraz z pracą jest ciężko, ale cieszę się, że rozkminy pt. "co po macierzyńskim" mnie nie dotyczą :)

    no i u nas na liście do mikołaja są drewniane zabawki, tęcza, domek edukacyjny, wieża, jakieś klocki - zauważyłam, że stety-niestety te grające zabawki źle wpływają na naszego malucha i jest po nich maksymalnie nakręcony, więc staram się je ograniczać, ma u dziadków na dole i tam się bawi w weekendy ;)

    Andzia mój też jest zafascynowany sutkiem ;) no i teraz w ogóle złożyliśmy łóżko i mamy materac na podłodze, jeeeeny jaka to była rewelacyjna decyzja! po drzemce sam złazi i się bawi na ziemi - nie płacze, nie woła, nie krzyczy.. magia jakaś, mam nadzieję, że nie minie!

    zębowo to idą dwie górne dwójki, mamy komplet jedynek.. i oznakami tych zębów są u nas dzikie wrzaski. ja już się zastanawiam nad koreczkami do uszu żeby jakoś to znieść :P

    Kinga. lubi tę wiadomość

    mjvy9vvjacooymry.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj tak w ogóle byliśmy u mojej znajomej fryzjerki i mały swoje pierwsze strzyzenie zaliczył i ja się ścięłam prawie że na chłopca :D zobaczymy czy sprawdzi mi się ta fryzura, mam nadzieję że tak :) a mały na początku się śmiał jak mu maszynkę pokazała a później się popłakał :p ale zmęczony był i wydaje mi się ze inaczej by zareagował jakby był wyspany. Jak wracaliśmy zasnął w samochodzie i spał 2h :o nie pamiętam kiedy on mi tyle w ciągu dnia przespał za jednym razem i po 2h znowu drzemka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 19:25

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeeeej ale macie dobrze :P
    u nas mały śpi łącznie godzine dziennie...podzieloną na dwie częsci . Ile ja bym dała za drzemke 2-godzinną :P w końcu bym coś zrobiła w dzień, a nie sprzątała i gotowała po nocy :P

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    My dzisiaj tak w ogóle byliśmy u mojej znajomej fryzjerki i mały swoje pierwsze strzyzenie zaliczył i ja się ścięłam prawie że na chłopca :D zobaczymy czy sprawdzi mi się ta fryzura, mam nadzieję że tak :) a mały na początku się śmiał jak mu maszynkę pokazała a później się popłakał :p ale zmęczony był i wydaje mi się ze inaczej by zareagował jakby był wyspany. Jak wracaliśmy zasnął w samochodzie i spał 2h :o nie pamiętam kiedy on mi tyle w ciągu dnia przespał za jednym razem i po 2h znowu drzemka :)
    Bylo co obcinac? ;p

    Mnie "każą" malego zabrac do fryzjera bo grzywka wchodzi mu do nosa ;p ale ja nie chce, podoba mi sie taka burza wlosow :)

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznaje że niewiele :D ale tak mu nierówno rosły, 3 kępy miał dłuższych i grubszych włosów a reszta krótka i delikatna. Zostały włoski wyrównane i teraz będą lepiej rosły :)

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka byłam w głębokim szoku że aż tyle spał, bo nie zdarzają mu się takie drzemki, zazwyczaj po pół godziny 2-3 razy sobie śpi w ciągu dnia :p także wiem o czym mówisz :p

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 listopada 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej maly jeszcze drzemke ma ale juz sie kreci. Nocka w miare. Poszedl spac kolo 19:30 o 22 go przebralam bo sie spocil dalam pic i poszedl spac. O 23 zaczal sie krztusic... Mial tak zawalony nos ze musialam mu odciagac gile. Byl krzyk ale pomoglo i poszedl spac. O 2 to samo. Ehh niech sie konczy ten katar. Jade dzis do apteki po masc majerankowa i cos do inhalacji

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mi szczypie sutka :p

    A wlosy wchodza mu do oczu,ale poki co zaczesuje mu na bok zamiast obcinac xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh jestem zombie.. Masakra, całą noc płacz, nawet na mnie nie dał rady spać.. I dwa poliki czerwone więc jeszcze ta jedynka się przebija co już troszeczkę się przebiła i druga leci..

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi wczoraj prawie cały dzień przespała. Dzis dla odmiany wstała o 4, ale dzięki temu całkiem sporo już zrobiłam, a to dopiero 10;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś jestem tak zmęczona... młody chyba z 7 razy się budzil w nocy i wstał o 5. Ta jedynka gorna nie chce się wybić...

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o katar to my mamy ampułki od pediatry do inhalacji Isonasin Septo. Nie pamiętam czy były na receptę czy nie ale Amelce bardzo pomagały. Z tym, że trzeba inhalowac 3xdziennie pół ampułki albo nawet cała (jak bardzo katar męczył). Po inhalacji dostawala wodę do picia i odciagalysmy gile. Ostatni katar trwał tylko koło tygodnia (na koniec października).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAŁEMU POSZEDŁ GLUT Z KRWIĄ.... ile się nasłuchałam od teściowej że mu coś uszkodziłam tym odciąganiem i żebym już mu nie ruszała bo on tak cierpi i że samo mu zleci...
    a w aptece kupiłam maść majerankową jedynie.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany boskie, Agusia, podziwiam, że nie wybuchłaś. Ja czasami sobie myślę, że mi szkoda, że teściowie są obok, ale tak jakby ich nie było zupełnie, ale jak czytam takie rzeczy to się nawet cieszę, że nikt mi się nie wtrąca i nie muszę słuchać takich rewelacji...

    A dziś zauważyłam, że Mała ćwiczy chwyt szczypcowy. Na kocim żarciu oczywiście XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ja wczoraj sciagnelam z odrobina krwi. Trochę sie przestraszylam, no ale wiem, ze takie rzeczy moga sie zdarzyc. No i tez mamy problem z odciaganiem, Zosia za nic w świecie nie daje sie dotknac do noska.

    My inhalujemy nebudose, to tez sol fizjologiczna, ale w wyzszym stezeniu.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja wiem że to nie od odciągania tylko tak jest przy katarze często. no ale starym ludziom nie wytłumaczysz. mały spał dwie godz, jak wstał psiknęłam mu d nosa po razie do każdej dziurki solą fizjologiczną, i potem kichnął i wyleciał trochę glut i wyciągnęłam fridą jednego gluta z krwią dość sporego, i jakoś mniej mu furczy w nosie, może już będzie się kończył ten katar?
    ja nie mam takiego inhalatora, ale chyba trzeba będzie kupić do inhalacji.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba nauczył się z niekapka pić w końcu :)

    Totoro, Agusia_pia, darika, Katy, Malyprosiaczek, White Innocent, Aga78 lubią tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
‹‹ 1422 1423 1424 1425 1426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ