X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 4 listopada 2018, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    A apropos skoków- u nas też jakiś skok, i to związany z nabytą umiejętnością podciągania się w łóżeczku.. dziś skapitulowałam o 22.30 -półtorej godz.zamiast spać podciagala sie a ja pilnowalam, żeby boleśnie nie wyrżnęła, bo
    łóżeczko jest już na ostatnim poziomie i trudno jej stanąć-ale oczywiście nie podda się dopóki nie stanie, ochraniacze wiszą tak, że mało co chronią, a Kinga jak się puści jedną ręką to leci do tyłu..no cyrk. W końcu wpadłam na super pomysł i rozłożyliśmy łóżeczko turystyczne :-) i strzał w 10. Ścianki miekkie, z siatki, pół godz.probowala się podciągnąć, ale się nie udało, i w końcu padła jęcząc jeszcze, więc ją wzięłam na cyca i usnęła..no i będzie teraz spać w turystycznym, bo do zwykłego nie ma sensu jej wkładać. Materac przełożyłam i jest ok ;-)
    Uparte to nasze dziecko jak osioł. To samo było z przekrecaniem się na brzuch, jak raz załapała to już wszędzie musiała się przekręcić- w wanience, wózku, bujaku.. a teraz wszędzie chce stawać. W wanience, wózku (włożyłam ją na chwilę żeby wodę wstawić do wanienki-oczywiscie przekręciła się i zaczęła wstawac..), a bujaka już rozkręciłam, bo w nim też kombinowała i jak zobaczyłam co w nim robi za gimnastyki stwierdziłam, że jest niebezpieczny..
    Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.

    Jeśli chodzi o odwiedziny, to my mieszkamy daleko. Z dziewczynami widzą się tylko jak przyjedziemy. Czyli góra raz na miesiąc, ale wtedy intensywnie, bo mieszamy razem z moimi rodzicami i do siebie chodzimy jak młode potrzebują się wyciszyć (u mojej mamy np tv lata w tle non stop, a dziewczyny nie są do tego przyzwyczajone).
    Skoki spr w apcethe Wonder Weeks, bo tam dopasowała do daty ur Emi (urodziła się trochę wcześniej) i skoki przechodź trochę poźniej niż wypada z daty ur. Do tego są fajnie opisane, a nawet zobrazowane, bo czasem są filmiki które pokazują o co chodzi i jak można ćwiczyć i co pokazywać dziecku. Przy Sarze nam akurat sprawdzała się ta grafika . Też urodziła sięwczesniej ale zaczynała równo z tym wykresem, tylko konczyla
    http://www.bliskodziecka.com.pl/skoki-rozwojowe/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 06:50

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Zmartwię cię, ale turystyczne też lada moment rozpracuje. Plus jest taki, że i tak trudniej sobie w nim zrobić krzywdę niż w szczebelkach.
    /

    No właśnie pal licho, że jej się uda wstać, najgorsze, że w tym zwykłym waliła łbem o szczebelki (choć nie powiem, żeby ją to zraziło..) i za każdym upadkiem szło ryzyko, że coś sobie zrobi..w turystycznym obija się o miękkie ścianki, więc nie muszę nad nią stać ;-)
    Dzięki też za apke i stronkę, ja zaraz sobie spojrzę, bo przyznam, że na razie o skokach niewiele czytalam.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 07:30

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia123 wrote:
    U nas Kuba zrobił się leniuszkiem, zanim nauczył się siadać czołgał się po całym domu, śmigał konkretnie, a teraz tylko go na brzuch położę ten myk i siedzi, jakaś zabawka leży trochę od niego oddalona to on zamiast sie podczołgać do niej próbuje dosięgnąć dalej siedzac a jak nie sięga to zaczyna marudzić :p

    Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..

    Aga78, Kinga. lubią tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Haha, ciesz się ;-) moja łobuziata jak chce się do czegoś dostać to nie ma zmiłuj..zablokowalam jej wczoraj legowisko psa pufa, to się dopelzala i najpierw głową próbowała się wbić i przesunąć pufe, a jak jej nie wychodziło natarła od góry-zaczela wstawać i patrzeć czy da się podciągnąć na pufe i od góry przejść..
    Haha niezła agentka :D ja wczoraj Po kąpieli małego się śmiałam, bo nie usnął od razu przy cycu, posadziłam go obok siebie a ten rzucał się na mnie żeby mnie gryźć to w rękę to w brzuch z takim okrzykiem agrhgrgrhgrgrg xddd komiczne to było haha :D

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytajac Was ciesze sie, ze moj synek jeszcze nie jest az tak rozwiniety :p Wkurza sie tylko jak sie obroci na brzuszek, a nie chce na nim być xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ja mam z moją to samo. Wstaje wszędzie, łapiąc się wszystkiego. Dobrze, że tego kojca drewnianego nie kupiłam, bo to byłyby najgorzej wydane pieniądze :/

    Na Mikołaja chcemy jej kupić pchacz taki drewniany, może się przydać już za jakiś czas... O.o

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Myszka_Lena Ekspertka
    Postów: 121 111

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja lubię odwiedziny, moja córka jest wtedy przeszczesliwa i baardzo grzeczna :) taki towarzyski z niej człowiek :)

    ug37zbmhxq91lzcp.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borysek skończył dzisiaj 7 miesięcy i sam usiadł.:-P

    Andzia123, Sylwiaa95, Malyprosiaczek, edwarda20, White Innocent, Totoro, Katy, acygan, Agusia_pia, Jupik lubią tę wiadomość

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tesciami maly sie widzi zazwyczaj raz w tyg przez 2-4h. Z moją mama praktycznie codziennie bo mieszkamy obok. Niestety mój tata nie doczekał wnuków i bardzo mi przykro że Staś nigdy go nie pozna a tata na pewno bardzo by sie cieszył z wnuka..
    Moj maz tez ma bardzo dobre kontakty z moją mama.

    xk81pfk.png
  • Andzia123 Autorytet
    Postów: 1219 921

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat Boryskowi! :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    07.04.2018 - marzenia się spełniają <3 zakochana na zabój w Synku :)
    qb3ci09k2rozqy86.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Boryska! :D

    U nas to już trochę uciążliwe :/

    Aga78 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mlodaaa Autorytet
    Postów: 436 207

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was używała viburcol ? Daje coś ?
    Bo u nas ostatnio nocki kiepskie przez te zęby.

    3i49hdgenmhomr4i.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Boryska i gratulacje siedzenia:)

    U nas jesli chodzi o tesciow to sprawa wyglada tak, ze z nimi mieszkamy i tesciowa czesto jest uciążliwa niestety...Z moja mama sie widzimy mniej wiecej raz na dwa tygodnie :p

    Aga78, Wowka lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Boryska i gratulacje z nowego postępu! :)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 listopada 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
    Będę wdzięczna za opinię ;)

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Hej Dziewczyny, pamiętam że któraś z Was poleciała matę piankową z allegro od użytkownika grafikalin, zapisałam sobie wtedy link i powoli zabieram się za zakup. Czy nadal możecie ją polecić? Po czasie nadal sprawuje się dobrze? Nie rozchodzi się na łączeniach?
    Będę wdzięczna za opinię ;)

    Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)

    aga_90 lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Ja polecalam. U nas mata mocno eksploatowana..niestety też przez koty, które traktują ją czasem jak drapak ;-) no ale z tym się liczyliśmy. Ja tą matę codziennie rozkładam i składam właśnie, żeby koty mi w nocy na niej nie buszowały. I jeszcze ćwiczę na niej Chodakowska ;-) i mata dalej daje radę, jakoś specjalnie się nie rozchodzi, na pewno by lepiej wyglądała bez kotów i codziennego składania. Ale dalej uważam, że jest niezłej jakości, choć porównania nie mam. Stosunek jakości do ceny jest ok. Ja mam tą grubszą, bo widziałam też tańszą cieńszą. I podlogi mamy zimne, a na tej macie to i ja siadam, i koty się kładą-dobrze izoluje. Dla mnie super zakup :-)
    W takim razie zamawiam. Dzięki ;)

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetmalenka to wrocilas do pracy juz??

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 5 listopada 2018, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Sweetmalenka to wrocilas do pracy juz??
    Nie ale dorywczo pracuje. Tzn ok 2-3 razy w tygodniu. Wtedy, kiedy potrzeba pomoc ;)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
‹‹ 1378 1379 1380 1381 1382 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ