X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa, i zapomniałam napisać, że mieliśmy wczoraj debiut..Kinia na 3 godz.zostala u babci, a my poszliśmy do kina na Queen.. początkowo zerkałam na tel.co 5 min..a potem już film mnie tak wciągnął, że niemal zapomniałam, że mam dziecko ;-) i pełen sukces- film dla mnie absolutna rewela, dziecko u babci spało 1,5 godz, potem bawiło się z babcią, i generalnie wszyscy byli szczęśliwi, nawet Kinia która nawet nie zauważyła, że nas nie ma :-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Darika super ze jestes z nami znowi :)
    Ja kupilam nie kapek ale maly nie jest nim zainteresowany. Moze sie przekona. Jutro pierwszy raz dostanie zupke z ryba. Ciekawe jak bedzie szlo ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Makira Autorytet
    Postów: 359 253

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się pochwalę, że mój się nauczył bić brawo! Więc teraz ja za wszystko jestem nagradzana brawem, jak mu zmienię pieluszke lub jak zje cały obiadek to razem bijemy brawo haha przeurocze to jest. Dziś go karmilam piersią i już się najadl to oczywiście znowu brawo, ale jak powiem zrób brawo to też rozumie i robi :D
    Taka mała rzecz a tak się tym jaram z mężem haha
    Dzis dostał na śniadanie kaszke jaglana Holle z całym startym jabłkiem z ogrodu od rodziców, jeny ale się zajadal wszystko zjedzone. A w weekend zrobiłam ciasto marchewkowe i jadłam jak go miałam na kolanach i mi zabrał i to zjadł, więc jajka i gluten niechcący na raz, ale nic mu nie jest, muszę jeszcze raz specjalnie dla Juliana upiec :D

    edwarda20, Katy, acygan, Totoro, Aga78, gondi, White Innocent, Jupik, Malyprosiaczek, Andzia123, Sylwiaa95 lubią tę wiadomość

    gg646iye46nicebi.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makira jak uroczo :D ja próbuję nauczyć Lilę papapa, ale nie ogarnia na razie, za to nauczyła się dawać buziaczki <3 mówimy jej "buziaczek" albo "daj buziaczka" a ona nam robi glonojadka w policzek :D kocham to <3

    acygan, Aga78, gondi, White Innocent, Jupik, Malyprosiaczek, Andzia123, Katy, Makira lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nasza przybija piątki i jak jej "śpiewam" "We will rock you" to uderza rączkami w uda, na razie bez klaskania, bo jeszcze sama nie potrafi XD

    Podrzucę Wam mega prosty przepis na placuszki, myślę że super na śniadanie się sprawdzą. Mnie dziś olśniło, zupełnie nich zapomniałam, a jak chodziłam do pracy to często je robiłam na drugie śniadanie sobie.

    3 jajka
    2 banany
    Pół szklanki płatków owsianych (ja zmieliłam)

    5 minut roboty, a Mała zajadała, aż jej się uszy trzesły. Najpierw dałam do ręki, ale dziś mi wyszły jakieś mega kruche i placki lądowały wszędzie oprócz buzi. Później jej rwałam na kawałki i dawałam, to gryzła, połykała i krzyczała o nastepny kawałek XD

    Jupik, Totoro, Aga78 lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też uczymy papa i przybijania piątki- to drugie jej lepiej idzie ;-)

    WI- ja też małej dziś śpiewałam "we will rock you"- naszło mnie po wczorajszym filmie ;-) choć Kinia w uda nie uderzała.

    Placki super-jak jej wprowadzę białko to jej zrobię :-)

    White Innocent lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja często jak ją trzymałam na kolanach to śpiewałam i ruszałam jej rączkami do rytmu i teraz już sama zaczęła sobie klaskać w uda XD

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    Ja często jak ją trzymałam na kolanach to śpiewałam i ruszałam jej rączkami do rytmu i teraz już sama zaczęła sobie klaskać w uda XD

    Jak lubicie Queen to polecam film ;-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 6 listopada 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy białko jajka podać??

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Kiedy białko jajka podać??
    U nas weszło już dawno. Jelita uszczelniają się do 3 r.ż. W tym czasie jest zwiększone ryzyko nabycia alergii. Ale wątpię, by ktoś czekał z wprowadzeniem całego jajka do tego czasu. Obecnie przyjmuje się że większość dzieci jest gotowych na rozszerzanie po 6 m-cu, trochę bardziej uważa się przy dzieciach alergicznych, choć one też regularnie powinny być eksponowane na alergen (najlepszym rozwiązaniem jest kp, bo wtedy ilości są tak małe, że nie powinny być niebezpieczne). Do tego dzieciom dość często zdarza się wyrosnąć z alergii, dorosłym raczej nie. Ps z jajkiem dzieci spotykają się w niektórych szczepieniach (teraz nie pamiętam które robią na kurzych zarodkach)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :-).

    Zazdroszczę Wam tego rozszerzania diety bo u nas idzie jak po grudzie... Przez warzywa już przebrnelysmy, jesteśmy na etapie owoców. Niestety zaczelysmy rozszerzać tak naprawdę tuż przed skończeniem 6 miesięcy i alergolog kazał to robić bardzo powoli, jedno warzywo przez 2-3 dni i dopiero potem następne. A, że chciałam, żeby spróbowała jak najwięcej warzyw to dopiero przeszlysmy na owoce. Ale coś jej się ostatnio odwidzialo i nie za bardzo chce jeść. Może to przez tą drugą dwójkę, bo widać, że daje jej popalić. Poza tym trzy zęby wyszły w jej prawie równocześnie. Pokazała się górna jedynka, po tygodniu druga, a po kilku dniach zobaczyłam kreseczki na dwojkach. Jedna już wyszła, druga to kwestia kilku dni ale czekam z utęsknieniem bo Amela w ciągu dnia jest tak marudna, że dawno już taka nie była. Ratują nas tylko spacery w Tuli wtedy przynajmniej zajmuje się oglądaniem świata. Dlatego też tak cieszę się z tego kombinezonu zimowego bo pewnie będziemy wychodzić w Tuli. Chyba, że jakimś cudem pogodzi się z wózkiem. Planuję też kupić kurtkę dla dwojga, tylko, że chciałabym coś ładnego i nadal szukam.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o podaniu dziecku chleba z masełkiem ?
    Bo ja już wymiękam, z tym naszym jedzeniem. Mala nie chce mi jeść , mleka zjada po 70-90ml , kaszki to w ogóle nie wchodzą w grę, bo pluje. Zupki trochę zje, owockiw tez, flipsa przegryzie jednego w ciągu dnia. Już jestem załamana :(

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Malyprosiaczek Autorytet
    Postów: 867 470

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj wybieramy się do pepco bo podobno są jakieś mega ocieplane bluzy że kurtki na to zakładać nie trzeba. Mąż taka ma to pod nią nosi krótki rękawem. Pójdziemy i zobaczymy to na taką pogodę jeszcze będzie ok. Dzisiaj pierwszy raz ruszamy że spacerówka. Ciekawe jak Wikuś zareaguje :)

    Dziewczyny może głupie pytanie, ale... Okres dostałam na koniec września i trwał 6 dni. Nadal karmie piersią, a okresu jak nie było tak nie ma. Czy Wy też mialyscie długa przerwę między jednym, a drugim? U mnie zawsze były regularnie co 28 dni..

    f2wlqps6jdpv4xb3.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wieczorami zaczęły się dzikie harce. Wcześniej było tak, źe po cycku Borysek odrazu zasypiał. A teraz dostaje jakiegoś turbo doładowania i zaczyna wierzgać i przewalać się po łòżku z okrzykami"grrrrr", pomimo tego,że wcześniej wydawał się zmęczony. Na początku mnie to śmieszyło teraz już mniej bo trwa to około godziny zanim zaśnie. I tak od 3 dni jest. A dzisiaj obudził się o 4 i znowu zaczął wierzgać i kołtunić się po łòżku. Nie wiem jakieś niewyhasane to moje dziecko.Ivteż się martwię tym podciąganiem i wspinaniem bo widzę, że jest taki giętki jeszcze.Pocieszam się, że raczkuje i siada i mam nadzieję,że wie co robi. A poza tym to z gaworzeniem dalej jest tylko :" bababa" i umie przyklepać piątkę chociaż nie wiem czy robi to świadomie bo generalnie wszystko klepie.
    No i właśnie pomacałam mu dziąsełko i mamy dolną jedynkę przebitą

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Darika fajnie, ze jestes :)


    Widzialam dzis fajny kombinezon w Pepco, turkusowy w biale misie.

    Kupilam w pepco 3 body, 2 pajace i skarpetki swiąteczne ;p


    Wczoraj wieczorem wrocilismy od moich rodzicow, a dzis rano maly zaczal gaworzyc, tzn duzo wiecej i zupelne inne dzwieki niz wczesniej :) Jakies dziadziadzia, dzidzidzi, bliblibli, blioblioblio, niuniuniu itp. Dziwne zbitki. Przesmiesznie to brzmi i przeslodko.

    Przez caly tydzien byl marudny i placzliwy, juz nie wiem czy to byl jednak skok, czy byl przestymulowany, nie wiem. Dzis jest normalny, zadowolony, usmiechniety.


    Moj tez zaraz usiadzie, bo oprocz tego ze w pozycji czworacznej wytrzymuje coraz dluzej i coraz dluzej sie buja, to lezac na boczku probuje sie podnosic jedna reka. Albo w jednej rece trzyma zabawke a druga sie podnosi. Lezac na boczku tez podnosi glowe bardzo wysoko i wytrzymuje kilka sekund w takiej pozycji. A poki co przemieszcza sie do tylu, turlajac sie lub czolgajac do przodu.
    Ostatnio ulubiona zabawa jest rozwalanie wiezy z klockow.


    Henio je juz wszystko co mu dam uff. Je na raz sloiczek z Holle 190ml :O :O Puckow az dostal :O
    Ale taki zimowy? Bo u mnie w pepco tylko dla dziewczynek

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetmalenka wrote:
    Ale taki zimowy? Bo u mnie w pepco tylko dla dziewczynek
    Wydawalo mi sie ze w srodku jest polar, ale tylko luknelam na niego ze ladny i poszlam. Nie dotykalam :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malyprosiaczek wrote:
    My dzisiaj wybieramy się do pepco bo podobno są jakieś mega ocieplane bluzy że kurtki na to zakładać nie trzeba. Mąż taka ma to pod nią nosi krótki rękawem. Pójdziemy i zobaczymy to na taką pogodę jeszcze będzie ok. Dzisiaj pierwszy raz ruszamy że spacerówka. Ciekawe jak Wikuś zareaguje :)

    Dziewczyny może głupie pytanie, ale... Okres dostałam na koniec września i trwał 6 dni. Nadal karmie piersią, a okresu jak nie było tak nie ma. Czy Wy też mialyscie długa przerwę między jednym, a drugim? U mnie zawsze były regularnie co 28 dni..

    Ja przed ciaza mialam co 28 dni tez, a drugi po porodzie dostalam po 38 :p

    U nas to rozszerzanie tez masakra takze nie jesteście same :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 10:14

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wydawalo mi sie ze w srodku jest polar, ale tylko luknelam na niego ze ladny i poszlam. Nie dotykalam :)
    To powiedz mi w ktorym pepco ;p

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Darika, fajnie ze wrocilas:)

    U nas rozszerzanie diety odrobine lepiej, Hubert chetniej i wiecej zjada(lyzeczki nadal nie akceptuje) wiecej pije wody po posilku, oraz w trakcie dnia.
    Kombinezon zimowy mamy z Lidla, zobaczymy jak sie sprawdzi jak przyjda mrozy. Narazie wystarczaja nam spodnie ocieplane i cieplejsza bluza lub kurtka. A dzis jest tak cieplo ze nie wiem co mu zalozyc:)

    Tez mysle nad podwojna kurtka\bluza do chusty. Chce sie tez nauczyc innych wiazan niz kieszonka napewno plecaka zeby nosic na plecach malego. Ostatnio bardzo lubi byc noszony w chuscie.

    A okresu dalej nie mam, tez karmie piersia i wcale nie tesknie zeby wracal. Mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny do kolejnej ciazy :P

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 6 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga u nas to samo. Tylko, że to już trwa któryś tydzień niestety... Kiedyś po kąpieli, brałam Małą do karmienia i mi zasypiała w trakcie. Wtedy odkładałam do łóżeczka i wychodziłam, do pierwszej pobudki w okolicach 24 był spokój. A teraz najpierw wierzganie przy karmieniu, o zaśnięciu w trakcie mogę pomarzyć. Muszę poczekać aż zaśnie przy mnie, bo odłożona do łóżeczka robi dziką awanturę, a nawet jak już zaśnie to nie znaczy, że odłożenie będzie bezproblemowe, bo bardzo często się przebudza po dotknięciu materaca... Czasami mam taki maraton 3-4 razy. Oczywiście przy mężu nie zaśnie, więc ja co wieczór siedzę z nią 1 - 1.5h, a do tego przebudza się średnio co godzinę do tej 24, a pozniej co ok. 2 już do rana i coraz częściej w środku nocy robię sobie imprezę. Dzisiaj np. nie spała od 4.30 do 6. Jak była mniejsza to dużo lepiej to wszystko wyglądało :(

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
‹‹ 1380 1381 1382 1383 1384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ