BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Kwietniowe Mamusie 2018
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Jupik
Autorytet
297

Wysłany: 3 listopada, 23:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
A apropos skoków- u nas też jakiś skok, i to związany z nabytą umiejętnością podciągania się w łóżeczku.. dziś skapitulowałam o 22.30 -półtorej godz.zamiast spać podciagala sie a ja pilnowalam, żeby boleśnie nie wyrżnęła, bo
łóżeczko jest już na ostatnim poziomie i trudno jej stanąć-ale oczywiście nie podda się dopóki nie stanie, ochraniacze wiszą tak, że mało co chronią, a Kinga jak się puści jedną ręką to leci do tyłu..no cyrk. W końcu wpadłam na super pomysł i rozłożyliśmy łóżeczko turystyczne :-) i strzał w 10. Ścianki miekkie, z siatki, pół godz.probowala się podciągnąć, ale się nie udało, i w końcu padła jęcząc jeszcze, więc ją wzięłam na cyca i usnęła..no i będzie teraz spać w turystycznym, bo do zwykłego nie ma sensu jej wkładać. Materac przełożyłam i jest ok ;-)
Uparte to nasze dziecko jak osioł. To samo było z przekrecaniem się na brzuch, jak raz załapała to już wszędzie musiała się przekręcić- w wanience, wózku, bujaku.. a teraz wszędzie chce stawać. W wanience, wózku (włożyłam ją na chwilę żeby wodę wstawić do wanienki-oczywiscie przekręciła się i zaczęła wstawac..), a bujaka już rozkręciłam, bo w nim też kombinowała i jak zobaczyłam co w nim robi za gimnastyki stwierdziłam, że jest niebezpieczny..

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 23:46

ex2b8ribjtlp9k6i.png

Kinga.
Autorytet
1031

Wysłany: 4 listopada, 06:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jupik napisała:
A apropos skoków- u nas też jakiś skok, i to związany z nabytą umiejętnością podciągania się w łóżeczku.. dziś skapitulowałam o 22.30 -półtorej godz.zamiast spać podciagala sie a ja pilnowalam, żeby boleśnie nie wyrżnęła, bo
łóżeczko jest już na ostatnim poziomie i trudno jej stanąć-ale oczywiście nie podda się dopóki nie stanie, ochraniacze wiszą tak, że mało co chronią, a Kinga jak się puści jedną ręką to leci do tyłu..no cyrk. W końcu wpadłam na super pomysł i rozłożyliśmy łóżeczko turystyczne :-) i strzał w 10. Ścianki miekkie, z siatki, pół godz.probowala się podciągnąć, ale się nie udało, i w końcu padła jęcząc jeszcze, więc ją wzięłam na cyca i usnęła..no i będzie teraz spać w turystycznym, bo do zwykłego nie ma sensu jej wkładać. Materac przełożyłam i jest ok ;-)
Uparte to nasze dziecko jak osioł. To samo było z przekrecaniem się na brzuch, jak raz załapała to już wszędzie musiała się przekręcić- w wanience, wózku, bujaku.. a teraz wszędzie chce stawać. W wanience, wózku (włożyłam ją na chwilę żeby wodę wstawić do wanienki-oczywiscie przekręciła się i zaczęła wstawac..), a bujaka już rozkręciłam, bo w nim też kombinowała i jak zobaczyłam co w nim robi za gimnastyki stwierdziłam, że jest niebezpieczny..
Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.

Jeśli chodzi o odwiedziny, to my mieszkamy daleko. Z dziewczynami widzą się tylko jak przyjedziemy. Czyli góra raz na miesiąc, ale wtedy intensywnie, bo mieszamy razem z moimi rodzicami i do siebie chodzimy jak młode potrzebują się wyciszyć (u mojej mamy np tv lata w tle non stop, a dziewczyny nie są do tego przyzwyczajone).
Skoki spr w apcethe Wonder Weeks, bo tam dopasowała do daty ur Emi (urodziła się trochę wcześniej) i skoki przechodź trochę poźniej niż wypada z daty ur. Do tego są fajnie opisane, a nawet zobrazowane, bo czasem są filmiki które pokazują o co chodzi i jak można ćwiczyć i co pokazywać dziecku. Przy Sarze nam akurat sprawdzała się ta grafika . Też urodziła sięwczesniej ale zaczynała równo z tym wykresem, tylko konczyla
http://www.bliskodziecka.com.pl/skoki-rozwojowe/

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada, 06:50

klz9mg7yd9d6oxc5.png
1usaio4ppubu8zir.png

Jupik
Autorytet
297

Wysłany: 4 listopada, 07:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kinga. napisała:
Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.
/

No właśnie pal licho, że jej się uda wstać, najgorsze, że w tym zwykłym waliła łbem o szczebelki (choć nie powiem, żeby ją to zraziło..) i za każdym upadkiem szło ryzyko, że coś sobie zrobi..w turystycznym obija się o miękkie ścianki, więc nie muszę nad nią stać ;-)
Dzięki też za apke i stronkę, ja zaraz sobie spojrzę, bo przyznam, że na razie o skokach niewiele czytalam.

ex2b8ribjtlp9k6i.png

Andzia123
Autorytet
722

Wysłany: 4 listopada, 07:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 listopada, 07:30

07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
qb3ci09k2rozqy86.png

Jupik
Autorytet
297

Wysłany: 4 listopada, 07:38
Cytuj | (2) | Zgłoś
Andzia123 napisała:
U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..

Aga78, Kinga. lubią tę wiadomość

ex2b8ribjtlp9k6i.png

Andzia123
Autorytet
722

Wysłany: 4 listopada, 08:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jupik napisała:
Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..
Haha niezła agentka :D ja wczoraj Po kąpieli małego się śmiałam, bo nie usnął od razu przy cycu, posadziłam go obok siebie a ten rzucał się na mnie żeby mnie gryźć to w rękę to w brzuch z takim okrzykiem agrhgrgrhgrgrg xddd komiczne to było haha :D

qb3ci09k2rozqy86.png

Katy
Autorytet
2180

Wysłany: 4 listopada, 10:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czytajac Was ciesze sie, ze moj synek jeszcze nie jest az tak rozwiniety :p Wkurza sie tylko jak sie obroci na brzuszek, a nie chce na nim być xd

08.04.2018 2520g 49cm

qdkkj48a7ky4rh6o.png

Totoro
Autorytet
1272

Wysłany: 4 listopada, 11:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jupik ja mam z moją to samo. Wstaje wszędzie, łapiąc się wszystkiego. Dobrze, że tego kojca drewnianego nie kupiłam, bo to byłyby najgorzej wydane pieniądze :/

Na Mikołaja chcemy jej kupić pchacz taki drewniany, może się przydać już za jakiś czas... O.o

Najszczęśliwsza mama na świecie <3

klz99vvjkm1nc2p4.png

Myszka_Lena
Przyjaciółka
109

Wysłany: 4 listopada, 13:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja lubię odwiedziny, moja córka jest wtedy przeszczesliwa i baardzo grzeczna :) taki towarzyski z niej człowiek :)

ug37zbmhxq91lzcp.png

Aga78
Autorytet
398

Wysłany: 4 listopada, 13:42
Cytuj | (10) | Zgłoś
Borysek skończył dzisiaj 7 miesięcy i sam usiadł.:-P

Andzia123, Sylwiaa95, Malyprosiaczek, edwarda20, White Innocent, Totoro, Katy, acygan, Agusia_pia, Jupik lubią tę wiadomość

14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(ciąża biochemiczna
11.05.2016-INF-I Transfer :(
06.12.2016 - CRIO II Transfer -ciąża biochemiczna
04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
3jvzi09kjtx66r5t.png

Sylwiaa95
Autorytet
615

Wysłany: 4 listopada, 13:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Z tesciami maly sie widzi zazwyczaj raz w tyg przez 2-4h. Z moją mama praktycznie codziennie bo mieszkamy obok. Niestety mój tata nie doczekał wnuków i bardzo mi przykro że Staś nigdy go nie pozna a tata na pewno bardzo by sie cieszył z wnuka..
Moj maz tez ma bardzo dobre kontakty z moją mama.

avtntk8.png

Andzia123
Autorytet
722

Wysłany: 4 listopada, 14:18
Cytuj | (1) | Zgłoś
Sto lat Boryskowi! :)

Aga78 lubi tę wiadomość

qb3ci09k2rozqy86.png

Totoro
Autorytet
1272

Wysłany: 4 listopada, 16:52
Cytuj | (1) | Zgłoś
Wszystkiego najlepszego dla Boryska! :D

U nas to już trochę uciążliwe :/

Aga78 lubi tę wiadomość

Najszczęśliwsza mama na świecie <3

klz99vvjkm1nc2p4.png

mlodaaa
Autorytet
206

Wysłany: 4 listopada, 16:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy któraś z was używała viburcol ? Daje coś ?
Bo u nas ostatnio nocki kiepskie przez te zęby.

3i49hdgenmhomr4i.png

Katy
Autorytet
2180

Wysłany: 4 listopada, 17:03
Cytuj | (2) | Zgłoś
Wszystkiego najlepszego dla Boryska i gratulacje siedzenia:)

U nas jesli chodzi o tesciow to sprawa wyglada tak, ze z nimi mieszkamy i tesciowa czesto jest uciążliwa niestety...Z moja mama sie widzimy mniej wiecej raz na dwa tygodnie :p

Aga78, Wowka lubią tę wiadomość

08.04.2018 2520g 49cm

qdkkj48a7ky4rh6o.png

Agusia_pia
Autorytet
716

Wysłany: 4 listopada, 18:25
Cytuj | (1) | Zgłoś
Sto lat dla Boryska i gratulacje z nowego postępu! :)

Aga78 lubi tę wiadomość

Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
f2wli09kp389mgzi.png

aga_90
Autorytet
1294

Wysłany: 4 listopada, 19:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
Będę wdzięczna za opinię ;)

f2wl9vvje61wiuku.png

Jupik
Autorytet
297

Wysłany: 4 listopada, 21:49
Cytuj | (1) | Zgłoś
aga_90 napisała:
Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
Będę wdzięczna za opinię ;)

Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)

aga_90 lubi tę wiadomość

ex2b8ribjtlp9k6i.png

aga_90
Autorytet
1294

Wysłany: 4 listopada, 21:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jupik napisała:
Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)
W takim razie zamawiam. Dzięki ;)

f2wl9vvje61wiuku.png

Agusia_pia
Autorytet
716

Wysłany: 4 listopada, 22:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sweetmalenka to wrocilas do pracy juz??

Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
f2wli09kp389mgzi.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)