X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zacznę sobie zapisywać godzinowo ruchy i ich „jakość”

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj miała dość aktywny dzień ale to pewnie dlatego że sporo leżałam i czułam jak się wierci :) dziś od rana może dwa pukniecia ale dziś już lepiej się czuje więc cały czas nie leżę więc pewnie usypia ją moje chodzenie. Nie martw się, na tym etapie ruchy nie muszą być regularne, dzieci jeszcze są małe i zależy jak się uloza... Więc raz możemy czuć częściej i mocniej a innym razem mniej :)

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiespełnionaMama wrote:
    Hey :) wcześniej byłam pod nickiem mamaPatryka :)

    Super ze już czujecie ruchy maleństw, gratulacje połówkowych usg


    Już organizm u mnie doszedł do siebie. I zaczynamy starania z moim. Mam nadzieje ze szybko pójdzie i znów wskoczę na to forum. :)
    Kasiu, super, że się odezwałaś :) Powodzenia! Trzymamy za Was mocno kciuki :*

    NiespełnionaMama lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj czekałam na ruchy, od rana nic, aż nagle kichnęłam głośno na pół domu i poczułam, jak się Klemensik wystraszył xD

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się wydaje, że Marcelka bardzo mało śpi, większość czasu ją czuję.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    A mnie się wydaje, że Marcelka bardzo mało śpi, większość czasu ją czuję.

    Mam nadzieje ze u Ciebie się to nie sprawdzi ale tak miałam z córka i po urodzeniu tez bardzo niechętnie spała.... pierwsza przespana noc po ponad 2 latach

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    Mam nadzieje ze u Ciebie się to nie sprawdzi ale tak miałam z córka i po urodzeniu tez bardzo niechętnie spała.... pierwsza przespana noc po ponad 2 latach

    Ojej no to może być ciekawie :D

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignas się rozkręca dwa trzy razy dziennie ale były dni że w ogóle albo prawie w ogóle nie czułam. Czasem kopnie raz albo dwa a czasem 10minut dyskoteki, przerwa kilka(naście) minut i od nowa. Nie martwcie się, ruchy będą "narzędziem diagnostycznym" za kilka tygodni dopiero. To że już czujemy teraz to i tak dar od losu, bo wiele kobiet zaczyna czuć dużo później ruchy.

    Kasiulka - zarąbiste imię Klemens, uwielbiam takie imiona :-)

    KarmeLoVe, Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Kasiulka - zarąbiste imię Klemens, uwielbiam takie imiona :-)
    Ojeeej! Jak miło! <3 Dziękuję bardzo! :* Jak byliśmy chwilę przed pierwszymi prenatalnymi, to mąż dla żartu wymyślił, że będzie Klemens albo Klementyna ;) Potem zaczął coraz częściej tak mówić, a mnie się wkręciło i też mi się teraz bardzo podoba :) Znajomi i rodzina o dziwo też pozytywnie reagują póki co. Ale jeszcze się zastanawiamy ze względu na to, że nie chcemy, żeby dzieciak był przezywany w szkole. Ma się wyróżniać imieniem wśród Janków i Antosiów, ale nie być szykanowany z tego powodu :( Ale mamy jeszcze trochę czasu na zastanowienie się :)
    Ja jestem od lat zakochana w moim mężu i namawiam go, żebyśmy synowi dali takie samo imię :D Ale on się nie daje przekonać. Trochę kłopotliwe byłoby mieć dwóch Andrzejów w domu ;)

    Paula 90, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, Twoja opinia tym bardziej się liczy, bo nasz synek też najprawdopodobniej będzie bykiem :D

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka - u nas Ignacego wybrałam ja a mąż wybrał dla córki Maria. Tak się podzieliliśmy jeszcze przed przed prenatalnym i zadecydował los.
    Mąż na początku kręcił nosem, że głupio tak, że będą go wyzywać, ale doszliśmy do wniosku że każde imię da się wyśmiać więc mamy to w nosie. I już jest Ignas.

    Klemens jest bardzo rzadko spotykane i super brzmi wg mnie. A czytaliście znaczenie imienia? Wierzycie w takie rzeczy? My czytaliśmy choć z przymrużeniem oka. I jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w Ignacym

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Paula, Twoja opinia tym bardziej się liczy, bo nasz synek też najprawdopodobniej będzie bykiem :D


    Byki są super :-D U nas na przełomie Barana i Byka, chociaż wolałabym żeby był byk. Więc będę zaciskać, żeby wyszedł już po świętach :-D

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki :*

    Co jakiś czas Was czytam, ale tyle piszecie, że ciężko nadążyć ;)
    U nas wszystko dobrze.
    Dzidzia rośnie, brzuszek rośnie.
    Ja cały czas pracuję i myślę, że będzie tak do lutego.
    Mój A jest już z nami, więc teraz to mam luksus. Z wielu rzeczy mnie wyrecza.
    Jutro idę na krzywa cukrowa, a w środę mamy połówkowe. Mam nadzieję, że nasza wstydliwe Bobo w końcu się pokaże w całości hehe. I potwierdzi się, że to kobietka.
    Ruchy czuje najbardziej wieczorem i rano. Oj wtedy szaleje. Ale są dni, że prawie w ogóle. Dzieci mają jeszcze duuuzo miejsca, więc nie ma co się stresować na zapas.
    Powiem Wam, że nie mam nic oprócz łóżeczka, hehe. Aaa i kupiłam 3 piękne ubranka różowe. Jak okaże się chłopak, to podaruje przyjaciółce.
    Miłej niedzieli Mamusie <3

    Wiewióreczka, martusiawp, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem byk :) ale mała raczej będzie baran, ciekawe czy się dogadamy :)

    Ja gdyby był chłopak też chciałam między innymi Ignasia ale mąż się nie zgodził. Na szczęście nie było walki bo jest dziewczynka :)

    f1d9680377.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Byki są super :-D U nas na przełomie Barana i Byka, chociaż wolałabym żeby był byk. Więc będę zaciskać, żeby wyszedł już po świętach :-D
    Ja sama jestem bykiem, uparty mam charakter :)
    Ale nasza dziewczynka będzie albo rybką albo baranem, czyli tak jak moi rodzice.
    Ja nie przywiązuję wagi do horoskopów, ale czasem z ciekawości sobie coś tam przeczytam.
    Tak samo nie sprawdzam znaczenia imion. Jak już była decyzja jakie imię to sobie mogę przeczytać, ale nie ma to wpływu na nasz wybór.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_Mycha - u Ciebie będzie Nina? Teraz widzę w stopce :)
    U nas, jeżeli Dziewczynka to też. Nathan miał być już Ninka hehe.
    A jak chłopiec to chyba Tymon, choć mi się bardziej podoba Eryk :)

    martusiawp lubi tę wiadomość

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Nina :) A kiedy dowiecie się jaka płeć?

    martusiawp lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę mam wizytę :)
    Na poprzedniej Dzidzia miała zacisniete nogi. Ale P.dr sklaniala się do dziewczynki. Na prenatalnych lekarz mówił dzirwczynka. Więc zobaczymy, czy to wszystko się potwierdzi :)

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o rzadkie imiona to ja nie uważam żeby były powodem do wyśmiewania czy wymyślania przezwisk, możliwe że jak nasze dzieci pójdą do przedszkola, szkoły to te takie imiona nie będą wcale zaskakiwały.
    Ale zdarzają się na prawdę dziwne imiona (chociaż w Polsce chyba nie da się takich nadawać). Zobaczcie sobie artykuł poniżej:
    https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/5-latka-ma-na-imie-abcde-obsluga-lotniska-zaczela-z-niej-drwic/fs4fsgc

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • KarmeLoVe Autorytet
    Postów: 1184 1350

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Ojeeej! Jak miło! <3 Dziękuję bardzo! :* Jak byliśmy chwilę przed pierwszymi prenatalnymi, to mąż dla żartu wymyślił, że będzie Klemens albo Klementyna ;) Potem zaczął coraz częściej tak mówić, a mnie się wkręciło i też mi się teraz bardzo podoba :) Znajomi i rodzina o dziwo też pozytywnie reagują póki co. Ale jeszcze się zastanawiamy ze względu na to, że nie chcemy, żeby dzieciak był przezywany w szkole. Ma się wyróżniać imieniem wśród Janków i Antosiów, ale nie być szykanowany z tego powodu :( Ale mamy jeszcze trochę czasu na zastanowienie się :)
    Ja jestem od lat zakochana w moim mężu i namawiam go, żebyśmy synowi dali takie samo imię :D Ale on się nie daje przekonać. Trochę kłopotliwe byłoby mieć dwóch Andrzejów w domu ;)
    Śliczne imiona, właśnie takie inne.
    Mi się bardzo podobało Hania jakby była córka, ale tak sobie pimyslelismy, że idąc po nią do przedszkola, wołając Hania, odwracaloby się pewnie z 10dziewczynek :P
    Myślę, że to bardziej dzieciaki biorą z domu wysmiewanie się z imion, bo dla takiego maluszka i Pawełek i Mikołajek i też Mieczysław to normalne imiona póki gdzieś w domu nie podlapia, że jednak nie.
    Mi się też baaardzo! Podoba Zoja dla córki, któraś z Was pisała o skojarzeniu z tym imieniem i nie sądzę żeby taki pięciolatek też tak wymyślił :D

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    dqprh371sw80ldoj.png
    Urodzony 3.05.2019 ❤️
    hcg 31.08.2018 - 534 <3 03.09.2018 - 2218 <3
    11.09.2018 - 22870 <3 Pierwsze usg 13.09.2018... Masz już serduszko <3
    17.10.2018. :) Maleństwo mierzy 4,33 cm <3 Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze Maluszku <3
‹‹ 646 647 648 649 650 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ